dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 104
  1. #1

    Domyślnie drzwi zewnętrzne - drewniane czy metalowe?

    A jeśli drewniane, to sosnowe, czy dębowe, a może jeszcze jakieś inne? Metalowe - stalowe, czy aluminiowe?

    Będą umieszczone od północnej strony, słońce na nie nigdy nie spojrzy. Solidnie i głęboko zadaszone - deszcz im niegroźny, śnieg też nie bardzo. Sąsiadować będą z dębowymi oknami od Urzędowskiego w kolorze "orzechowym" - znaczy w ciemnym brązie.

    Nie muszą być jakoś extremalnie przeciwwłamaniowe, zwykły standard ubezpieczeniowy w zupełności wystarczy.

    Kuszą mnie te sosnowe, kosztować mają (drzwi 100 + doświetle boczne + doświetle górne) mniej więcej 3,5-5 kPLN, najmarniej jakieś 2-4 kPLN taniej niż dębowe, nie widzę powodów by płacić taki ciężki szmal za dębowe, ale znam się na tym jak krowa na gwiazdach - radźcie, Mędrcy, co robić?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Na mój gust ! to jakbym miał okna drewniane to i drzwi z tego samego drewna. Ale jeśli są okna dębowe to drzwi można z meranti zrobić - podobna faktura ( deszczyk).
    Natomiast okna dębowe a drzwi stalowe - w jakimś designie ta stal, to tak.
    Aluminium jakoś mi kompletnie nie pasuje.
    Pozdrawiam
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #3

    Domyślnie

    ten dąb w oknach nie rzuca się w oczy - rama jest wszak stosunkowo wąska, a do tego ma udawać orzech, aczkolwiek chciałbym by kolor drzwi odpowiadał barwie okien, poza tym zależy mi na tym by góra drzwi była na tej samej wysokości, co góra okien - czyli 250cm.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    A drzwi od tego samego producenta nie wchodzą w grę? Nowa seria "płytowa" jest znacznie tańsza, w okleinach dębowych będzie się dała zgrać z oknami.
    Ps. Obawiam się, że 4-5 tys. to może być pułpat drzwi stalowych z naświetlami. Produkuje je od dość dawna Juwent, Delta, KMT pokazało na targach po raz kolejny wersje testowe, ale najbardziej podobały mi się zgranie ich w drzwiach Wikęd (mają ościeżnice z ciepłego alu dają nadzieję, ze będzie to coś lepszego).

  5. #5

    Domyślnie

    Prawdę rzekłszy nie wiem ile teraz Urzędowski winszuje sobie za drzwi, pierwotna cena wyrwała mnie z butów... Ale dzięki, przesłucham Urzędowskiego na okoliczność aktualnej oferty i zbadam ten Wikęd.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yorey Zobacz post
    ....
    zależy mi na tym by góra drzwi była na tej samej wysokości, co góra okien - czyli 250cm.
    o, widzę, że Szanowny Forumowicz miastowy.
    Dobrze, dobrze - trzymaj ten kierunek !!!
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    o, widzę, że Szanowny Forumowicz miastowy.
    Dobrze, dobrze - trzymaj ten kierunek !!!
    ...chyba nie załapałem....?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    chodzi o to, że jak się przyjżysz dzisiejszym elewacjom domków to masa ich ma złamaną linię okien i drzwi. Poziom drzwi nie licuje z oknami - niżej jest.
    Dlaczego -nie wiem. Wygląda to fatalnie w mojej ocenie. Stąd ten euforystyczny wtręt
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Drewniane, czy metalowe - odpowiedz sobie najpierw na pytanie, jakiego współczynnika U d oczekujesz. Jak wiadomo, metal dobrze przewodzi ciepło i dlatego drzwi metalowe nie będą tak ciepłe jak drewniane. A dalej, z jakiego drewna - to już kwestia gustu i zasobności portfela. Jeśli będą osłonięte dachem - mogą być sosnowe. Przy okazji będą ciut cieplejsze od dębowych.
    W zeszłym tygodniu podpisałem umowę na drzwi. Do kotłowni wziąłem metalowe. Wejściowe musiały być ciepłe, bo dom buduję mocno energooszczędny. Ceny powalają. Drzwi CAL z montażem ciepłym miały kosztować 6.000 więc odpuściłem sobie. Zdecydowałem się na Stolpaw, bo choć wzornictwo mniej mi się podobało, to przy takim samym Ud=0,8 cena z ciepłym montażem wyniosła 4600. Mają 93 mm grubości. Ciepłych drzwi nie ma za wiele na rynku. Ten sektor dopiero się rozwija.

  10. #10

    Domyślnie

    hmm... gdyby były ciepłe, byłoby miło, ale... wiatrołap z natury rzeczy stanowi pewną "śluzę" cieplną, z drugiej strony jeśli te doświetla (a mocno mi na nich zależy) robione są z jednej szyby, to choćby te drzwi miały 0,1 to i tak przegroda będzie marna...

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    A skąd twierdzenie że z jednej szyby?? Normą jest pakiet zespolony, najczęściej już 1,1 + często do kompletu szyba bezpieczna.
    I coraz częściej spotyka się zespolenia trzyszybowe.

  12. #12

    Domyślnie

    to było jedynie przypuszczenie Ale dzięki za wyjaśnienie - to kapkę zmienia postać rzeczy. Aczkolwiek ciągle nie mogę wyjść z szoku nad cenami większości dostawców, tym bardziej, że za ogromną bramę garażową z przyzwoitymi parametrami cieplnymi, napędami, automatami, etc. mam zapłacić porównywalne pieniądze....
    Ostatnio edytowane przez Yorey ; 16-02-2013 o 21:49

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawilon79
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    moge sie mylic. mam drewniane . moze sa i cieplejsze. tanie tez nie były. ale prawda taka ze suche drzewo ma około 4% wilgotności i reaguja na zmiane wilgotności powietrza. Moje drzwi wypaczja sie w zimę. robią sie strasznie nieszczelne. wyginaja sie jak luk a po srodku zamki trzymaja. czyli odchodza u gory i dolu. dawalem podwojne uszczelki. i jak mocno w zime wieje to mam snieg w chacie. na wiosne zmieniam na stalowe ocieplane.pozdrawiam. to jest tylko moja opinia niczego nie narzucam

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Jesteś w błędzie. Stolarka zewnętrzna jest z założenia produkowana z drewna o wilgotności ok 14% (niektóre drzwi wewn. robi się z "suchszego" drewna).
    Drzwi by się nie wypaczały powinny mieć zamek listwowy (blokujesz wtedy nie tylko środek ale też górę i doł) lub odpowiednio solidną konstrukcję (często wzmocnioną stalowym kształtownikiem).
    Jak już szukasz ocieplonych stalówek, to zwroć uwagę na ościeznicę - coraz częściej można dostać ościeżnice z przekładką termiczną.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawilon79
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    zgodze sie z toba. kupiłem drogie drewniane drzwi ale zamki mam po srodku i poprostu sie wyginaja. ja poprostu pisze jak jest u mnie. z pewnoscia sa lepsze ale trzeba na to zwrócic uwage

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    To właśnie mnie dziwi - "drogie" drzwi, a producent nie zadbał o taki "drobiazg" jak zamek listwowy. Ja wiem ze cena jest wazna, ale taki najprostszy zamek nie kusztuje wiecej niz 200zl.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kalinowscy

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-297
    Posty
    18

    Domyślnie Każde mogą być fajne.

    Cytat Napisał Yorey Zobacz post
    A jeśli drewniane, to sosnowe, czy dębowe, a może jeszcze jakieś inne? Metalowe - stalowe, czy aluminiowe?

    Będą umieszczone od północnej strony, słońce na nie nigdy nie spojrzy. Solidnie i głęboko zadaszone - deszcz im niegroźny, śnieg też nie bardzo. Sąsiadować będą z dębowymi oknami od Urzędowskiego w kolorze "orzechowym" - znaczy w ciemnym brązie.

    Nie muszą być jakoś extremalnie przeciwwłamaniowe, zwykły standard ubezpieczeniowy w zupełności wystarczy.

    Kuszą mnie te sosnowe, kosztować mają (drzwi 100 + doświetle boczne + doświetle górne) mniej więcej 3,5-5 kPLN, najmarniej jakieś 2-4 kPLN taniej niż dębowe, nie widzę powodów by płacić taki ciężki szmal za dębowe, ale znam się na tym jak krowa na gwiazdach - radźcie, Mędrcy, co robić?
    Cześć, każde drzwi mogą być fajne, po pierwsze to wybierz dizajn tak by pasował do reszty chaty. Jak masz "dworek" to nowoczesne drzwi drewniano-aluminiowe w kolorze tytanowym nie zapasują
    Jeżeli jednak elewacja zaprojektowana troszkę bardziej współcześnie to możesz poszaleć. Najtańsze będą stalowe drzwi, mogą być całkiem ładne ale na pewno będą "zimne". Zaznaczam - każde ! Z reguły mają do 55mm grubości skrzydła ale najgorsze są ościeżnice, zawsze jest to zimnogięty profil stalowy bez przekładki termicznej. W zimie zawsze będzie się skraplała woda, a jak mróz mocniej przyciśnie to będziesz skrobał szron. Nie będzie inaczej. Drzwi drewniane będą najlepsze. Wybierz te w technologii płytowej. Grubość 68 lub więcej. Drewno jakie Ci się podoba, nie ma to takiego znaczenia, z meranti będą cieplejsze z dębiny zimniejsze. Najlepsze pod względem izolacyjności i trwałości będą drzwi aluminiowe lub drewniano-aluminiowe. Niestety cena dobrych drzwi tego typu to od 8500... Aha jeszcze kolor... Nie musisz dopasowywać koloru drzwi do okien, coraz modniejsze są kontrasty, pomyśl o szarościach, antracycie. Coraz częściej widuje się u nas jeszcze odważniejsze zestawienia- czerwony, malinowy, zielony. Pozdrawiam.

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Umowę na drzwi podpisałem w ubiegłym tygodniu, więc to jest dla mnie świeży temat. Producenci z reguły oferują przeszklenia dwu albo trzyszybowe, gama kolorów także jest bogata.Ja wybrałem drewniane, płytowe, ciepłe i bez przeszkleń. Wiatrołap często jest pomieszczeniem w pełni użytkowym (tak jest u mnie, będzie ogrzewany ), więc siłą rzeczy drzwi nie mogą odbiegać pod względem izolacyjności od ścian i okien.

  19. #19

    Domyślnie

    hmm... ja tam nie jestem za specjalnym expertem, ale żebym zbliżył się współczynnikiem przenikania ciepła drzwi do ścian, to te drzwi musiałyby mieć próżnię w środku, ramę z pianki obłożonej aerożelem...

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Yorey Zobacz post
    hmm... ja tam nie jestem za specjalnym expertem, ale żebym zbliżył się współczynnikiem przenikania ciepła drzwi do ścian, to te drzwi musiałyby mieć próżnię w środku, ramę z pianki obłożonej aerożelem...
    nie ma się co śmiać - ostatnio uzyskałem informację o drzwiach firmy Hormann o współczynniku koło 0,46 i kilku polskich producentów na poziomie poniżej 0,8 więc nie jest źle.

    Pozdrawiam

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony