dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Wymiana szyby w oknie

    WItam, ostatnio zauwazylem ze pekla mi samoistnie szyba w oknie naroznym typu fix. jest to szyba zewnetrzna. pytanie moje czy da sie wymienic taka szybe bez wyjmowania okna z muru? okno jest juz otynkowane od wewnatrz, zewnatrz nie jest oprawione w zaden sposob. pytanie tez czy gwarant uzna mi reklamacje... pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    by wymienić szybę nie demontuje się okna z otworu

  3. #3

    Domyślnie

    Ciekawe jak bedzie z gwarancja, bo z tego co czytam na necie to roznie to bywa z uznaniem takiej usterki choc dla mnie to jest oczywiste jest nie bylo zadnego uszkodzenia mechanicznego..

  4. #4

    Domyślnie

    jasne
    szyby w samochodach także same pękają a jak gwarancja to już musi obejmować wszystko

  5. #5

    Domyślnie

    Szklenie wygląda fabrycznie mniej więcej tak:
    http://youtu.be/FwkgGaWo_JQ?t=4m31s
    Wymiana szyby w kolejności odwrotnej - polecam zlecić to jednak ekipie i jednak skorzystać z gwarancji abyś nie ponosił kosztów.

  6. #6

    Domyślnie

    Samoistne pęknięcie szyby nie podlega gwarancji
    Ostatnio edytowane przez ok**t ; 07-05-2014 o 20:19

  7. #7

    Domyślnie

    nie podlega

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    ...także macie pełne ręce roboty
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  9. #9

    Domyślnie

    a dlaczego tak sądzisz? Wymiana uszkodzonej szyby trafia mi się raz na kilka lat
    To doprawdy sporadyczne przypadki

  10. #10

    Domyślnie

    nie rozumiem czemu ma nie podlegac pod gwarancje. przeciez ja kupuje okno jako gotowy produkt i oczekuje ze calosc ma dzialac a nie tylko czesc. jak auto kupie to tylko karoseria ma nie rdzewiec, a silnika moze nie byc?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał flisiu Zobacz post
    nie rozumiem czemu ma nie podlegac pod gwarancje. przeciez ja kupuje okno jako gotowy produkt i oczekuje ze calosc ma dzialac a nie tylko czesc. jak auto kupie to tylko karoseria ma nie rdzewiec, a silnika moze nie byc?
    Szanowny Panie idąc tym tropem rozumowania, to silnik był, ale się zepsuł. Może oleju Pan nie wlał? Może tylko nie uzupełnił? A może wlał niewłaściwy? Oczywiście znam odpowiedź! Olej był taki jak trzeba i tyle ile trzeba, bo przecież Pan dba o silnik. A gdyby jednak nie zupełnie, to: Nikt mi nie powiedział... . Gdybym wiedział... Itd itp.
    PRO QUALITY

  12. #12

    Domyślnie

    ha ha ha wystarczy ze się spóźni 1 dzień bądź km z odstawieniem samochodu na przegląd gwarancyjny
    Analogie do samochodów są ciekawe

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał flisiu Zobacz post
    nie rozumiem czemu ma nie podlegac pod gwarancje. przeciez ja kupuje okno jako gotowy produkt i oczekuje ze calosc ma dzialac a nie tylko czesc. jak auto kupie to tylko karoseria ma nie rdzewiec, a silnika moze nie byc?
    Bo szkło to szkło i może samoistnie pęknąć. W każdej lub prawie każdej karcie gwarancyjnej okien pisze, że nie podlega to reklamacji.

  14. #14

    Domyślnie

    W sumie wszystko zgodnie z prawem jak doczytałem, choć prawnikiem nie jestem. Gwarant ma prawo skrócić okres na poszczególne podzespoły lub nie udzielić gwarancji ze względu na charakterystykę zużycia. Przykład nawet z e-papierosów. Bateria ma kilka miesięcy czasu, jakaś tam grzałka ma chyba tydzień gwarancji itd. Żaden element nie ma 24 miesięcy i jest to zgodne z prawem PL i UE (podobno).

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał flisiu Zobacz post
    nie rozumiem czemu ma nie podlegac pod gwarancje. przeciez ja kupuje okno jako gotowy produkt i oczekuje ze calosc ma dzialac a nie tylko czesc. jak auto kupie to tylko karoseria ma nie rdzewiec, a silnika moze nie byc?
    Jak kupiłem sobie pralkę Bosha ( droga jak cholera ) to się dowiedziałem, że gwarancji nie podlega silnik jak mi się spalił.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Szanowny Panie idąc tym tropem rozumowania, to silnik był, ale się zepsuł. Może oleju Pan nie wlał? Może tylko nie uzupełnił? A może wlał niewłaściwy? Oczywiście znam odpowiedź! Olej był taki jak trzeba i tyle ile trzeba, bo przecież Pan dba o silnik. A gdyby jednak nie zupełnie, to: Nikt mi nie powiedział... . Gdybym wiedział... Itd itp.
    ok, czyli piszesz ze w przypadku zlego uzytkowania nie mozna gwarantowac ze bedzie dzialal poprawnie i to rozumiem, ale jak ma sie to do okna ktore jest fixem i nie dotykane przez nikogo przez pare miesiecy? jakie zle uzytkowanie moze byc, nie mylem ?

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał flisiu Zobacz post
    ok, czyli piszesz ze w przypadku zlego uzytkowania nie mozna gwarantowac ze bedzie dzialal poprawnie i to rozumiem, ale jak ma sie to do okna ktore jest fixem i nie dotykane przez nikogo przez pare miesiecy? jakie zle uzytkowanie moze byc, nie mylem ?
    Nie twierdzę, że pęknięcie nastąpiło z powodu złego użytkowania. To było tylko tak a propos samochodowego odniesienia. Ale mogło być tak, że: "Ze względu na niską przewodność cieplną szkła częściowe rozgrzanie lub schłodzenie tafli szklanej wywołuje naprężenia, które mogą powodować jej pękanie „pod wpływem czynników termicznych”. Najbardziej powszechny przykład ryzyka pękania szkła pod wpływem naprężeń termicznych dotyczy osadzonych we wpuście krawędzi szkła, które poddane działaniu promieni słonecznych rozgrzewają się wolniej niż jego pozostała powierzchnia.". Właśnie dlatego "pęknięcia" najczęściej wyłażą spod listwy przyszybowej.
    PRO QUALITY

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Nie twierdzę, że pęknięcie nastąpiło z powodu złego użytkowania. To było tylko tak a propos samochodowego odniesienia. Ale mogło być tak, że: "Ze względu na niską przewodność cieplną szkła częściowe rozgrzanie lub schłodzenie tafli szklanej wywołuje naprężenia, które mogą powodować jej pękanie „pod wpływem czynników termicznych”. Najbardziej powszechny przykład ryzyka pękania szkła pod wpływem naprężeń termicznych dotyczy osadzonych we wpuście krawędzi szkła, które poddane działaniu promieni słonecznych rozgrzewają się wolniej niż jego pozostała powierzchnia."
    szyba ktora pekla akurat jest na scianie domu gdzie promienie swietlne prawie w ogole nie docieraja i nie ma szans ze nagle zaczelo mocno grzac w to okno. no chyba ze sasiad przyszedl i skierowal nagrzewnice na to okno

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Claudia1

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Centralna polska
    Posty
    5

    Domyślnie

    Trochę to dziwne bo w końcu pękła szyba zewnętrzna a nie od środka gdzie można ewentualnie przypuszczać, że ktoś stuknął.
    Niewłaściwe użytkowanie.... czyli, że co, że złym okiem na nią się spogląda
    Może ty czarownica jesteś

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Szyby to trudny temat i znane mi gwarancje zawierają odpowiedni zapis wykluczający odpowiedzialność za peknięcia szyb. Chociaz - zdaje się Brass pisał - że in jako firma uznaje te sprawy. Ale to tylko dobry gest sprzedawcy.
    Chyba każdy z nas doznał takiego przypadku, gdzie awaria sprzetu nie została uznana.. a najwięcej mogą powiedzieć ci, co chcieli coś wyegzekwować z ubezpieczenia..
    ps. Ubezpieczenie właśnie - nie raz wymienialem usługowo szybę, która własnie była "sponsorowana" przez firmę ubezpieczeniową - także może warto pomyśleć o tej opcji?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony