dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Tani prosty sposób na zabezpieczenie frontów w płycie mdf

    Witam. W komurce lokatorskiej zrobiłem półki z płyty mdf ( pomieszczenie jest na piętrze w bloku więc raczej wilgoci niema ) , jednak przegi płyty niesą niczym zabezpieczone. Czy takie "gołe fronty " mogą w jakis sposób osłabić czy zle wpłynąc na zywotność płyty ? W jaki mozliwie tani i łatwy sposób mozna by te fronty zabezpieczyc w domowych farunkach ? Może poprostu pomalować je białą farbą do drewna ( płyta jest biała i mam farbe ) ? Lub czyms okleić , ale czym niemam pojęcia w tym temacie ( wazne aby koszty były niewysokie )

    Ps. Wiem ze jest podobny temat ale mi niechodzi o oklejanie płyty pod meble ale o zwykłe pułki w komurce lokatorskiej gdzie zalezy mina niskich kosztach zabezpieczenia frontów.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Na pewno mdf? Czy może płyta wiórowa, meblowa? Malowanie wiórowej odpada. Napęcznieje od farby. Mdf chyba tak samo, chociaż doświadczenia z mdf nie mam. Ja w piwnicy zrobiłem regały z surowej płyty wiórowej i jest ok. Regały stoją ze 2 lata i nie widzę, żeby coś się z nimi działo. Jeśli Ci to bardzo przeszkadza to oklej taśmą na żelazko.
    P.S. Te czerwone szlaczki pod niektórymi Twoimi słowami nie są bez powodu. Popraw pisownie, bo fatalnie się Ciebie czyta.
    Ostatnio edytowane przez dudi82 ; 02-02-2013 o 08:41

  4. #4

    Domyślnie

    Nie jest to surowa płyta a płyta taka z jakiej robi sie meble. Tą tasmą na zelazko ciżeko sie okleja i czy trzyma sie to w miare ? jaki jest mniej więcej koszt za mb ?

  5. #5

    Domyślnie

    Czyli płyta wiórowa.
    Ciężko się okleja? Kwestia wprawy. Taśma trzyma się bardzo dobrze. Sama na pewno nie odpadnie, a uszkodzenia mechaniczne to inna sprawa. Jeśli nie żelazko, to plastikowe obrzeże w kształcie litery C, ale wtedy płyta na krawędzi nie jest płaska i zsuwając coś z pułki obrzeże można uszkodzić.
    Cena taśmy to o ile dobrze pamiętam około 0,20 - 0,50zł/mb w zależności od koloru, więc jeśli Ci się nie uda za 1 razem, to i tak koszt nauki niewielki.

  6. #6

    Domyślnie

    W domowych warunkach obrzeże takiej płyty można zabezpieczyć przed wilgocią silikonem. Wystarczy tuba silikonu, szpachelka i dobre rękawiczki

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Temat stary ale dla potomnych. Prostym szybkim i wygodnym zabezpieczeniem ciętych krawędzi jest pędzelek + szkło wodne. Sam to gdzieś wyczytałem na blogu jak zrobić samemu meble. Sposób zastosowałem 5 lat temu na płytach jak i blatach (newralgiczne łączenie na hokejkę) przy zlewach + w tych najbardziej narazonych miejscach cienko silikon przed połączeniem. Do dziś ani mikrometra spęcznienia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony