dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    abw.mswia

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Kartuzy
    Kod pocztowy
    83-300
    Posty
    18

    Domyślnie Pilne Na szybko moge kupic jutro działke budowlana ale jest problem co z drogą...

    WItam serdecznie

    na szybko mogę kupić jutro działke budowlaną... Dziś zostało szybciutko wszystko załatwione lecz jest problem z drogą....

    Wysyłam skan mapki. Działak to ta mniejsza zaznaczona na czerwono.



    Notariusz powiedział że wystraczy ustalić służebność drogi. CO to oznacza dla mnie??? JAkie obowiązki?? nie wiem czy droga ma tylko jednego właściciela...


    Sam nie wiem..

    Ale później nie będe miał jak i kiedy kupić.

    Działka pochodzi z ziemi odrolnionej i podzielonej na budowlane.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    893

    Domyślnie

    Gdzie ta mapka?!

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    służebność ustanawiacie i zapisujecie w akcie notarialnym przy kupnie działki. Tam też określa się położenie i szerokość drogi. Oznacza dla ciebie, że możesz targować się o cenę. Nie wierzę, że działka jest odrolniona i przeznaczona pod budownictwo bez wydzielenia drogi. sprawdź to dokładnie - notariusz nie ma takiego obowiązku. Ja mialem podobnie ze swoim gruntem i bez wydzielenia drogi nie mogłem podzielić nawet.

    Ale kto bogatemu zabroni na łapu capu działkę kupować

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    z tą słuzebnością jest przerąbane. Więcej będzie z tego kłótni niż pożytku. Daj sobie z tym spokój bo możesz później żałować i nie będzie możliwości odkręcenia. Sprzedać dom z służebnością drogi jest bardzo trudno.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał amstrong89 Zobacz post
    z tą słuzebnością jest przerąbane. Więcej będzie z tego kłótni niż pożytku. Daj sobie z tym spokój bo możesz później żałować i nie będzie możliwości odkręcenia. Sprzedać dom z służebnością drogi jest bardzo trudno.
    Nie straszcie kolegi - przecież to jego działka będzie "biorcą" służebności, a problemy ze sprzedażą może mieć "dawca" przez którego działkę przebiega droga ze służebnością i ew nabywcy może to przeszkadzać. Sprawdź tylko lokalnie, jak będzie wyglądał np temat odbioru śmieci - jak droga długa i okaże się, że śmieciara na nią nie wjedzie, to będziesz musiał mieć kubełki na początku. No i trzeba dobrze ustalić zakres służebności (po czyjej stronie utwardzenie itp).
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    w życiu nie kupiłabym już działki ze słuzebnością ( też jestem "biorąca") jeden wielki syf. a na etapie takim na jakim Ty jesteś - nie wiadomo czy w ogóle da sie ustalić służebność - to nie brałabym działki pod uwagę. a jak zostaniesz bez drogi bo służebności Ci nikt nie da? będzie trzeba wytyczyć drogę konieczną, pewnie na krzywy ryj ze sąsiadem przez którego działkę trzeba bedzie ją zrobić i bedziecie potem żyć koło siebie i kłócić sie o drogę cały czas.
    dałabym sobie spokój ale ostatecznie Ty zadecydujesz. Dla mnie działka ze służebną droga to porażka i mówię to odkąd sama ją mam. NIe - dziekuję. Nigdy wiecej.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BigPiotr
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Dzielnica
    Stara Huta
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał abw.mswia Zobacz post
    WItam serdecznie

    na szybko mogę kupić jutro działke budowlaną... Dziś zostało szybciutko wszystko załatwione lecz jest problem z drogą....

    Wysyłam skan mapki. Działak to ta mniejsza zaznaczona na czerwono.



    Notariusz powiedział że wystraczy ustalić służebność drogi. CO to oznacza dla mnie??? JAkie obowiązki?? nie wiem czy droga ma tylko jednego właściciela...


    Sam nie wiem..

    Ale później nie będe miał jak i kiedy kupić.

    Działka pochodzi z ziemi odrolnionej i podzielonej na budowlane.
    Absolutnie nie kupuj. Z daleka od takich okazji.
    Nie ma drogi nie ma pozwolenia na budowę.
    Nawet jak w sądzie po pięciu latach wywalczysz służebność to i tak przy każdym wjeździe do domu będziesz miał przebite opony,

    Przecież to dlatego jest okazja

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał BigPiotr Zobacz post
    Nie ma drogi nie ma pozwolenia na budowę.
    :
    Nie przeginaj pałki.
    Ja mam 3 ha rolnej ze służebnością 150mb szer 6mb. dostałem WZ, a potem PnB bez problemu.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    piszesz że masz służebność czyli drogę - czy źle rozumiem? dlatego dostałeś pnb. mswia napisał, że na działce która jest zainteresowany nie ma na razie żadnej drogi

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    no to chyba rozmawiamy o służebności na niego przy kupnie działki.
    Mnie niepokoi co innego. Podobno to działki budowlane, podzielone z odrolnionych, nie da się tak zrobić bez wyodrębnienia osobnej działki na drogę publiczną. Wiem bo w innym miejscu z innymi moimi ha tak miałem.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    tu oczywiście zgadzam sie z Tobą. coś jest na pewno nie tak z tą działką. jakiś syf tam będzie bo jak budowlana bez drogi. moze budowlana ale nie pod budowę domów jednorodzinnych? tylko np pod budowę budowli służących utrzymaniu roli? znam taki przypadek gdzie działka miała być budowlana i rzeczywiście, ale domu na niej nie da sie postawić tylko budynki dla produkcji rolnej ( składzik na zboże czy coś takiego)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony