dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie zawór czterodrogowy do grzejników drabinkowych

    Witam
    Mam mały problem z grzejnikiem drabinkowym w łazience. Mieszkanie w bloku ogrzewanie miejskie zawory na klatce.
    I tak:
    Odkręcając zawory na klatce w dwóch pokojach mam cieple grzejniki natomiast w łazience grzejnik jest zimny.
    Odpowietrzyłem grzejnik w łazience jednak nadal jest on zimny. Jako ze nie znam się na tym a mnie to nurtuje zacząłem przyglądać się zaworowi czterodrogowemu czy jak on tam się zwie Po wstępnym macaniu doszedłem do wniosku ze nie przepływa przez niego ciepła woda tzn jest on cały czas zimny. Z początku myślałem ze może to wina głowicy termostatycznej jednak znalazłem na w/w zaworze jeszcze jedna zaślepkę pod którą jest klucz na imbusa i trochę popuściłem co spowodowało napływ cieplej wody do grzejnika. Na zdjęciu zaznaczyłem miejsce w którym popuściłem śrubę na imbus.


    jako ze nie znam sie na tym kompletnie proszę Was o pomoc mam odkręcić całkowicie ta śrubę na imbus ? nie wypadnie zalewając mi łazienkę ? gdyż póki co zakręciłem wszystko tak jak było w obawie przed zalaniem łazienki. Prosił bym o wyjaśnienie do czego służy ów śruba

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Imbus służy do odcinania grzejnika od ogrzewania (z drugiej strony masz pokrętło to białe lub głowicę, które zamknie Ci zasilanie). Śrubka ma być mocno popuszczona, dobrze zrobiłeś. Nic Ci nie zaleje.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuje za pomoc

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony