dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Wkład z mozliwością włączenia nawiewu z góry - czy warto?

    Witam. Zauważyłem że niektóre z droższych wkładów mają możliwość przełączania nawiewu powietrza. Z tego co mi tłumaczyli w sklepie polega to na tym że rozpalamy normalnie, urzywając nawiewu z dołu, po czym jak już wszystko sie ładnie pali przełączamu na nawiew tylko z góry i wtedy drewno podobno wolniej i lepiej się spala. Zauważyłem że niewiele kominków to ma (np w podstawowej wersji jotula można dokupić przystawke do tego) wiec zastanawiam się czy jest to rzeczywiscie taka świetna rzecz. Warto szukać wkładu kominkowego z takim czymś? Załączam zdjecie ze strony hajduka jak to niby działa

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nawiew.JPG
Wyświetleń:	185
Rozmiar:	41,3 KB
ID:	167253

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał turalyon Zobacz post
    Witam. Zauważyłem że niektóre z droższych wkładów mają możliwość przełączania nawiewu powietrza. Z tego co mi tłumaczyli w sklepie polega to na tym że rozpalamy normalnie, urzywając nawiewu z dołu, po czym jak już wszystko sie ładnie pali przełączamu na nawiew tylko z góry i wtedy drewno podobno wolniej i lepiej się spala. Zauważyłem że niewiele kominków to ma (np w podstawowej wersji jotula można dokupić przystawke do tego) wiec zastanawiam się czy jest to rzeczywiscie taka świetna rzecz. Warto szukać wkładu kominkowego z takim czymś? Załączam zdjecie ze strony hajduka jak to niby działa

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nawiew.JPG
Wyświetleń:	185
Rozmiar:	41,3 KB
ID:	167253
    Ta teoria , to podstawa prawidłowego spalania drewna. Niektóre firmy produkowały wkłady ze dwadzieścia lat, nie mając o tym pojęcia. Mówię (w skrócie) o teorii dostarczania powietrza pierwotnego (dolnego) i wtórnego (górnego) do paleniska na drewno.

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli warto szukać wkładu z taką opcją jak rozumiem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony