dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    Nie muszę.
    Badano CO2 już wielokrotnie i niektóre jego właściwości nawet się wykorzystuje powszechnie.
    A na normy przemysłowe wpływu nie mam...

    "Dwutlenek węgla
    Właściwości
    Bezwonny, bezbarwny gaz o gęstości 1,97 g/dm3 w temperaturze - 78,5C sublimuje, dobrze rozpuszczalny w wodzie, częściowo z nią reaguje, oraz w alkoholu etylowym.

    Zastosowanie
    Do produkcji sody napojów gazowanych, w cukrownictwie, w browarnictwie, do produkcji bieli ołowianej, do napełniania gaśnic.

    Biochemiczne działanie na ustrój
    Normalne stężenie CO2 w powietrzu jest nieszkodliwe. Jednakże wzrost stężenia powoduje coraz silniejsze działanie toksyczne. Przy zawartości 2% pobudza ośrodek oddechowy (dlatego zatrutym podaje się tlen z 5% zawartością dwutlenku węgla). Wzrost stężenia dwutlenku węgla do 6% wywołuje lekką duszność, znużenie i osłabienie spostrzegawczości. Większe stężenie powoduje ból głowy, niepokój pobudzenie ruchowe i drażliwość. Przy zawartości 10% duszność jest już znaczna, są omamy słuchowe i wzrokowe, narasta otępienie, a po kilku minutach występuje zamroczenie. Stężenie CO2 10-20% powoduje prócz zamroczenia zburzenia rytmu oddechowego, drgawki i zgon w wyniku porażenia układu oddechowego.
    Nagłe i znaczne zwiększenie stężenia CO2 w powietrzu ponad 30% powoduje śmierć na skutek porażenia naczyń krwionośnych mózgu i jego obrzęku."

    To też z sieci...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    W bardzo wielu dziedzinach ludzie po prostu MNIEMAJĄ zamiast opierać się na ścisłej i zweryfikowanej WIEDZY!
    Najwięcej mniemań pokutuje w budownictwie i medycynie.
    A akurat w tych dziedzinach każdy POLAK jest ekspertem z urodzenia a nie z wykształcenia...
    Już od czasów Stańczyka czy nawet dawniejszych.


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    No to weryfikujmy. http://ciekawe.onet.pl/aktualności/p...4,artykul.html
    Ja mówię tak.Czniać system i normy.Ale słucham co mówi mój organizm.A on mi mówi że powyżej 1500ppm czuje się wyraźnie gorzej niż na zewnątrz domu.Powyżej 2000ppm zaczynam się pocić mimo że wilgotność <40% i pada stwierdzenie ,,ale zaduch".Jak nie miałem miernika to objawy były te same,tyle że nie potrafiłem zdefiniować przyczyn.Teraz znam przyczyny i potrafię w odpowiedni i oszczędny sposób zareagować aby było i tanio i dobrze.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    I tak trzymać!

    Mnie zapomnieli dorobić ciśnienia krwi...
    Najlepiej się czuję, jak jest koło 30-35stC w cieniu.
    Jak jest pod 40 to nie bardzo mi przeszkadza.
    Za to od października do marca łażę zmarznięty i mało szczęśliwy.

    Unikaj namiotu tlenowego, jakby co...


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Kto ma miernik niech wlezie do pokoju ,oklei taśma drzwi i wszelkie otwory i opisze wrażenia przy różnych stężeniach.Będzie ciekawie.Jeden już był.Konrad przy 2500ppm pisał o kacu a nic nie pił.Nie ma się co obawiać. Chwilowe (kilka godzin) to nie to samo co ciągłe.A wiedza forumowa jedynie zyska i bezcenna.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    Dawno doradzałem reklamówkę na łeb i taśmę wokół szyi...
    Bardzo szybko przekonuje, że wentylacja jest i potrzebna i istotna!

    Szybsze jak Twój sposób.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Czyli dążymy do tego samego.Z tym że byłem świadomy z zagrożenia wynikającego z nadmiaru pary wodnej a nie byłem świadomy przyczyny lichego samopoczucia o poranku.Teraz jestem i potrafię to kontrolować.

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jerzyka51
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Rybocice ,Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    405
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam
    Odświeżę temat.Po zapoznaniu się z tematem " dobrego " powietrza w domu, doszedłem do wniosku ,że regulator rekuperatora ,tak powinien być zaprogramowany, by utrzymywać w mieszkaniu odpowiednią wilgotność i zawartość CO2. Nie znalazłem jednak takiego regulatora. Te o których czytałem, pokazują temperatury ,mają setki innych regulacji ,ale nie wilgotności i zawartości CO2 .Wydaje mi się ,że zawartość CO2 ,to powinien być główny parametr decydujący o szybkości wymiany powietrza w domu. Za dużo CO2 ,wymaga zwiększenia szybkości wentylatorów. Spadającą wówczas wilgotność, można ewentualnie uzupełnić korzystając chociażby z nawilżacza .Gdzie za rozsądne pieniądze kupić taki regulator. Ręcznie sterować raczej trudno. Ustawić duży przepływ powietrza a regulować samą wilgotność ,ale to koszty.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    Poczytaj coś o pochłaniaczu CO2.
    W stacjach kosmicznych to użytkują. Jest wydajne i tanie.
    Zamontuj i WYELIMINUJ DO ZERA sobie CO2 z domu.
    Ale... na własną odpowiedzialność!!!!!!

    WIESZ, ze tlen podawany w szpitalu pacjentom MUSI mieć kilka % CO2 ?
    Bez niego byłby wręcz szkodliwy!

    Poczytaj:
    http://drpokrywka.pl/hiperbaria/

    Potem sobie zrób dom szybkiego starzenia lub długowieczności czy jaki tam chcesz...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jerzyka51
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Rybocice ,Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    405
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam
    Adam ,nie popadajmy w skrajności. Nikt nie piszę o całkowitej redukcji CO2 ,tylko o utrzymywaniu jego stężenia na najlepszym dla człowieka poziomie. Jak można wyczytać powinno go być do 800-1000 ppm.To tak jak z wilgotnością, ma jej być ok 40 % ,byśmy czuli się komfortowo. Dlatego uważam ,że regulatory do rekuperatorów powinny reagować na zbyt duże stężenie dwutlenku węgla i jednocześnie utrzymywać wilgotność na odpowiednim poziomie..A te o których ja czytałem, ładnie wyglądają , pokazują temperatury ,a w zasadzie nie reagują na zmiany wilgotności ,a o stężeniu CO2 to można pomarzyć .
    Miłego wieczoru J.Koromna

  11. #31

    Domyślnie

    ostatnio szukałem dla kogoś rekuperatora i przejrzałem instrukcję Vent Axia Kinetic. tam jest wbudowany regulator CO2 (czyta sygnał 0-10V z przetwornika). dodatkowo chyba ma wejścia których zwarcie powoduje przyspieszenie do określonej prędkości. można popytać fotohobby, on taki reku użytkuje, ale wg mnie taka regulacja to raczej przerost formy nad treścią.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  12. #32
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    ostatnio szukałem dla kogoś rekuperatora i przejrzałem instrukcję Vent Axia Kinetic. tam jest wbudowany regulator CO2 (czyta sygnał 0-10V z przetwornika). dodatkowo chyba ma wejścia których zwarcie powoduje przyspieszenie do określonej prędkości. można popytać fotohobby, on taki reku użytkuje, ale wg mnie taka regulacja to raczej przerost formy nad treścią.
    Rekuperatory za 10k pln a brak im funkcji Turbo,pochłaniacz kuchenny czy opcjonalnie czujnik CO2.
    Wszystkie te funkcje,opcjonalnie czujnik CO2 i jonizator ma w standardzie nowy Samsung za 4k pln.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    "o utrzymywaniu jego stężenia na najlepszym dla człowieka poziomie."

    Napisz mi, proszę, czy masz na rozumie tego człowieka w depresji, w kopalni czy na płaskowyżu Himalajskim.
    No, chodzi o to najlepsze dla niego stężenie!

    Cuś mi się widzi, ze bredzicie zaczadzeni bełkotem marketingu.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jerzyka51
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Rybocice ,Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    405
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "o utrzymywaniu jego stężenia na najlepszym dla człowieka poziomie."

    Napisz mi, proszę, czy masz na rozumie tego człowieka w depresji, w kopalni czy na płaskowyżu Himalajskim.
    No, chodzi o to najlepsze dla niego stężenie!

    Cuś mi się widzi, ze bredzicie zaczadzeni bełkotem marketingu.

    Adam M.
    Witam
    Chodzi mi o moją skromną osobę. Chcę mieć takie warunki w domu ,bym czuł się w nim dobrze. Jaka tam będzie temperatura ,wilgotność, maksymalna zawartość CO2 ,zdecyduję, jak zamieszkam w nowym domu.Wyobrażam to sobie tak.Będę zmieniał ustawienia temperatury ,wilgotności ,sprawdzał reakcję na ilość CO2 . Parametry powietrza w domu ,przy których będę czuł się najlepiej ,powinny być później utrzymywane regulatorem . Te parametry, chyba dla różnych osób są trochę inne ,szczególnie temperatura w domu. Dla moich starych kości w ,stary domu jest u mnie ustawiona na 23 oC, w nowym domu będzie też chyba podobnie.
    Miłego dnia J.Korona
    Ostatnio edytowane przez jerzyka51 ; 02-05-2017 o 19:29

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.191

    Domyślnie

    Mniemanologia i brak logiki...

    "Chcę mieć takie warunki w domu ,bym czół się w nim dobrze."

    Zapal jakiego skręta i od razu masz to, co chcesz - pełen błogostan.

    "Jaka tam będzie temperatura ,wilgotność, maksymalna zawartość CO2 ,zdecyduję, jak zamieszkam w nowym domu."

    Do modyfikowania atmosfery masz chyba źle zbudowany dom.
    Trzeba go było z pospawanych cystern zbudować, aby był szczelny.


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Rekuperatory za 10k pln a brak im funkcji Turbo,pochłaniacz kuchenny czy opcjonalnie czujnik CO2.
    Wszystkie te funkcje,opcjonalnie czujnik CO2 i jonizator ma w standardzie nowy Samsung za 4k pln.
    Kinetic 250 kosztuje 4300 brutto w internecie.
    Ma w standardzie 2 wejścia, dowolnie konfigurowalne na czujniki 0-10V (można sobie mierzyć i kontrolować cokolwiek)
    A za ile, można kupić samsunga?
    Nie interesują mnie ceny zestawów, z montażem i inne "nielegalne zakupy wrzucone w koszty u znajomego"
    Chciałbym widzieć cenę brutto tego urządzenia, tak by każdy mógł sobie kliknąć i przyjedzie kurierem do domu.

    Dodatkowo porównujesz tutaj produkt, który został zaprojektowany do wentylacji domu (VENTAXIA) z urządzeniem zaprojektowanym do wentylacji biur (SAMSUNG i inne marki, które razem z układami VRF oferują indywidualną wentylację piętra)
    http://downloadcenter.samsung.com/co...-02_160527.pdf
    Dlatego jak sobie spojrzysz w DTR (taką oryginalną producenta), to większość konfiguracji i opcji dotyczy:
    - pracy grupowej urządzeń na jednym kontrolerze
    - wejścia / wyjścia dla BMS
    - wejścia dla czujników otwarcia okien
    - wyjścia dla urządzeń opcjonalnych (np. nawilżacze)
    i inne rzeczy, które przydatne są do instalacji tych urządzeń w obiektach typu Open Sapce

    Co ciekawe tego typu centrale do niedawna były w Polsce nieznane.
    A produkuje się je od wielu lat.
    W Polsce buduje się coraz więcej powierzchni biurowej, np. rok 2016 Polska była numerem 2 w Europie jeśli chodzi o ilość sprzedaży systemów SAMSUNG'a (mówię tu o całkowitym obrocie sprzętu do HVAC)
    Dystrybutorzy, którzy obracają tak dużą ilością sprzętu kupują u producenta pozostałe rozwiązania po korzystny cenach.
    Aby sprzedać taką centralę wystarczy dobra cena, kolorowa ulotka i wygadany handlowiec, który umiejętnie nawinie makaron na uszy twojemu instalatorowi. Jak to słusznie ujął Adam:
    adam_mk

    Cuś mi się widzi, ze bredzicie zaczadzeni bełkotem marketingu.

    Adam M.
    Skupmy się na aspektach ważniejszych dla standardowego użytkownika domu: np.
    Czy ta centrala posiada filtr przynajmniej G4?
    Dlaczego producent nie zezwala na podłączenie do tej centrali łazienki?
    Do not use this product for dehumidifying purpose in areas with high humidity such as underground parking lot,
    bathroom, etc.
    - Hot and humid air may enter into the product and cause electrical damage, fire, electric shock or water leakage
    2 razy w roku trzeba zdemontować i wyczyścić wymiennik:
    Clean the heat exchange element at least twice a year. However, the cleaning cycle may vary according to the used period
    and condition of the ventilator. Clean the heat exchange element more frequently in dusty place.
    Wymiennik się zużywa, ile zatem kosztuje nowy?
    If the heat exchange element is damaged, purchase it individually in a customer care center or an agency that
    you bought the product.
    Ja wiem, że -15 st. C to rzadkość, ale wg. DTR nie mamy wtedy wentylacji:
    For the installation and operating temperatures for the ventilator, refer to the table below. If the ventilator is operated
    under the condition other than are indicated, it may not operate due to the protective device in the ventilator. Especially, if outside temperature is under -15*°C, the ventilator does not operate at all
    Czy te powyższe aspekty są NIEISTOTNE?

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerzyka51 Zobacz post
    Witam
    Chodzi mi o moją skromną osobę. Chcę mieć takie warunki w domu ,bym czół się w nim dobrze. Jaka tam będzie temperatura ,wilgotność, maksymalna zawartość CO2 ,zdecyduję, jak zamieszkam w nowym domu.Wyobrażam to sobie tak.Będę zmieniał ustawienia temperatury ,wilgotności ,sprawdzał reakcję na ilość CO2 . Parametry powietrza w domu ,przy których będę czół się najlepiej ,powinny być później utrzymywane regulatorem . Te parametry, chyba dla różnych osób są trochę inne ,szczególnie temperatura w domu. Dla moich starych kości w ,stary domu jest u mnie ustawiona na 23 oC, w nowym domu będzie też chyba podobnie.
    Miłego dnia J.Korona
    Raczej czuł niż czół ( no chyba że kolega ma dwie głowy i analogiczną ilość czół )
    PS. tylko nie umrzyj jak już z tego idealnego pod względem temp. wilg, CO2 domu wyjdziesz na dwór bo tam to strasznie zmiennie jest

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony