dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 67
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar annNS2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    2.374

    Domyślnie WSPÓLNY POKÓJ DLA RODZEŃSTWA (CHŁOPCA i DZIEWCZYNKI)

    POMOCY!! planuje przeprowadzic mala rewoluja w pokoju dzieciecym, ale nie wiem jak urzadzic wspolny pokoj dla chlopca (4,5l) i dziewczynki (obecnie 8mcy). nijak nie moge sobie tego wyobrazic (nie dosyc ze ja jestem jedynaczka to moj malzonek rowniez, wiec nie mamy doswiadczenia w tym temacie)

    metraz nie powala (430x280cm) wiec lozko pietrowe wydaje mi sie najlepszym rozwiazaniem...ale na jak dlugo? jak to wyglada jak dzieci podrosna?
    obecnie mała spi w lozeczku w naszej sypialni, ale starszy juz by chcial 'dorosle' lozko
    poza tym mam problem z rozmieszczeniem mebli i ich kolorem (mozna wymienic czesc frontow), z kolorem scian, z dodatkami...
    obecnie pokoj wyglada tak jak na zdjeciach
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Picture 034.jpg
Wyświetleń:	6306
Rozmiar:	78,1 KB
ID:	166372   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Picture 026.jpg
Wyświetleń:	4228
Rozmiar:	72,2 KB
ID:	166373   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Picture 014.jpg
Wyświetleń:	3976
Rozmiar:	67,4 KB
ID:	166374  

  2. #2

    Domyślnie

    Łózko piętrowe jest dobrym rozwiązaniem jeśli dzieci mają razem spać w pokoju,ale twoja córka jest trochę za mała na takie łóżko,poczekaj aż skończy przynajmniej 2 latka a na razie wstaw jej łóżeczko do pokoju syna.
    Poza tym twój syn niedługo pójdzie do szkoły i musi mieć również miejsce do nauki,jakieś biurko.Moje dzieci też są we wspólnym pokoju nawet mniejszym i mają łóżko piętrowe i jestem z niego bardzo zadowolona.
    Ostatnio edytowane przez kinka ; 31-01-2013 o 11:00

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar annNS2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    2.374

    Domyślnie

    dziekuje za podpowiedz!
    wiem ze corcia musi jeszcze poczekac przynajmniej rok zanim sie przeprowadzi do pokoju do brata.
    biurko, a raczej blat roboczy chcialabym zorganizowac w tym samym miejscu, gdzie teraz jest male biurko i kontener na zabawki.
    a zeby mala nie byla poszkodowana to biureczko dla niej przenioslabym na druga sciane.
    juz nawet robilam wstepne przymiarki, tylko nie wiem czy sie zmieszcza w zaledwie dwoch szafach? bo jak doloze jeszcze jedna kolo lozka na scianie z drzwiami to zrobi sie straszna graciarnia...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Picture 006.jpg
Wyświetleń:	1238
Rozmiar:	67,3 KB
ID:	166406   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Picture 002.jpg
Wyświetleń:	1072
Rozmiar:	75,7 KB
ID:	166407  

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Beasza

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Dzielnica
    Pisarzowice
    Posty
    312

    Domyślnie

    annNS2 przerabiałam łóżko piętrowe u siebie - to dobre i czasem jedyne rozwiązanie w małym pokoiku. Swego czasu były nawet takie ze zjeżdżalnią

    Może tutaj coś Cię zainspiruje http://www.funkydiva.pl/2011/01/15/p...la-rodzenstwa/

    Pozdrawiam

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jak wejdą w wiek nastolatkowy zaczną się wojny.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar annNS2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    2.374

    Domyślnie

    beasza dzieki za linka zastanawialam sie rowniez nad takim ukladem mebli...

    elfir obawiam sie ze nawet jak beda pojedyncze lozka to nie obejdzie sie bez wojny
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pokoj-dla-rodzenstwa-15.jpg
Wyświetleń:	3451
Rozmiar:	40,3 KB
ID:	166935  
    Ostatnio edytowane przez annNS2 ; 02-02-2013 o 09:52

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Beasza

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Dzielnica
    Pisarzowice
    Posty
    312

    Domyślnie

    annNS2 - świetny ten układ na zdjęciu - ja poszłabym w tą stronę !!! Co do toczonych "wojen" to może lepiej jak będą je toczyć na tym samym poziomie niż z góry na dół i z dołu na górę.
    Pozdrawiam
    Bea

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marynka36

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    38

    Domyślnie

    annNS2- ten układ na zdjeciu świetnie porzadkuje przestrzeń, bardzo mi sie podoba wydaje sie być idealny dla Twojego pokoju, a łóżka póki co nie musza byc pełnowymiarowe, myślę ze nawet jeszcze z 4-5 lat.
    I chyba mogłabyś wykorzystac w tym ustawieniu posiadane szafy
    ciekawe jakie kolory wybierzesz

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar annNS2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    2.374

    Domyślnie

    marynka36 zeby nie wprowadzac drastycznych zmian, to chyba pozostane w zielono-bialej kolorystyce. pozbede sie tylko niebieskiego. mysle zeby pomalowac sciane z oknem na intensywna zielen, a reszte na jasny szary (?). i wymienic niebieskie fronty szuflad na biale...

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marynka36

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    38

    Domyślnie

    Biało - zielono podoba mi sie .Teraz można dużo dodatków kupić w takiej pastelowej zieleni. Podpowiem Ci tylko- mó synus ma ściany w pokoju pastelowo zółte ale na ścianach ma w kolorowych ( niebieskie, granatowe, zielon) ramkach z Ikei swoje prace z przedszkola -takie różnne wykejanki.
    Jak ida święta zmieniamy dekoracje, jak mu się znudzi i robimy przemeblowanie wymieniamy tylko dodatki - ramki, poduszki, osonki na doniczki i młody ma nowy pokój.
    Dlatego wydaje mi się że może bez szarego? Dwa podstawowe kolory bazowe biel i zieleń , chyba żeby potraktować biały i szary jako bazę a zielona ściana + zielone dodatki. tak sobie dumam, życze udanych wyborów

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar annNS2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    2.374

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Milan_Design_Week_40.jpg
Wyświetleń:	400
Rozmiar:	65,3 KB
ID:	169523marynka36 tylko nie pastelowa zielen chodzi mi raczej o taka palete

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Alinne
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-134
    Posty
    7

    Domyślnie

    Tylko 8 miesięcy i piętrowe łóżko? To za mało. Ja bym poczekała aż skończy 3 lata.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar annNS2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    2.374

    Domyślnie

    W pierwszym poscie pisalam, ze mala spi w lozeczku w naszej sypialni. Obecnie pokoj jest krolestwem synka, ktory juz nie moze sie doczekac na 'swoje' pietrowe lozko. Poki co to chce zorganizowac przestrzen dla malej na czesc ubranek, zabawek, ksiazeczek, tak zeby synek przyzwyczail sie do mysli ze bedzie musial dzielic pokoj z siostra. Zeby to zrobic musze juz teraz pomyslec jaki uklad bedzie najlepszy, czy lozko pietrowe, czy jednak dwa oddzielne, gdzie maja wisiec pozostale regaly, ramki ect, a pokoj i tak wymaga odswiezenia i malowania

  14. #14

    Domyślnie

    Mozesz od razu kupić piętrowe, synka ulokować na górze a na dole pozwalać mu na razie się bawić i trzymać swoje rzeczy

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wrzosennik
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Potasze
    Kod pocztowy
    62-005
    Posty
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał annNS2 Zobacz post
    marynka36 zeby nie wprowadzac drastycznych zmian, to chyba pozostane w zielono-bialej kolorystyce. pozbede sie tylko niebieskiego. mysle zeby pomalowac sciane z oknem na intensywna zielen, a reszte na jasny szary (?). i wymienic niebieskie fronty szuflad na biale...
    Byle nie przesadzić z ilością koloru, bo może potem rozpraszać starsze dziecko jak będzie odrabiać lekcje.
    Łóżko piętrowe jest dobrym pomyłem, gdyż daje więcej miejsca. U mnie tak właśnie było dopóki mieszkałam w małej przestrzeni. Moja córeczka spała na sporo za dużym łóżku, po prostu daliśmy ochronną barierkę i nauczyliśmy ją, że na górne łóżko brata nie wolno wchodzić. Sprawdziło się. Ewentualnie starszemu dzieku można kupić pietrwe łózko z biurkiem pod spodem. też zyskasz miejsce.
    Pochylona nam pudłami, chustecznikami, herbaciarkami i płótnami... oddaję się malowaniu...
    nie tylko dla siebie... gdyż ważne jest by dzielić się tym co się kocha
    Pozdrawiam
    Natahalie Gile

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar annNS2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    2.374

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Picture 010.jpg
Wyświetleń:	1616
Rozmiar:	67,4 KB
ID:	206412Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Picture 013.jpg
Wyświetleń:	1949
Rozmiar:	65,8 KB
ID:	206413

    zmiany w toku...

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar asiazett
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.061
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    103

    Domyślnie

    Ania (Ania? Prawda? ) przybywam na wezwanie. Nie myśl sobie, że nie byłam tu wcześniej. Byłam - i owszem, tyle, że temat wygląda na przygaśnięty ;/ Reaktywacja? Jaki jest plan działania? Fronty zmienić na białe (w stuvie to chyba pikuś, nie?). Łóżko piętrowe? Kolor ścian? I co jeszcze?

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar annNS2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    2.374

    Domyślnie

    Cytat Napisał asiazett Zobacz post
    Ania (Ania? Prawda? ) przybywam na wezwanie. Nie myśl sobie, że nie byłam tu wcześniej. Byłam - i owszem, tyle, że temat wygląda na przygaśnięty ;/ Reaktywacja? Jaki jest plan działania? Fronty zmienić na białe (w stuvie to chyba pikuś, nie?). Łóżko piętrowe? Kolor ścian? I co jeszcze?
    fakty...'troche' przygasl ale temat powrocić musi, z dotychczasowych wiekszych zmian to zostaly dokupione i powieszone szafki nad biurko
    pietrowe lozko (takie) pojdzie w miejsce obecnego, wowczas jedna szafa bedzie musiala wyleciec na przeciwlegla sciane...(ta z biurkiem)
    obok lozka postawilabym kwadratowego expedita i dwa lub trzy pojedyncze rzucilabym na scianie (tak aby młody z gornego pieterka mogl sobie odlozyc ksiazke, zamontowac lampke, postawic budzik ect...
    nie chcialabym wymieniac wszystkich frontow od razu (na biale a moze szuflady na czarne?)...male ma tendencje do destrukcji i juz obecne w duzej mierze sa pobazgrane flamastrami
    no i sciany...sciany MUSZA byc pomalowane bo na obecne kolorki nie moge juz patrzec myslalam tez nas polozeniem na jednej scianie? 'ramkowej' tapety bo reszta scian ma byc w kolorze (takie jest zyczenie synka...i zadnych szarosci!)

    i to by bylo na tyle

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar asiazett
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.061
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    103

    Domyślnie

    Czarne fronty - yes!
    Pojedyncze expedity - yes!
    Tapeta - hmmm...?
    A jakie te kolorki na ścianach?

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar annNS2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    2.374

    Domyślnie

    Asiu (asia, prawda? )
    nie wiem..nie wiem...ja juz nic nie wiem
    nie wiem tez czy zostawic taki uklad jak jest teraz, czy lepiej dac biurka po jednej stronie a po drugiej same szafy...? nie wiem czy mam dzieciaki w pokoju 'laczyc' czy 'rozdzielac'...?
    z kolorami tez mam problem, bo z jednej strony podobaja mi sie jasne pokoiki z fajnymi dodatkami i z niewielka iloscia mebli ale wszyscy wiemy ze tak sie tu nie da (dzieciaki nie maja dodatkowej garderoby, w szafach znajduja sie wszystkie ubrania, zabawki ect)
    nie jestem tez przekonana do calkiem bialych frontow (mala tak zbazgrala biurka ze nie da sie ich niczym doczyscic)...
    obecnie (po rozmowie z synkiem) stanelo na wymianie frontow szuflad, gora i skrzynia zostanie zielona
    o tapecie myslalam takiej, a reszte scian malnelabym na brudny turkus/ciemna miete...? cos zeby sie z zielonymi frontami nie gryzlo i bylo unisex
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6129.jpg
Wyświetleń:	1044
Rozmiar:	84,0 KB
ID:	235219
    expedity chyba odpadaja bo po wstawieniu lozka siegaly by do samej futryny, a po przestawieniu drugiej szafy kolo biurka zrobi sie strasznie waskie przejscie (kiedys szafa wroci na swoje miejsce, ale dopiero jak mala sie dorobi doroslego biurka)...

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony