dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 61
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marta i Arek
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Komentarze do budowy małego domku- Słoneczny :)

    Witam, zapraszam do pozostawienia komentarza nt. naszego dziennika

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Fajnie Wasza chałupka rośnie, aż miło popatrzeć . Jak chcecie dość dokładnie zobaczyć Finnerę zapraszam do mojego dziennika. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez artix1 ; 09-05-2013 o 22:59
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar monika_fal
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witam
    Miło zobaczyć jak powstaje kolejny "słoneczny", łezka się kręci jak człowiek wspomina czas budowy

    Pozdrawiam

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marta i Arek
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał monika_fal Zobacz post
    Witam
    Miło zobaczyć jak powstaje kolejny "słoneczny", łezka się kręci jak człowiek wspomina czas budowy

    Pozdrawiam
    Witaj Moniko,
    Oglądałam wielokrotnie Twój dziennik budowy. Podobają mi się Twoje aranżacje kuchni i łazienki i nie powiem bo bardzo mi pomogły w lepszym wyobrażeniu sobie przestrzeni i możliwości jej zagospodarowania
    Oczywiście teraz kiedy mam już ściany znam rzeczywistą wielkość pomieszczeń i pozostaje mi tylko zaprojektowanie wszystkiego po swojemu a to jak się okazuje nie jest proste
    Pozdrawiam serdecznie

  5. #5

    Domyślnie

    Witam serdecznie jestem na etapie oczekiwania na pozwolenie na budowę Słonecznego narazie przyszło mi z gminy mapka z ustanowionym wjazdem i określeniem zabudowy, przeglądam wszystkie dotychczasowe dokonania w budowie waszej jak i innych "słonecznych" Czy macie tę samą ekipę od fundamentu po dach? czy robicie etapami? Jezeli to nie tajiemnica to ile kosztowało was położenie dachu? Pozdrawiam i z ciekawością czekam na dalsze opisy z waszych wzmagań.

    ps. Jaki wymiar ceramiki daliście na ściany bo to nie są chyba Maxy?
    Ostatnio edytowane przez rymcymcym ; 18-08-2013 o 18:50
    1% podatku dla mojej Oli
    http://dzieciom.pl/podopieczni/12891

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marta i Arek
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał rymcymcym Zobacz post
    Witam serdecznie jestem na etapie oczekiwania na pozwolenie na budowę Słonecznego narazie przyszło mi z gminy mapka z ustanowionym wjazdem i określeniem zabudowy, przeglądam wszystkie dotychczasowe dokonania w budowie waszej jak i innych "słonecznych" Czy macie tę samą ekipę od fundamentu po dach? czy robicie etapami? Jezeli to nie tajiemnica to ile kosztowało was położenie dachu? Pozdrawiam i z ciekawością czekam na dalsze opisy z waszych wzmagań.

    ps. Jaki wymiar ceramiki daliście na ściany bo to nie są chyba Maxy?

    Witam
    Przepraszam ze tak późno ale budowa,praca i dzieci wiec i czas na prowadzenie dziennika gdzieś uciekł
    Na budowie są już okna wiec powoli do przodu.
    A co do pytań.
    Pustaki sa Porotherm P+W 30 tak jak w projekcie.trochę wolniej się buduje ale naszej ekipie wyszły naprawdę równiutkie ściany
    Ekipę mieliśmy jedna.
    Zrobili od pustej łąki po dach i naprawdę szlo im super i nie potrzebowali nadzoru.czujny sąsiad wystarczył
    położenie dachu kosztowało za dużo
    A tak serio to głównie wina tego iż kratownicy nie zamówiliśmy w fabryce tylko była robiona na budowie.
    Wg projektu kratownica połączona jest na łączeniach sklejka a my wymyśliliśmy ze blachami będzie szybciej i taniej.
    Ale!!
    Szybciej nie było bo znaleźć blachy o takich wymiarach wcale nie jest łatwo czyli tez i nie jest tanio
    Po drugie gwoździe.Do blach nie mogą być zwykle tylko Anchory (jakoś tak to się chyba piszeoczywiście to chyba najdroższe gwoździe na tej planecie
    Biorąc pod uwagę powyższe koszt zrobienia kratownicy na budowie w porównaniu z fabryką to różnica ok 5000pln na niekorzyść tych na budowie
    U nas zadecydował tylko czynnik czasowy.nie wzięliśmy pod uwagę ze w fabryce potrzebują ok 6 do 8 tygodni na wykonanie kratownicy i nie chcieliśmy tyle czekać.na budowie jeśli jest cały materiał to kilka dni.
    Kosztował wiec więcej ale jest i na głowę nie kapie
    Całość dachu kosztowała w granicach 35/36tys i szczerze polecam kratownice z fabryki.znacznie mniej zachodu a i często montaż w cenie.Jedynie trzeba pamiętać żeby zamówić zanim jeszcze ekipa wbije pierwszą łopatę.
    Jeśli będziesz mieć dalsze pytania postaram się zaglądać bardziej regularnie na dziennik i odpowiadać znacznie szybciej niż tym razem.
    Pozdrawiam
    Arek

  7. #7

    Domyślnie

    Fajnie że macie już tak dużo zrobione, to teraz z niecierpliwością czekamy na pomysły z aranżacji pozdrawiam
    1% podatku dla mojej Oli
    http://dzieciom.pl/podopieczni/12891

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar monika_fal
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Kurcze ale Wasz słoneczny szybko rośnie
    Kibicuję i czekam na nowe foty
    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Gratuluję postępów w budowie.
    Też buduję Słonecznego. Będę uważnie śledziła Wasze poczynania.
    Pozdrawiam
    Ś-ś

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rysiekb

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-347
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam, Przygotowuję się do budowy, traz są papierki, a na wiosnę ruszam. Buduję z innego projektu , ale też mały parterowy dom z garażem. Słoneczny oglądałem ale ostatecznie wybralismy inny. Przeglądam bloga i bardzi mi się podoba, podobne gusta co do wystroju, chociaż różnica wieku dużo. Dalej będę sledził posty, i pewnie zwracał się z pytaniami. Pierwsze już mam o dach , ten koszt kratownicy to chodzi o więźbę??? Mam dach 30 stopni czy też mozna zamówić w fabryce???
    I jeszcze jedno ten koszt 35 to z dachówka i robocizną....

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marta i Arek
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rysiekb Zobacz post
    Witam, Przygotowuję się do budowy, traz są papierki, a na wiosnę ruszam. Buduję z innego projektu , ale też mały parterowy dom z garażem. Słoneczny oglądałem ale ostatecznie wybralismy inny. Przeglądam bloga i bardzi mi się podoba, podobne gusta co do wystroju, chociaż różnica wieku dużo. Dalej będę sledził posty, i pewnie zwracał się z pytaniami. Pierwsze już mam o dach , ten koszt kratownicy to chodzi o więźbę??? Mam dach 30 stopni czy też mozna zamówić w fabryce???
    I jeszcze jedno ten koszt 35 to z dachówka i robocizną....
    Witaj Rysiek,

    Na początek gratuluję rozpoczęcia, mam nadzieję, że papierki idą gładko Może załóż dziennik wraz z rozpoczęciem budowy, chętnie będziemy odwiedzać
    Za dach wyliczyliśmy ok 35 tyś za :więźbę czyli też kratownice, dachówki, gwoździe najdroższe w kosmosie i robotę majstrów. Można było na tym oszczędzić nawet 5 tys jeśli zamówilibyśmy w fabryce co też Ci polecam jeśli dbasz o finanse. Zadzwoń bądź zawczasu wybierz się do fabryki z projektem i z pewnością zostaniesz oświecony. Myślę, że bez problemu zrobią Ci 30 st.i przygotują wycenę. Zapytaj oczywiście o termin wykonania, zawsze też warto porozmawiać ze swoim majstrem. Niestety niektóre sprawy wychodzą w trakcie budowy. Mimo szerokiej lektury nie przewidzieliśmy hecy z dachem. Dalej pech już nas raczej omijał, może raczej drobnostki.
    Co do wystroju to jesteśmy zwolennikami ponadczasowych, dość neutralnych rozwiązań coby nie gryzły w oczy, pozwalały w domu odpocząć i nie znudziły się po roku czasu. Niech Cię nie zwiodą małe dzieci za dzieciaki, budowę domu oraz sadzenie drzewa wzięliśmy się w okolicach 30tki. Takie czasy

    Tymczasem pozdrawiam

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rob_budowniczy

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Sobin
    Kod pocztowy
    59-100
    Posty
    20

    Domyślnie dach !!

    I jeszcze jedno ten koszt 35 to z dachówka i robocizną....[/QUOTE]

    Ja w swoim "słonecznym 2" robiłem tradycyjny ze stropem belkowym i więźbą. Koszt robocizny z materiałem za strop i dach w całości to 44170 zł. Dach podniesiony do 35stopni z uwagi na plan zagospodarowania. Powierzchnia dachu 190m2. Dachówka zwykła betonowa. Takie są ceny !

    Rob.

  13. #13

    Domyślnie

    witam, też budujemy slonecznego, tylko,że z garazem

    mam pytanie jaki macie dach? i ile placiliscie za m2 materialu a ile robocizny?
    mam wrazenie ze u nas ceny z kosmosu za te dachy, w koncu jak sie wkurze to sami go zalozymy

    powodzenia w dalszym pracach!

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marta i Arek
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam

    Trochę Wam zazdroszczę tego garażu Co do dachu to przyznaję że nie wiem- nie liczyliśmy w ten sposób. Jak gdzieś wyżej pisałam wyszło nam za dach z robotą około 35 tys. W trakcie też myśleliśmy żeby samemu się za to zabrać zwłaszcza jak wyszły dodatkowe koszty więc rozumiemy desperację

    Co do tych dalszych prac to u nas właśnie pracuje tynkarz (wreszcie)

    Pozdrawiamy!

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rysiekb

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-347
    Posty
    5

    Smile dziennik budowy

    [QUOTE=Marta i Arek;6744530]Witam

    Trochę Wam zazdroszczę tego garażu Co do dachu to przyznaję że nie wiem- nie liczyliśmy w ten sposób. Jak gdzieś wyżej pisałam wyszło nam za dach z robotą około 35 tys. W trakcie też myśleliśmy żeby samemu się za to zabrać zwłaszcza jak wyszły dodatkowe koszty więc rozumiemy desperację

    Co do tych dalszych prac to u nas właśnie pracuje tynkarz (wreszcie)

    Pozdrawiamy![/QUOTE
    Witam,
    dziekuje za odpowiedz w sprawie dach bardzo mi sie te wskazówki przydadzą, dziennik założę, ale jak wybiorę wykonawcę , co nie jest łatwe. mam nadzieję, że do kwietnia sie uporam z tym wszystkim. Będa obserwował Wasze poczynania i wskoczę mam nadzieje na wiosne. Jesli pozwolicie w razie pytań zawrócę jeszcze Wam głowę.
    pozdrawiam
    Rysiek

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marta i Arek
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    KOMIN
    Co do komina - mąż mnie oświecił i wygląda to tak- mamy znajomego zajmującego się systemami kominowymi który dobrał nam system i jest to coś właśnie jak schiedel ale polskiej firmy i tańszy Wnioski niech każdy wyciąga we własnym zakresie

    W naszym budowaniu w ogóle sporo korzystaliśmy ze znajomych firm bądź uprzejmości znajomych lub też ich wiedzy i doświadczenia. Wykonawcy też z polecenia. Aktualnie mamy mistrza tynków właśnie z polecenia i robi naprawdę rewelacyjne tynki. Panów od inst wod-kan i ogrzewania też "odziedziczyliśmy" po znajomych. Kierbud też znajomy tudzież geodeta to szkolny kolega męża. Ekipę budującą wziął z polecenia nasz sąsiad bo mieliśmy dobre doświadczenie również finansowe. Właściwie mało co zdarzyło się przypadkiem. Byliśmy w dobrych rękach Oby nie zapeszyć i byle tak do końca.
    Przyznam, że to ułatwia budowanie i jak na razie okropnych wpadek nie było ani większych trudności. Jak coś się uszkodziło w kominie to znajomy przyjechał i wymienił bez przepraw z reklamacjami. Nawet nie było nas na budowie...

    KOCIOŁ
    My do tej pory nie mamy zakupionego kotła. Przypominam, że czekamy na ponowną wycenę ogrzewania podłogowego z tańszym kotłem. Tyle, że kocioł można wymienić za parę lat na bardziej wypasiony ale korzystamy z doświadczenia kolegi który kocioł ma za 2,5 tys a nie za 8,5 i wszystko w domu gra. Czekamy na opinię fachmana który ma za to przecież odpowiadać.

    DACHÓWKA
    Jeśli chodzi o dachówkę to mamy cementową Braas i jesteśmy zadowoleni. Projekt dachu zakładał takie obciążenie więc zostaliśmy przy tym uznając, że jest to solidniejsze rozwiązanie niż blachodachówka. Mieliśmy w planie Ruuki Finnera ale cena była porównywalna z dachówką cementową i zostaliśmy przy tym. Dachówka to dachówka a blacha to blacha.
    Co prawda nasz forumowy znajomy Artix (jest w komentarzach) ma ruuki i nie narzeka. Wszystko jest więc kwestią przekonań i gustów

    WIĄZARY
    Ja bym brała Mieliśmy mieć prefabrykowane ale było już za późno. W początkowej fazie człowiek nie wie jak się zgrać czasowo ze wszystkim. Brak doświadczenia i akurat znikąd pomocy bo każdy inaczej się budował. Cena pewnie nie odbiega masakrycznie a montaż i to że firma odpowiada za całość to jest warta uwagi.

    KOSZTORYS
    Zdaje mi się, że zestawienie materiałowe zrobił nam majster i na tej podstawie w hurtowniach wycenili nam materiały. Mój mąż sobie sam sprawdzał gdzie taniej, jak liczą transport i rabaty. Poskładaliśmy to do kupy i wyszedł kosztorys Jeśli się na tym nie znasz i nie masz czasu to zleć kosztorys. Tylko czy kosztorys uwzględnia rabaty czy raczej liczy ceny średniorynkowe?

    POWODZENIA

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rysiekb

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-347
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam, dziekuje za wyczerpujące odpowiedzi, Tez staram sie korzystac z wiedzy znajomych , ale u mnie wiekszośc robiła systemowo , wykonawca + materiał i cała logistyka, a to wymusza czesto materiał i technologie.
    Mój Wykonwca nie zajmuje sie materiałami , ten zamówiony kosztorys to raczej zestaw materiałow taki konkretny ma byc z kilkoma propozycjami cen z rynku miejscowego, ale decydować będe ja.
    Pytałem o komin i piec bo skłaniam sie ku kondensacyjnemu, a wtedy przy robieniu komina trzeba spełnic inne warunki, u nas kondensaty sa około 5-6 tysięcy , więc sie zastanawiam. Tym bardziej , że Unijne przepisy maja wprowadzic w tym roku , ze tylko kondensaty, moze to sie przesunie, ale przyszłosciowo pewnie to wejdzie. Jak da rade to lepiej najbardziej ekoligiczne odrzewanie, bo normy beda ostrzejsze. Co do ekip z polecenia lub znajomych to fajnie , ze takich macie. Jak na razie mam takiego wykonawcę na SSO+dachówka. Reszty szukam, bo tez uważam, że tacy najlepsi.
    jeszcze raz dziekuje za poswięcony , czas, powodzenia
    Rysiekb







    Cytat Napisał Marta i Arek Zobacz post
    KOMIN
    Co do komina - mąż mnie oświecił i wygląda to tak- mamy znajomego zajmującego się systemami kominowymi który dobrał nam system i jest to coś właśnie jak schiedel ale polskiej firmy i tańszy Wnioski niech każdy wyciąga we własnym zakresie

    W naszym budowaniu w ogóle sporo korzystaliśmy ze znajomych firm bądź uprzejmości znajomych lub też ich wiedzy i doświadczenia. Wykonawcy też z polecenia. Aktualnie mamy mistrza tynków właśnie z polecenia i robi naprawdę rewelacyjne tynki. Panów od inst wod-kan i ogrzewania też "odziedziczyliśmy" po znajomych. Kierbud też znajomy tudzież geodeta to szkolny kolega męża. Ekipę budującą wziął z polecenia nasz sąsiad bo mieliśmy dobre doświadczenie również finansowe. Właściwie mało co zdarzyło się przypadkiem. Byliśmy w dobrych rękach Oby nie zapeszyć i byle tak do końca.
    Przyznam, że to ułatwia budowanie i jak na razie okropnych wpadek nie było ani większych trudności. Jak coś się uszkodziło w kominie to znajomy przyjechał i wymienił bez przepraw z reklamacjami. Nawet nie było nas na budowie...

    KOCIOŁ
    My do tej pory nie mamy zakupionego kotła. Przypominam, że czekamy na ponowną wycenę ogrzewania podłogowego z tańszym kotłem. Tyle, że kocioł można wymienić za parę lat na bardziej wypasiony ale korzystamy z doświadczenia kolegi który kocioł ma za 2,5 tys a nie za 8,5 i wszystko w domu gra. Czekamy na opinię fachmana który ma za to przecież odpowiadać.

    DACHÓWKA
    Jeśli chodzi o dachówkę to mamy cementową Braas i jesteśmy zadowoleni. Projekt dachu zakładał takie obciążenie więc zostaliśmy przy tym uznając, że jest to solidniejsze rozwiązanie niż blachodachówka. Mieliśmy w planie Ruuki Finnera ale cena była porównywalna z dachówką cementową i zostaliśmy przy tym. Dachówka to dachówka a blacha to blacha.
    Co prawda nasz forumowy znajomy Artix (jest w komentarzach) ma ruuki i nie narzeka. Wszystko jest więc kwestią przekonań i gustów

    WIĄZARY
    Ja bym brała Mieliśmy mieć prefabrykowane ale było już za późno. W początkowej fazie człowiek nie wie jak się zgrać czasowo ze wszystkim. Brak doświadczenia i akurat znikąd pomocy bo każdy inaczej się budował. Cena pewnie nie odbiega masakrycznie a montaż i to że firma odpowiada za całość to jest warta uwagi.

    KOSZTORYS
    Zdaje mi się, że zestawienie materiałowe zrobił nam majster i na tej podstawie w hurtowniach wycenili nam materiały. Mój mąż sobie sam sprawdzał gdzie taniej, jak liczą transport i rabaty. Poskładaliśmy to do kupy i wyszedł kosztorys Jeśli się na tym nie znasz i nie masz czasu to zleć kosztorys. Tylko czy kosztorys uwzględnia rabaty czy raczej liczy ceny średniorynkowe?

    POWODZENIA

  18. #18

    Domyślnie

    Witam,

    Jakie tynki robiliście, cw czy gipsowe? Ile płaciliście?

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marta i Arek
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam miłego gościa

    Tynki gipsowe. Zapłaciliśmy 8300 pln. Jeden tynkarz. Solidna robota. Ściany budzą podziw odwiedzających. Nie musieliśmy go sprawdzać ani niczym się przejmować.

    Pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    Ooo jak miło usłyszeć że ktoś jest zadowolony z tynków gipsowych. Podobno teraz robi się już w większości nowych budynków gipsowe, a jednak co spojrzę na znajome dzienniki każdy robi cementowo wapienne. Nie wiem czym to jest spowodowane ale my właśnie też jestesmy prawie zdecydowani na gipsowe. Czy pod glazurę tez je robiliście? Chyba się nie robi ... Liczył Was za m kw jak leci czy odliczał okna i drzwi a osobno doliczał cenę listew?
    Pozdrawiam

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony