dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 204
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Damian F
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Myszków
    Kod pocztowy
    42-300
    Posty
    79

    Domyślnie Komentarze Chaber3

    Zapraszam do komentowania
    Ostatnio edytowane przez Damian F ; 03-02-2013 o 13:02

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Dzień dobry
    Lubię samorobne dzienniki, wiec będę zaglądać. Życzę powodzenia i wytrwałości, przyda się zwłaszcza pod koniec budowy
    Pozdrawiam

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Damian F
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Myszków
    Kod pocztowy
    42-300
    Posty
    79

    Domyślnie

    Witam Cię Kwitko, mam nadzieję że wytrwam do końca. Wasz "samorobny" dziennik doglądam systematycznie. Przem daje radę

    Ja na razie przedstawiam historię, ale już niedługo dojdę do teraźniejszości.

    pozdr.
    df

  4. #4

    Domyślnie

    Witam!
    bardzo fajna historia
    będę Wam szczególnie kibicować i życzyć powodzenia i..... podglądać i podpytywać
    z tego względu, że też sami zaczęliśmy budowę niemal identycznego domku))
    uśmiechnęłam się widząc wasz dziennik, bo historie nasze taakie podobne: też zaczęliśmy latem 2011, też mąż sam się zawzina,
    tez zamieniliśmy miejscami wc z przejściem do garażu
    i drzwi do kotłowni, i nie ma okna w spiżarni (ani jej samej), a pod schodami zaniżony grunt... co by trzasnąć jakaś mini-piwniczkę
    szok

    tyle, że my zeszły rok przespaliśmy, więc zostaliśmy w tyle ale planujemy dalej coś ruszyć na wiosnę..... znaczy w końcu wygrzebać się z ziemi
    Ostatnio edytowane przez sm77 ; 13-02-2013 o 23:06

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Damian F
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Myszków
    Kod pocztowy
    42-300
    Posty
    79

    Domyślnie

    Hej sm77 czyżbyście budowali chabra 2
    podejrzałem w twoim temacie.
    I mam pytanie odnośnie skasowania spiżarni, czy przesunęliście ścianę aby zyskać więcej miejsca w kuchni jeśli tak to ile cm. zyskaliście?



    pozdr.
    df

  6. #6

    Domyślnie

    tak po prawdzie, to mamy tzw indywidualny projekt, ale wzorowany na chaber2/3
    spiżarka podzielona na pół, jedna połowa poszła na poszerzenie kuchni, a druga na szafę do wiatrołapu
    kuchnia po tym zabiegu ma 305cm szer.

    a mam pytanie do Ciebie od razu
    jaka wysokość na parterze jest w oryginalnym projekcie??

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Damian F
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Myszków
    Kod pocztowy
    42-300
    Posty
    79

    Domyślnie

    Wysokość salon 265 cm. reszta 267 cm. strop jest różnych grubości według projektu.

    My byśmy jednak nie zrezygnowali ze spiżarni i szafy koło schodów, dla kuchni o 45 cm większej. Jedynie co to może pomniejszymy okno które jest przy jadalni do 120 cm. szerokości ale to jeszcze do przedyskutowania

  8. #8

    Domyślnie

    No z nieba mi spadłeś z tym dziennikiem.
    My sie jeszcze nie budujemy, dopinamy ostatnie sprawy. Ale projekt na 100% Chaber, i chyba jednak 3, chociaż długo myśleliśmy nad 2.
    Ale nie jesteśmy fanami okien dachowych, więc dlatego jednak sklaniamy się ku 3. Na pewno toaleta na dole będzie dokladnie tam gdzie Wasza - w miejscu przejścia do garażu, żeby wiatrołap powiększyć. Spiżarnie też koniecznie chcę zostawić, ale nie wiem, czy coś tam się zmieści? Taka mała się wydaje ..

    I mój mąż też chce budować sam. Także tym bardziej Twój dziennik nam pomoże i podpowie na co uwagę zwracać
    Trochę daleko od nas jesteście, bo już bym się z Wami umawiała, żeby domek na zywo obejrzeć

    Nie moge się doczekać kolejnych wpisów
    Pozdrawiam,
    Aga
    Ostatnio edytowane przez agawoo ; 19-02-2013 o 14:43

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Damian F
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Myszków
    Kod pocztowy
    42-300
    Posty
    79

    Domyślnie

    Hej.
    Fajnie że znaleźli się kolejni zapaleńcy budujący dom samemu a tym bardziej że będzie to Chaberek, i fajne jest to że mamy podobne przemyślenia odnośnie zmian jakie można tam dokonać, aby dom był bardziej funkcjonalny.
    A co do spiżarki to tylko wydaje się że jest taka mała, można ją spokojnie zagospodarować półeczkami od ziemi aż po sufit, my właśnie tak planujemy i sądzimy że będzie ona bardzo potrzebnym pomieszczenie w domu, cytując słowa mojego wujka "zaplecze zaplecze takie pomieszczenia są potrzebne..."

    A tak przy okazji, gdzie budujecie swój dom?

    I gdybyście chcieli nas odwiedzić to zapraszamy


    pozdr.
    Damian

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian F Zobacz post

    A tak przy okazji, gdzie budujecie swój dom?

    I gdybyście chcieli nas odwiedzić to zapraszamy


    pozdr.
    Damian
    My mieszkamy w Mielcu, na podkarpaciu
    Już sprawdzalam, do Was mamy jakieś 200 km
    Dla mojego męża to żaden problem, bo on uwielbia jeździć
    Może na wiosnę się jakoś z Wami umówimy

    Super, że spiżarka pojemna Własnie takiego pomieszczenia potrzebuję

  11. #11

    Domyślnie

    Hej Damian,
    mąż pyta jakiej grubości masz strop?
    (bo zdziwił się, że tylko tyle betonu Ci weszło jemu jak liczy, to wychodzi ok 21m3... )

    i jeszcze musze spytać, co to jest za cudo te zaszalowane? co to i dlaczego tak?

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Damian F
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Myszków
    Kod pocztowy
    42-300
    Posty
    79

    Domyślnie

    Strop ma 12 cm. grubości.
    A to cudo to podparcie pod słup od dachu, belka robiona według projektu.


    pozdr.
    df

    ps.
    poszło 17m3 betonu , sprawdziłem fakturę,
    Gdzieś mi utkwiło 16 nie wiem dlaczego.
    Ostatnio edytowane przez Damian F ; 27-02-2013 o 20:48

  13. #13

    Domyślnie

    ok, dzieki za odpowiedz
    teraz wszystko jasne, u nas strop ma 17cm........ eh

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Damian F
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Myszków
    Kod pocztowy
    42-300
    Posty
    79

    Domyślnie

    gruby macie ten strop średnio projektują od 10cm do 16cm. Zależy jeszcze od rozpiętości stropu.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Życzę powodzenia w trwaniu samorobnym, na pewno Wam się uda. To się wszystko da samemu ogarnąć.
    Masz zapał, szwagier pomaga, żona chętna do zbrojenia, synek też zainteresowany, jest dobrze
    Pozdrawiam, niech Wam się dobrze buduje, trzymam kciuki

  16. #16

    Domyślnie

    Witam kolejnego Samodzielnego Gratuluję postępów w budowie Już bliżej końca jak początku, przynajmniej jeśli chodzi o SSO

    My też poczuliśmy wiosnę i teraz znów zimujemy... Jaka pogoda u Was?

    Czekamy z utęsknieniem na słońce i jakiś plus na termometrze
    Sprzedam pilnie 2 działki budowlano-rekreacyjne w Mostówce gm.Zabrodzie


    naszych marzeń spełnianie

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    elmagra

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    440

    Domyślnie

    Kurcze, ale się cieszę, że założyłeś dziennik. Czuję się tak, jakbym oglądała swój własny domek - zaczynamy już niedługo (jak odejdzie ta okropna zima) budować naszego Chabra (my wersję podstawową). Zmiany na parterze zrobiliśmy identyczne, wywaliliśmy jedynie oba małe okna od frontu i nie zmienialiśmy kierunku schodów, ale ponieważ ty budujesz lustrzane odbicie (tak?), to u nas wychodzą tak samo, czyli w prawo.
    Jeśli możesz, napisz jak duży/mały wychodzi wiatrołap? Tzn ile tam jest miejsca jak stanie dorosła osoba? A jak się ma do tego spiżarka? Co się tam może zmieścić?
    Co do schowka/ piwniczki pod schodami, to my planujemy wkuć się w ścianę od strony garażu i tam zrobić kilka półek na skarby od teściowej (chcieliśmy ograniczyć drzwi na parterze.). Aha i poszerzyliśmy garaż o 80cm i obniżyliśmy kotłownię na maksa w dół. Będę kibicować. My systemem gospodarczym, więc może nie "tymi ręcami", ale z jednym murarzem i czujną pracą inwestora (ile urlopu starczy).
    Od dziś jestem twoim stałym gościem.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Damian F
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Myszków
    Kod pocztowy
    42-300
    Posty
    79

    Domyślnie

    Witam
    Fajnie że Chbrowiczów i ich odmian przybywa, załóżcie koniecznie dziennik, będę dopingować.

    Budujemy wersje odbicia lustrzanego, schody odwróciliśmy bo jakoś tak lepiej się wchodzi na prawo (przynajmniej mnie, może z przyzwyczajenia z domu rodzinnego).
    Wiatrołap jest ok zrobię zdjęcie poglądowe jak w nim stoję aby było widoczne ile jest miejsca.
    A spiżarnia naszym zdaniem jest wystarczająca,
    tak naprawdę to najlepiej jak byście nas odwiedzili i sami na własne oczy zobaczyli jakie są pomieszczenia, przynajmniej na dole bo na pięterku to wielki taras na razie.
    Ale jak zima w końcu odejdzie to prace ruszą dalej.

    pozdrawiam
    Damian

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar grzechuracz
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    okolice Strawczyna
    Posty
    11

    Domyślnie

    Hej cześć!
    dołączam do obserwujących Twoje dzielne zmagania z budową,fajnie Ci idzie... zaskoczyłeś mnie z szalunkiem zabiegu schodów... pomysłowe !
    Ja ruszam ze swoją samobudową ( bez majstrów ,fachowcuf i innych cudaków...) jak tylko ziemia odmarznie,a najpierw stopnieje dziś napadany śnieg!!!
    Ile sobie dajesz czasu od wbicia łopaty do przeprowadzki ? ja liczę max. 3 lata.
    pozdrawiam i trzymam kciuki !

    Jak by co to pewnie miłościwie nam panujący Netbet samorób wspomoże radą i dobrym słowem , nie ? patronat zobowiązuje...

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzechuracz Zobacz post

    Jak by co to pewnie miłościwie nam panujący Netbet samorób wspomoże radą i dobrym słowem , nie ? patronat zobowiązuje...
    NETbet jest czujny jak Chuck Norris i ma oko na wszystkie samoroby

    usłyszałem o nim ostatnio dobry kawał:

    Chuck Norris był kamikadze
    12 razy

    pozdro
    NETbet'aniołstróż

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony