dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1495 z 1545
Pokaż wyniki od 29.881 do 29.900 z 30897
  1. #29881

    Domyślnie

    Właśnie oglądam, dopiero znalazłam chwilę (pranie może poczekać na powieszenie ).

    Jestem w połowie pierwszego filmu i komentarza spodziewaj się jutro, bo zaraz padnę
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  2. #29882
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    Pestko a pamietasz co kładł pod rurki Autorus??? coś mi świta, że nie miał przyczepianych rurek do styro, bo styro nie kładł, tylko proszek PUR ma????? ale tylko mi leciutko świta, że u niego coś ten deseń szło.

    po za tym maty kapilarne - potrzebują szczątkowych wylewek....
    Ostatnio edytowane przez Emila3000 ; 24-08-2016 o 21:44

  3. #29883
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Iskra, nie musisz nic pisać.
    Chciałam tylko wiedzieć czy dotarło

    Siedzę i czyszcze grzyby.

  4. #29884

    Domyślnie

    No tak... muchi nasrali...
    czas na odcinek 2

    EDIT: kominy jak w krematorium - też mi się tak skojarzyło
    Ostatnio edytowane przez boratom ; 24-08-2016 o 22:27

  5. #29885

    Domyślnie

    Teraz mła
    Powtórzę za przedmowczyniami - znalazłaś świetny dom z rewelacyjną działką i w cudownej okolicy
    Zdecydowanie dach potrzebuje fachowca, ale to wiesz sama, ja chyba rozważyłabym zdjęcie płyt gk i sprawdzenie izolacji całego dachu, bałabym się, że coś wyjdzie po czasie, tym bardziej, że widać rożne pomysły na okna w rożnych miejscach.

    W pokoju nad garażem dałabym dwa okna połaciowe - ten pokój przewidzialabym dla młodego.
    Podział dla dzieci zrobiłabym zgodnie z tym planem
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	174
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	365472

    Ale bez gabinetu, w pokoju 2 wydzieliłabym kawałek pomieszczenia typu gospodarcze-garderoba, jutro narysuję jak, bo już wiem, że tłumaczenie się nie uda
    Dla bliźniaczek pokoje 1 i 2, dla najmłodszej pokoj bez skosów

    Kominek w sypialni - będzie bajecznie, jesli to technicznie możliwe, to do tego kominka poprowadzilabym osobny komin stalowy, dach i tak będzie poprawiony, więc może nie byłoby to takie niemożliwe.

    Zakres prac - wiadomo, że góra do zrobienia, co do ogrzewania na piętrze, to szukałbym rozwiązania, przy którym nie będziesz kuć posadzek, jesli da się na tym co jest zrobić podlogowkę, to ok., jeśli nie, to robiłabym grzejniki, zwłaszcza, że masz tam okna połaciowe, one są zawsze trochę zimniejsze, więc dobrze jest mieć grzejnik pod takim oknem.

    Najwięcej wątpliwości mam co do zakresu prac na dole. Ja bym zdecydowanie zrobiła wyjście na taras kolo garażu, natomiast ostatnim punktem na liście zmian byłoby przestawianie, czy wywalanie grzejników. Ten koło potencjalnych drzwi tarasowych dałabym pionowy, problematyczny grzejnik spod okna w kuchni - ozdobny na ścianę lub do wywalenia. Sprawdzilabym też te dolne narożniki w istniejącej spiżarni, czy tam nie ma przemarzania.

    Studnie kolo rynien wyglądają jednak jak drenaż z podlaczoną deszczówką. Jesli tak jest, to drenaż ok, ale nie bardzo z tą deszczowką, dobrze byłoby ją jednak do stawu, albo jako drenaż rozsączający zrobić.

    Ogrzewanie - piec masz na olej, więc chyba najtaniej tak to można zostawić. Jesli chciałabyś zmienic na gaz, to pytanie, czy nie trzeba na taką instalację projektu z pozwoleniem na budowę, przy gazie z sieci trzeba.

    Gotowanie masz więc na prądzie, albo gaz z butli tak jak u Emili.

    Prąd - czy rozmieszczenie świateł, gniazdek, włączników jest ok? To ewentualnie wymagałoby dołożenia kilku punktów.

    Teren na zewnątrz - to już mozna na spokojnie, sukcesywnie, w miarę przepływu gotówki, albo po dogadanie z miłymi sąsiadami , bo na pewno takich zbajerujesz

    Reasumując - moim zdaniem, poza uszczelnieniem dachu dom w zasadzie wymaga jedynie wykończenia naprawdę jest bardzo dobrze, po zrobieniu dachu lecicie z instalacjami do łazienki małżeńskiej, kilka rurek, geberitow, podłogi, kafle, malowanie i przeprowadzka.
    Kosztowo dojdzie jeszcze kuchnia, trochę zabudowalabym szaf i szafek pod skosami i gotowe.

    Dobra - zapisuję, żeby mnie nie wywaliło
    Ostatnio edytowane przez mamik ; 25-08-2016 o 10:47

  6. #29886

    Domyślnie

    jak ja lubię jak trzciny szumią na wietrze...
    wróbellll...

    No tak... niezły kawał chałupy... ciekawie się zapowiada... na temat stanu technicznego się nie wypowiem, bo tam na miejscu to wiecie lepiej co wymaga uwagi...


    Czy w urzędzie dostaniecie jakieś plany, rysunki techniczne, rzuty dotyczące domu i przydomu - coś co było składane do PnB czy odbioru?

  7. #29887
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emila3000 Zobacz post
    Pestko a pamietasz co kładł pod rurki Autorus??? coś mi świta, że nie miał przyczepianych rurek do styro, bo styro nie kładł, tylko proszek PUR ma????? ale tylko mi leciutko świta, że u niego coś ten deseń szło.

    po za tym maty kapilarne - potrzebują szczątkowych wylewek....
    Maty kapilarne ma Robert Skitek. Szczegółowo opisywał. Można sprawdzić.
    Autorus, chyba tak jak piszesz. Autorusa jeszcze łatwiej niż Skitka dopaść. Cięgle w końcu kombinuje w tych kopułach.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #29888
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    no dobra obejrzałam, teraz się nie dziwie, że miałam problemy, żeby narysować ten dom w 3d, skoro są takie kwiatki jak te drzwi do pokoju na garażem

    tak samo jak dziewczyny pisały nie ruszałabym tego grzejnika przy tych drzwiach jakie chcesz zrobić na taraa, zimno będziesz miała.

    stryszek mi sie podoba. może zamiast ścian postawić szyby - matowe np. żeby światło przepuszczały??? a moze bardziej otworzyć łazienkę, tylko część z kibelkiem zabudować??? widzę tu potencjał

    a ta rozdzielnia co jest w pokoju u bliźniaczek to od podłogówki przecież na dole takiej nie namierzyłaś????? mogą być problemy z przeniesieniem tych rurek, bo jak podłogówka to kuć nie można........
    Ostatnio edytowane przez Emila3000 ; 25-08-2016 o 00:31

  9. #29889

    Domyślnie

    nooo... ja się nad tą rozdzielnią zastanawiałam... ale był hydraulik i nie wspomniał o niej nawet?

  10. #29890

    Domyślnie

    Ja poproszę o spoilery - bo wczoraj odłączyło mi zasilanie po pierwszym filmie (czyt. padłam jak kłoda i spałam w ubraniu... -.- ), a na drugi będę mieć czas dopiero wieczorem. Co jest w drugim filmiku? Otoczenie wokół domu, bo wnętrza tylko w pierwszym?
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  11. #29891
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    A może na piętrze jest zalana podlogówka skoro jest rozdzielka?
    Tak sobie myślę, że to jest bardzo realne.

  12. #29892
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    W drugim zewnętrza są pokazane
    Warto zobaczyć, jaki wielki piękny ogród ze stawem ma Mari

  13. #29893
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał dana1s Zobacz post
    A może na piętrze jest zalana podlogówka skoro jest rozdzielka?
    Rozdzielkę słabo widać, ale chyba jest pod grzejniki.Pod podłogówke ma jeszcze takie piździokeresy, których tu nie widać.
    Może zdjęcie Mari???

  14. #29894

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    W drugim zewnętrza są pokazane
    Warto zobaczyć, jaki wielki piękny ogród ze stawem ma Mari
    A to to jak najbardziej zobaczę. Tylko chciałam wiedzieć, czy po pierwszym filmiku już mogę gadać o wnętrzu czy się wstrzymać, bo coś bym zgubiła xD Ale już wiem i dziękuję
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  15. #29895
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Pusiu, a widziałaś gdzieś na piętrze wystawione rurki na przyszłe kaloryfery?
    Ja nie zauważyłam, ale może przeoczyłam...

  16. #29896
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał dana1s Zobacz post
    Pusiu, a widziałaś gdzieś na piętrze wystawione rurki na przyszłe kaloryfery?
    Ja nie zauważyłam, ale może przeoczyłam...
    No właśnie wydawało mi się, że są, że tam gotowa instalacja jest, tylko grzejniki podłączyć, dlatego napisałam, że to najtańsza opcja.

  17. #29897
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał dana1s Zobacz post
    Pusiu, a widziałaś gdzieś na piętrze wystawione rurki na przyszłe kaloryfery?
    Ja nie zauważyłam, ale może przeoczyłam...

    Dana zobacz na film minuta16.17 i 16.39

  18. #29898

    Domyślnie

    rozdzielnię do grzejników też się robi, rurki są powystawiane w pokojach do grzejników

  19. #29899
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Dana zobacz na film minuta16.17 i 16.39

    Jest przygotowane na kaloryfery z podłogi Pusia dobrze widzi jest tam też rozdzielnia pytanie z czym a raczej do czego może mają ogrzewanie 2 rodzaje jednak podłogówka też?W każdym razie ta ściana ma 50 cm jak Mari mówiła dlatego że tam jest ta rozdzielka nie kuli tylko obłożyli KG.

  20. #29900
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Jezu ile pytań!

    Postaram się odpowiedzieć z pamięci.

    Dodatkowego dekla na dworze nie widzialam i nie znalazłam.
    Mogę dymać z drewnem na strych bo teraz tak robię.
    Mamy w sypialni koze.
    Nie ma podlogowki.
    Hydraulik był i potwierdził ze to rozdzielenia pod grzejniki.
    Rozdzielenia wkuta a nie odbudowana kg.
    Na piętrze są WSZYSTKIE instalacje i wyjścia.
    Tak, będziemy wywalać cała wełnę z naszej sypialni i Tak będziemy sprawdzać ocieplenie na piętrze.
    Niedługi jadę do Hrabstwa po papiery i projekty instalacji.
    5 wchodzą robić dach.
    Troszkę mi stanialo bo zrezygnowałam z obróbki kominów blacha.
    Obrzydliwie to wygląda.

    Coś jeszcze?

Strona 1495 z 1545

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony