dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 61
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marta i Arek
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Robi się i pod glazurę również tylko trzeba określić gdzie będą płytki i w tych miejscach tynkarz robi "na chropowato"

    czyli tak Załącznik 314670

    A gładkie u nas wyglądają z bliska tak: Załącznik 314671Załącznik 314672

    Odliczał powierzchnię okien ale doliczał osobno oprawienie okien we wnękach.

    A poza tym domek wygląda teraz tak:

    Załącznik 314673Załącznik 314674

    Nie chciałam za bardzo deptać tych perforacji więc zdjęć na razie nie mam więcej

    Ostatnio edytowane przez Marta i Arek ; 26-04-2015 o 22:04

  2. #22

    Domyślnie

    linki nie działają, buuu

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marta i Arek
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał malydomekpodlodzia Zobacz post
    linki nie działają, buuu

    oj, z tego ostatniego posta? To poprawimy

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marta i Arek
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marta i Arek Zobacz post
    oj, z tego ostatniego posta? To poprawimy
    Dzięki za uwagę

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150425_165334.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	324476- ściana chropowata pod płytki

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150425_165500.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	324477Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150425_165401.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	42,4 KB
ID:	324478- z bliska gładkie.

    Mam nadzieję, że teraz działa. Jakby coś to proszę o informację Jeśli ktoś czuje potrzebę to wkleję więcej zdjęć z dowolnie wybranego przez Was elementu domu

    Pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    Obserwujemy Waszą budowę praktycznie od jej początku. My- Dorota i Arek /!/ również rozpoczęliśmy budowę Słonecznego Zaczęło to się na wiosnę 2013 roku i podobnie jak Wy budujemy małymi kroczkami w miarę przypływu gotówki. Doszliśmy tak do zewnętrznych ścian, kanalizacji pod chudziakiem oraz chudziaka. Teraz wykorzystując swoje wrodzone zdolności nabyte wcześniej doświadczenie dzielę wnętrze domu ściankami działowymi. Idzie mi całkiem nieźle, ale musiałem chwilowo zawiesić prace ze względu na upały. Suporeks wypija wodę z zaprawy w takim tempie, że kiedy kładzie się kolejnego pustaka, to zaprawa jest już sucha i twarda. Jeśli zechcieli byście podzielić się z nami informacją na poniższe pytania, to będziemy bardzo wdzięczni: być może nie doczytałem, ale w jaki sposób planujecie ocieplić sufit, który jak wnioskuję będzie z płyt g-k. My przyjęliśmy wersję ocieplenia za pomocą izolacji nasypowej czyli mówiąc po ludzku granulatu celulozy wsypanego od strony strychu bezpośrednio na płyty sufitu. I drugie pytanie dotyczące również sufitu. W jaki sposób podwieszone zostały płyty g-k. Jakie wieszaki, rusztowanie, płyty oraz ilość ich warstw. Trochę się rozpisałem, ale lepiej pytać niż błądzić. Dziękujmy za odpowiedzi i pozdrawiamy.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marta i Arek
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cześć, witam serdecznie Doroto i Arku () i przepraszam,że tak długo ale ostatnio z braku tematów budowlanych po prostu tu nie zaglądałam
    Miło,że komuś się przydaje nasz dziennik, choć może nie jest aż tak bardzo techniczny jak być powinien. Przede wszystkim gratuluję zaawansowania prac
    Sufit będzie z płyt g-k ale jeszcze go nie mamy... Mój mąż szykuje się do najazdu na ten nasz strych ale jeszcze jest w trakcie rozgryzania tematu no i brak czasu wolnego nie pozwala na rozpoczęcie prac. Jeśli uda nam się przeprowadzić sprawę wcześniej niż Wam to na pewno opiszemy i dołączymy stosowne zdjęcia z każdego etapu powstawania sufitu.
    Także na razie nie mogę służyć pomocą
    Pozdrawiam serdecznie

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Ogrom pracy już wykonaliście, dobra robota. Powodzenia w dalszych pracach .
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marta i Arek
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał artix1 Zobacz post
    Ogrom pracy już wykonaliście, dobra robota. Powodzenia w dalszych pracach .
    Dzięki Artix Notabene Ty wykonałeś jeszcze większy ogrom pracy. Jesteśmy pod wrażeniem Pozdrawiamy i dzięki za wizytę

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cała przyjemność po mojej stronie . Jak sobie oglądam Wasze malowanie podbitki w domu, to aż mi się papa śmieje. To samo przerabialiśmy, cholerstwo w ogóle nie chciało schnąć, montowałem na pół mokre, masakra. Zamiast okiem, mieliśmy plandeki i "trochę" wiało . Powodzenia!
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  10. #30

    Domyślnie

    co to za płytyki to kuchni? idealne, szukam właśnie takich ala beton

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marta i Arek
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mari Ola Zobacz post
    co to za płytyki to kuchni? idealne, szukam właśnie takich ala beton
    Witaj Mari Ola
    To Gres szkliwiony ORION POLCOLORIT odcień szary. Wymiar 45x45 cm
    Wypatrzone w leroy. Do tego fajna cena.

    Pozdrawiam serdecznie

  12. #32

    Domyślnie

    myślę,że wydaliśmy dużo więcej na słonecznego niż Wy
    ale my do wszystkiego musimy brać ekipy, wracamy co dzień do domu nie wcześniej niż 20-22

    ale i my i Wy powoli zmierzamy ku końcowi
    szacun za taki ogrom pracy włożonej w domek

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marta i Arek
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie kosztyyyy...

    Cytat Napisał malydomekpodlodzia Zobacz post
    myślę,że wydaliśmy dużo więcej na słonecznego niż Wy
    ale my do wszystkiego musimy brać ekipy, wracamy co dzień do domu nie wcześniej niż 20-22

    ale i my i Wy powoli zmierzamy ku końcowi
    szacun za taki ogrom pracy włożonej w domek
    Witam ,

    Kochana mój mąż twierdzi ,że jednak wydaliśmy nieco więcej ale myślę że około 200 tysięcy... chyba.
    Kto by to zliczył. Nie prowadzimy szczegółowych ..hmm.. raportów. Wiadomo,grosz do grosza się zbiera,szkoda nerwów . Sporo jednak robimy sami. Nieoceniona jest praca mojego męża ( sufity przy mojej lub mojego taty pomocy), mój tata- wszelkie roboty brudne- ocieplenie budynku z moim mężem, tata płytki-sam-oprawa,poprawki,szlifowanie ścian,sufitów, montaż parapetów,różnych drobnych prac i poprawek, ja też się udzielam a nawet moja teściowa Ileż to pieniędzy zaoszczędzonych. Niektóre roboty nieco lżej liczone,po znajomości, trochę pomocy od kolegów męża. Rodzice pomogli również finansowo.
    Dla Was szacun również, przecież już tak daleko zaszliście Pięknie u Was, kominek super
    a my jeszcze nie mamy
    Notabene zaglądam po cichu do Waszego dziennika i nie tylko Waszego ale ani czasu nie mam za dużo i po prostu szukam głównie motywacji w chwilach zwątpienia Innym się udaje i to z niesłabnącym entuzjazmem to i nam się w końcu uda

    Pozdrawiam serdecznie

  14. #34

    Domyślnie

    dawno u Was nie byłam a tu takie postępy!
    my się niedługo będziemy wprowadzać, Wy też jesteście coraz bliżej tej upragnionej chwili
    fajnie się patrzy na domek tak podobny do naszego

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marta i Arek
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dzięki
    Właśnie czekam kiedy odtrąbicie przeprowadzkę i liczę na troszkę fotek z całości bo tak jak mówisz, fajnie się patrzy na podobny domek
    My jeszcze nie wyznaczyliśmy konkretnego terminu przeprowadzki bo trudno przewidzieć tempo prac niby to nieźle teraz idzie ale i tak strasznie mi się ciągnie

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar monika_fal
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cześć Marta i Arek,
    widzę że robota idzie pełną parą super. Trzymam za Was kciuki i kibicuje
    Pozdrawiam

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marta i Arek
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dzięki bardzo przyda się

  18. #38

    Domyślnie

    Marto i Arku, piękny Wam ten domek wychodzi. Jestem pod ogromnym wrażeniem pracy przez Was wykonanej.
    Sama tez celuję w mała parterówkę. Myślałam o szpaku, ale słoneczny wydaje mi sie byc lepszym rozwiązaniem.
    Przeczytałam Wasz dziennik dwa razy i mam nadzieje ze to mi pomoże w późniejszej budowie.
    Trzymam kciuki za przyspieszenie prac, za przypływ gotówki i żebyście sie jeszcze zdążyli nacieszyć latem we własnym domu.

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marta i Arek
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam Cię serdecznie
    Dzięki za słowa wsparcia Mam nadzieję na zamieszkanie latem ale ... no cóż. Zobaczymy.
    Co do budowy to mam nadzieję, że założysz dziennik i będziemy mogli podziwiać powstawanie kolejnego słonecznego. W razie czego służymy doświadczeniem choć zdałam sobie sprawę, że o pewnych rzeczach się z biegiem czasu zapomina. A my budujemy już ponad trzy lata, choć trudno w to uwierzyć

    Pozdrawiam

  20. #40

    Domyślnie

    Zapomnialam jeszcze Wam napisac ze kiedyś wpadłam na niepochlebne opinie o solgazie. Trzy lata temu robiłam remont mieszkania i rozważałam te płytę bo indukcja była u mnie niemożliwa. Niestety wtedy nie było żadnych opinii bo nowość. Niedawno znowu zacżelam myślec o wymianie ,bo mam dość czyszczenia płyty gazowej , ale teraz juz trafiłam na opinie i skutecznie sie wyleczyłam. Moze jeszcze przemyślicie
    http://forum.gazeta.pl/forum/w,653,1...tml#p161840848
    Pozdrawiam

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony