dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Ościeżnice, szklane drzwi i problemy

    Hej,

    Chcieliśmy wstawić sobie do łazienki szklane drzwi (całkowicie szklana tafla, bez żadnych wzorków), ale zaczęły się problemy. Łazienka jest cała biała i pasowałaby do niej biała (ewentualnie szara) ościeżnica i wspomniane szklane drzwi. Tyle tylko, ze pozostaję jeszcze 2 sztuki skrzydeł do pokojów. Tam oczywiście białej ościeżnicy nie dam, bo chce już dać " normalne" drzwi brązowe, jedynie ze szklanym pasem (który by nawiązywał do tych w łazience). No i problem jest taki, że chyba powinno się dawać wszędzie takie same ościeżnice, bo jak dam w łazience inną, a 40cm od drzwi łazienkowych drugą do pokoju to chyba będzie to dziwnie wyglądało? Z drugiej strony jak dam taką samą jak jest w pokojach - brązową do łazienki to też będzie nie do końca dobrze wyglądało. Poradźcie coś proszę.

  2. #2

    Domyślnie

    PS. Czy tylko mi tak forum przymula?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    zrób tę ościeżnicę w dwóch kolorach - od zewnątrz w kolorze pozostałych a od środka białą.
    Takie malowanie wykonająCi producenci na specjalne zamówienie - parę złotych drożej.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  4. #4

    Domyślnie

    Też przez chwilę myślałem o takim rozwiązaniu. Parę złotych nie robi mi różnicy, chodzi o to by to do siebie pasowało wszystko. Jeszcze do tego dochodzą drzwi wejściowe od dewelopera, które mają też brązową, a pewnie takiej samej idealnie też nie dobiorę do drzwi pokojowych.

    No i problem jest jeszcze taki, że drzwi szklane wyceniły mi dwie firmy, jedna na ~1500zł a druga sporo drożej, bo z tego co pamiętam to chyba prawie 2500zł. No i te drzwi z brązowymi ościeżnicami, które mi się podobają są oczywiście u tej firmy, która ma droższe szklane. Myślałem, by wziąć szklane tańsze, a brązowe u tej drugiej, ale wtedy nie zakombinuję z ościeżnicami tak jak mi podpowiadasz...
    Ostatnio edytowane przez alterego777 ; 07-02-2013 o 14:56

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.111

    Domyślnie

    Nie pomogę w kolorach - nie lubię wchodzić w buty projektantów wnętrz (niech oni sobie zarabiają).
    Ale w odniesieniu do cen - nie bardzo wierzę, że takie same / lub porównywalne/ drzwi będą się różniły o 1 tys. zł.
    W przypadku szklanych drzwi na cenę wpływa - tafla szklana i sposób jej wykonania (ale to różnice zwykle nie większe niż 200-300zł),
    czasem wzór na szkle kosztuje kilkaset złotych więcej niż inny (bo też są różnie wykonywane).
    Kolejna różnica - okucia - tu potrafią się różnić o kolejne kilkaset złotych za komplet (najtańsze oczywiście będą chińskie).
    I ościeżnica - ta też może się różnić o kilka setek jeśli będzie porównywana np ta z mdf`u i ta z drewna.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Te tańsze to na chińskich czyli najtańszych okuciach - nie kupuj - rozpadają się.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony