dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie Pogryziony kabel od bramy AWARIA

    Witajcie, potrzebuję waszej pomocy. Wszystko zaczęło się od tego, że mój pies ( weźmy szczeniaczka, syn się ucieszy, będzie super!), pogryzł kabel idący od puszki, do siłownika bramy uchylnej ( dziś trzeci raz ). Oczywiście po naciśnięciu guzika otwierania bramy, było wielkie jeb, błysk i tyle. Wywaliło bezpiecznik na płytce oraz w rozdzielni. Kabel wymieniony, bezpiecznik też. Niestety brama nie działa jak należy, po naciśnięciu otwarcia, jedno skrzydło uchyla się o kilka centymetrów i staje. Powtarza się to kilka razy, aż załapie i wtedy się otwiera całkiem. W trakcie otwierania, bramy nie da się zatrzymać, kiedyś naciśnięcie jeszcze raz guzika stopowało bramę, teraz na chwilę się zatrzymuje i jedzie dalej. Wygląda to tak jakby jakiś stycznik nie działał jak należy ( przy płytce słychać klikanie, jak załapie dobrze to klika dwa razy, jak źle to raz). Na dodatek brama działa na czas otwierania ( ustawiane pokrętłem) teraz tak nie jest, otwiera się od A do Z na całą rozpiętość sterownika. Powiedzcie mistrzowie czy da się coś z tym zrobić? Siłowniki to V2 CALYPSO 500, a centrala sterująca taka jak ta https://napedy24.pl/centrala-steruja...-7-p-1334.html
    Pozdrawiam
    Dom szkieletowo murowany Do starego murowanego domu dostawiliśmy szkieletowy, stara część nieogrzewana, używana jako pralnia) Powierzchnia użytkowa szkieletu około 90m2. Izolacja: 40 cm wełny 0.039 - ściany i dach. Podłoga 25 cm styro eps 100 . Grzanie:Generalnie mamy 7,5m2 maty 170w/m2 kuchnia i łazienka
    4 adax neo 600w - sypialnia i pokój młodego( tylko 2 są włączone i tylko w nocy)
    30m2 folii grzewczej 140w/m2 salon razem 1250w + 1200w + 4200w = 6650W= 6.65kW
    Reku Thessla green 300

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Jak klika, to może przekaźnik - trafiło go przy zwarciu. Chyba ktoś musi pomierzyć na miejscu - zdalnie ciężko będzie pomóc.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Dobra poszukam jakiegoś magika (chyba, że ktoś zna kogoś z okolic). Nie chcę brać byle serwisu, bo mi powie, że trzeba wymienić sterownik, a tak to ja sam umiem naprawić PS wczoraj ściągnąłem instrukcję sterownika, Pan instalator dał bezpiecznik 6.3A, zamiast 5A. Pewnie dlatego poszło dalej. Życie
    Ps2 Zapomniałem napisać w pierwszym poście, nie chce ktoś psa? Bardzo mądry, ułożony, nic nie gryzie oddaje ponieważ mam alergię

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony