dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Ostatnio mam wrażenie, że w moim ogrodzie najlepiej rośnie skrzyp. Nie mogę się go pozbyć pryskając roundapem ani starane, ani mieszanką obu, jak mi ktoś poradził. Ziemia jest ciężka i gliniasta niestety, skrzyp ma długie korzenie które trudno wyrwać. Czy jest jakiś sprawdzony środek na skrzyp.

  2. #2

    Domyślnie

    Naoliwić to nie będzie skrzypieć.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Straszliwie dowcipny jesteś, bardzo dziękuję, ale nie o to mi chodziło, nie uważasz ?

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Mam ten sam problem. Podobno skrzyp lubi glebę kwaśną i na takiej doskonale rośnie.Należy więc dać wapno /oczywiście nie budowlane/ i skrzyp po pewnym czasie sam zginie.

  5. #5

    Domyślnie

    Tylko wapno, na działkę o pow. 17 a mam wysypać ok. 500 kg wapna i podobno skrzyp sam zniknie. baba

  6. #6

    Domyślnie

    Sorry za śmiech,ale nie bądź taki poważny.Może to przez to że się nie przedstawiłeś?.Mario

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Jestem "ona", mam na imię Gabriela, pierwszy raz na forum i nie miałam czasu żeby się logować, dlatego pytanie o skrzyp poszło anonimowo.
    Wapno na pewno zastosuję, za dwa tygodnie będę kopać miejsce pod warzywnik na przyszły rok, gdzie tego skrzypu dużo. Sterczy sobie teraz samotnie, bo inne chwasty zdechły.Dziękuję za radę.

  8. #8

    Domyślnie

    Siema Gabrysia.Tu Mario

  9. #9

    Domyślnie

    mój skrzyp poległ od randapu. tylko ja stosuje podwójną dawkę tego środka, i nigdy nie mialem problemow ze cos zostalo.

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Ztym, że skrzypy są pod ochroną

  11. #11

    Domyślnie

    Niech będą, ale te za płotem.

  12. #12

    Domyślnie

    Ze skrzypu można spodządzić oprysk na choroby grzybowe roślin. Tak napisano w ostanim numerze Mojego Pięknego Ogrodu.

  13. #13

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie. Jak sobie poradzić ze sprzypem.
    Zakładam trawnik i staram się go wyplewić, ale te france mają takie długie i kruche korzonki, że mam wrażenie iż polegnę w tej walce.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bodex
    mój skrzyp poległ od randapu. tylko ja stosuje podwójną dawkę tego środka, i nigdy nie mialem problemow ze cos zostalo.
    Witam specjalistę od perzu-oj sorry widze że i od skrzypu
    Zarzekałeś sie że tu nie zajrzysz-a jednak
    Wracając do tematu skrzypu-moja propozycja to Chwastox Extra w konkretnym stężeniu+dowolny glifosat
    pozdrawiam
    Życie jest pełne niespodzianek.

  15. #15

    Domyślnie

    To nie szkodzi trawie?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    Ztym, że skrzypy są pod ochroną
    Od kiedy skrzyp polny jest pod ochroną ???.....
    Słyszałem o skrzypie bagiennym, zimowym, olbrzymim. Może i niektóre z nich są pod ochroną, ale polny (który właśnie występuje masowo) to zwykły chwast.
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  17. #17

    Domyślnie

    widać jak czytacie instrukcję przed użyciem jakiejkolwiek chemii - na randapie jest wyraźnie napisane że nie zwalczy skrzypu - najlepiej pójść do specjalistycznego sklepu ogrodniczego (są takie jeszecze) i zapytać o środek do zwalczenia skrzypu.
    Tak nawiasem skrzyp to roślina kwaśnolubna - bardzo nie lubi wapna

  18. #18

    Domyślnie

    Skrzyp przetrwał w niezmienionej (poza rozmiarami, oczywiście, bo miliony lat temu to było ogromne drzewo) od początków istnienia życia na Ziemi, więc małe szanse, że jakieś wynalazki typu Rundup mu zaszkodzą. Bardzo wytrzymałe cholerstwo.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdzia
    Skrzyp przetrwał w niezmienionej (poza rozmiarami, oczywiście, bo miliony lat temu to było ogromne drzewo) od początków istnienia życia na Ziemi, więc małe szanse, że jakieś wynalazki typu Rundup mu zaszkodzą. Bardzo wytrzymałe cholerstwo.
    no to go kwasem, a potem zalać betonem
    -----------------------------------------------------
    Buduj lub remontuj, a garb Ci sam urośnie...

  20. #20

    Domyślnie

    Nic nie da, przebije się. A może - na zasadzie analogii: http://murator.com.pl/forum/viewtopi...349&highlight=

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony