dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Ile czekałeś na pozwolenie na budowę?

Głosujących
59. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • do 1 miesiąca

    19 32,20%
  • do 2 miesiący

    20 33,90%
  • do 4 miesięcy

    10 16,95%
  • do pół roku

    2 3,39%
  • dłużej niż pół roku

    8 13,56%
Strona 13 z 18
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 362

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    ja was pobije pierwszy wniosek decyzja odmowna po 65 dniach. złożyliśmy drugi wniosek poprawiony tym razem miało być ekspresowo i było pozwolenie dostaliśmy po ponad 50 dniach

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    My czekamy od 20 sierpnia
    Przedwczoraj dzownilam do architekta z nadzieja, ze juz, juz....a on na to ze w ubiegly czwartek musial cos jeszcze tlumaczyc i teraz czekamy nastepne 2 miesiace...

    Plakac mi sie chce...6 lipca 2006 zaczelismy....
    Dzialka nasza od wiekow, wiec wszelkie sprawy notarialne juz wtedy odpadaly...11 miesiecy czekalismy na warunki zabudowy.

    Weim, ze jestesmy daleko i to ma jakis wplyw, bo nie moge osobiscie pojsc, przycisnac, zatrzepotac rzesami...takie zalatwianie papierkologii na odleglosc to makabra

    Jeszcze sie nie poddaje, chociaz strasznie kusi te pieniadze na cos innego wydac...chociazby pojsc i kupic co juz stoi...no ale dzialka po Dziadkach, wspomnienia, sentymenty...ach...

    Maja, ciagle daleko w polu

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    około 25 dni
    Poznań, ale dawno temu (2004)

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayadaski
    My czekamy od 20 sierpnia
    Przedwczoraj dzownilam do architekta z nadzieja, ze juz, juz....a on na to ze w ubiegly czwartek musial cos jeszcze tlumaczyc i teraz czekamy nastepne 2 miesiace...
    Jesli macie czekac kolejne 2 miesiace to wyglada jakby wniosek o pozwolenie na budowe zostal wlasnie zlozony. Skoro wniosek zostal zlozony 20 sierpnia to doslownie co kilka dni musialy wychodzic braki - jeden po drugim, ale stopniowo. Macie pewnosc, ze wniosek zostal zlozony?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szymon_J
    Jesli macie czekac kolejne 2 miesiace to wyglada jakby wniosek o pozwolenie na budowe zostal wlasnie zlozony. Skoro wniosek zostal zlozony 20 sierpnia to doslownie co kilka dni musialy wychodzic braki - jeden po drugim, ale stopniowo. Macie pewnosc, ze wniosek zostal zlozony?
    Niestety polegam na tym co uslysze od architekta przez telefon....zdaje sobie sprawe, ze rozne bajki mi moze opowiadac, bo jestem daleko i na budowaniu i zwiazanej z tym papierkologii to sie znam tak jak on na tym co ja robie

  6. #6

    Domyślnie

    Proponuję osobiście zadzwonic do urzędu jako inwestor i zapytac co sie dzieje z wnioskiem.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    Cytat Napisał edzia_niedzwiedzia
    Proponuję osobiście zadzwonic do urzędu jako inwestor i zapytac co sie dzieje z wnioskiem.
    Zastosuje sie do rady

    Bardzo zaluje, ze nie zaczelam agresywnie 2 lata temu jak sie pierwszy raz spotkalismy z architektem, bo na pewno cos juz by stalo na naszej skarpie....

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayadaski
    My czekamy od 20 sierpnia
    Przedwczoraj dzownilam do architekta z nadzieja, ze juz, juz....a on na to ze w ubiegly czwartek musial cos jeszcze tlumaczyc i teraz czekamy nastepne 2 miesiace...
    Jakie kolejne 2 mc.
    Wniosek był niekompletny, czy były błędy projektowe?
    Dopilnuj architekta!

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Killer_su
    Jakie kolejne 2 mc.
    Wniosek był niekompletny, czy były błędy projektowe?
    Dopilnuj architekta!
    Nie wiem Odpowiedz dostalam, ze czekamy....
    Bozesh...ja nawet nie wiem, o co mam sie go pytac. Forumowicze otwieraja mi oczy
    Szkoda, ze nie trafilam tu wczesniej

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie Re: Ile czekaliście na pozwolenie na budowę?

    Już 47dni.....i nadal
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #11

    Domyślnie

    Jak długo czekacie to wypada się zapytać w starostwie czy czegoś nie brakuje. Moje pozwolenie było składane dwa razy, bo za pierwszym razem nie było jakiegoś tam papierka, i architekt nie uzupełnił. Za drugim razem sama poszłam po tygodniu spytać się co jeszcze, okazało się że znowu brakuje jakiegoś papierka aktualnego, załatwiłam to w 2 h i dostałam decyzje od ręki, poszłam po dziennik, wypełniłam papiery o rozpoczęciu prac.
    Jak już dom stał i szłam po kredyt to pani w banku powiedziała że nie mam pieczątek że decyzja jest prawomocna , poszłam do starostwa wbili i po sprawie.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayadaski
    Bardzo zaluje, ze nie zaczelam agresywnie 2 lata temu jak sie pierwszy raz spotkalismy z architektem, bo na pewno cos juz by stalo na naszej skarpie....
    Na pocieszenie powiem tyle, że przeczekaliście dzięki temu budowlany szał i największe wariactwo cenowe

  13. #13

    Domyślnie

    architekta trzeba cisnąć bo sam z własnej woli nic nie zrobi.nasz architek tak pilnował energetyki że jak byśmy nie zareagowali to do tej pory by tam papiery leżały ale to jeszcze nic jego najlepszy numer to:
    dostał od nas plan zagospodarowania i kilka projektów z pytaniem który dom się zmieści na działce. powiedział które a my wybraliśmy i kupiliśmy projekt. zadowoleni do czasu. po miesiącu dzwoni i oznajmia że jednak się nie zmieści dom bo linia zabuowy. tylko dzięki naszemu uporowi i pomocy Oskara z tego forum mamy pozwolenie.
    ale był moment że myśleliśmy że zostaniemy z kawałkiem pola na którym nic nie stanie

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayadaski
    Cytat Napisał Killer_su
    Jakie kolejne 2 mc.
    Wniosek był niekompletny, czy były błędy projektowe?
    Dopilnuj architekta!
    Nie wiem Odpowiedz dostalam, ze czekamy....
    Bozesh...ja nawet nie wiem, o co mam sie go pytac. Forumowicze otwieraja mi oczy
    Szkoda, ze nie trafilam tu wczesniej
    Niech Ci pokarze pisma jakie dostał ze starostwa.
    Możesz też iść do starostwa i oblookać całą dokumentację - wtedy wszystko stanie się jasne

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał tofee
    Dla mnie to ważne co oznacza "kilka tyg.". Złożyliśmy dokumenty 22 lipca i chcemy zacząć jeszcze coś w tym roku. Od tego czy pozowlenie dostaniemy w 2 tyg czy w 2 m-ce zależy ile albo czy cokolwiek uda nam się zrobić w tym roku.
    No i jak z tym pozwoleniem, dostaliście?
    WARTO? WARTO!

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    Kochani!!
    Jestescie zloci!!!

    Dzieki wielkie za poszturanie mnie i pokazania paluchem drzwi do gminy

    Myslalam, ze jak place architektowi za projekt domu i wszelkie inne papierkologie, bo tak sie umowilismy, to za sprawa jego honoru i wynagrodzenia, ja sie z urzedami nie kontaktuje....a tu taka niespodzianka!

    Zadzwonilam dzisiaj rano do starostwa - panie nie maja wniosku na moje nazwisko. Zadne papiery do nich nie dotarly !
    Zapytaly sie o nazwisko architekta i stwierdzily, ze to u niego normalne, a jak jeszcze klient jest "za gorami, za lasami" i nie moze osobiscie sprawdzic to...ciezkie zycie takiego klienta, czyli mnie...
    Gmina mala - wszyscy sie znaja, bo lokalnych architektow nie ma za duzo...

    Ide dzwonic do architekta...ale musze sie uspokoic najpierw, bo bede niekulturalna....

    Ach! jak zaluje jeszcze bardziej ze nie znalazlam tego forum wczesniej!

    Maja

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    Cytat Napisał edzia_niedzwiedzia
    Cytat Napisał mayadaski
    Bardzo zaluje, ze nie zaczelam agresywnie 2 lata temu jak sie pierwszy raz spotkalismy z architektem, bo na pewno cos juz by stalo na naszej skarpie....
    Na pocieszenie powiem tyle, że przeczekaliście dzięki temu budowlany szał i największe wariactwo cenowe
    Mam nadzeje, ze na wiosne 2009 bedzie troche latwiej.
    Niestety 2 lata temu to nasze oszczednosci starczylyby na wiecej. Fakt w tamtym roku takie byly zawirowania cenowe w budownictwie, ze taniej bylo w Hiszpanii kupowac niz na Kaszubach Tez mam troche nadzieje, ze sie uspokoi chociaz na wielka rewolucje to nie licze...

  18. #18

    Domyślnie pozwolenie

    W starostwie polickim w zachodniopomorskim czekałem równe 45dni i jestem mile zaskoczony
    Słyszałem różne informacje 3 miesiące, pół ROKU!! a tu proszę raz dwa i gotowe
    - A multis animalibus decore vincimur -

  19. #19

    Domyślnie

    przecież ustawa wyraźnie mówi o 65-ciu dniach. Jakie pół roku???!!!!

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie Re: Ile czekaliście na pozwolenie na budowę?

    Cytat Napisał CityMatic
    Już 47dni.....i nadal


    Proszę Państwa

    Czekałem - dosłownie wczoraj pisałem - 47 dni i...................48 dnia mam pozwolenie na budowę
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Strona 13 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony