dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 104

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie drzwi zewnętrzne - drewniane czy metalowe?

    A jeśli drewniane, to sosnowe, czy dębowe, a może jeszcze jakieś inne? Metalowe - stalowe, czy aluminiowe?

    Będą umieszczone od północnej strony, słońce na nie nigdy nie spojrzy. Solidnie i głęboko zadaszone - deszcz im niegroźny, śnieg też nie bardzo. Sąsiadować będą z dębowymi oknami od Urzędowskiego w kolorze "orzechowym" - znaczy w ciemnym brązie.

    Nie muszą być jakoś extremalnie przeciwwłamaniowe, zwykły standard ubezpieczeniowy w zupełności wystarczy.

    Kuszą mnie te sosnowe, kosztować mają (drzwi 100 + doświetle boczne + doświetle górne) mniej więcej 3,5-5 kPLN, najmarniej jakieś 2-4 kPLN taniej niż dębowe, nie widzę powodów by płacić taki ciężki szmal za dębowe, ale znam się na tym jak krowa na gwiazdach - radźcie, Mędrcy, co robić?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Na mój gust ! to jakbym miał okna drewniane to i drzwi z tego samego drewna. Ale jeśli są okna dębowe to drzwi można z meranti zrobić - podobna faktura ( deszczyk).
    Natomiast okna dębowe a drzwi stalowe - w jakimś designie ta stal, to tak.
    Aluminium jakoś mi kompletnie nie pasuje.
    Pozdrawiam
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #3

    Domyślnie

    ten dąb w oknach nie rzuca się w oczy - rama jest wszak stosunkowo wąska, a do tego ma udawać orzech, aczkolwiek chciałbym by kolor drzwi odpowiadał barwie okien, poza tym zależy mi na tym by góra drzwi była na tej samej wysokości, co góra okien - czyli 250cm.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yorey Zobacz post
    ....
    zależy mi na tym by góra drzwi była na tej samej wysokości, co góra okien - czyli 250cm.
    o, widzę, że Szanowny Forumowicz miastowy.
    Dobrze, dobrze - trzymaj ten kierunek !!!
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    o, widzę, że Szanowny Forumowicz miastowy.
    Dobrze, dobrze - trzymaj ten kierunek !!!
    ...chyba nie załapałem....?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A drzwi od tego samego producenta nie wchodzą w grę? Nowa seria "płytowa" jest znacznie tańsza, w okleinach dębowych będzie się dała zgrać z oknami.
    Ps. Obawiam się, że 4-5 tys. to może być pułpat drzwi stalowych z naświetlami. Produkuje je od dość dawna Juwent, Delta, KMT pokazało na targach po raz kolejny wersje testowe, ale najbardziej podobały mi się zgranie ich w drzwiach Wikęd (mają ościeżnice z ciepłego alu dają nadzieję, ze będzie to coś lepszego).

  7. #7

    Domyślnie

    Prawdę rzekłszy nie wiem ile teraz Urzędowski winszuje sobie za drzwi, pierwotna cena wyrwała mnie z butów... Ale dzięki, przesłucham Urzędowskiego na okoliczność aktualnej oferty i zbadam ten Wikęd.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    chodzi o to, że jak się przyjżysz dzisiejszym elewacjom domków to masa ich ma złamaną linię okien i drzwi. Poziom drzwi nie licuje z oknami - niżej jest.
    Dlaczego -nie wiem. Wygląda to fatalnie w mojej ocenie. Stąd ten euforystyczny wtręt
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Drewniane, czy metalowe - odpowiedz sobie najpierw na pytanie, jakiego współczynnika U d oczekujesz. Jak wiadomo, metal dobrze przewodzi ciepło i dlatego drzwi metalowe nie będą tak ciepłe jak drewniane. A dalej, z jakiego drewna - to już kwestia gustu i zasobności portfela. Jeśli będą osłonięte dachem - mogą być sosnowe. Przy okazji będą ciut cieplejsze od dębowych.
    W zeszłym tygodniu podpisałem umowę na drzwi. Do kotłowni wziąłem metalowe. Wejściowe musiały być ciepłe, bo dom buduję mocno energooszczędny. Ceny powalają. Drzwi CAL z montażem ciepłym miały kosztować 6.000 więc odpuściłem sobie. Zdecydowałem się na Stolpaw, bo choć wzornictwo mniej mi się podobało, to przy takim samym Ud=0,8 cena z ciepłym montażem wyniosła 4600. Mają 93 mm grubości. Ciepłych drzwi nie ma za wiele na rynku. Ten sektor dopiero się rozwija.

  10. #10

    Domyślnie

    hmm... gdyby były ciepłe, byłoby miło, ale... wiatrołap z natury rzeczy stanowi pewną "śluzę" cieplną, z drugiej strony jeśli te doświetla (a mocno mi na nich zależy) robione są z jednej szyby, to choćby te drzwi miały 0,1 to i tak przegroda będzie marna...

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A skąd twierdzenie że z jednej szyby?? Normą jest pakiet zespolony, najczęściej już 1,1 + często do kompletu szyba bezpieczna.
    I coraz częściej spotyka się zespolenia trzyszybowe.

  12. #12

    Domyślnie

    to było jedynie przypuszczenie Ale dzięki za wyjaśnienie - to kapkę zmienia postać rzeczy. Aczkolwiek ciągle nie mogę wyjść z szoku nad cenami większości dostawców, tym bardziej, że za ogromną bramę garażową z przyzwoitymi parametrami cieplnymi, napędami, automatami, etc. mam zapłacić porównywalne pieniądze....
    Ostatnio edytowane przez Yorey ; 16-02-2013 o 20:49

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawilon79
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    moge sie mylic. mam drewniane . moze sa i cieplejsze. tanie tez nie były. ale prawda taka ze suche drzewo ma około 4% wilgotności i reaguja na zmiane wilgotności powietrza. Moje drzwi wypaczja sie w zimę. robią sie strasznie nieszczelne. wyginaja sie jak luk a po srodku zamki trzymaja. czyli odchodza u gory i dolu. dawalem podwojne uszczelki. i jak mocno w zime wieje to mam snieg w chacie. na wiosne zmieniam na stalowe ocieplane.pozdrawiam. to jest tylko moja opinia niczego nie narzucam

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jesteś w błędzie. Stolarka zewnętrzna jest z założenia produkowana z drewna o wilgotności ok 14% (niektóre drzwi wewn. robi się z "suchszego" drewna).
    Drzwi by się nie wypaczały powinny mieć zamek listwowy (blokujesz wtedy nie tylko środek ale też górę i doł) lub odpowiednio solidną konstrukcję (często wzmocnioną stalowym kształtownikiem).
    Jak już szukasz ocieplonych stalówek, to zwroć uwagę na ościeznicę - coraz częściej można dostać ościeżnice z przekładką termiczną.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawilon79
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    zgodze sie z toba. kupiłem drogie drewniane drzwi ale zamki mam po srodku i poprostu sie wyginaja. ja poprostu pisze jak jest u mnie. z pewnoscia sa lepsze ale trzeba na to zwrócic uwage

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bbcoma

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    1

    Domyślnie Weź metalowe - będziesz miał spokój

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Jesteś w błędzie. Stolarka zewnętrzna jest z założenia produkowana z drewna o wilgotności ok 14% (niektóre drzwi wewn. robi się z "suchszego" drewna).
    Drzwi by się nie wypaczały powinny mieć zamek listwowy (blokujesz wtedy nie tylko środek ale też górę i doł) lub odpowiednio solidną konstrukcję (często wzmocnioną stalowym kształtownikiem).
    Jak już szukasz ocieplonych stalówek, to zwroć uwagę na ościeznicę - coraz częściej można dostać ościeżnice z przekładką termiczną.
    Kolega był w błędzie jedynie z wilgotnością drewna, z wypaczaniem się drzwi ma 100% racji - mam drzwi urzędowskiego i zachowują się dokładnie tak samo, na przełomie zima/wiosna jesień/zima. Mimo, że zamek się rygluje na środku, górze i na dole drzwi się wypaczają w łuk, ale nie odstają na górze i dole, tylko w środku czyli centralnie tam, gdzie niby zamek dociska zawsze. Oczywiście szpar nie ma tylko trzeba więcej siły żeby je domknąć - jest to niewygodne zwłaszcza gdy masz gości którzy delikatnie zamykają drzwi - potem się okazuje że np. całą noc były niedomknięte. Na potwierdzenie przytaczam wypowiedź eksperta z firmy CAL, który wyjaśnia dlaczego tak się dzieje (http://www.e-okna.pl/a/8416,drzwi-ze...otowac-do-zimy) :
    Duże różnice temperatur między zewnętrzną
    i wewnętrzną stroną drzwi mogą spowodować wypaczenie skrzydła, które objawia się nieszczelnością, trudnym zamykaniem, czy też ocieraniem o ościeżnicę. Zdarza się to zwłaszcza wtedy, gdy pomieszczenie, które się za nimi znajduje, jest nadmiernie ogrzewane lub, gdy źródło ciepła znajduje się zbyt blisko drzwi.
    Sąsiad ma drzwi stalowe z Gerdy w okleinie drewnopodobnej i przede wszystkim niezależnie od pory zamykają się tak samo łatwo, nie trzeba ich w ogóle regulować. Z wyglądem też jest w porządku, ale rzeczywiście drewniane wyglądają lepiej (choć z odległości większej niż 3m przeciętny Kowalski nie będzie wiedział które są drewniane a które metalowe). Drugi raz kupując szukałbym metalowych - myślę że można znaleźć ładne metalowe drzwi (no i będą tańsze niż urzędowski) i nie będzie mnie irytować jak teraz, że wydałem tyle pieniędzy na drzwi które nie zamykają się lekko i wygodnie. Dodam jeszcze, że przedstawiciel producenta moje drzwi regulował ze 3 razy - po regulacji było idealnie - do kolejnej zmiany pór roku.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To właśnie mnie dziwi - "drogie" drzwi, a producent nie zadbał o taki "drobiazg" jak zamek listwowy. Ja wiem ze cena jest wazna, ale taki najprostszy zamek nie kusztuje wiecej niz 200zl.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kalinowscy

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-297
    Posty
    18

    Domyślnie Każde mogą być fajne.

    Cytat Napisał Yorey Zobacz post
    A jeśli drewniane, to sosnowe, czy dębowe, a może jeszcze jakieś inne? Metalowe - stalowe, czy aluminiowe?

    Będą umieszczone od północnej strony, słońce na nie nigdy nie spojrzy. Solidnie i głęboko zadaszone - deszcz im niegroźny, śnieg też nie bardzo. Sąsiadować będą z dębowymi oknami od Urzędowskiego w kolorze "orzechowym" - znaczy w ciemnym brązie.

    Nie muszą być jakoś extremalnie przeciwwłamaniowe, zwykły standard ubezpieczeniowy w zupełności wystarczy.

    Kuszą mnie te sosnowe, kosztować mają (drzwi 100 + doświetle boczne + doświetle górne) mniej więcej 3,5-5 kPLN, najmarniej jakieś 2-4 kPLN taniej niż dębowe, nie widzę powodów by płacić taki ciężki szmal za dębowe, ale znam się na tym jak krowa na gwiazdach - radźcie, Mędrcy, co robić?
    Cześć, każde drzwi mogą być fajne, po pierwsze to wybierz dizajn tak by pasował do reszty chaty. Jak masz "dworek" to nowoczesne drzwi drewniano-aluminiowe w kolorze tytanowym nie zapasują
    Jeżeli jednak elewacja zaprojektowana troszkę bardziej współcześnie to możesz poszaleć. Najtańsze będą stalowe drzwi, mogą być całkiem ładne ale na pewno będą "zimne". Zaznaczam - każde ! Z reguły mają do 55mm grubości skrzydła ale najgorsze są ościeżnice, zawsze jest to zimnogięty profil stalowy bez przekładki termicznej. W zimie zawsze będzie się skraplała woda, a jak mróz mocniej przyciśnie to będziesz skrobał szron. Nie będzie inaczej. Drzwi drewniane będą najlepsze. Wybierz te w technologii płytowej. Grubość 68 lub więcej. Drewno jakie Ci się podoba, nie ma to takiego znaczenia, z meranti będą cieplejsze z dębiny zimniejsze. Najlepsze pod względem izolacyjności i trwałości będą drzwi aluminiowe lub drewniano-aluminiowe. Niestety cena dobrych drzwi tego typu to od 8500... Aha jeszcze kolor... Nie musisz dopasowywać koloru drzwi do okien, coraz modniejsze są kontrasty, pomyśl o szarościach, antracycie. Coraz częściej widuje się u nas jeszcze odważniejsze zestawienia- czerwony, malinowy, zielony. Pozdrawiam.

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Umowę na drzwi podpisałem w ubiegłym tygodniu, więc to jest dla mnie świeży temat. Producenci z reguły oferują przeszklenia dwu albo trzyszybowe, gama kolorów także jest bogata.Ja wybrałem drewniane, płytowe, ciepłe i bez przeszkleń. Wiatrołap często jest pomieszczeniem w pełni użytkowym (tak jest u mnie, będzie ogrzewany ), więc siłą rzeczy drzwi nie mogą odbiegać pod względem izolacyjności od ścian i okien.

  20. #20

    Domyślnie

    hmm... ja tam nie jestem za specjalnym expertem, ale żebym zbliżył się współczynnikiem przenikania ciepła drzwi do ścian, to te drzwi musiałyby mieć próżnię w środku, ramę z pianki obłożonej aerożelem...

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony