dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 98
  1. #61
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jan1958

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    83

    Domyślnie

    Jak wygląda sprawa ułożenia ogrzewania podłogowego na takim stropie?

  2. #62
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Właśnie dostałem wycenę na Smart 15, strop na 100m2 pow zabudowy, wyszedł 76 m2, wycena 11880 z transportem.

    Ktoś wie ile monolit by kosztował?
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  3. #63
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Zapraszamy do obejrzenia filmu o stropie budowanym w 2 godziny - stropie z lekkich płyt panelowych strunobetonowych SMART:



    Zobaczcie inne filmy poradnikowe na murator.tv - to Telewizja Budowlana dla Was!
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  4. #64

    Domyślnie

    "Koledzy" powyżej specjalnie się zarejestrowali żeby się pochwalić swoim smartem Marketing na najwyższym poziomie

  5. #65
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jare32

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Marki
    Posty
    212

    Domyślnie

    no tak...smart jest dobrym pewnie stropem tylko mógłby być sporo tańszy, ale nikt nie pracuje za darmo

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mario_majk Zobacz post
    Sam miałem dylemat co wybrać. Pod uwagę brałem Terivę i SMART. Nie ukrywam, że też zależało mi na czasie, więc tym bardziej interesował mnie SMART. Po przeczytaniu opinii na forach i rozeznaniu wśród znajomych w końcu zdecydowałem się na SMARTA. Obsługa w moim wypadku przebiegła sprawnie, więc może inni mieli pecha, ale ja nie mam na co narzekać Też się zdziwiłem, że faktycznie te płyty bardzo fajnie wygłuszają dźwięk. Na górze u dzieciaków może być głośno, a ja spokojnie mogę odprężyć się w salonie przed telewizorem
    Uwielbiam takie wpisy od użytkowników z paroma wpisami na koncie i niedawno zarejestrowanych.....
    Szanowny KONBECIE proszę tutaj własnej propagandy nie uskuteczniać.
    Zalety stropu znamy ja sam się nad nim zastanawiam ale takie wpisy piewczo piejne od paru użytkowników to nieetyczna reklama samego siebie.
    Myślę, że jak będziecie pisali ze swojego konta KONBET nikt się nie obrazi a rozsądniej będziecie odbierani.
    pozdrowienia
    Jaki buduję dom???? nie wiem, Asolt liczy Pewnie wyjdzie coś pomiędzy 4 i 5L

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał jare32 Zobacz post
    no tak...smart jest dobrym pewnie stropem tylko mógłby być sporo tańszy, ale nikt nie pracuje za darmo
    W mojej ofercie od KONBET wychodzi z uwzględnieniem transportu i czegoś co nazywane jest montażem (chodzi pewnie o rozładowanie płyt na poziom +1 zamiast 0) prawie 180 PLN/m2 brutto.
    Fajny ten strop i już prawie się na niego zdecydowałem.
    Teraz jednak jak zestawiam już razem większość kosztów budowy to zaczyna wszędzie kasy brakować - wiadomo....
    Jak znajdę strop parę tysięcy tańszy o wymaganych parametrach to zrobię i się nawet nie będę zastanawiał.
    W projekcie mam monolit, musze wreszcie policzyć ile to wyjdzie zrobić strop wg.. projektu
    Jaki buduję dom???? nie wiem, Asolt liczy Pewnie wyjdzie coś pomiędzy 4 i 5L

  8. #68

    Domyślnie

    Też zastanawiam się nad wyborem stropu. Rzeczywiście na tym forum łatwo zauważyć "wpisy sponsorowane", które niestety bardziej zniechęcają. Co do stropów to większość projektów ma strop gęstożebrowy typu teriva itp. Moim zdaniem głównie ze względu na wygodę projektantów (łatwiej wstawić belki i kilka wylewek niż zaprojektować którykolwiek inny dostępny na rynku strop). Nowe stropy np smart potrzebuje dużego lobby, rozgłosu i reklamy ponieważ ktoś zainwestował duże pieniądze na wprowadzenie nowego produktu na rynek. Widzieliście kiedyś reklamę bloczków betonowych czy zwykłego gazobetonu - nie bo tutaj liczy się cena a reklamuje się nowe produkty np ytong z tego samego powodu co stropy smart. Osobiście skłaniam się do płyt stropowych, tak jak już ktoś wcześniej pisał w każdym większym mieście są producenci tego stropu tylko, że jest to technologia znana i nikt tego nie reklamuje. Liczy się cena (u mnie płyty + transport + dźwig ok 95 zł/m2 brutto) Producent płyty robi co do centymetra jeżeli chodzi o długość, waga rzeczywiście ok 350 kg/m2 jednak przy ok 90 mb fundamentu 10 T więcej chyba nie ma znaczenia (100 kg na 1m fundamentu) to tak jakby zamiast trzech gości na imprezę przyszło by osiem osób i połowy byśmy nie wpuścili bo nie przewidział tego projektant

  9. #69

    Domyślnie

    Ja zdecydowałem się na Smarta i jestem zadowolony. Oryginalnie w projekcie był strop drewniany i wiedziałem że na pewno go zmienię. Początkowo zastanawiałem się nad teriva ale wybrałem Smarta bo dla mnie było wygodniej i szybciej (dom buduję sam) ale na pewno drożej niż teriva. Jednak jest to niedużo większa doplata za solidny mocny lekki i naprawdę cichy strop. Jako, że buduję sam zaoszczędziłem też sporo czasu. Dla zainteresowanych mogę wysłać parę fotek.

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SKUT13

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł85 Zobacz post
    Mieliśmy opory przed pierwszym montażem, ale teraz polecamy go wszystkim. Dobra jakość i produkt z Chrzanowa o ile się nie mylę a dystybucja na całą Polskę.
    http://www.rector.pl
    Ciekawe-nie wiedzieć gdzie ma siedzibę firma w której się pracuje
    Litości z tą reklamą. Weź człowieku przeczytaj swoje posty i się zastanów co za głupoty piszesz- wymieniałeś u siebie strop, budowałeś bez Rectora, budowałeś z Rectorem, podglądałeś budowę sąsiada-może wybierz sobie jedną wersję , bo to jest śmieszne
    Konstruktor, to brzmi dumnie

  11. #71
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar RobsonC
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    38

    Domyślnie

    Nie wiem kolego ile Ci płaca za ta reklamę ale strop nie robi szału jeśli chodzi o wygłuszanie. U mnie leży na piwnicy i mam doskonale słyszalność kto im jakim kierunku sie porusza po domu. Swoją droga gdzie jest Admin...

    Mam pytanie dla użytkowników Smarta - tynkowaliscie go od spodu czy płyty GK ? Bo tynkarz nr 1 sie zbuntował i nie chciał tynkować bo za gładki a drugi już brał sie za robotę ale go wstrzymałem
    Pozdrawiam
    Robert

  12. #72
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Się zreflektowałeś po 8 miesiącach. Ja mam między parterem i poddaszem użytkowym i nic nie słyszę. Może ktoś Ci sknocił jak kładli. Mój jest położony na taśmach dylatacyjnych a na nim 6cm styro, podłogówka i wylewka. Od spodu sufit podwieszany i tak miało być od samego początku.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #73
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar RobsonC
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    38

    Domyślnie

    Na tynkowanie nigdy ńie jest za późno dom jeszcze nie oddany wiec każda opcja wchodzi w grę
    Fajnie ze sie odezwałeś - jak oceniasz podłogówkę na Smarcie ? Zwrócić uwagę na cos szczególnie ?
    Pozdrawiam
    Robert

  14. #74
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nie wiem co można w niej oceniać? Robi się normalnie jak na każdym innym. Styropian rozkłada się nie mal idealnie, na to folia i rurki. Potem wylewka i wszystko.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  15. #75
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar RobsonC
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    38

    Domyślnie

    Generalnie natchnąłeś mnie na sprawdzenie.
    Nie mam dylatacji na mocowaniu stropu - jest po prostu zabetonowany wieńcem, Pewnie stąd jest hałas.
    Pozdrawiam
    Robert

  16. #76
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ArekWLKP

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Lubiechowo
    Kod pocztowy
    64-061
    Posty
    30

    Domyślnie

    Sam stoję przed stropem, no i wziąłem pod uwagę SMART 15 właśnie. Dostałem wstępną wycenę (producent nie widział budowy - tylko projekt) przy (według ich wyliczeń) 78,37m2 stropu na 9850,25zł netto. Więc wychodzi że m2 będzie kosztował mnie ok 126 netto (łącznie z transportem). Oczywiście jeszcze się nie targowałem o cenę, będę to robił przed samym zamówieniem. Ale widzę że ceny jakoś specjalnie nie spadły.

  17. #77

    Domyślnie

    U mnie wyszło podobnie (131 zł netto), w moim przypadku gdzie jak na razie wszystko robię sam (z pomocą rodziny), różnica pomiędzy Smartem a monolitem to ok 10-12 tys. Szybkość wykonania dla mnie nie ma znaczenia, do pomocy do stropu jak bym wziął ze 2 osoby i zapłacił 2-3 tys to i tak sporo w kieszeni mi zostanie. Zobaczymy na wiosnę będę robił strop i zobaczymy czy w szacunkach kosztu nie pomyliłem się.

  18. #78
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwekr Zobacz post
    U mnie wyszło podobnie (131 zł netto), w moim przypadku gdzie jak na razie wszystko robię sam (z pomocą rodziny), różnica pomiędzy Smartem a monolitem to ok 10-12 tys. Szybkość wykonania dla mnie nie ma znaczenia, do pomocy do stropu jak bym wziął ze 2 osoby i zapłacił 2-3 tys to i tak sporo w kieszeni mi zostanie. Zobaczymy na wiosnę będę robił strop i zobaczymy czy w szacunkach kosztu nie pomyliłem się.
    To ile ty masz metrów tego stropu że wyszła Ci różnica 10-12K
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    To ile ty masz metrów tego stropu że wyszła Ci różnica 10-12K
    Ok 130 m2, dokładnie nie pamiętam, wycenę na SMART-a miałem na 19800 brutto. Ściany będą z BK, więc pod płyty musiał bym kupić kształtki wieńcowe lub wylać poduszkę betonową zbrojoną (tak mi zalecali), Poza tym szalowanie, zbrojenie wieńca, zalanie jego i zamków. Nie liczyłem dokładnie ale pewnie te dodatkowe wydatki to 3-4 tys do SMART-a.
    Monolit, w moim przypadku jak liczyłem to beton 5 tys i stal 5 tys, powiedzmy coś nieprzewidzianego 1-2 tys. Stęple mam za free (już leżą), mam już kupione płyty Peri na deskowanie dachu (praktycznie w cenie OSB), starczy aby na szalunek je położyć w 2 warstwach (chociaż podobno w jednej warstwie by starczyło). Zatem realnie wydaje mi się że monolit będzie mnie kosztował 10-12 tys, zatem różnica spora. Jeśli bym musiał kupić stęple i deski to pewnie by doszło ok 3 tys, jeśli bym musiał zapłacić jakimś pomocnikom 2-3 tys to i tak nadal sporo mniej mnie wyniesie monolit. Może coś źle policzyłem, coś pominąłem okaże się
    Ostatnio edytowane przez sylwekr ; 04-12-2015 o 15:49

  20. #80
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaaacek

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Posty
    20
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    witam.

    szukam informacji na temat stropu SMART. Jest to w zasadzie najdłuższy wątek w internecie - jednak mam wrażenie że powinien on trafić do innego działu- na przykład - na czym można zaoszczędzić przy budowie domu. W zasadzie gołym okiem widać trzy drużyny. Pierwsza - chcąca się czegoś dowiedzieć. Druga - chcąca pochwalić SMART'a i Trzecia - krzycząca że SMART jest za drogi i że to w ogóle skandal. No nie rozumiem tego - zwłaszcza wypowiedzi, gdzie ktoś waha się z powodu kilku tysięcy wyższej ceny za nowoczesny i komfortowy produkt. Rozumiem, że każdy budżet jest ograniczony, ale w skali inwestycji nawet małego domku - takie 3 czy 5 tysięcy to zaledwie 1 procent całej realizacji - a w zamian mamy choćby wyższy salon, najbardziej cichy strop, szybko i czysto załatwiony temat - bez wstrzymywania prac i bez syfu - a co w moim przypadku najważniejsze - możliwość kształtowania przestrzeni parteru bez większości ścian działowych i podciągu. Daje słowo, że nie jestem z Konbetu, martwi mnie odległość do nich (transport) i nie mówię że na pewno będę miał ten strop.

    pozdrawiam.
    Jacek - Elbląg

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony