dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 59 z 59
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciej10

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    195

    Domyślnie

    Aniu,zapraszam do mnie w odwiedziny. Jestem na etapie stanu surowego otwartego-wiosna beda wstawiane okna
    Dom 154m2 + garaż 35m2 (nieogrzewany).BK24+20cm grafit 0,31;strop 40cm wełny w granulacie (u=0,39);podloga 22cm eps-100 0,38 w 4 warstwach ;okna veka alphaline (V90)3 szyby U okna od 0,7 do 0,9;rolety zewnetrzne;wszedzie podlogowka PC - Buderus 8k-1 7,6 KW odwierty pionowe 2x100m;WM brink 400 excelent plus,odkurzacz centralny profi 42.1,PV 2 x 3KW na dwóch fazach orientacja-południe;pochylenie 25*

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał GRENADA-Ania Zobacz post
    jakim cudem tylko tyle?? u mnie same fundamenty wyjdą na poziomie 30tys a gdzie ściany i ten wielki dach ?
    120tys za sso jest realny i tak jak juz bylo pisane polowa tego to jest dach .

    Nasz muraz za fundamenty plus wszystkie sciany w domu lacznie z dzialowymi oczywiscie wiadomo plus wieniec i inne betonowe konstrukcje wziol 22tys to bylo tanio mialem wyceny na 26-30tys

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciej10

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    195

    Domyślnie

    przy trzymaniu sie projektu (projekt oryginalny z pracowni dompasja-nieprzerabiany-grenada/alabama) koszt 120000 za SSO jest malo realny. U mnie wyszlo za same materialy do SSO 130000 (ale drewno na dach mialem swoje-czyli trzeba doliczyc ok 15000) -cena za SSO bez robocizny!
    Dom 154m2 + garaż 35m2 (nieogrzewany).BK24+20cm grafit 0,31;strop 40cm wełny w granulacie (u=0,39);podloga 22cm eps-100 0,38 w 4 warstwach ;okna veka alphaline (V90)3 szyby U okna od 0,7 do 0,9;rolety zewnetrzne;wszedzie podlogowka PC - Buderus 8k-1 7,6 KW odwierty pionowe 2x100m;WM brink 400 excelent plus,odkurzacz centralny profi 42.1,PV 2 x 3KW na dwóch fazach orientacja-południe;pochylenie 25*

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar GRENADA-Ania
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dobry wieczor
    Czy mozemy sie umowic na sobote lub niedziele w przyszlym tygodniu?
    Podjedziemy zobaczyc jezeli zaproszenie nadal aktualne
    Ania ☺️
    Tel 782 247 927

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga1989

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Lubaczów
    Kod pocztowy
    37-600
    Posty
    5

    Domyślnie

    dom stoi, wiec to nie jest mało realne;]

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciej10

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    195

    Domyślnie

    to tylko zapytam? jaki styropian kładliście na fundamenty? Jaki strop-z czego? beton zamawiany z gruszki czy kreciliscie sami?
    Dom 154m2 + garaż 35m2 (nieogrzewany).BK24+20cm grafit 0,31;strop 40cm wełny w granulacie (u=0,39);podloga 22cm eps-100 0,38 w 4 warstwach ;okna veka alphaline (V90)3 szyby U okna od 0,7 do 0,9;rolety zewnetrzne;wszedzie podlogowka PC - Buderus 8k-1 7,6 KW odwierty pionowe 2x100m;WM brink 400 excelent plus,odkurzacz centralny profi 42.1,PV 2 x 3KW na dwóch fazach orientacja-południe;pochylenie 25*

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    karolab

    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    1

    Domyślnie

    Maciej10, przestałam Ci wiadomość na priv. z kilkoma pytaniami na temat domu, jak bedziesz miał chwile to zerknij. Pozdrawiam

  8. #48
    sfinks311
    Guest
    sfinks311

    Domyślnie

    Ja jestem na etapie kończenia środka więc jak macie pytania to pisać śmiało.

    Cytat Napisał maciej10 Zobacz post
    przy trzymaniu sie projektu (projekt oryginalny z pracowni dompasja-nieprzerabiany-grenada/alabama) koszt 120000 za SSO jest malo realny. U mnie wyszlo za same materialy do SSO 130000 (ale drewno na dach mialem swoje-czyli trzeba doliczyc ok 15000) -cena za SSO bez robocizny!

    Zgadza się....nie ma szansy zachowując dobre materiały i wykończenia zmieścić się w podanym kosztorysie ...niestety

  9. #49
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Justyna Trójmiasto

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-583
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie,

    chcemy zacząć budowę Grenady na wiosnę, po niedużej adaptacji. Jeśli jest możliwość zobaczenia domu i właścicieli to chętnie skorzystam.
    pozdrawiam

  10. #50
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Justyna Trójmiasto

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-583
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał sfinks311 Zobacz post
    Ja jestem na etapie kończenia środka więc jak macie pytania to pisać śmiało.
    I jaki ostateczny koszt całej budowy?

  11. #51

    Domyślnie

    Witam,

    mnie również spodobała się grenada.
    oczywiście nie obyło sie bez poprawek.
    zaczynamy na wiosnę lecz jeszcze projekt nie zaklepany.
    czy jest może ktoś z okolic Warszawy, Łodzi, Lublina, Radomia by móc podejrzeć na żywo jak sie prezentuje na zewnątrz i w środku.
    chodzi głownie o wymiary czy nie za małe pomieszczenia lub za duże w porównaniu do zapotrzebowań

  12. #52

    Domyślnie

    Witam,
    ja również przyłączam się do wcześniejszych pytań o Grenadę. Mi również podoba się ten projekt. Nie jestem tylko w stanie ustawić sensownie rozkładu kuchni. Zastanawiam się też nad przeniesieniem kominka na ściankę przyległą do spiżarni. Chętnie powymieniam się przemyśleniami z zainteresowanymi osobami oraz tymi już doświadczonymi w tym temacie. Planujemy zacząć budowę już wiosną.

  13. #53

    Domyślnie

    hej,hej keniuchna,

    myslę dokładnie o tym samym, tzn o przeniesieniu kominka na scianke przyległą do spiżarni, z uwagi na niezbyt komfortowe świecenie po oczach wieczorami gdy ogląda się film w salonie.
    moja koleżanka ma kominek na tej samej ścianie co telewizor i troche to zaczyna wkurzac w połowie filmu a często nie można się skupic i odpowiednio wczuc się w atmosferę filmu.
    i dokładnie jak ty myślę nad kuchnią na etapie projektu. wiem że chcę miec szkalne przesuwne drzwi do spiżarni ale chciałbym również miec całą ściane na całej wysokości meble z kilkoma szafkami cargo i szeroką lodówką, by uniknąc górnych szafek. ale nie wiem czy ta ściana jest tak bardzo konieczna gdy bedzie całkiem spora spiżarnia ( bedzie mniej do mycia)
    wydłużyłam garaż , zrobiłam wyście z kotłowni, powiększyłam garderobę w wiatrołapie by w przyszłości można było zrobic klatkę na górę, zwęziłam salon ale go wydłużyłam jednocześnie, wydłużyłam sypialnie i co najważniejsze zmieniłam koncepcje dachu

    co ty na ?to

  14. #54

    Domyślnie

    hej ksyla,
    jeśli chodzi o kominek myślę dokładnie tak samo.
    Natomiast co do kuchni, ja obecnie mam taką ściankę, o której piszesz i baaardzo ją lubię, bo dzięki niej mam np. piekarnik na takiej wysokości, że nie muszą się schylać. W Grenadzie jakoś tego nie widzę. Ani takiej ścianki ani piekarnika umieszczonego wyżej niż blat kuchenny. Rozplanowanie kuchni nadal jest dla mnie największym "utrapieniem". Może wyspa wniosłaby jakieś lepsze rozwiązania?
    My ogólnie będziemy robić projekt indywidualny na bazie Grenady.
    Zmiany jakie ja chcę zrobić są dość znaczne, a wynikają przede wszystkim z konieczności wygospodarowania miejsca na czwarty pokoik tzw. seniora więc:
    - z garderoby i małego wc zrobić jedno pomieszczenie w którym będzie łazienka (niestety będzie ciemna),
    - z łazienki zrobić pokoik seniora ok. 8 m2 (poprzez zwężenie kotłowni - przesunięcie ściany i komina),
    - połączenie pralni i kotłowni (kocioł gazowy),
    - wciśnięcie małego wc obok pralni (kosztem kawałka wiatrołapu i pralni)
    - właz na strych umieszczony gdzieś w korytarzu,
    - zmiana wysokości okien z 210 na 230 cm a co za tym idzie również ścian,
    - zmiana ustawienia okien w jadalni i salonie (mąż chce w salonie coś dużego ok 360 cm zamiast dwóch po 180 a architekt zaproponował żeby w jadalni też coś zmienić - po spotkaniu w tym tygodniu zobaczymy jak to będzie wyglądało na projekcie, bo boję się że elewacja może wyglądać gorzej),
    - architekt proponuje również obniżenie kąta nachylenia dachu z 35 stopni na 30 i też nie wiem jak to wpłynie na wygląd zewnętrzny domu.
    Napisz co zmieniłaś w koncepcji dachu.
    Ja powinnam w tym tygodniu być po konsultacjach z architektem więc powinnam wiedzieć już coś więcej. Dopiero zaczynamy naszą przygodę.

  15. #55

    Domyślnie

    tez mam taką ścianke teraz z piekarnikiem powyzej blatu i nie wyobrażam sobie innego rozwiązania.
    ciekawe co o kuchni powie architekt, od razu daj znać

    dach zmieniłam na dwuspadowy, ponieważ wszystkie pokoje zamieniłam miejscami tak by wystający dach od strony ogrodu lekko zadaszał taras a tym samym, bo będzie tej samej szerokości od strony wejścia zadaszał podejście do drzwi wejściowych. ale nie wiem czy nie będzie za bardzo zacieniał okno jednego z pokoi. ale będzie to akurat strona południowa więc moze nie będzie katastrofy.
    zobaczymy co powie architekt
    cos jak orlando z projektów z pasją. mozesz sobie zobaczyć.
    zostawiam sobie alternatywę mieszkalnego poddasza, na początku jakaś sala kinowa i bilard a w przyszłości moze syn będzie chciał zamieszkać, bo na górze będzie ponad 180 m oczywiście ze skosami.

    co do wysokości budynku, też podnosimy o wysokość jednego bloczka, bo pochowamy przewody i będą sufity podwieszane

    a co do okien to dlaczego będą wyższe?

  16. #56

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o okna to znajomy, który sprzedaje okna, jak również architekt zwrócili uwagę na to, że są one za niskie. Zazwyczaj w takich projektach mają one wysokość 230 cm. Na blogach osób, które budowały domy typu grenada, madera czy alabama dosyć często przewija się informacja o zwiększeniu wysokości okien na 230 cm i ścian na 290 cm. Potwierdził to też nasz architekt, że takie przeszklenia powinny być wyższe i będą ładniej wyglądały.

    Zastanawiam się jak będzie wyglądał dach w Twoim przypadku. Szczególnie zastanawia mnie przód domu. Czy poszerzony dach nie będzie się stykał z daszkiem nad oknem kuchennym? Jak to rozwiązałaś??

    Jeśli natomiast chodzi o taras to mamy w planach zamontowanie markizy.

  17. #57

    Domyślnie

    fakt, 210 to niskie okno, biorąc pod uwagę że często ludzie mają 200 wzrostu
    co do wygladu
    mozesz zobaczyc na stronie "dom pasja" połączenie projektu PORTLAND i ORLEAN ( wcześniej sie pomyliła odnośnie projektu orlando)

    tylko, ze według projektu który zaakceptował mój mąż trochę małe wyszły pokoje, takie po 12 metrów, a sypialnia 18, salon około 43

    jak będziesz miec projekt to podrzuc do netu, ciekawa jestem bardzo

  18. #58

    Domyślnie

    Witam, kupiliśmy wlasnie działkę pod dom i bardzo spodobał nam się ten projekt, prosze o opinie czy jesteście zadowoleni z rozmieszczenia pomieszczeń i co warto przerobić. Ja na razie kuchnie zmieniłam, ale myśle jeszcze o kominku, podobno nie jest dobrze gdy jest na jednej ścianie z TV . Prosze podzielcie sie swoimi doświadczeniami.

  19. #59

    Domyślnie

    Witam,
    Czy ktoś budował ten dom w małopolsce, okolice Krakowa? Chętnie obejrzelibyśmy efekty przed podjęciem ostatecznej decyzji.

    pozdrawiamy

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony