dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 61
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marta i Arek
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał pesce Zobacz post
    Zapomnialam jeszcze Wam napisac ze kiedyś wpadłam na niepochlebne opinie o solgazie. Trzy lata temu robiłam remont mieszkania i rozważałam te płytę bo indukcja była u mnie niemożliwa. Niestety wtedy nie było żadnych opinii bo nowość. Niedawno znowu zacżelam myślec o wymianie ,bo mam dość czyszczenia płyty gazowej , ale teraz juz trafiłam na opinie i skutecznie sie wyleczyłam. Moze jeszcze przemyślicie
    http://forum.gazeta.pl/forum/w,653,1...tml#p161840848
    Pozdrawiam

    Dzięki bardzo, dało mi do myślenia jaoś nie mam woli walki z kuchenką gazową bo chcę mieć w domu wreszcie święty spokój

  2. #42

    Domyślnie

    Ostatnio sama rozkminiałam płytę. Kiedyś myślałam o Solgazie, ale cena mnie wyleczyła. Teraz na tapecie była ceramiczna lub indukcyjna, stanęło na indukcyjnej Boscha W dzienniku jest info o konkretnym modelu.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marta i Arek
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    Ostatnio sama rozkminiałam płytę. Kiedyś myślałam o Solgazie, ale cena mnie wyleczyła. Teraz na tapecie była ceramiczna lub indukcyjna, stanęło na indukcyjnej Boscha W dzienniku jest info o konkretnym modelu.
    Dzięki Musiałabym się wgryźć w Twoje dzienniki głębiej. Czytałam kiedyś Twój dziennik Dworku ale nie zauważyłam,że kupiliście mieszkanie!!
    Będę informować jakie decyzje zapadły, mam pierwsze wieści od męża. Jest mu w sumie obojętne co będzie. Cena za indukcję do niego też przemawia... podjęliśmy jednogłośną uchwałę, że musimy... się z tym przespać

  4. #44

    Domyślnie

    Z mieszkaniem... tak życie poprowadziło Boli strzaskane marzenie o dworku, ale trzeba żyć dalej.

    Mnie i męża dziewczyny przekonały do indukcji. U teściów jest, więc myślę, że podjęliśmy dobrą decyzję
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marta i Arek
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    Z mieszkaniem... tak życie poprowadziło Boli strzaskane marzenie o dworku, ale trzeba żyć dalej.

    Mnie i męża dziewczyny przekonały do indukcji. U teściów jest, więc myślę, że podjęliśmy dobrą decyzję

    Dzięki Iskierko. Też chciałam indukcję ale... Łamię się nad zwykłą ceramiczną amicę ph 7311 ft bo mamy meble przygotowane pod 77 cm solgaza a jak kupię dużą indukcję to też raczej nie zaoszczędzę. Jednak każdy grosz się liczy na finiszu. Ponoć ceramiczne nie są też aż tak kosztotwórcze ale nie mam postronnych opinii. Wszyscy wkoło mają gaz, szwagry mają indukcję i też zadowoleni. Ceramiki chyba nie ma u nas nikt
    Co do domu ...Fakt, życie. Podziwiam,że się z tym pogodziłaś, mając wcześniej takie marzenia- pewnie nie było wyjścia.
    Ja mam już bloku po kokardę i liczę ,że wreszcie trochę odetchnę od noszenia na drugie piętro dzieci, rowerków,zakupów,zimowego ubierania i biegania po schodach czerwonym na twarzy z gorąca. Potem zimno. A niech jeszcze czegoś zapomnę, a zapomnę na pewno... Jestem strasznie zmęczona tym, że wyjście na dwór poprzedza godziny przygotowań.
    Chcę otworzyć drzwi tarasowe i wypuścić dzieci do ogrodu a tymczasem popracować przy kompie na tarasie a nie nerwowo przeliczać czas ile jeszcze spędzę przy robocie a tymczasem dzieci biją się z nudów zamiast biegać po dworze.
    Ale się rozpisałam
    Pozdrawiam

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marta i Arek Zobacz post
    Dzięki Iskierko. Też chciałam indukcję ale... Łamię się nad zwykłą ceramiczną amicę ph 7311 ft bo mamy meble przygotowane pod 77 cm solgaza a jak kupię dużą indukcję to też raczej nie zaoszczędzę. Jednak każdy grosz się liczy na finiszu. Ponoć ceramiczne nie są też aż tak kosztotwórcze ale nie mam postronnych opinii. Wszyscy wkoło mają gaz, szwagry mają indukcję i też zadowoleni. Ceramiki chyba nie ma u nas nikt
    Moi rodzice mają ceramikę, teście indukcję. Znam więc wady i zalety obu, bo z obu korzystałam. Też łamałam się nad zakupem ceramiki, bo cenowo wychodzi lepiej. Ale użytkowo i funkcjonalnie - indukcja wygrała. Szczególnie przy dzieciach chłodniejsza płyta i blokada dziecięca to dobre rzeczy - a są w indukcji. No i indukcja szybciej wodę Ci zagotuje

    My też marzeń o domu nie odpuściliśmy, tym bardziej, że mieszkanie mamy na 4 piętrze Jestem stworzeniem absolutnie nieblokowym, więc prędzej czy później coś z tym zrobimy. Ale teraz priorytetem było bycie u siebie.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marta i Arek
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    My też marzeń o domu nie odpuściliśmy, tym bardziej, że mieszkanie mamy na 4 piętrze Jestem stworzeniem absolutnie nieblokowym, więc prędzej czy później coś z tym zrobimy. Ale teraz priorytetem było bycie u siebie.[/QUOTE]


    Doskonale Cię rozumiem od ponad trzech lat (sic!) mieszkamy u moich rodziców. Priorytetem jest jak najszybsza przeprowadzka do siebie. Nawet jak nie będzie dopięte na ostatni guzik. A miało być tak około 1,5 roku. Gdyby nie casssa to dawno byśmy mieszkali
    No nic- byle do przodu

  8. #48

    Domyślnie

    Pięknie się udomowiacie mam nadzieje że widoczne efekty Waszych prac sprawią, ze minie obrzydzenie do wałków i farb
    Poza tym, jak sie juz zamieszkuje na budowie to chyba troszkę Was zmobilizuje ?

    Ps.
    Mieszkacie gdzieś w woj. łodzkim? Stamtąd znam pieczonki
    Ostatnio edytowane przez pesce ; 18-07-2016 o 10:04

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marta i Arek
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dzięki.
    W zasadzie zamieszkujemy w ciągu dnia bo na noc wracamy do mieszkania. Robi nam się dopiero łazienka i nie mamy kompletnej kuchni, z dwójką małych dzieci byłoby ciężko. Ale możemy już prać i przygotować jakieś jedzenie. Obrzydzenie nie bardzo chce minąć, chyba już za długo to wykańczanie trwa Ale i tak stawiamy się karnie do roboty
    Mieszkamy w Zagłębiu ,w woj. Śląskim- tu też pieczonki mają się świetnie
    Pozdrawiam

  10. #50

    Domyślnie

    Marto pięknie u Was, coraz piękniej no i ten ogień życzę Wam z całego serca zdrowia, sił i pieniędzy

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marta i Arek
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał pesce Zobacz post
    Marto pięknie u Was, coraz piękniej no i ten ogień życzę Wam z całego serca zdrowia, sił i pieniędzy
    Byle nie zapeszyć - ale dziękuję za słowa wsparcia
    Pozdrawiam serdecznie!

  12. #52

    Domyślnie

    Marto i Arku!!!! Gratuluje z całego serca cudownie ze poszliście na żywioł. Jeszcze zapewne wiele pracy przed Wami, ale najważniejsze , sto ze wreszcie jesteście u siebie ))
    Niech Wam sie dobrze mieszka

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marta i Arek
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał pesce Zobacz post
    Marto i Arku!!!! Gratuluje z całego serca cudownie ze poszliście na żywioł. Jeszcze zapewne wiele pracy przed Wami, ale najważniejsze , sto ze wreszcie jesteście u siebie ))
    Niech Wam sie dobrze mieszka
    Dziękujemy

  14. #54

    Domyślnie

    No i i znowu ja kuchnia fantastycznie wyszła . Teraz juz macie wszystko tez mam w planie barek żeby oddzielić kuchnie od reszty w kuchni Ikea nie da rady takiego wykombinować .Wam kuchnię robił stolarz? Czy barek jest zrobiony na bazie ścianki KG?

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marta i Arek
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał pesce Zobacz post
    No i i znowu ja kuchnia fantastycznie wyszła . Teraz juz macie wszystko tez mam w planie barek żeby oddzielić kuchnie od reszty w kuchni Ikea nie da rady takiego wykombinować .Wam kuchnię robił stolarz? Czy barek jest zrobiony na bazie ścianki KG?
    Witaj, miło Cię widzieć

    Kuchnię robił nam stolarz. Nie jest stricte stolarzem ale zna się i pracuje w drewnie, robi schody,różne zabudowy-kuchenne,szafy,wszystko. To mąż mojej kuzynki.
    Dzięki takim ludziom jak on czy mój tata, rodzina,przyjaciele i znajomi mogliśmy liczyć na różne formy pomocy i wsparcia podczas trwania budowy.
    Należą się im wszystkim podziękowania
    Barek to po prostu meblowy front akrylowy w naszym przypadku błyszczący a blaty barku to blat kuchenny sklejony wewnętrznymi stronami dzięki temu jest dość gruby ale wygląda naprawdę dobrze

    Co do "wszystkiego" to jeszcze się nie upierałabym,że to już koniec Mamy nieskończoną dużą łazienkę (obudowa wanny, umywalka i szafka pod umywalkę) ,sypialnia i garderoba niedokończona. Karnisze,zasłony, no i brakuje drzwi do wszystkich sypialni a także dużej szafy do salonu, wymiana niektórych mebli.... jest co robić. O ogrodzie, ogrodzeniu i garażu nie wspominając.
    Więc to jeszcze nie koniec historii budowy naszego "słonecznego".
    Dzięki temu będę od czasu do czasu wrzucać jakieś fotki, może ktoś skorzysta z naszych doświadczeń.

    Pozdrawiam budujących i czytających

  16. #56

    Domyślnie

    Witaj, nie pisałam tu jeszcze, ale czytam systematycznie. Doczytałam, że kuchnię masz od stolarza, ale interesuje mnie blat - czy on jest też od stolarza? Bo jest trochę podobny do ikeowskiego, do którego się przymierzam, a widzę, że u Ciebie jest piękny.
    ]

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marta i Arek
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał brasica Zobacz post
    Witaj, nie pisałam tu jeszcze, ale czytam systematycznie. Doczytałam, że kuchnię masz od stolarza, ale interesuje mnie blat - czy on jest też od stolarza? Bo jest trochę podobny do ikeowskiego, do którego się przymierzam, a widzę, że u Ciebie jest piękny.
    Dziękuję. Faktycznie piękny ale nie ikeowski. Dowiem się z jakiej to firmy ponieważ już nie pamiętam, kuchnię wybieraliśmy dosyć dawno więc dam Ci znać
    Pozdrawiam

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marta i Arek
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marta i Arek Zobacz post
    Dziękuję. Faktycznie piękny ale nie ikeowski. Dowiem się z jakiej to firmy ponieważ już nie pamiętam, kuchnię wybieraliśmy dosyć dawno więc dam Ci znać
    Pozdrawiam
    Blat jest z firmy Kronopol, orzech ciemny klepka

    Pozdrawiam

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Jak ja lubię drewienko, fajny ganek macie. Pewnie, że nie samą ekonomią i praktycznością człowiek żyje, u mnie tylko eko materiały na tarasie i werandzie. Jeżeli miałbym jeszcze raz decydować się z czego będę robił wszelkie powierzchnie płaskie, to też wybrałbym drewno. Powodzenia w wykończeniówce, jeszcze chwila i przeprowadzka widzę? Super
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marta i Arek
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał artix1 Zobacz post
    Jak ja lubię drewienko, fajny ganek macie. Pewnie, że nie samą ekonomią i praktycznością człowiek żyje, u mnie tylko eko materiały na tarasie i werandzie. Jeżeli miałbym jeszcze raz decydować się z czego będę robił wszelkie powierzchnie płaskie, to też wybrałbym drewno. Powodzenia w wykończeniówce, jeszcze chwila i przeprowadzka widzę? Super
    Zamieszkaliśmy 3 grudnia ubiegłego roku
    Co do drewna to mój małżonek już się łamie i sam nie wie z czego zrobić taras
    Pożyjemy, zobaczymy...

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony