dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 127
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2534
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Wbijasz kod serwisowy 10 i ustawiasz nadwyżkę grzania CWU na 10st.C - jest....

    Natomiast możesz mieć przy wyborze priorytetu CWU mały kłopot, bo na początku instalatorzy upierali sie, aby nie grzebac przy tym zaworem....
    Więc jak jest priorytet CWU to we wcześniejszej wersji softu (ale nie wiem jakiej.. w każdym razie u mnie tez tak jest...) pozycja zaworu zostaje zablokowana

    Później był odzew instalatorów i nastąpiła zmiana, na czas dogrzewania CWU zawór jest zamykany... czy pilnowana nadal jest jego nastawa, nie pamiętam, musiałbym skonsultowac z producentem. Nie wgrałem nowszego softu do siebie.
    Z tą nadwyżką i wybiegiem CWU próbowałem, ale nie za bardzo się sprawdzała. Co do pracy siłowników nie mam żadnych zastrzeżeń. Problem tylko właśnie z tym priorytetem. Pompy CO i tak się wyłączają, zawory siłowników pozostają w swoim położeniu i tak jest bardzo dobrze, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby wtedy sterownik podbił temperaturę kotła na czas dogrzewania CWU, np u mnie z 47st do 60st. Wtedy duży bojler nagrzewa się w kilkanaście minut. Teraz jestem zmuszony do kombinowania ze strefami CO i CWU. Taka opcja dodatkowej temp. kotła dla priorytetu CWU załatwiła by całą sprawę przy dużych bojlerach. Nie każdy musi z niej korzystać jak ma mniejszy bojler.
    Temperaturę kotła na 47 ustawiam z tej przyczyny, że u mnie powierzchnia grzewcza to deko ponad 350m2, z czego 3/4 to podłogówka, a reszta to kilka grzejników. Dla CO jest to optymalna i ekonomiczna temperatura. Ale dla CWU i 300-litrowego bojlera już nie.
    Ostatnio edytowane przez zyzolek ; 31-01-2013 o 12:53
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Czyli rozumiem że sterowniki Ognik/Puma/Scorpion/Cobra są dobre dla osób które maja instalację grzejnikową.
    Wtedy mają na stałe ustawiony zawór czterodrożny i temperaturą sterują grzejniki i głowice , ale nawet wtedy temp. powrotu bedzie się zmieniać.

    Do podłogówki aby komfortowo nią sterować zalecane jest sterowanie pogodowe ...
    Tak nie mówię.

    eCoal i Bruli nie sterują pogodowo zaworem mieszającym, one nie mają wcale obsługi zaworu.... czujnik pogodowy jest, ale z podłogówka nie działa tak, jak Ty masz to rozwiązane....

    Większość osób na wątku ze skam-em ma instalacje mieszane z grzejnikami i podłogówką i śmiga to w większości na cobrze.
    Twierdze tylko,że dany pomysł nie sprawdzi się na 100%instalacji i ja uważam,że nieco więcej korekcji jest potrzebne. Może wkrótce Włodek mnie przekona przy nowszym pomyśle w cobrze,że się mylę....
    Andrew01 ma np. pumę i też ma mieszacz, ale steruje nim podobnie jak Ty pogodowo innym sterowaniem. On też chciał miec zawór sterowany pogodowo.

    Nie ukrywam,że współprace nad Irydem rozpocząłem, bo Włodek zwlekał z pogodowym sterowaniem zaworu mieszającego a takie pytania miałem.

    Tutaj Włodek z jakiegos powodu nie chciał, aby za alligatorem było sterowanie pogodowe, ale nie wyklucza to sterowania podłogówką, bo temp. ustawisz i możesz do tego podpiąc termostat pokojowy, na czas utrzymania temp. wewn. albo zamkniesz zawór i wyłączysz pompę albo będzie ona pracować, ale przymknie się zawór i obniży temp. o iles stopni zadanych na cobrze przy współpracy z modułem zaworu.

    Jak Włodek twierdzi,że wystarczy poprawa softu w ogniku, aby także na takiej instalacji jak u Ciebie było ok, to ja nic nie mówię, bo to jest jego pomysł na algorytm.
    Wydaje mi się,że Włodek pamięta p.Grzybowskiego, mieszka niedaleko i dostał czy kupił od Włodzia urządzenie do zmiany softu i sam sobie wgrywał nowsze wersje tłokowe do ognika.
    Może taka metodę Włodek zaproponuje, jak czuje się na siłach, aby w Twoim domu i instalacji dopracować reakcje softu ognika. Tutaj to juz jednak musza zgodzić się dwie strony, tj. Kaszpir i Włodek_pid.

    Swojego czasu proponowałem Ci zamianę sterownika na inny i się nie zgadzałeś, konkretnie na ówczesną wersję serwisową RT09pid.

    Ja uważam,że na instalacji takiej jak z Twoich opisów na dzień dzisiejszy lepiej od ognika poradziłby sobie Bruli lub Iryd. Z zaznaczeniem,że jak chcesz zamienic na Bruli, to jednak warto a nawet trzeba częściowo instalacje przerobić, bo bruli podłogówka steruje poprzez pracę przerywaną i warto, aby na układ podłogowy podawac stała wartość temp. przez jakiś zawór mieszający termostatyczny a po osiągnięciu temp. podłogi bruli rozłączy Tobie pompe podłogową.... w innym wypadku to zostanie jak teraz masz i nie wykorzystasz części funkcji tego konkretnego sterownika.... ale raczej z pracą na Twoim obiekcie sobie poradzi.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  3. #43

    Domyślnie

    Zyzolek ta dodatkowa nadwyżka to właśnie o ile więcej ma byc na kotle, aby dogrzac bojler....
    Możesz dokładniej rozpisać, z jakiego powodu u Ciebie nie do końca? Ja rozumiem,że Iryda idzie obejść, bo to rozbudowany kombajn i jak nie taką drogą, to poprzez strefy czasowe..., ale chciałbym wiedzieć co konkretnie Tobie nie pasuje przy tej nadwyżce CWU?

    Jak na kotle masz 47 i na bojler też.... to przy nadwyżce grzania CWU 10st.C temp. kotła powinna być podbijana do 10st.c powyżej tego, co ustawione dla dogrzania cwu.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  4. #44

    Domyślnie

    Włodek, zakładam za kilka minut Skorpiona Plus, popracuję przez ok. 14dni....

    Iryd mi zostanie tylko do sterowania zaworem i temp. za zaworem puszczana na grzejniki w domu.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wlodek_PID

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    1.327

    Domyślnie

    Jarku,

    1. Soft w Ogniku nie będzie zmieniany.

    2. Sterowanie pogodowe dorobimy, jak skończymy to, co właśnie robimy
    Wydaje się, że wykorzystam do tego celu obecny pomiar temperatury
    na powrocie

    3. Bruli i eCoal na moim wątku! Łzy ciurkiem płyną mi z oczu...

    Teraz napiszę, jaki powinien być sterownik idealny :
    - powinien mieć nastawę CO (+ ew. strefy czasowe)
    - powinien mieć nastawę CWU (+ ew. strefy czasowe)
    - powinien mieć klawisz START / STOP

    ... i nic więcej. Żadnych więcej nastaw. Powinien robić wszystko sam.


    Kto jest za?

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wlodek_PID Zobacz post
    Jarku,

    1. Soft w Ogniku nie będzie zmieniany.

    Teraz napiszę, jaki powinien być sterownik idealny :
    - powinien mieć nastawę CO (+ ew. strefy czasowe)
    - powinien mieć nastawę CWU (+ ew. strefy czasowe)
    - powinien mieć klawisz START / STOP

    ... i nic więcej. Żadnych więcej nastaw. Powinien robić wszystko sam.


    Kto jest za?

    JA !

    I to według zapewnień producenta miał robić Ognik PID ...

    A jak jest w rzeczywistości ? Widać u mnie ...

    Elektronika za którą producent żąda prawie 600zł bo miała mieć super inteligentny PID , FBS działa u mnie jak sterownik za 100zł , a może i gorzej bo ma dużo mniej nastaw ...

    Teraz już wiem że na Elektromiz nie mam co liczyć i że producent ma głęboko gdzieś posiadaczy swoich produktów. Zapewne taki sam "support" niedługo będą mieli posiadacze Pum , za jakiś czas Cobry i czego tam jeszcze ...

    Będzie według założenia. Coś ci źle działa , kup nowy "lepszy" produkt ...

    Bez supportu elektronika to nic nie warty kawał szmelcu warty tyle co złom ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 31-01-2013 o 14:34
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dziubek23
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Pleszew
    Kod pocztowy
    63-300
    Posty
    175

    Domyślnie

    Ją też swoją przygodę zaczynałem
    z Ognikiem i nie byłem zbytnio zadowolony. Teraz mam na próbę założonego Scorpiona i jest naprawdę dobrze. moja instalacja to myśl techniczna lat 80 tych stare grube rury do tego grzejniki zeliwne ok 130 żeber bez głowic termostatycznych jedynie zwykle zawory z glowicamie instalacja posiada pompę ale również świetnie i przedewszystkim działa na grawitacji. Na zapłaconej pompie wykres temperatury to prawie idealnie prosta kreska natomiast na grawitacji odchylki 3 stopnie czyli jak dla mnie super. Jedynie co mnie martwi to wysoka temperatura na czopuchu cały czas 300 stopni i to bez względu na to czy wymiennik oczyszczony tydzień temu czy 2 godziny z tego co widzę to nie jestem w tej kwestii osamotniony. z takich małych uwag to gniazdo usb do aktualizacji można by chyba wyciągnąć gdzieś ba wierzch a nie ciągle odkrecac i zakrecac żeby się do niego dostać. I ostatnie spostrzeżenie to wybór sterownika już w tej chwili wiem że napewno nie zdecyduje się na Scorpiona bo utkne z nim w martwym punkcie jak obecni użytkownicy Ognika te sterowniki to poprostu produkt mało rozwojowy i stworzony po najmniejszej linii oporu. Moim zdaniem czytając ten wątek wszystkie nowinki dotyczą tylko Cobry i Pumy więc warto myślę dołożyć parę złotych żeby ten sterownik posłużył nam parę lat. Jeszcze prośbą do autora wątku bo skoro chwali się tworzonym przez siebie nowinkami to może warto pokrótce każda z nich o mówić nie tylko po przecinku pisać co będzie np o nowym module do Cobry czy spalaniu pulsacyjnym szybszej reakcji na temperaturę! Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez dziubek23 ; 31-01-2013 o 16:01

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    ,,,, I to według zapewnień producenta miał robić Ognik PID ...

    A jak jest w rzeczywistości ? Widać u mnie ...

    Elektronika za którą producent żąda prawie 600zł bo miała mieć super inteligentny PID , FBS działa u mnie jak sterownik za 100zł , a może i gorzej bo ma dużo mniej nastaw ... ,,,,
    Ciekawy jestem, czy można taki produkt reklamować?. Tym bardziej, że zakupiony został razem z kotłem (dobrany, przetestowany i dopracowany zestaw przez producenta kotła).



    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    ,,,, Będzie według założenia. Coś ci źle działa , kup nowy "lepszy" produkt ...

    Bez supportu elektronika to nic nie warty kawał szmelcu warty tyle co złom ...
    Czy kupując telewizor, radio, komputer, drukarkę, telefon kupujemy szmelc?
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    nic, a co ma robić?
    nikt nikogo na siłe nie będzie uszczęśliwiał, nie chcesz nie montujesz siłownika. Masz wtedy przesterowania +/-5C lub wieksze w automacie, nadal nie pasuje wyłączasz automat i oręcisz ręcznie, nadal nie pasuje, wyłączasz podajnik i palisz na ruszcie, jak jeszcze za dzużo, to gasisz i palisz "kostior" w salonie. Nic na siłę, ale to nie znaczy, że przez tekiego jednego, czy drugiego świat ma się zatrzymać, bo on nie nadąża.
    nie mam przesterowań +/- 5st w automacie
    wszystko sprowadza się moim zdaniem do algorytmu i jego reakcji.
    często pisałem do Włodka o problemach z przeciąganiem w kolejnych wersjach testowych i poczyniono w tym przypadku zmiany.
    ten konkretny sterownik który ja posiadam do testów daje możliwość korekty mocy i w ten sposób można go dostosować do konkretnej instalacji. i tutaj się pojawia to o czym w następnym zdaniu:

    sterowanie powinno byc zgrane nie tylko z kotłem i palnikiem ale również z konkretną instalacją.
    i tutaj są problemy. co u jednego działa innemu przysporzy problemów bo instalacja bardziej złożona lub większe wahania temperatur występują.
    jak się okazuje samo zestrojenie sterowania z zestawem nie zawsze wystarcza.

    Włodek zadał pytanie o zasadność czujnika temperatury spalin- uważam że moze być ale nie musi, za to powinien być przynajmniej termometr(lub czujnik w roli termometru) aby było widać co się dzieje za kotłem w stronę atmosfery.
    dlaczego piszę że być nie musi?
    przeglądałem sobie czasami wykresy pracy sterownika "najlepszego" podobno i porażal mnie tam poziom temperatury spalin. niekiedy dochodził do 300stC
    nijak się to miało do wyników i sprawności prezentowanych przez pewne osoby. nie znam powodów dlaczego tak było ale uważam że ten czujnik zadania nie spełniał, gdyby tak było nie dopuszczałby do pracy z takimi poziomami temperatur, a dodam że wentylatory nie pracowały tam na 100% mocy więc tymbardziej mnie to dziwiło. czy to poprawili - nie wiem i nie spędza mi to snu z powiek


    sterownikiem "dla blondynki" miał być konkurent ale jak widać dodali mu tyle funkcji że nietylko blondynki mają z nim problemy.
    myślę że kaszpir ma trochę racji pisząc o tym aby sterowania miały wspólny "kręgosłup" a w zależności od wersji dostępne inne opcje(tak robi TECH).
    to pomogłoby np po zakupie danego modelu i stwierdzeniu że czegoś brakuje odblokować ukryte funkcjonalności(ponosząc np niewielką opłatę "aktywującą" funkcjonalność) zamiast zmieniać ster i płacić setki złotych by mieć mozliwość sterowania jedną pompą więcej.
    temat do przemyśleń moim zdaniem.
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  10. #50

    Domyślnie

    Nie ma sterownika automatycznego na wszystkie instalacje i opały, widać to także na innych wątkach, gdzie inny niby pełen automat wali koks do popielnika i mozna poczytac rady przestaw to czy tamto...

    Automat się sprawdzi przy stabilnym odbiorze ciepła i dobrym paliwie, ale czy w każdych warunkach? - tego chyba żaden producent stera nie gwarantuje.

    U Kaszpira nie działa automat tak jak powinien działać jego zdaniem, on ma instalację jaką ma.., ma tez prawo byc niezadowolonym z ognika, w/g opisu twierdzę,że dwa inne sterowniki powinny tam lepiej dawac rade, ale czy tak będzie- nie wiem.

    ale, wcześniej spalał coś w granicy 10-12kg/24h a teraz ok.16kg/24h przy chyba 160m2 i to ruskiego, taniego grochu no-name. Nie uważam,że to fatalny wynik.

    Jest w stanie ustawic ognika w dwustanie, aby nie przeciągał spalin powyżej logicznego poziomu a pid na jego instalacji robi dużo wyższe piki, ale na litośc boską przeciez sterownik się nie zepsuł, nie spala 100kg/24h, tylko wpada w podtrzymanie i dźwiga się na wysokie moce, co równiez ma miejsce na nastu eCoalach i innych sterach automatycznych. Stan podtrzymania jest w nich stanem nadzwyczajnym. Ja mu w roku ubiegłym proponowałem wymiane na inny sterownik i się nie zgodził, więc swoje możliwości wyczerpałem.

    Włodek napisał wyżej, że być może inne rozwiązanie softu dałoby radę lepiej, nie ja jednak softy piszę a nawiasem mówiąc elektro-miz za wgranie nowego softu nic nie kasuje w przeciwieństwie do konkurencji np. tatarka.... Rozumiem, że nie każdemu może dany wyrób odpowiadać.

    Podłączyłem parę minut po 15-ej skorpiona, chodzi stabilnie, nie widziałem, aby spaliny przekroczyły mi 160st.C, ale nie siedzę non stop w kotłowni.
    Jutro zobaczę jaki będzie popiół, jaki będzie wykres po dobie pracy. Temp. C.O. zadana na 41st.C, CWU na 42st.C (ale czujnik cwu jest na powrocie z bojlera przy kotle, więc fizycznie w bojlerze jest ok.2st.c więcej) Iryd z podłączonym pilotem steruje mi zaworem i temp. za zaworem.

    Mam pompę energooszczędną, więc w skorpionie na czas ładowania CWU praca skokowa pompy c.o., pauza pompy ustawiona na 8minut
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  11. #51

    Domyślnie

    Wszystko się rozwija i na każdy wyrób przychodzi schyłek, pierwszego ecoala w jego obudowie i z pierwszym wyświetlaczem tez juz na rynku nie ma i wątpię, aby do niego był rozwijany i uaktualniany soft. Mogę się mylić, ale wątpię, aby do tej pierwszej serii wychodziło coś nowszego. Z innych wyrobów nie ma już także np. sterownika Tornado, menueta zastąpiono signum...

    Ognik PID moim zdaniem to już starszy model i tak jak w autach kiedyś przychodzi kres produkcji, czy sprzedaży.

    Skorpion był najpierw do zasypówki, moim zdaniem tu barierą jest cena.

    W podajniku uważam, że zastąpi ognika, my do tego tak podchodzimy przy zestawie z kotłem. Wolę zamiast ognika oferowac skorpiona plus, bo ma strefy czasowe na c.o., cwu i wyjście usb do aktualizacji softu, jest wyjście do termostatu pokojowego, na instalację z dwoma pompami nic więcej nie potrzeba. Uważam,że rozwój softu w skorpionie plus powinien byc taki, aby radził sobie dobrze z procesem spalania, stabilizacją temp. i wypalaniem paliwa. Pracuje u mnie w rodzinie i spala miał węglowy, wujkowi nic więcej do szczęścia nie potrzeba, obsługa prosta.

    Na dodatkowe moduły to wyjście jest w cobrze czy pumie i tutaj jednym modułem załatwiona jest obsługa na dwóch sterach....

    Dla mnie, ale też uważam,że dla większości klientów posiadających cobry i pumy strasznie się już dłuży czekanie na moduł shark, to powinien być priorytet w tej chwili a później możemy sobie to spalanie pulsacyjne i kolejne dalej rozwijać. Uważam,że trzeba zacząć słuchac klientów a nie brnąc w to, co się autorowi wydaje,że jest ważniejsze. Ważny jest głos klientów i to dla nich sie wyroby produkuje. Spinac portki i wypuszczać wreszcie sharka, który tak dawno jest obiecywany.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Jest w stanie ustawic ognika w dwustanie, aby nie przeciągał spalin powyżej logicznego poziomu a pid na jego instalacji robi dużo wyższe piki, ale na litośc boską przeciez sterownik się nie zepsuł, nie spala 100kg/24h, tylko wpada w podtrzymanie i dźwiga się na wysokie moce, co równiez ma miejsce na nastu eCoalach i innych sterach automatycznych.
    Czy jak kocioł spala 100kg/dobę to jakiś dowód że sterownik się zepsuł ?
    Dlaczego ciągle wstawiasz tu jakieś wstawki to z eCoalem to z Bruli ?
    Już Włodek ci napisał że to nie wątek o tych sterownikach.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    O Ogniku zaś napiszę tyle że jak przesiadłem się na niego kilka lat temu z Lidera to było to porównywane z jak ktoś przesiada się z malucha na merola.
    U kuzynki pracuje teraz 3 sezon jeszcze na SL 28 i nie chce nawet słyszeć żeby coś aktualizować.

  14. #54

    Domyślnie

    Bo to wątek, gdzie rozmawiamy o róznych pomysłach, nie widze zastrzeżenia,że Włodek miał rozmawiać tylko o swoich wyrobach.
    Tak wnioskuje po jego pytaniach na końcu danych wypowiedzi.

    A odnosić się moge do innych sterowników, bo one tutaj świętymi krowami nie są i nie żyja w oderwanym świecie i także są na tym forum opisywane.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    O Ogniku zaś napiszę tyle że jak przesiadłem się na niego kilka lat temu z Lidera to było to porównywane z jak ktoś przesiada się z malucha na merola.
    U kuzynki pracuje teraz 3 sezon jeszcze na SL 28 i nie chce nawet słyszeć żeby coś aktualizować.
    Sl.28 był ostatnim softem, który miałem w laboratorium i moim zdaniem był stabilny, wyniki jego pracy na stanowisku badawczym były bdb
    Dobrze wiesz, że grono starszych klientów ma ogniki i to chodzi, ale czy na każdej instalacji musi być idealnie- widać nie.
    ps.
    ale w labo podczas badania nikt nie wierci zaworami n-drogowymi..... kocioł nie pracuje tam z grzejnikami na termostatach czy z podłączonym termostatem pokojowym.
    Sprawdzą 100 i 30%mocy w konkretnych warunkach.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    No to może ja taki głąb jestem.
    Czytam: Sterowanie wg. Włodka Pid
    A co te sterowniki przez które chyba nie możesz już spać mają wspólnego z Włodkiem a już tym bardziej z Pid

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    ale w labo podczas badania nikt nie wierci zaworami n-drogowymi..... kocioł nie pracuje tam z grzejnikami na termostatach czy z podłączonym termostatem pokojowym.
    Sprawdzą 100 i 30%mocy w konkretnych warunkach.
    No to znaczy panie kolego że na tych badaniach ci tam manianę odpier...ją.
    Byłem w Zabrzu to tam kręcili jak to ująłeś , zmieniali przepływy.

  18. #58

    Domyślnie

    No to może jesteś, ja tak nie uważam

    Dla mnie słowo sterowanie a sterownik ma inne znaczenia..

    Włodek napisał o czym chce dyskutować i zadawał konkretne pytania, m.in. o czujnik spalin, czy takowy widzisz przy cobrze? czy ogniku?
    Zadawał tez pytanie o sposób pracy CWU....
    "Wg. mojej wiedzy obecnie na rynku jest tylko jeden typ sterowników, który
    ma taką funkcję grzania CWU. Jeśli ktoś wie o innych sterownikach,
    proszę o wpisy. "
    czy np.:
    "Wiele firm stosuje do regulatorów PID pomiar temperatury spalin,
    trudno powiedzieć, dlaczego. Może ktoś wie? "

    Dla mnie jest to zaproszenie do dyskusji i wskazywanie przy okazji rozmowy na inne rozwiązania stosowane w róznych sterownikach.
    Rozumiem,że rozmawiamy o wyrobach Włodka, ale przeciez nie w oderwaniu od realiów.

    Chciałbym wiedzieć przez jakie sterowniki nie mogę spać? Iryda? czy SPP o którego dziubek pytał, czy Twoim zdaniem przez Bruli, z którego też korzystam i którego bym widział obok Iryda na takiej instalacji z zastrzeżeniem,że może ją wówczas warto przerobic, aby z tego sterownika w pełni skorzystać....

    Wiesz, Ty wszędzie dążysz do jednego w takich rozmowach, więc zaraz to się zrobi dyskusja o jednym, ja już za taką rozmowę dziękuję, czytałem ją setki razy.
    Na kolejne potoki słów o tym samym ochoty nie mam. Kolejnego czatu w nastepnym wątku tez prowadzic nie mam zamiaru- masz problem- pisz na gg
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Ciekawy jestem, czy można taki produkt reklamować?. Tym bardziej, że zakupiony został razem z kotłem (dobrany, przetestowany i dopracowany zestaw przez producenta kotła).

    Czy kupując telewizor, radio, komputer, drukarkę, telefon kupujemy szmelc?
    Wszystko zależy jakie urządzenie. Czym bardziej zaawansowane tym bardziej niedopracowane. Były telefony które się zawieszały , gubiły zasięg , muliły się i zmiana oprogramowania usuwałe te problemy , tak samo z drukarkami. Wystarczy że producent zapomni u supporcie , za kilka lat zmieniamy system operacyjny i drukarka nie dziala bo nie ma sterowników ...

    Producent pieca też się wypina ....
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Ja jestem daleki od problemów a Ty jak zwykle klepiesz jak ci wygodnie.
    Ja tylko sprzedaję sterowniki E-Miz czy czujnik jest potrzebny czy nie to Włodek wie, uznał że nie, także on miał swój pomysł na to i ja go szanuję.
    Kto chce mieć czujnik to sobie wybierze co innego.
    Na gg też pisałem co prawda w innej sprawie.

Strona 3 z 127

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony