dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Gregory222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    44

    Domyślnie Teriva, filigran, czy może płyty żerańskie?

    Witam mam do wyboru różnego rodzaju stropy i tak się zastanawiam który waszym zdaniem jest najlepszy Teriva filigran czy płyty żerański?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SKUT13

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregory222 Zobacz post
    Witam mam do wyboru różnego rodzaju stropy i tak się zastanawiam który waszym zdaniem jest najlepszy Teriva filigran czy płyty żerański?
    Każdy z wymienionych typów ma swoje plusy i minusy, oraz zwolenników i przeciwników. Z racji tego, że zaprojektowałem setki tys. m2 filigrana uważam go za najrozsądniejszy wybór, aczkolwiek niekoniecznie najtańszy i najszybszy w budowie
    Konstruktor, to brzmi dumnie

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Gregory222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    44

    Domyślnie

    Czekam jeszcze na wycene plyt zerańskich. Ale chyba bede sie sklanial ku filigranowi jednak to wychodzi monolit i z tego co czytam to jest latwo wykonczyc strop od spodu

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SKUT13

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregory222 Zobacz post
    Czekam jeszcze na wycene plyt zerańskich. Ale chyba bede sie sklanial ku filigranowi jednak to wychodzi monolit i z tego co czytam to jest latwo wykonczyc strop od spodu
    Wychodzi prawie jak monolit i rzeczywiście dostaje się od spodu gładką powierzchnię, w zasadzie nie wymagającą tynkowania, tylko szpachlowania i nie ma ryzyka rysowania na stykach jak w płycie żerańskiej
    Konstruktor, to brzmi dumnie

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    a jak z terivą? czy rzeczywiście mogą przebijać "żeberka"? mam zaprojektowany taki strop i ogólnie czytałam że wszystko zależy od ekipy, jednak ciągle drżę...

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SKUT13

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kendra Zobacz post
    a jak z terivą? czy rzeczywiście mogą przebijać "żeberka"? mam zaprojektowany taki strop i ogólnie czytałam że wszystko zależy od ekipy, jednak ciągle drżę...
    Wszystko zależy od ekipy i projektu. Terivę I Nova teoretycznie można stosować do 7,2m, ale ja zawsze inwestorom odradzam ten strop przy rozpiętości pow.6m, pomijam kwestie związane ze ściankami, pogrubieniem wylewki , bo np trzeba zrobić podłogówkę, obciążeniami ze słupków dachu itp
    Dla większości inwestorów ten strop ma dwa zasadnicze plusy: jest tani i jest go w stanie zrobić przeciętna ekipa. Trzeba dopilnować żeber rozdzielczych i dozbrojenia nad podporami.
    Konstruktor, to brzmi dumnie

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    bardzo dziękuję !

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Gregory222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    44

    Domyślnie

    Ciekawi mnie tez jak filigran ma sie do scianek dzialowych i ogrzewania podlogowego

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SKUT13

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregory222 Zobacz post
    Ciekawi mnie tez jak filigran ma sie do scianek dzialowych i ogrzewania podlogowego
    Ma się tak, że ścianki działowe można stawiać dowolnie(przyjmuje się obciążenie zastępcze), a podłogówka zostaje uwzględniona w obciążeniach stałych i też z tym nie ma problemu
    Konstruktor, to brzmi dumnie

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Gregory222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    44

    Domyślnie

    Wielkie dzieki za podpowiedz. Poczekam jeszcze na wycene plyt zerańskich ale cos mi sie wydaje ze bedzie to jednak filigran

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SKUT13

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    216

    Domyślnie

    Proszę bardzo
    Konstruktor, to brzmi dumnie

  12. #12

    Domyślnie

    A czemu nie chcesz zwykłego monolitycznego stropu? Jakie ma zalety filigran nad monolitem? Bo to,że nie nie trzeba go tynkować, o ile jest dobrze lub super dobrze zrobiony, tylko wystarczy zaszpachlować to zaleta dyskusyjna, bo pewnie koszty takiego szpachlowania vs koszty tynkowania będą zblizone. Natomiast koszty wykonania takiego monolitycznego stropu vs filigran będą znaczące. Możliwości wytrzymałościowe monolit ma nie gorsze o ile nei lepsze. Taki filigran zapewne robi się szybciej niż monolit ale to jest zaleta jeśli się komuś bardzo śpieszy.

    Możesz SKUT przekonać mnie do droższego stropu filigranowego? Nie odbierz mojego postu jako ataku na Ciebie albo na idee stropu filigranowego. Po prostu chcialabym poznac obiektywne argumenty.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SKUT13

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał DariaIMichu Zobacz post
    A czemu nie chcesz zwykłego monolitycznego stropu? Jakie ma zalety filigran nad monolitem? Bo to,że nie nie trzeba go tynkować, o ile jest dobrze lub super dobrze zrobiony, tylko wystarczy zaszpachlować to zaleta dyskusyjna, bo pewnie koszty takiego szpachlowania vs koszty tynkowania będą zblizone. Natomiast koszty wykonania takiego monolitycznego stropu vs filigran będą znaczące. Możliwości wytrzymałościowe monolit ma nie gorsze o ile nei lepsze. Taki filigran zapewne robi się szybciej niż monolit ale to jest zaleta jeśli się komuś bardzo śpieszy.

    Możesz SKUT przekonać mnie do droższego stropu filigranowego? Nie odbierz mojego postu jako ataku na Ciebie albo na idee stropu filigranowego. Po prostu chcialabym poznac obiektywne argumenty.
    Nie odbieram tego jako ataku, jak już pisałem ja wybrałbym filigran. Co do zalet: szybkość, zbrojenie dolne w kierunku głównym zabudowywane na prefabrykacji ze znacznie większą dokładnością niż na budowie, brak pełnych deskowań-jak ktoś chce mieć równy monolit to zapłaci sporo za deskowanie systemowe, brak konieczności tynkowania, wiele firm oferuje usługę kompleksowo-wchodzą na gołe mury oddają strop na gotowo i jeszcze jedna może dyskusyjna zaleta zdarzyło mi się wielokrotnie(szczególnie w projektach typowych) przy przeprojektowywaniu na filigran wyłapać błędy typu za mała grubość stropu, brak odpowiedniego zbrojenia, nadmierne ugięcia itp.
    I jeszcze jedna rzecz gdyby się to nie opłaciło to deweloperzy dalej lali by monolity, a jednak w wypadku Wrocławia filigran zdecydowanie przoduje
    Konstruktor, to brzmi dumnie

  14. #14

    Domyślnie

    W mojej okolicy jeszcze nie spotkałam się z deweloperem, który by robił na filigranie. Jak duzy blok to monolit a jak buduja domki to czasem terriva albo tez monolit.
    Przy filigranie napewno jest szybciej i strop faktycznie może byc ładniej wykończony. Dolne zbrojenie pewnei dokładniejsze (ale czy taka aptekarska dokłądność ma znaczenie?). Tylko wszytsko sprowadza sie do finansów. Nie sprawdzałam o ile taki filigran będzie droższy od monolitu ale mam przeciucie, że różnica będzie spora dlatego dla mnie nr 1 jest monolit

  15. #15

    Domyślnie

    Witam,

    Korzystając z tematu chciałem zapytać czy ktoś może podać różnice w cenie pomiędzy tymi trzema stropami ? (Filigran, monolit, terriva/leier). Wiem, że każdy mówi, co jest droższe od czego, ale chciałbym zapytać o wartości bezwględne np. na m2/na strop o danej powierzchni . Jestem pewnien, że dużo osób to liczyło więc może się podzielą wiedzą .

    Pozdrawiam

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Gregory222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    44

    Domyślnie

    Dostałem wycene filigranu na 61 zł za m2 z dostawą na budowę do tego trzeba doliczyć ok 11 kg stalina metr i nadbeton

    Strop SMART to koszt rzędu 18 tyś +wylanie wieńca
    teriva na pustaku 10-komorowym koszt około 9,5 + stal + beton

    płyty żerańskie 84 zł + beton na zamki i wieniec

    Strop mam koło 120 m2 narazie takie mam informacje

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Gregory222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    44

    Domyślnie

    [QUOTE=DariaIMichu;5814520]A czemu nie chcesz zwykłego monolitycznego stropu? Jakie ma zalety filigran nad monolitem?

    Strop będe wykonywał sam i przy filigranie jest mniej pracy niż przy monolicie.

    Zastanawiam się nad płytami żerańskimi bo mam bardzo blisko i niezła cena.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kondziu87r
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gorzów Wlkp
    Posty
    247

    Domyślnie

    w moim przypadku najtaniej i najszybciej wychodzi płyta. mam blisko siebie producenta, który nie dość że produkuje, to jeszcze dowozi i układa na budynku. cena podobna do terivy, opinie też ma dobre.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ENDO
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    KRK
    Posty
    167

    Domyślnie

    Czy można wiercić w płycie typu SMART? Chodzi mi o montaż podwieszanych sufitów.
    Spokój Ducha Jest Imitacją Zbroi.

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Zwróć uwagę też może na stropy typu JS 2.
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony