dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 33 z 33
Pokaż wyniki od 641 do 655 z 655
  1. #641
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Kordelia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-140
    Posty
    343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A teraz coś z zupełnie innej beczki:

    kto idzie na VII Spotkanie Forum Muratora?

    Ja będę i mam nadzieję, że dowiem się sporo, bo sporo mam jeszcze do zrobienia na naszej budowie
    Styl angielski? ...zobaczymy co z tego wyjdzie!

    W stylu angielskim

  2. #642
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Kordelia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-140
    Posty
    343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Elewacja prawie skończona! Idzie to wolniej niż przypuszczaliśmy ale widać już koniec.
    Oto przedsmak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Retro_2_elewacja_noc.jpg
Wyświetleń:	225
Rozmiar:	50,0 KB
ID:	369846 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Retro_2_elewacja_dzien.jpg
Wyświetleń:	230
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	369847
    Styl angielski? ...zobaczymy co z tego wyjdzie!

    W stylu angielskim

  3. #643
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Kordelia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-140
    Posty
    343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Natomiast schody... do schodów jeszcze daleko. 2 tygodnie temu była pierwsza przymiarka, dzięki niej schody będą świetnie skrojone. Mam taką nadzieję!
    Montaż pierwszej części, czyli trepy i podstopnie w środę. Jupiiii!!!!
    A tak wyglądała przymiarka:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody_przymiarka.jpg
Wyświetleń:	324
Rozmiar:	31,9 KB
ID:	369848

    Oczywiście stopnie nie są jeszcze pobejcowane i nie mają ostatecznego kształtu, ale zajawka jest
    Styl angielski? ...zobaczymy co z tego wyjdzie!

    W stylu angielskim

  4. #644
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Hej

    Powiedz mi kobieto, kto Wam robi schody?
    Trepy to lita deska?

  5. #645
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Kordelia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-140
    Posty
    343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    hej,

    Schody robi nam stolarz, który robił u nas już drzwi i szafy wnękowe i parkiet, tak więc znany nam fachowiec. Trepy są sklejane z desek, tak jak przykazano. Inaczej by się wypaczały itp. bo drewno pracuje. U nas będą z drewna bukowego.
    Styl angielski? ...zobaczymy co z tego wyjdzie!

    W stylu angielskim

  6. #646
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Możesz mi zdradzić cenę jaka ci strzelił za materiał i robocizne?
    Dasz namiar na gościa?
    Privie może być jak wolisz.
    Nie wiem czy wiesz ale wreszcie udało nam się kupić dom i temat schodów wreszcie jest aktualny

  7. #647
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Kordelia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-140
    Posty
    343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nowości, nowości zdjęcia za minutkę!
    Styl angielski? ...zobaczymy co z tego wyjdzie!

    W stylu angielskim

  8. #648
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Kordelia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-140
    Posty
    343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    apropos zmian...

    Doszedł do wyposażenia jeden mebel i to nawet spory, a mianowicie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sypialnia_lozko.jpg
Wyświetleń:	274
Rozmiar:	31,6 KB
ID:	370097

    A teraz pytanie: Jakie dobrać do tego łóżka szafki nocne? Jasne? Ciemne? Drewniane? Lustrzane? Jakoś nie mam pomysłu
    Styl angielski? ...zobaczymy co z tego wyjdzie!

    W stylu angielskim

  9. #649
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Kordelia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-140
    Posty
    343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A to kolejna osłona schodów (przepraszam za kiepską jakość zdjęcia):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody_pierwszy_etap.jpg
Wyświetleń:	313
Rozmiar:	41,0 KB
ID:	370098

    Cześć stopni jest zamontowana, tralki są powstawiane dla przymiarki i zdjęcia pomiarów pod poręcz. Produkcja naszych schodów okazała się bardziej skomplikowana, niż mi się wydawało.
    Styl angielski? ...zobaczymy co z tego wyjdzie!

    W stylu angielskim

  10. #650
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Czarne nóżki to i czarne, drewniane szafki będą fajnie wyglądały.
    Powtorzysz kolor poduszką czy wzorem na narzucie i będzie super.

    Priv

  11. #651
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Kordelia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-140
    Posty
    343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A to prawda rozważam też czarne szafki.

    Odpisałam
    Styl angielski? ...zobaczymy co z tego wyjdzie!

    W stylu angielskim

  12. #652
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Według mnie podkreci wszystko bo teraz smutno jest i kolory gaciowe

    Tez odpisałam

  13. #653
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Kordelia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-140
    Posty
    343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witam ponownie wszystkich, którzy tu jeszcze zaglądają

    Obiecałam chyba zdjęcie elewacji, więc umieszczam:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Elewacja_AK_2etap.jpg
Wyświetleń:	234
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	371092

    Jest w kolorze lekko szarym (gołębio-szarym). Kolor niepopularny w naszej okolicy ale prezentuje się świetnie. Przyznam, że to był mój pierwszy wybór. Po drodze było jeszcze kilka innych pomysłów, ale jak wszyscy wiemy pierwszy pomysł często okazuje się być tym najlepszym.

    Niestety sporo jest jeszcze do zrobienia. Nie zrobiony jest marmolit (tynk mozaikowy) na podmurówce oraz cegła w podcieniu wejścia i małego tarasu, który jest z tyłu. Niestety zatrzymała nas pogoda, która w tym roku w odróżnieniu do poprzedniego nie sprzyja budownictwu. Tynki cienkowarstwowe można kłaść w przypadku gdy temperatura nie spada poniżej +5 st.C podobnie jest z tynkiem mozaikowym (w naszym przypadku wybraliśmy tynki firmy Ceresit). Co do cegły klinkierowej, a dokładniej płytek ceglanych, historia jest podobna. Choć w tym przypadku byłoby najlepiej aby temperatura była nie niższa od około 10 st. C. Przez kilka ostatnich dni było całkiem ciepło nawet w nocy, ale dziś np. temperatura była poniżej zera, o czym świadczył lód na karoserii mojego samochodu. Gdyby "ekipa" mogła się wstrzelić w dobrą pogodę to byłoby super, ale wiadomo nie są na zawołanie.

    Z cennych rad jakie mogłabym dać w kwestii wykonania tego typu elewacji:
    1. listwy ozdobne elewacyjne radzę brać ze średniej, lub górnej półki. My chcieliśmy zaoszczędzić i wzięliśmy z niskiej półki (3-krotnie niższa cena do półki wysokiej, jakość również 3-krotnie niższa). Firma miała dobre recenzje w internecie, które okazały się najpewniej marketingiem tej firmy bo prawdą na pewno nie były! Dla potwierdzenia powiem, że 3-krotnie nie potrafili zrealizować naszego zamówienia. Pierwsza dostawa, niekompletna i nieprawidłowa z zamówieniem. Druga dostawa (po zgłoszeniu) - niekompletna i niezgodna z zamówieniem. Trzecia dostawa - niekompletna. W tym momencie machnęliśmy ręką. Oczywiście wydłużyło to znacznie czas realizacji zamówienia, a ludzie czekali.
    2. tynki elewacyjne - co do koloru radzę kierować się zasadą jak przy wyborze kolorów farb do wnętrz. Zawsze należy wybierać kolor jaśniejszy od tego, który nam się podoba (ton lub nawet 2 tony). Na ścianie na pewno będzie wyglądał na ciemniejszy niż na próbniku. Do tego radzę wybierać kolor z dużego próbnika w postaci tablicy (taki widziałam w jednym ze składów budowlanych, niestety po fakcie). Z małego próbnika w postaci książki jest ciężko coś wybrać, przynajmniej ja tak miałam. Gdy zobaczyłam tablicę z próbkami opartą o ścianę zewnętrzną w składzie nie miałam najmniejszych wątpliwości, który kolor bym wybrała.
    3. cegła/płytka elewacyjna klinkierowa - warto jej kolor dobierać odpowiednio do jednego z 3 kolorów występujących na elewacji. 1- pod kolor dachu, 2 - pod kolor stolarki okiennej, 3 - pod kolor elewacji. Ja wybrałam pod kolor dachu:
      Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	353-1-_cr.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	34,5 KB
ID:	371099
    Styl angielski? ...zobaczymy co z tego wyjdzie!

    W stylu angielskim

  14. #654
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Kordelia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-140
    Posty
    343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cóż, cegiełki na elewacji niepołożone, podobnie jak tynk mozaikowy, a przyszła już zima. Wszystko musi poczekać do wiosny

    Do tego zniszczono nam ogrodzenie! A dokładnie to zniszczył je kierowca "śmieciarki", cofając. Niestety uderzył w róg muru (farba z samochodu jest prawie na całej krawędzi). Kierowca przyznał, że lekko dotknął ogrodzenia i zniszczył daszek oraz spowodował niewielkie pęknięcie muru. Niestety na drugi dzień okazało się, że zniszczenia są straszne. Mur pękł w poprzek, aż do fundamentu. Przez dobę, ze względu na uszkodzenie konstrukcji, mu się przemieścił i pokazał ogrom zniszczeń. W dniu zdarzenia było widać tylko zniszczoną podmurówkę i pęknięcie górnej części muru. Do pęknięcia górnej części kierowca się przyznał, do zniszczenia aż po podmurówkę niestety nie. Ponieważ tego dnia byłam w domu (chore dziecko), widziałam zdarzenie i spisaliśmy oświadczenie i dane z polisy OC. Sprawę zgłosiłam do firmy, która jest właścicielem, samochodu i w której zatrudniony jest kierowca. Firma zmusiła kierowcę, aby szkodę naprawił sam z własnej kieszeni. Ponieważ okazało się, że mur jest do rozbiórki i wymurowania od podstaw stwierdził, że nie będzie tego robił, bo: "lekko tylko dotknął muru a nie aż tak zniszczył". Zostaliśmy z mężem nazwani naciągaczami i oszustami i sprawa nadal jest nierozwiązana. Cała sprawa jest oczywiście udokumentowana fotograficznie. Tak się złożyło, że robiliśmy zdjęcia domu z nowo położoną elewacją tuż przed tym zdarzeniem. Widać na nich jak wyglądało ogrodzenie przed zniszczeniem. Na zdjęciach zrobionych tuż po zdarzeniu widać, że mur jest pęknięty w poprzek aż do fundamentu. Obecnie czekamy na odpowiedź z firmy, która zatrudnia pana kierowcę. Dziś mija 14 dni od dostarczenia do nich pisma o zajściu (ze zdjęciami). Obawiam się, że firma ta gra na zwłokę by uniknąć odpowiedzialności. Na szczęście mamy dane z polisy i mamy zamiar niezwłocznie zgłosić sprawę bezpośrednio do ubezpieczyciela.

    Porada dla osób, którym przytrafi się taka sytuacja:
    1. Przede wszystkim ubezpieczyć dom wraz z ogrodzeniem!
    2. Jeśli jesteśmy świadkami zdarzenia spisać dokładne dane kierowcy i dane z polisy OC (podobnie jak przy stłuczce samochodowej)!
    3. Najlepiej jeszcze tego samego dnia głosić sprawę bezpośrednio do ubezpieczyciela (swojego lub z polisy OC), bez pośredników!
    Ostatnio edytowane przez Kordelia ; 09-11-2016 o 15:52
    Styl angielski? ...zobaczymy co z tego wyjdzie!

    W stylu angielskim

  15. #655
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Kordelia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-140
    Posty
    343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Schody, schody, schody...

    Nadszedł ten czas, kiedy nasz dom zaczął wyglądać jak DOM a nie budowa. Kropką nad i okazały się schody. Oto one:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody_AK_2.jpg
Wyświetleń:	199
Rozmiar:	42,4 KB
ID:	388124 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody_AK_4.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	38,4 KB
ID:	388125
    Styl angielski? ...zobaczymy co z tego wyjdzie!

    W stylu angielskim

Strona 33 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony