dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 98 z 98
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaaacek Zobacz post
    W zasadzie gołym okiem widać trzy drużyny. Pierwsza - chcąca się czegoś dowiedzieć. Druga - chcąca pochwalić SMART'a i Trzecia - krzycząca że SMART jest za drogi i że to w ogóle skandal. No nie rozumiem tego - zwłaszcza wypowiedzi, gdzie ktoś waha się z powodu kilku tysięcy wyższej ceny za nowoczesny i komfortowy produkt. Rozumiem, że każdy budżet jest ograniczony, ale w skali inwestycji nawet małego domku - takie 3 czy 5 tysięcy to zaledwie 1 procent całej realizacji - a w zamian mamy choćby wyższy salon, najbardziej cichy strop, szybko i czysto załatwiony temat - bez wstrzymywania prac i bez syfu - a co w moim przypadku najważniejsze - możliwość kształtowania przestrzeni parteru bez większości ścian działowych i podciągu. Daje słowo, że nie jestem z Konbetu, martwi mnie odległość do nich (transport) i nie mówię że na pewno będę miał ten strop.
    Mówisz, kilka tysięcy różnicy, dla mnie wyszło ok 10- 12 tys to dla mnie dużo, budując dom za ok 250 tys to procentowo duża kwota, jak bym budował za milion pewnie wtedy była by pomijalna
    Komfortowy - nie rozumiem, gdzie tu komfort, strop jak strop...
    Wyższy salon, w jaki sposób, np u mnie projektowany monolit ma mieć 16 cm, w jaki sposób podwyższę salon kupując SMAR-ta
    Cichy, nie romię, z czym będzie ciszej, ja i tak na strop wrzucam 50 cm wełny, to będzie ciszej jak bym za monolit wybrał SMART-a
    Bez syfu, co ma syf na budowie do rodzaju stropu, jak dbasz tak masz, lub zależy jakich masz budowlańców
    Co do kształtowania ścian działowych, a przy monolicie jaki problem, przy Terivie to ma znaczenie

    Piszesz, że nie jesteś z Konbetu, może nie jesteś, ale chyba przesiąkłeś ich marketingiem. Produkt jest godny uwagi, sam nad nim się zastanawiałem, ma swoje zalety, ja zrezygnowałem ze względu tylko na cenę.

  2. #82
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ArekWLKP

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Lubiechowo
    Kod pocztowy
    64-061
    Posty
    30

    Domyślnie

    Ja też chyba rezygnuje z SMART-a. Ta cena trochę za wysoka jak na "nowoczesność" elementu który niewiele jest odczuwalny. Jak na chwilę obecną nie są specjalnie konkurencyjni. aż tak mi się nie śpieszy by przepłacać te kilka tyś. Prawdopodobnie skończy się na Terivie, czekam jeszcze za ostatnimi wycenami.

  3. #83
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KONBET

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-003
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cieszymy się, że tak chwalicie nasz marketing, ale jak powszechnie wiadomo - bez dobrego produktu nawet najlepszy marketing nic nie da Piszecie, że jego parametry czy innowacyjność jest nieodczuwalna ("strop jak strop") czy też da się je uzyskać innymi sposobami. Ale czy tak samo pomyślicie np. o płycie podłogowej samochodu? Na jakości samochodów staramy się nie oszczędzać, więc dlaczego chcemy robić to kosztem domu? To bardzo podobna sytuacja - zarówno w jednym, jak i drugim przypadku mamy do czynienia z ważnym elementem konstrukcyjnym.

    Do zalet SMARTA należą: pewność co do zastosowanych materiałów, krótki czas montażu, niska masa własna, wysoka wytrzymałość, dobra izolacja akustyczna i niska promieniotwórczość. Te wszystkie elementy wpływają na późniejszy komfort funkcjonowania w domu. Dlaczego?
    1. Bezpieczeństwo - wpływają na nie zarówno zastosowane materiały, które w przypadku prefabrykowanych elementów są certyfikowane i sprawdzane, jak i wytrzymałość stropu na obciążenia i jego masa. Im niższa masa tym mniej obciąża strop i pozwala na szersze możliwości konstrukcyjne.
    2. Wysoka izolacyjność akustyczna - każdy kto twierdzi, że strop nie wpływa na komfort życia, powinien pobyć przez jeden dzień w parterowym salonie, który na piętrze ma pokój dziecięcy... W przypadku SMART izolacja akustyczna wynosi 54 dB. A po ludzku oznacza to, że daje minimum dwukrotnie większy komfort akustyczny niż np. strop gęstożebrowy.
    3. Niska promieniotwórczość - czy wiecie, że wszystkie materiały budowlane wykazują się mniejszą lub większą promieniotwórczością? Dlatego dla zdrowia i całego środowiska tak ważne jest by ta wartość była jak najniższa.

    Jakość stropu to bardzo istotna kwestia, a w przypadku prefabrykowanych elementów, materiały użyte do produkcji są weryfikowane. A dzięki szybkiemu montażowi możecie skrócić czas budowy.

    Tak, chwalimy swoje rozwiązania, ale to chyba nikogo nie dziwi I tak - jak widać po historii rozwoju naszych produktów - stropy to nasza pasja, wkładamy w technologie wiele serca, ale przede wszystkim rozumu - pewność, bezpieczeństwo, dobre parametry są dla nas najważniejsze.

    Pozdrawiamy!

  4. #84
    Banned
    peppawutz

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-180
    Posty
    55

    Domyślnie

    Podstawowy minus tego rozwiązania to niestety widoczne łączenia płyt stropowych, których nijak nie da się zamaskować - przynajmniej dopóki konstrukcja domu jeszcze pracuje... Przy stropach gęstożebrowych naprężenia rozkładają się bardziej równomiernie i ten problem nie jest aż tak widoczny (a z reguły nie jest w ogóle widoczny). Oglądałem kilka domów ze stropami płytowymi i zawsze te łączenia były widoczne... U mnie z kolei w projekcie był monolit, ale został zamieniony na pustaki ceramiczne Porotherm... Na Smarta się nie zdecydowałem z powyższych powodów.

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał peppawutz Zobacz post
    Podstawowy minus tego rozwiązania to niestety widoczne łączenia płyt stropowych, których nijak nie da się zamaskować - przynajmniej dopóki konstrukcja domu jeszcze pracuje... Przy stropach gęstożebrowych naprężenia rozkładają się bardziej równomiernie i ten problem nie jest aż tak widoczny (a z reguły nie jest w ogóle widoczny). Oglądałem kilka domów ze stropami płytowymi i zawsze te łączenia były widoczne... U mnie z kolei w projekcie był monolit, ale został zamieniony na pustaki ceramiczne Porotherm... Na Smarta się nie zdecydowałem z powyższych powodów.
    W Smarcie podobno łączenia nie pękają, ale mogliby się wypowiedzieć osoby które mają u siebie taki strop. Możliwe, że to co widziałeś to stropy z płyt żerańskich i od siebie mogę powiedzieć, że w bloku w którym mieszkam strop jest z płyt żerańskich i pęknięć na łączeniach płyt w pokojach nie można pozbyć się. Blok ma dwadzieściaparę lat i łączenia pękaja - a nadal by budynek "pracował" .... Może to kwestia montażu, może samych płyt....

  6. #86
    Banned
    peppawutz

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-180
    Posty
    55

    Domyślnie

    Jak są płyty to zawsze będzie widać łączenie. To są po prostu za duże elementy, żeby nie było to widoczne. W płytach kanałowych maskowanie nie ma sensu, bo nawet przy zastosowaniu fizeliny pęknięcie wyjdzie po jakimś czasie... Wg mojego doświadczenia strop gęstożebrowy tego problemu nie ma.

  7. #87

    Domyślnie

    Jest tu może jakiś "użytkownik" smarta? Mam projekt na terivie. Wysłałem do wyceny i poprosiłem też o smarta z czystej ciekawości. Tak +/- za sam materiał wychodzi jeszcze raz tyle przy smarcie (w cenie co prawda ułożenie). Tylko, że trzeba by to liczyć całościowo, więc murarzowi zapłacić będzie można mniej niż za terivę, odejdzie też koszt zbrojenia i nadbeton. Najbardziej przemawia do mnie szybkość ułożenia. Licząc tak na szybko to sumarycznie wychodzi mi prawie tak samo, choć jestem laikiem. Liczył może ktoś tak dokładnie?

  8. #88
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marek_czeczot

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-303
    Posty
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał dmnm Zobacz post
    Jest tu może jakiś "użytkownik" smarta? Mam projekt na terivie. Wysłałem do wyceny i poprosiłem też o smarta z czystej ciekawości. Tak +/- za sam materiał wychodzi jeszcze raz tyle przy smarcie (w cenie co prawda ułożenie). Tylko, że trzeba by to liczyć całościowo, więc murarzowi zapłacić będzie można mniej niż za terivę, odejdzie też koszt zbrojenia i nadbeton. Najbardziej przemawia do mnie szybkość ułożenia. Licząc tak na szybko to sumarycznie wychodzi mi prawie tak samo, choć jestem laikiem. Liczył może ktoś tak dokładnie?
    Ja też miałem robioną wycenę Smarta i nawet byłbym w stanie zaakceptować dość wysoką cenę, ale u mnie pojawił się problem z podjechaniem HDS na plac budowy (zaczęli robić u mnie na osiedlu kanalizację w międzyczasie). W związku z tym zdecydowaliśmy się na strop gęstożebrowy Porotherm, który był tańszy tak o 30-40%. Można go ułożyć samemu, więc powiedzmy, że koszty wykonawcze nie byłyby duże. Także zanim się zamówi smarta to trzeba sprawdzić czy nie będzie problemu z dojazdem i jakie są terminy u wykonawców, bo to też niestety "wąskie gardło". Pod tym względem stropy gęstożebrowy mają akurat dużą przewagę.

  9. #89
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    jak dla Ciebie czyli przedstawiciela handlowego?

  10. #90

    Domyślnie

    Jakość obsługi klienta jest słaba, pozdrowienia dla Pani Eweliny

  11. #91

    Domyślnie

    Ułożenie smarta hds em w większości przypadków nie jest możliwe ale to nie problem bo sumarycznie skład sztywny i dźwig na jedno wyjdzie. Problemem jest ich długość co przekłada się na klawiszowanie. Kiedyś chciałem je wdrożyć na swoim terenie ale prywatnii do domów tego nie wezmą bo mordęga z wykończeniem a do hal nie idzie bo lobby płyt kanałowych jest za silne.

  12. #92

    Domyślnie

    Panowie powracam do tematu...

    W projekcie miałem strop monolityczny.
    Przeprojektowano mi go na Terivę.
    Buduję sam z ojcem i tej terivy się trochę obawiam (układanie, jakieś żebra rozdzielcze itp..).
    Chcę szybko załatwić temat więc SMART byłby chyba lepszy...

    Jak z tymi kosztami w końcu?

  13. #93

    Domyślnie

    czy ktoś z szanownych obtynkował smarta ? pęka ?

  14. #94
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrecki

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-113
    Posty
    36

    Domyślnie

    Największą wadą stropów panelowych są widoczne łączenia, które bardzo trudno jest zamaskować przez pierwsze lata użytkowania, kiedy budynek pracuje i pracują też płyty względem siebie. To są po prostu zbyt duże elementy, żeby dało się łączenia zapaćkać akrylem czy tynkiem. Z tego co mi mówili w studiu projektowym, 90% domów ze stropem w tej technologii będą miały widoczne pęknięcia przez pierwsze 3-4 lata. Potem można myśleć o akrylowaniu i siatce maskującej. Jak ktoś nie chce się narażać na sufity z takimi rysami, to polecam strop gęstożebrowy - u mnie jest w systemie Porotherm z pustakami ceramicznymi i nie pęka, bo elementy są małe. No albo monolit, ale to już niestety znacznie większe koszty...

  15. #95
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Bzdury kolego skąd te dane, że przy zastosowaniu prefabrykowanych płyt strunobetonowych lub żelbetowych 90% połączeń pęka? jestem bardzo ciekawy
    jakbyś nie wiedział to zamki taki płyt się dozbraja i zalewa betonem !!

  16. #96
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar radetzky
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-750
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    jakbyś nie wiedział to zamki taki płyt się dozbraja i zalewa betonem !!
    Zalewa się, a potem i tak wychodzą pęknięcia na tym zalanym betonie Tak to przynajmniej wyglądało u mnie. Każdy strop będzie trochę pracował, ale przy dużych elementach te ruchy względne będą na tyle znaczące, że wyjdą pęknięcia w najsłabszym miejscu. Rozwiązaniem byłoby prefabrykowanie mniejszych elementów, ale wtedy w sumie niewiele by się to różniło od systemów gęstożebrowych typu teriva albo przywołany tu Porotherm...

  17. #97

    Domyślnie

    Czy znacie aktualne ceny z montażem w okolicy Warszawy (Babice)? I jak się one mają do wykonania stropów lanych (wszystko zlecane ekipe)?

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał KONBET Zobacz post
    Cieszymy się, że tak chwalicie nasz marketing, ale jak powszechnie wiadomo - bez dobrego produktu nawet najlepszy marketing nic nie da ...!
    No niestety ja nie chwalę. Na forum było wiele klonów "szeptających" na rzecz Smarta. Jako moderator mam wgląd w te posty a taki dorobek spamerski nie zasługuje na pochwały..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony