dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 103 z 103
  1. #101

    Domyślnie

    W piątek rano wpada do mnie kominiarz sprawdzić wszystko.

    Doczytałem się w otchłani internetu, że przy kotłach wysokowydajnych ciąg kominowy musi być odpowiedni. Czy zatem mając komin 14x24 jest on za duży do kotła 12kw? Kominiarze mierzą ciąg kominowy?

    Drugą rzecz jaką doczytałem to to, że nie powinno się murować klinkieru w kominach z wklęsłą fugą. Powinno być na lico, ponieważ woda po zimie niszczy zaprawę, czy to prawda?

  2. #102
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Co do komina ocieplaj w ostateczności narazie saraj się w ustawieniach to poprawiać preferując ciągłą jazdę i suchy opał mam zupełnie inny sterownik więc Ci nie pomogę. komin jest ok też mam cos koło tego a kocioł ma moc 10kW. Przez większość czasu stoi jak już termostaty go odpalą to jedzie z mocą 3-5kW tak pokazuje sterownik.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #103

    Domyślnie

    Teraz temperatury spadły i zaczął piec częściej chodzić. Popatrzę w ustawienia i spróbuje go jakoś przestawić.
    Komin jest ciepły w odległości około 2,5m od czopucha. Piec czysty, suchy, czopuch też. Byłem dziś na dachu i wyczułem, że spaliny wychodzące z komina są stosunkowo ciepłe.

    Zacząłem oglądać komin z bliska z lampką i zauważyłem, że co jakiś czas w kilku miejscach wycieka woda między fugą a cegłą. Czyżby to były dziury z powodu złego umurowania komina?

    Kominiarz mi powiedział, że zimny komin, trzeba ocieplić i koniec. Nic nie sprawdzał, tylko wszedł i stwierdził, że się leje bo kondensuje się woda i nasiąka się fuga i smoła/sadza przechodzi z wodą przez nią.

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony