dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Gregory222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    44

    Domyślnie

    Wracając do tematu miał ktoś styczność z systemem stropowym Granord
    chodzi o jakość wykonania elemntów i ewentualnie jak się sprawuje później czy nieklawiszuje cena jest całkiem przystępna

  2. #22

    Domyślnie

    @gregory222
    Stropy typu Granord lub podobne np. Rector to myśl francuska. Tam takie stropy są tak popularne jak w Polsce teriva.
    We Francji takie stropy produkuje przynajmniej kilkanaście zakładów - Rector ma chyba 12 zakładów, a SEAC chyba 14, nie pamiętam dokładnie, a jest jeszcze kilku producentów. Z tego co wiem to Francuzi ważą tyle samo co u nas, więc skoro te systemy sprzedawane są tam od kilkuDZIESIĘCIU lat to chyba znają się na tym.
    Jakość wykonania. Belki są całkiem ładne - gładkie, ale powiem Ci, że im brzydsze będą pod względem chropowatości powierzchni tym lepiej dla stropu - lepsza współpraca z betonem. Druga sprawa to czas od produkcji do ułożenia powinien być jak najkrótszy.
    W tym systemie nie ma możliwości wykonania żeber, więc daje się siatkę zgrzewaną w nadbetonie - to ma zapobiec klawiszowaniu stropu, osobiście nie widziałem jeszcze nawet na zdjęciach takiego zjawiska na tych stropach (co nie oznacza że wszystko widziałem).
    Z pustakami jest inne podejście. Z uwagi na ... pustaki są tylko betonowe, ponieważ mają wytrzymać ponad 250 kg obciążenia punktowego, więc powinno się dać chodzić po stropie bez desek.
    Oczywiście na zawrę w jednym poście wszystkich informacji, bo chyba nie o to chodzi jeszcze na tym etapie.
    Na koniec plusy (nie wnikam w ceny):
    - duża nośność belek
    - zerowa lub ujemna strzałka ugięcia,
    - mniej podpór
    - większa nośność przy tej samej wysokości jak teriva (nie porównuję z monolitem)
    Minusy:
    - większa masa belek,
    - konieczne zbrojenie przypodporowe
    - na pewno coś się jeszcze znajdzie.
    Tymczasem

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alandasia

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,
    Ja mam rozterkę bo architekt poleca mi belki dwuteowe z Kronopola z plyta OSB. Ze względu na to, że jest to projekt indywidualny nie mam jeszcze policzonych obciążeń od konstruktura. Jestem troche w kropce bo nie wiem co wybrac, a doradca w Kronopolu twierdzi tylko że sam materiał w porównaniu do stropu monolitycznego wyjdzie około 10% więcej.
    Domek parterowy o wielkości 124m, poddasze nie użytkowe, pewnie będzie jakieś pomieszczenie zaizolowane na poddaszu na graty. Ze względu na większe przegrody działówek niż 7m, nie zakladam terrivy.
    Czy ktoś z Was wybierał belki dwuteowe?
    Myślałem też o stropie drewnianym, wychodzi najtaniej, ale jak to później się zachowuje?
    Jak mogę policzyć ile wyjdzie materiałowo za strop monolityczny nie mając obliczeń konstrukcyjnych?

    Ktoś może pomóc?

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Myślałem też o stropie drewnianym, wychodzi najtaniej, ale jak to później się zachowuje?
    Musisz konstruktora
    przyszpilić na surowsze wymagania ... jak nie pływać jak łódką na tym stropie ... choć jak będzie cały drewniany to
    wystarczy że na głowę Ci się nie zawali... plus graty... i nie będą ugięcia ważne..
    I jest najtańszy ... to fakt ... nie musisz tego potem tynkować czy coś pomyśl tak ..

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ineczka71

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    lubelskie/Henley on Thames UK
    Posty
    39

    Domyślnie

    Przymierzamy sie dopiero do projektu indywidualnego i mam takie plany żeby do architekta zgłosić się z mniej więcej rozrysowanym planem domu (bo akurat sprawia mi to ogromną przyjemność). Dlatego mam pytanie (do wydaje się fachowców z tego wątku). W jakim stopniu decydując o wymiarach pomieszczeń muszę się zastanawiać nad materiałem na stropy? Czy też szaleć jak mi się podoba, a dobór stropu zostawić archiektowi?

  6. #26
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    malaszekw

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-289
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Mam do wykonania strop, którego rozpiętość sięga ca 10m. Projekt zakłada płyty sprężone. Jestem na etapie zbierania ofert od wykonawców i część z nich sugeruje strop monolityczny (tańszy, wytrzymalszy itp. ) ale czy 10 metrów rozpiętości jest dla stropu monolitycznego to trochę nie za dużo. Uprzejmie proszę o Wasze doświadczenia, opinie.

  7. #27

    Domyślnie

    monolit to bedzie baardzo grubawy, kiedyś robilismy 8,60 i miał 24cm, podwojnie zbrojony
    dobrym rozwiazaniem byly by plyty kanałowe, odlewane w betoniarni i montowane dzwigiem

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    w pierwszej kolejności zapytaj swojego kierownika budowy o zdanie. ja bardzo chciałam monolit ale ostatecznie z uwagi na właśnie dużą rozpiętość nie dało rady

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony