dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 98
  1. #21

    Domyślnie

    Witam,
    W takim razie podajcie polecanch dostawców stropów kanałowych z wielkopolski.
    Z góry dzięki.

  2. #22

    Domyślnie

    ja tam nie lobbuję za tym aby smarty. Toi nie rozumiem zacietrzewienia kolegi andsoona tym smartem.
    Smart to strunobeton do 9m aby ograniczyć masę elementu, zasadniczo na początku rozważa się strunobtony czyli mowa o rozpietosci 15m czyli rząd wielkości YTONG razy dwa...max YTONGA to 7,5m.
    Stropy strunobetonowe są dedykowane tym którzy mają w swojej wizji rozpietości duże, czasami ktoś sobie zamarzy salon o wymiarach 10 na 10, wtedy projektant rozważa strunobetony. Można to porównać do jazdy samochodem..jak chcesz poszaleć na wertepach to kupujesz terenówke a nie samochód szosowy.
    Co do grubości to mi jakoś nie pasuje strop grubości 40 i więcej cm...gdzie to widać? na przykład na klatce schodowej, może innym to nie przeszkadza...należy pamiętać że YTONG ma balkony również w swojej ofercie z tych płyt..czyli grubość balkony wyjdzie kilkadziesiąt cm, co trochę zaczyna dziwnie wyglądać, owszem mozna zrobić balkon z żelbetu i po kłopocie. Wszystko zależy od tego jakie jest zapotrzebowanie na różne typu stropów, niektórzy potrzebują YTONGA, inni lane, teriva czy kanałowe.
    Co do reklamacji..no niestety takie są te czasy że nie jest łatwo ze wszystkim..a w tamtym wątku że były rysy skurczowe...a to klient nie wiedział aby to sprawdzić zanim rozładowali? Ja jak stwierdzam wadę materiału to nawet nie pozwalam kierowcy wjechać na budowę

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andsoon

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    33-333
    Posty
    105

    Domyślnie

    No nie wiem ty chyba jestes skazany na ten KONBET bo oni rządza w wielkopolsce. Ktoś musi w koncu przetestować te nowalijki, a ewentualne wady wyjda po 10 latach.
    Może ci ekstra zejdą z ceną, maja też i kanałowe zwykłe płyty strunobetonowe o grubości 20cm to pewnie taniej niż ten SMART. Ten smart to bym osobiście zaryzykował przy cenie do 130zł/m2 z montażem i transportem, nie więcej. Martwi mnie jedno tylko: jak taka płyta rzeczywiście peknie to co z tymi naciagami będzie, bo tego raczej już sie nie da naprawić na miejscu, płyta straci swoje parametry i co wtedy rozbierać dom czy jak?
    Radze się nie nabierac na ten chwyty z dziwigiem że z hdsa , a tak normalnie potrzebny, bo wynajem dzwigu to koszt ok. 150 zł za godzine a zwykłe płyty to ponoć też od 2-do 5 godzin kłada i po problemie
    Mozesz szukać w lubuskim ewentualnie
    A ja tymczasem szukam co zw przypadku uszkodzeń płyt strunobetonowych. Jak na razie znalazłem jedną w zmiankę o uszkodzeniu w wyniku wybuchu pieca, i naprawa dosć kosztowna się wydaje
    http://www.ebuilder.pl/index.php?act...b=view&id=4064
    Ostatnio edytowane przez andsoon ; 12-05-2013 o 18:38

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andsoon

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    33-333
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cena cena kolego Andrzej733 mnie martwi. Produkt nowy w zasadzie nie sprawdzony, reklamowany jako tani a drogi jak cholera. Wiec coś jest nie tak widocznie ktoś to wymyślił miało być tanio a jest drogo, albo jakiś rodzaj ogłupiania ludzi czy co, super dobre to trzpea pchnac za niezła kasę. No nie wiem jak to odbierać, te rewelacje, czytasz że szybko się układa, super bajera,, potem czytasz na temat starych płyt kanałowych że też szybko sie je kładzie, potem o tym ze koszt dźwigu to tyle kosztuje że hohoo wg propagandy Konbetu, a tu jak sie popyta to nie tak strasznie. Poczytałem tez trochę o produkcji strunobetonowych niby szybciej niż te kanałowe się produkuje, wiec pytanie dlaczego to tak cholernie drogie???? W koncu mniej materiału idzie, lepszej jakości ale mniej -24cm a 15 to niemal 40%. Wiesz kolego strop to dośc poważny element, budynku i wolałbym nie wdepnąc za przeproszeniem w g...
    Fajne są filmiki jak to się układa, tylko majac świadomośc jak działą marketing teraz na świecie, to naprawdę sceptycznie do tego nalezy podchodzi a nie emocjonalnie, bo co to jest zasponsorowac 2-3 budowy za pół ceny i proszę jest reklama. Szukam informacji o tym stropie jak najwiecej, ale ciężko idzie. To co czytam to czysta propaganda nie ma jakichś rzecozwych obiektywnych wypowiedzi inwestorów, czy specjalistów. Medal na MTP też mnie nie przekonuje bo słyszałem już o takich numerach, a KONBET to z wielkopolski, wiec swój swojego...
    Czekam na odważnego co zainwestuje w to i powie jak to działa, tylko problem że za takie pieniadze to nikomu sie nie chce , bo strunobeton to dla rozpietosci powyzej 7 metrów ma sen a gdzie stropy o takiej rozpietości są potrzebne w budwonictwie jednorodzinny??? Ja ledwo na 6 metrów znajduję, no chyba ze bym wszystkie wewnetrzne sciany wyburzył to moze by to miało sens
    co do salonu 10x10 . to ogladałem projekty za oceanu i jak ktoś w swoim domku robi taki salon to ten salon nie ma stropu woogóle tylko dach, bo długi salon i płaski to też jakoś głupio wyglądo, musi mieć te proporcje i te 4,5 metrów wysokosci. swoją droga to podobaja mi się te amerykasnkie cyz kandyjskie projekty, w polsce tak ich fajnych projektów nie widziałem
    Ostatnio edytowane przez andsoon ; 12-05-2013 o 19:23

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andsoon

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    33-333
    Posty
    105

    Domyślnie

    aha zastanawia mnie wada klawiszowanie. Niby w SMARCIe mniejsze bo zaprawa ekspansywna zastosowania. No ale wkanałówce tez przeciez mogę taką zastosować, az taka droga przecież nie jest 25kg worek 90zł.
    http://www.e-budujemy.pl/zaprawy_nap...odlewek,22292p
    I mnie sie wydaje że warto zamówić z montażem, płyty ale bez wypełniania szczelin betonem, bo taka ekipa to w pośpiechu zrobi, lepiej top zrobić samemu dokładnie i po problemie
    Ostatnio edytowane przez andsoon ; 14-05-2013 o 14:45

  6. #26

    Domyślnie

    witam wszystkich

    Również zastanawiam się na stropem prefabrykowanym, z racji chęci wykonania budowy domu metodą gospodarczą - w większości samemu - taki strop wydaje się jak znalazł, rozesłałem zapytania do producentów i czekam na oferty, narazie dostałem odpowiedz w sprawie stropu z firmy Prefadom, cena około 5 000zł netto za strop ok. 100m2 - bez klatki schodowej i 2 miejsc przy kominach, a więc wyjdzie z 90 m2, info odnośnie klatki dostanę później. Czekam na potwierdzenie cen transportu. Cena nie obejmuje montażu i rozładunku. Oczekuje także na ofertę z Konbetu jednak coś czuję, że dużo taniej nie będzie a pewnie drożej. W ostateczności zrobię terivę bo jeśli strop prefabrykowany wyjdzie mnie tyle ile teriva lub lany to wezmę ekipę i nie będę się tym elementem przejmował. Dam znać jak przyjdzie oferta jak to wyszło cenowo.
    PS: Czy ktoś zna namiar na producenta stropów gotowych na dolnym śląsku?

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andsoon

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    33-333
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał themasterp Zobacz post
    witam wszystkich

    Również zastanawiam się na stropem prefabrykowanym, z racji chęci wykonania budowy domu metodą gospodarczą - w większości samemu - taki strop wydaje się jak znalazł, rozesłałem zapytania do producentów i czekam na oferty, Na razie dostałem odpowiedz w sprawie stropu z firmy Prefadom, cena około 5 000zł netto za strop ok. 100m2 - bez klatki schodowej i 2 miejsc przy kominach, a więc wyjdzie z 90 m2, info odnośnie klatki dostanę później. Czekam na potwierdzenie cen transportu. Cena nie obejmuje montażu i rozładunku. Oczekuje także na ofertę z Konbetu jednak coś czuję, że dużo taniej nie będzie a pewnie drożej. W ostateczności zrobię terivę bo jeśli strop prefabrykowany wyjdzie mnie tyle ile teriva lub lany to wezmę ekipę i nie będę się tym elementem przejmował. Dam znać jak przyjdzie oferta jak to wyszło cenowo.
    PS: Czy ktoś zna namiar na producenta stropów gotowych na dolnym śląsku?
    a kominów nie możesz tak ustawić aby była na ścianie przy której będzie ługi bok płyty, bo wtedy wiesz wykuć tylko można, albo szczeline zostawić a ekipa tylko połozy.
    No to już calkiem nieżle 55zł za m2 czyli 68,3 zł brutto. Transport to do 100km około 1000zł, , Dźwig na te 4 godziny 600zł. montaż z 600zł . Policzmy 6150+1000+600+600=8350zł brutto. podzielmy to przez 90 m2 wychodzi 92zł brutto/m2 no nieźle.
    A na dolnym sląsku to jest firma BEtard duża z długołeki.
    http://betard.pl/index_flash.html
    Kolego daj znać ile w tej długołęce sobie śpiewają i ten KONBET

    A tu jeszcze dystybutora znalazłem z dolnego śląska nie wiem skad maja płyty
    http://www.matbruk.com.pl/elementy-stropowe.html

    Kolejny producent :Betoniarnia Paczków koło ziebic:
    http://www.betoniarniarpph.pl/produkty.html
    Ostatnio edytowane przez andsoon ; 14-05-2013 o 14:34

  8. #28

    Domyślnie

    Ok narazie nie dostałem oferty, może dzisiaj coś przyjdzie, dam znać na pewno, a i Wy też szukajcie

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andsoon

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    33-333
    Posty
    105

    Domyślnie

    no też kolego, ale jeszcze nie tak do przodu jestem, etap projektowy, trzeba wiedzieć jakie materiał, bo naprawde na tym etapie można sporo kasy zaoszczędzić . Ale kanałówki mi sie juz podobają, bo na taki domek mały to naprawde solidny strop i nie drogi.

  10. #30

    Domyślnie

    Na razie dostałem szacunkową wycenę z FD Bogucin, cena to 70 zł netto za m2, do tego transport - 2 auta, każde po 3zł/km a z racji sporej odległości do mnie to trochę wyjdzie, cena bez rozładunku i montażu i chyba klatki schodowej, szukam dalej

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andsoon

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    33-333
    Posty
    105

    Domyślnie

    Ale chytrusy.. Licze jednak że Długołeka zabłysnie ceną

  12. #32

    Domyślnie

    Otrzymałem ofertę z Dennerta, cena za 98 m2 stropu 19 000 + 8% VAT, cena zawiera komplet, wszystko po ich stronie, kurde liczyłem na cenę max. 15 000, strop ponoć nie wymaga już tynkowania co pozwoli zaoszczędzić trochę kasy...czekam na ofertę KONBETA, zobaczymy jak wyjdzie w porównaniu do Dennerta.

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andsoon

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    33-333
    Posty
    105

    Domyślnie

    Jak chcesz uniknąć tynkowania przynajmniej wielkiego to pomyśl też o stropie filigran.
    W długołęce mają ten typ stropu w ofercie, możesz zapytać przy okazji.
    a konbeta i tak trzeba tynkowac, nie daj sobie wmówić że nie, bo beton to beton.
    Jedyny znany mi strop co nie trzeba tynkować to ytong

  14. #34

    Domyślnie

    Coś w tym jest Czekamy na ofertę z Konbeta ale przy cenie ok. 20 000 (a przecież jeszcze wieniec trzeba zrobić) to chyba wezmę kogoś do pomocy i zrobię terive.

  15. #35

    Domyślnie

    Bierz pod uwagę puszczenie instalacji elektrycznej do lamp, bo musisz doprowadzić prąd i nie zawsze jest to takie proste bez tynkowania

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andsoon

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    33-333
    Posty
    105

    Domyślnie

    Nie ma problemów obecnie z instalacjami na oświetlenie na suficie
    bo się je układa po prostu na podłodze kondygnacji nad i wierci dziurę na wylot .
    Nawet na gniazdka elektryczne lepiej prowadzić kable w podłodze niż kuć ściany. wmontuje się puszkę pod włącznikiem oświetlenia z gniazdem, wyprowadza kabelek wzdłuż ściany, na pięterko i dalej podłogą. No pięknie teraz się robi. Szczególnie to pomaga jak się buduje z silikatów chatkę bo to twarda cholera ten bloczek.
    Oczywiście wyłączniki różnicowoprądowe obowiązkowo musza być ale to koszt tam 100zł na kondygnację jeden się zakłada, a można i na całą sieć jeden dać trój fazowy i elektryka gra

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cefas
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    51
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    jedyny strop którego nie ma potrzeby tynkować to strop typu filigran, płyty są gładkie jak tafle szkła (przynajmniej w Niemczech) jedynie trzeba łączenia płyt zaszpachlować 2x i można malować i mieszkać. Polecam szczerze i jeżeli ktoś wie gdzie szukać producenta w okolicach Podkarpacia to proszę namiary i ewentualne koszty.

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andsoon

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    33-333
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał cefas Zobacz post
    jedyny strop którego nie ma potrzeby tynkować to strop typu filigran, płyty są gładkie jak tafle szkła (przynajmniej w Niemczech) jedynie trzeba łączenia płyt zaszpachlować 2x i można malować i mieszkać. Polecam szczerze i jeżeli ktoś wie gdzie szukać producenta w okolicach Podkarpacia to proszę namiary i ewentualne koszty.
    Tylko cena zabija. ten produkt w porównaniu do kanałówki przy 100m2 jest droższy o około 12tysiecy. za takie pieniadze to mi gościu połozy tynk na suficie, i na wszystkich ścianach na danej kondygnacji, a być może i w całłym domu. strop dla bogaczy zatem.
    No i wady ma akustyka kiepska

  19. #39

    Domyślnie

    No i mam wycenę z Konbeta - 11 000 zł netto w tym 1 300zł transport, bez wykonania płyty klatki schodowej, więc do tej ceny należy doliczyć montaż oraz dodatkowo wykonanie płyty PLT, niedługo zrobię zestawienie kosztów wykonania terivy, myślę jeszcze nad tym żeraniem, ma ktoś doświadczenia w układaniu tego stropu? Kładzie się go na bloczki? cegły, jakieś poduszki czy coś podobnego?

  20. #40

    Domyślnie

    Podbijam temat, czy ktoś robił u siebie żerań? A najchętniej na dolnymśląsku i ma jakieś dobre namiary?

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony