dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 94
  1. #41

    Domyślnie

    Witam Wszystkich Pomysłowych Budownicznych,

    Od 20 sierpnia 2013 r. do 31 grudnia 2013 r. moja ekipa budowlana wykonała budynek do stanu surowego otwartego. Ze zmian w stosunku do standardowego projektu M142 a, wprowadziliśmy:
    1. Jedno duże okno w salonie 3,5 x 2,33
    2. Na poddaszu lukarnę z dwoma dużymi oknami- balkonowymi- zwiększenie powierzchni użytkowej dwóch pokoi poddasza.
    3. Wydłużenie garażu o 1m.
    4. Zmianę niestandardowego otworu garażu do wymiarów standardowych.
    5. Powiększenie większości okien
    Aktualnie poszukuję stabilnego i niedrogiego programu do wizualizacji wnętrz w 3D...
    Ostatnio edytowane przez Rekolektant ; 06-01-2014 o 20:34

  2. #42

    Domyślnie

    super, że wątek się rozwija i przybywa coraz więcej osób budujących pomysłowego.
    Rekolektant zaciekawiły mnie Twoje zmiany a w szczególności lukarny w poddaszu czy mógłbyś zamieścić jakieś zdjęcia ze swojej budowy.
    Widziałem takie rozwiązania w projektach Z10 i w przemyślanym ale w naszym pomysłowym jeszcze nie.

    Odnośnie programu 3D to nie wiem czy widziałeś B-Tomek coś proponował, udostępnił również elektroniczną wersję pomysłowego do odpalenia na tym programie.
    Ostatnio edytowane przez shael ; 07-01-2014 o 16:46

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał shael Zobacz post
    super, że wątek się rozwija i przybywa coraz więcej osób budujących pomysłowego.
    Rekolektant zaciekawiły mnie Twoje zmiany a w szczególności lukarny w poddaszu czy mógłbyś zamieścić jakieś zdjęcia ze swojej budowy.
    Widziałem takie rozwiązania w projektach Z10 i w przemyślanym ale w naszym pomysłowym jeszcze nie.

    Odnośnie programu 3D to nie wiem czy widziałeś B-Tomek coś proponował, udostępnił również elektroniczną wersję pomysłowego do odpalenia na tym programie.
    Zdjęcia mogę wysłać na PRV maila - dużo ważą

  4. #44

    Domyślnie

    to w takim razie poproszę, mój adres:
    z góry dziękuje i pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez shael ; 23-02-2014 o 18:27

  5. #45

    Domyślnie

    Adaptacja bardzo ciekawa. Ja również poproszę o zdjęcia, mail poszedł na priv.
    Mieszkamy !
    Pomysłowy

  6. #46

    Domyślnie

    Shael, B-tomek

    Zdjecia wysłałem na PRV i coś jeszcze.
    Udało mi się przekonwertować zdjęcie z Lukarną, więc zamieszczam na forum.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DOM2.jpg
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	233886

  7. #47

    Domyślnie

    Dziekuję! Zdjęcia doszły. Ciekawie wygląda.
    Mieszkamy !
    Pomysłowy

  8. #48

    Domyślnie

    Kominy bedą później? Robisz ogrzewanie powietrzne nadmuchowe?
    Mieszkamy !
    Pomysłowy

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał B-tomek Zobacz post
    Kominy bedą później? Robisz ogrzewanie powietrzne nadmuchowe?
    W zasadzie tylko jeden komin będzie później. Zdecydowaliśmy z KB nie otwierać dachu na zimę.
    Ogrzewanie domu pompą ciepła: solanka - powietrze.

  10. #50

    Domyślnie

    Ja waham się co do wyspy w kuchni. Planowałem, rozmierzałem i wychodzi tak. Kuchnia jest zbyt mała by pomieścić wyspę, ale..... myślę, że kosztem części spiżarni powinien się zmieścić w niej fajny półwysep 1,00 x 2,00. Na półwyspie przestrzeń robocza i płyta indukcyjna, na połączeniu półwyspu z blatem lokuję zelew 1,5 komorowy. Na ale waham się mimo wszystko. Pytanie, czy ktoś planuje takie rozwiązanie w swojej kuchni?
    Druga sprawa, jak urządzacie łazienkę? Chodzi mi o sprawę kabiny prysznicowej. Kupujecie kabinę, czy raczej opcja bezkabinowa tzn ścianka?

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Simon_wicz Zobacz post
    Ja waham się co do wyspy w kuchni. Planowałem, rozmierzałem i wychodzi tak. Kuchnia jest zbyt mała by pomieścić wyspę, ale..... myślę, że kosztem części spiżarni powinien się zmieścić w niej fajny półwysep 1,00 x 2,00. Na półwyspie przestrzeń robocza i płyta indukcyjna, na połączeniu półwyspu z blatem lokuję zelew 1,5 komorowy. Na ale waham się mimo wszystko. Pytanie, czy ktoś planuje takie rozwiązanie w swojej kuchni?
    Druga sprawa, jak urządzacie łazienkę? Chodzi mi o sprawę kabiny prysznicowej. Kupujecie kabinę, czy raczej opcja bezkabinowa tzn ścianka?
    Planowaliśmy kiedyś otwartą na salon kuchnię nie rezygnując przy tym z dużej spiżarni. Jednak ze wzgledów praktycznych tę wersję adaptacji odrzuciliśmy. Odnośnie łazienki to w małej będzie prysznic z brodzikiem. Duża łazienka będzie bez brodzika. Zastanawiamy się jednak czy bedą składane szklane ścianki czy też zasłonka na jakiejś fajnej ramie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	murator-m142a-m.jpg
Wyświetleń:	222
Rozmiar:	54,8 KB
ID:	236514   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Pomysłowy łazienka duża 100.jpg
Wyświetleń:	235
Rozmiar:	66,8 KB
ID:	236517   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Pomysłowy łazienka mała 102.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	65,6 KB
ID:	236518  
    Ostatnio edytowane przez B-tomek ; 21-01-2014 o 07:58
    Mieszkamy !
    Pomysłowy

  12. #52

    Domyślnie Potencjał parteru i piętra

    Cytat Napisał Rekolektant Zobacz post
    Witam Wszystkich Pomysłowych Budownicznych,

    Od 20 sierpnia 2013 r. do 31 grudnia 2013 r. moja ekipa budowlana wykonała budynek do stanu surowego otwartego. Ze zmian w stosunku do standardowego projektu M142 a, wprowadziliśmy:
    1. Jedno duże okno w salonie 3,5 x 2,33
    2. Na poddaszu lukarnę z dwoma dużymi oknami- balkonowymi- zwiększenie powierzchni użytkowej dwóch pokoi poddasza.
    3. Wydłużenie garażu o 1m.
    4. Zmianę niestandardowego otworu garażu do wymiarów standardowych.
    5. Powiększenie większości okien
    Aktualnie poszukuję stabilnego i niedrogiego programu do wizualizacji wnętrz w 3D...
    W nawiązaniu do cytowanej wyżej informacji przedstawiam na rzutach potencjał rozwojowy jaki zauważyłem na parterze i piętrze częściowo po wybudowaniu stanu surowego otwartego:
    PARTER
    1. Zmiana słupa kwadratowego na okrągły w salonie - zrobiłem
    2. Odzielenie części mieszkalnej od części dla gości poprzez drzwi przesuwne i inne usytuowanie drzwi do WC (Mini łazienka z WC dla gości) - zrobiłem
    3. Zmniejszenie korytarza na rzecz części mieszkalnej - zrobiłem
    4. Dodatkowe, drugie okno w garażu (wydłużony o 1 m) - to duże pomieszczenie - nie zrobiłem, zastanawiam się jeszcze
    PIĘTRO
    5. Zauważenie, że strych może być fajnym dodatkowym pokojem, a garderoba przy nim ewentualnie drugą małą kuchnią. Strych powiekszył się znacznie w związku z wydłużeniem o 1 m garażu poniżej
    6. Garderoba przy łazience powinna mieć przesuniętą ścianę (zaznaczona strzałką), niejako za łazienkę, gdyż traci się dużo użytkowego miejsca - niezrobiłem, muszę skuć tą ścianę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Potencjał parteru.jpg
Wyświetleń:	249
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	236956Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Potencjał piętra.jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	236957
    Ostatnio edytowane przez Rekolektant ; 23-01-2014 o 14:45

  13. #53

    Domyślnie

    Witam po długiej przerwie, lecz był to czas pracowity. Kończymy obecnie stan "0"
    Krótkie fotostory z naszych postępów







    Ostatnio edytowane przez B-tomek ; 27-05-2014 o 09:00 Powód: Serwer zdjęć
    Mieszkamy !
    Pomysłowy

  14. #54

    Domyślnie

    B-tomek, gratuluję stanu zero, jak masz to wrzuć więcej fotek.

    Ja w tej chwili jestem na etapie pierwszej warstwy, czekam na poprawę pogody i jadę dalej.
    Do tego stanu budowa wykonana samodzielnie,bez ekip itd.

    Poniżej moja fotorelacja z budowy...

    Na początku był...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	początek.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	262905Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ławy_drutowe.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	262906Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wykop_ława.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	262907

  15. #55

    Domyślnie

    ... póxniej ława i ściany fundamentowe...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciany_fund2.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	79,9 KB
ID:	262936   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ławy_drutowe.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	262937   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciany_fund.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	262938  
    Ostatnio edytowane przez shael ; 30-05-2014 o 21:44

  16. #56

    Domyślnie

    następnie kanalizacja i podłgoa na gruncie...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podłoga_nagr.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	82,7 KB
ID:	262939Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kanaliza.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	262940Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kanliza2.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	99,8 KB
ID:	262941Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podłoga2.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	262942Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podłoga_fund_schody.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	72,7 KB
ID:	262943
    ...

  17. #57

    Domyślnie

    aż w końcu pierwsza warstwa...Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1warstwa.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	82,1 KB
ID:	262944Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciany_1warstwa.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	262945

    obecnie wykonałem hydroizolację na pierwszej warstwie i czekam na lepszą pogodę co by wstawić palety z bloczkami i będę leciał wyżej.

  18. #58

    Domyślnie

    Zostały mi stemple budowlane na mojej budowie w Milanówku...

  19. #59

    Domyślnie

    A teraz kilka zdań co u mnie.
    1. Otóż zrobiłem docelowe ogrodzenie (takie jak na załączonym zdjęciu) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ogrodzenie.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	269497. Zostawiłem ogrodzenie tymczasowe od frontu. Być może docelowe frontowe ogrodzenie będzie identyczne.
    2. Zamówiłem okna połaciowe (głównie okna uchylno-obrotowe Fakro PPP-V/GO U3 preSelect) i powoli zbieram się do wykonania krycia docelowego dachu. Będę krył gontem bitumicznym takim jak tu http://www.dach123.pl/product_info.p...rownwood-p-221
    3. Zaprojektowałem (architekt krajobrazu) ukształtowanie terenu i ogród

  20. #60

    Domyślnie

    B-Tomek jak tam u Ciebie prace na budowie. Na jakim etapie teraz jesteś.

    Ja zatrzymałem się przy nadprożach okiennych i mam dylemat jak rozwiązać kwestię potężnych podciągów, które są na bocznych scianach pełniąc jednocześnie rolę nadproża i podparcia pod murłatę.

    Teraz dochodzę do wniosku, że na etapie adaptacji projektu trzeba było się pozbyć tych głupich winkli, które teraz przysparzają mi dużo pracy i problemów.

    Napisz proszę na jakim jesteś etapie, ewentualnie jak masz już strop to wrzuciłbyś zdjęcia tych podciągów w kształcie litery L na ścianach bocznych.


    Jeżeli ktoś jeszcze budował dom wg projektu pomysłowy to proszę o zdjęcia tych podciągów jak to wygląda w rzeczywistości na ścianie.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony