dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 94
  1. #21

    Domyślnie

    Ja jutro składam dokumentację do uzyskania PNB. Adaptacja kosztowała mnie 2820zł
    Jeśli chodzi o media to mam wszystko w drodze.
    Nieźle Tobie pojechali z tymi warunkami i kosztem doprowadzenia gazu :/

  2. #22

    Domyślnie

    No to wszystko jest u architektów. Ma wyjść coś takiego:



    Zmiany:
    - rezygnacja z kanału w kominku w salonie
    - taras drewniany
    - likwidacja okna w salonie, powiększenie istniejၐcego
    - zmiana lokalizacji pomieszczeń sypialnia-łazienka
    - zmiana okien w pom. sypialni i łazienki
    - przesuniecie drzwi z kotłowni do garażu
    - dodatkowy otwór drzwiowy pomiędzy kotłownią a łazienką
    - dodatkowy otwór drzwiowy – wyjście z garażu
    - powiększenie wysokości okien w sypialniach
    - pełne deskowanie na dachu
    -ogrzewanie podłogowe/pompa ciepła

    Dodatkowo instalacje na działce.
    Ostatnio edytowane przez B-tomek ; 24-04-2013 o 21:47 Powód: inny serwer zdjęć
    Mieszkamy !
    Pomysłowy

  3. #23

    Domyślnie

    Adaptacja zakończona, PNB uprawomocniło się no i rozpoczynamy! Mamy nadzieję na zakończenie stanu "0" w tym roku.
    Mieszkamy !
    Pomysłowy

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mariusz_sor

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    My czekamy tylko na pozwolenie na budowę i zaczynamy w tym roku A projekt po pół rocznym szukaniu spodobał nam się od razu

  5. #25

    Domyślnie

    ja jestem prawie na ukończeniu stanu zerowego i ten stan zostawiam do przyszłego roku. Pisząc prawie ukończony mam na myśli stan zerowy ale bez kanalizacji i wylanej podłogi na gruncie. Będę kończył w przyszłym roku a w międzyczasie może będą jakieś nowe pomysły (zmiany) co do kanalizacji.
    Budujemy sami, bez ekip itd. dlatego tak to się odkłada w czasie.
    B-Tomek a Wy na jakim jesteście etapie?

    mam nadzieję, że nasz wątek trochę się rozwinie i będzie więcej osób budujących ten projekt.

    Pozdrawiam
    shael

  6. #26

    Domyślnie

    Gratulacje! My obecnie kupujemy co się da aby uzyskać jak największą ulge VAT. Mamy materiał na ściany, strop, kominy. Zamawiamy osprzęt oświetleniowy do zabudowy. Skończyliśmy projektowanie wnętrz i zamawiamy płytki i wyposażenie łazienek. Słowem jeden wielki Sajgon!
    Ostatnio edytowane przez B-tomek ; 01-12-2013 o 22:36
    Mieszkamy !
    Pomysłowy

  7. #27

    Domyślnie

    a stan zerowy już macie za sobą?

  8. #28

    Domyślnie

    Nie, zezwolenie na budowę, podstemplowany dziennik, zgłoszenie rozpoczęcia budowy i trochę rozkopana działka (usunęliśmy humus). To wystarczy aby skarbówka nie doczepiła się do odliczeń. Stan zerowy odradził nam konstruktor. Mamy grunty wysadzinowe a zapowiadają ostre mrozy.
    Mieszkamy !
    Pomysłowy

  9. #29

    Domyślnie

    A budowę kto będzie Wam prowadził sami czy ekipa, jeżeli macie ekipę to ciekawi mnie ile kosztuje robocizna budowy naszego projektu. Tak jak pisałem wcześniej my sami budujemy, za stan zero tj. z kanalizacją i wylaną podłogą wyjdzie coś ok 28 tyś.

  10. #30

    Domyślnie

    Ofert dostaliśmy kilka ale mniej więcej wszystkie są podobne.

    "Kosztorys ofertowy

    1) Wykonaie stanu zerowego:
    -ław fundamentowych,
    -stóp fund.,
    -ścian fund.,
    - izolacji pionowych,
    -docieplenie ścian fund.z izolacjami,
    -zasypanie i zagęszczenie pod chudy beton,
    -wylanie chudego betonu.

    13,100 zł.

    2) Wykonanie parteru:
    -ścian konstrukcyjnych,
    -ścian działowych,
    -słupów żelbetowych,
    -nadproży żelbetowych.

    15,570 zł.

    3) Wykonanie stropu:
    -podciągi żelbetowe,
    -żebra żelbetowe w stropie,
    -wieńce żelbetowe,
    -strop teriva.

    20,960 zł.

    4) Wykonanie poddasza:
    -ścian działowych,
    -schodów żelbetowych,
    -kominów wentylacyjnych i dymowych.

    6,150 zł."

    Budowę będziemy prowadzili sami. Materiał na ściany i kominy już kupiony, dzisiaj kupujemy oświetlenie do zabudowy i łazienki, czekamy na fakturę za materiał na strop.
    Mieszkamy !
    Pomysłowy

  11. #31

    Domyślnie

    Coś bardzo przesadzona ta oferta. wycena ponad dwa razy większa niż mi oferowali jak zbierałem oferty.
    Moim zdaniem oferta za wybudowanie tego domu bez dachu powinna się wahać w granicach 20-30tyś

    Ja miałem oferty rzędu 25 tys.
    Kolega budował trochę mniejszy dom i za robociznę zapłacił 18tys.

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    David.

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam.
    Bardzo podoba nam się projekt tego domu lecz chcielibysmy zobaczyć go w rzeczywistości by móc przekonać sie do budowy tego własnie domu. Jeśli ktoś jest z wojewódźtwa łódzkiego lub ościennych i zechciał by pokazać domek i podzielić uwagami odnośnie budowy proszę o kontakt na maila - [email protected]. pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    Witam "Pomysłowych"
    Wszystkiego dobrego na Nowy Rok.
    Szczególne pozdrowienia dla założyciela tematu czyli B-tomek'ka i shael'a.
    Panowie czy też Panie, jestem simon-wicz i jestem "Pomysłowy"
    Z budową ruszam od marca, tak z żoną planujemy. Oczywiście wszystkie dokumenty mamy już pozałatwiane. Ekipa budowlana wynajęta, hurtownia budowlana wybrana. Jeszcze w tym roku muszę z tartakiem pozałatwiać sprawy No najważniejsze ja buduję M142 projekt podstawowy z jednostanowiskowym garaże, parterowy. Fajnie, że dzielicie się informacjami, postaram się też coś do tego kociołka dorzucać od siebie.
    Co do kosztów robocizny to co region to ceny inne. Na podkarpaciu za wybudowanie stanu surowego zamkniętego oczywiście z dachem ekipy wołają od 34 do 40 tys. Moja dogadana na 36 +- 2 tys.
    Ok na koniec pytanie: ile Wam na deski i paliki dla geodetki/geodety do wytyczania pirazyoko wyszło????

  14. #34

    Domyślnie

    ja tam nie wiem, kupiłem 1m3 desek do ogólnego użycia na budowie i z 50szt kantówek i z tego robiłem ławy drutowe.
    druga sprawa to paliki powinien mieć geodeta u mnie paliki były w cenie usługi wytyczenia.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał B-tomek Zobacz post
    Ofert dostaliśmy kilka ale mniej więcej wszystkie są podobne.

    "Kosztorys ofertowy

    1) Wykonaie stanu zerowego:
    -ław fundamentowych,
    -stóp fund.,
    -ścian fund.,
    - izolacji pionowych,
    -docieplenie ścian fund.z izolacjami,
    -zasypanie i zagęszczenie pod chudy beton,
    -wylanie chudego betonu.

    13,100 zł.

    2) Wykonanie parteru:
    -ścian konstrukcyjnych,
    -ścian działowych,
    -słupów żelbetowych,
    -nadproży żelbetowych.

    15,570 zł.

    3) Wykonanie stropu:
    -podciągi żelbetowe,
    -żebra żelbetowe w stropie,
    -wieńce żelbetowe,
    -strop teriva.

    20,960 zł.

    4) Wykonanie poddasza:
    -ścian działowych,
    -schodów żelbetowych,
    -kominów wentylacyjnych i dymowych.

    6,150 zł."

    Budowę będziemy prowadzili sami. Materiał na ściany i kominy już kupiony, dzisiaj kupujemy oświetlenie do zabudowy i łazienki, czekamy na fakturę za materiał na strop.
    rzekłbym DROGO
    Regulamin 2.4 - reklama zabroniona

  16. #36

    Domyślnie

    Jak planujecie kuchnię zagospodarować, macie może pomysły na wyspę w kuchni? Mi osobiście mocno po głowie chodzi półwysep. Czy może ktoś próbował to zaaranżować w Naszym projekcie? Obawiam się czy pomieszczenie nie okaże się ciasne.

  17. #37

    Domyślnie

    Kuchnia w Pomysłowym jest faktycznie mała. 11m2 + okno + wejście do pokoju dziennego + wejście do spiżarni nie daje dużego manewru ustawień. Półwysep też mi chodził po głowie lecz po lekturze wątku: Czego w swiom domu nie zrobilibyście ponownie, będziemy budować kuchnię oddzieloną podwójnymi drzwiami przesuwanymi. Ponadto ściana oddzielająca kuchnię od pokoju dziennego jest nośną konstrukcyjną i to stwarza dodatkowe problemy. Nasze ostatnie aranżacje:



    Ostatnio edytowane przez B-tomek ; 03-01-2014 o 18:59 Powód: zdjęcia
    Mieszkamy !
    Pomysłowy

  18. #38

    Domyślnie

    B-tomek super prezentacja, sam robiłeś jakimś programem, czy jakiś fachowiec?
    Za link do artykułu bardzo Ci dziękuję i zabieram się za czytanie.

  19. #39

    Domyślnie

    Wizualizacje robiłem programem "Sam zaprojektuj swój dom wnętrze i ogród v.2" Było to jedno z najlepiej wydanych w moim życiu 100 PLN. Wizualizacje robiłem dla "Tymoteusza" mamy jeszcze ten projekt lecz go nigdy nie zrealizujemy, "Z10" dzięki temu programowi nie kupiliśmy tego projektu, no i w końcu "Pomysłowy" po adaptacji. Dużo łatwiej rozmawiało się z architektami gdy w formie graficznej przedstawiło się to co się chce. Tak samo działało to w druga stronę, pomysły architektów mogłem na bieżąco nanieść na projekt i w 3D zobaczyć ich propozycje. A teraz walczymy z meblami, dyskutujemy o osprzęcie elektrycznym, słowem dopieszczamy projekt wykończeniówki bo jeszcze, dopóki nie zaczęliśmy ryć w ziemi, jest na to czas. A jak ktoś sobie życzy pobawić się tym programem to źródła do pomysłowego są TU. Powodzenia i przyjemnej zabawy!
    Mieszkamy !
    Pomysłowy

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar anaq
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Kod pocztowy
    97-403
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witajcie, my również rozpoczeliśmy budowę Pomysłowego, ale w wersji podstawowej
    Robocizna do dachu - 25tys. Fundamenty tradycyjne lane, strop także lany

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony