dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 59
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yamatokai
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie projekt GRENADA pracownia DOMPASJA

    Witam.
    Wybudowałam i szczęśliwie zamieszkałam dom - projekt bażant II. Jednak, snujemy już plany o wybudowaniu nowego i przeznaczeniu tego na działalność. Teraz chciałabym parterowy i wpadł mi w oko ten http://www.dompasja.pl/projekt-domu/grenada. Szukam osób, który domek zbudowały lub budują. Ja chciałabym poczynić pewne zmiany w układzie tego domku ale bardziej takie kosmetyczne bo uważam go za idealny do moich warunków na działce.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GRENADA-DO-STRONY-01_0.jpg
Wyświetleń:	437
Rozmiar:	75,8 KB
ID:	166698   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GRENADA-RZUTY-PODSTAWA.jpg
Wyświetleń:	807
Rozmiar:	42,8 KB
ID:	166713  
    Ostatnio edytowane przez yamatokai ; 01-02-2013 o 12:07

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yamatokai
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zaznaczyłam zmiany jakie chciałabym wprowadzić:
    - zamknięcie kuchni,
    - powiększenie wiatrołapu,
    - przeniesienie pralni jednocześnie zmniejszając pokój,
    - zmiany w oknach
    - dodatkowe drzwi do kotłowni,

    Na razie tyle bo inne pewnie wyjdą przy projektowaniu pomieszczeń. Chcę uniknąć niespodzianek typu że mi coś nie mieści, albo że jest niefunkcjonalne dlatego proszę o wszelkie uwagi co jest nie tak.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	grenada proj.jpg
Wyświetleń:	1079
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	166819  

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yamatokai
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ale cisza. Nikt nie pomoże, nie wesprze dobrym słowem lub konstruktywną krytyką ?

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    katee.katee

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-452
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam

    Ja od kilku tygodni nie mogę się napatrzeć na ten projekt zawsze marzył mi się domek parterowy z dużym salonem moje zmiany jakie chciałabym wprowadzić w załączeniu Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GRENADA-ZMIANA.jpg
Wyświetleń:	1095
Rozmiar:	66,7 KB
ID:	168459

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yamatokai
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Super, że się odezwałaś. Ja na razie odpoczywam od zakończonej budowy ale jest to taki fajny czas, że chce jeszcze. Mój obecny dom jest piętrowy. Mieszkamy na górze bo dół zamieniliśmy na miejsce pracy ale i tak wcześniejsze bieganie góra- dół było okropne. Pozdrawiam.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga1989

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Lubaczów
    Kod pocztowy
    37-600
    Posty
    5

    Domyślnie

    witam
    my zaczynamy budowę grenady na wiosne..projekt zmiejszony do 107 m uzytkowej
    zmiejszone 2 pokoje salon i kuchnia..dodatkowe wejscie do garazu aby przejsc do kotłowni i powiekszona pralnia i spizarka;]

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga1989

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Lubaczów
    Kod pocztowy
    37-600
    Posty
    5

    Domyślnie

    no i mamy lustrzane odbicie projektu;] lepsze usytuowanie na dzialce bedzie;p

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yamatokai
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jeśli możesz wrzuć rzuty. Jak ci się udało tak zmniejszyć ten dom? Ja też myślę nad zmniejszeniem bo jest bardzo duży. Chciałabym na pewno zmniejszyć salon bo jest ogromny.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga1989

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Lubaczów
    Kod pocztowy
    37-600
    Posty
    5

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CCF20130215_00000.jpg
Wyświetleń:	1041
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	170479
    zastanawiamy sie czy by jeszcze nie przerzucić na druga strone tej garderoby w przedpokoju... jezeli bedzie ktos siedzial w salonie tonie bedzie widac jak ktos bedzie wchodzi na pokoje;]

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciej10

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    195

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut-wersja finalna.jpg
Wyświetleń:	1034
Rozmiar:	81,5 KB
ID:	170958

    Moja wersja ruszamy na wiosne

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    katee.katee

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-452
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciej10 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut-wersja finalna.jpg
Wyświetleń:	1034
Rozmiar:	81,5 KB
ID:	170958

    Moja wersja ruszamy na wiosne
    A czy wiecie ile kosztuje ten domek w budowie .Patrzyłam na kosztorys i uważam że jest zawyżony .

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciej10

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał katee.katee Zobacz post
    A czy wiecie ile kosztuje ten domek w budowie .Patrzyłam na kosztorys i uważam że jest zawyżony .
    Tez mi sie wydaje ze jest zawyzony. Poza tym pozmienialem troche w projekcie wiec bedzie taniej: strop drewniany,bez poddasza (drewno mam swoje)Brak kominka,brak kominow(rekuperacja). Robocizna-wiekszosc samemu z ojcem (jest budowlańcem) Mysle ze z kosztorysu urwiemy ok 100000 zł mam nadzieje ...

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    katee.katee

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-452
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam

    o ile zmniejszyliście salon można prosić o podanie jakiej wielkości są teraz poszczególne pomieszczenia w domu strasznie podoba mi się ten projekt ale muszę go ograniczyć do ok 100 m 2

  14. #14

    Domyślnie

    Witam!! mam pytanie do osób już budujących lub też do tych co przymierzają się do budowy Grenady. Naprawdę ciężko jest uzyskać jakiekolwiek informacje na temat w/w projektu. Ja jestem na etapie formalności a nurtuje mnie jedna rzecz w projekcie zaprojektowana jest wysokość okien na 210 i tak się zastanawiam czy to nie za nisko!! przy wysokości ścian 270, czym się kierował Projektant ustalając taką wysokość. Już mnie głowa boli od myślenia - wszędzie u moich znajomych wysokość zaprojektowana jest na 230 a tu 210 czemu!!! Teraz żeby to zmienić trzeba by było podnosić ściankę kolankową o 20 i powiększać wszystkie okna do 230. Co zrobić z tym fantem? Forumowicze ratujcie!!!!

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciej10

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał wschodnie-pastwiska Zobacz post
    Witam!! mam pytanie do osób już budujących lub też do tych co przymierzają się do budowy Grenady. Naprawdę ciężko jest uzyskać jakiekolwiek informacje na temat w/w projektu. Ja jestem na etapie formalności a nurtuje mnie jedna rzecz w projekcie zaprojektowana jest wysokość okien na 210 i tak się zastanawiam czy to nie za nisko!! przy wysokości ścian 270, czym się kierował Projektant ustalając taką wysokość. Już mnie głowa boli od myślenia - wszędzie u moich znajomych wysokość zaprojektowana jest na 230 a tu 210 czemu!!! Teraz żeby to zmienić trzeba by było podnosić ściankę kolankową o 20 i powiększać wszystkie okna do 230. Co zrobić z tym fantem? Forumowicze ratujcie!!!!
    Co ma ścianka kolankowa do wiekszych okien?? Wysokość pomieszczeń masz na 270 Wiec teoretycznie możesz dać okno/drzwi od podlogi do sufitu czyli 270cm! Nie widze problemu zeby zrobic okna na 230

  16. #16

    Domyślnie

    Witaj Maciej10, a co z wysokością okapnika! Jak patrze na wizualizacje to widać iż mimo okna na 210 do okapnika zostaje może 15cm. Wiec wyższego okna nie dasz!

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciej10

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał wschodnie-pastwiska Zobacz post
    Witaj Maciej10, a co z wysokością okapnika! Jak patrze na wizualizacje to widać iż mimo okna na 210 do okapnika zostaje może 15cm. Wiec wyższego okna nie dasz!
    o jakim okapniku mowisz? okapnik okna (przy podastawie okna) parapet zewnetrzny? czy okapnik masz na mysli okap dachu wysuniety w tym projekci na 80 cm. Krokwie leza na murlacie i "opadaja" dalej do dl ok 1m i chodzi ci o to ze bedzie zaslanial okana?
    Ostatnio edytowane przez maciej10 ; 10-04-2013 o 11:28

  18. #18

    Domyślnie

    Tam gdzie się kończy dach i masz podbitkę.

  19. #19

    Domyślnie

    Zobacz na wizualizacji jaka zostaje odległość od okna do podbitki nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć.

  20. #20

    Domyślnie

    Tak chodzi mi o okap dachu. Między oknem a tym okapem zostaje około 15 cm, więc okna na wysokość 230 nie dasz bo wejdziesz w okap.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony