dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 104
  1. #21

    Domyślnie

    tak czy inaczej do przyzwoitej ściany na poziomie - powiedzmy 0,15 kapkę brakuje, prawda...?

  2. #22

    Domyślnie

    Witam,
    podobają mi się te drzwi zewnętrzne do mieszkania co na zdjęciu w załączniku. Czy ktoś może wie jaki to producent i który model drzwi??
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8075.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	177064  

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bbcoma

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    1

    Domyślnie Weź metalowe - będziesz miał spokój

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Jesteś w błędzie. Stolarka zewnętrzna jest z założenia produkowana z drewna o wilgotności ok 14% (niektóre drzwi wewn. robi się z "suchszego" drewna).
    Drzwi by się nie wypaczały powinny mieć zamek listwowy (blokujesz wtedy nie tylko środek ale też górę i doł) lub odpowiednio solidną konstrukcję (często wzmocnioną stalowym kształtownikiem).
    Jak już szukasz ocieplonych stalówek, to zwroć uwagę na ościeznicę - coraz częściej można dostać ościeżnice z przekładką termiczną.
    Kolega był w błędzie jedynie z wilgotnością drewna, z wypaczaniem się drzwi ma 100% racji - mam drzwi urzędowskiego i zachowują się dokładnie tak samo, na przełomie zima/wiosna jesień/zima. Mimo, że zamek się rygluje na środku, górze i na dole drzwi się wypaczają w łuk, ale nie odstają na górze i dole, tylko w środku czyli centralnie tam, gdzie niby zamek dociska zawsze. Oczywiście szpar nie ma tylko trzeba więcej siły żeby je domknąć - jest to niewygodne zwłaszcza gdy masz gości którzy delikatnie zamykają drzwi - potem się okazuje że np. całą noc były niedomknięte. Na potwierdzenie przytaczam wypowiedź eksperta z firmy CAL, który wyjaśnia dlaczego tak się dzieje (http://www.e-okna.pl/a/8416,drzwi-ze...otowac-do-zimy) :
    Duże różnice temperatur między zewnętrzną
    i wewnętrzną stroną drzwi mogą spowodować wypaczenie skrzydła, które objawia się nieszczelnością, trudnym zamykaniem, czy też ocieraniem o ościeżnicę. Zdarza się to zwłaszcza wtedy, gdy pomieszczenie, które się za nimi znajduje, jest nadmiernie ogrzewane lub, gdy źródło ciepła znajduje się zbyt blisko drzwi.
    Sąsiad ma drzwi stalowe z Gerdy w okleinie drewnopodobnej i przede wszystkim niezależnie od pory zamykają się tak samo łatwo, nie trzeba ich w ogóle regulować. Z wyglądem też jest w porządku, ale rzeczywiście drewniane wyglądają lepiej (choć z odległości większej niż 3m przeciętny Kowalski nie będzie wiedział które są drewniane a które metalowe). Drugi raz kupując szukałbym metalowych - myślę że można znaleźć ładne metalowe drzwi (no i będą tańsze niż urzędowski) i nie będzie mnie irytować jak teraz, że wydałem tyle pieniędzy na drzwi które nie zamykają się lekko i wygodnie. Dodam jeszcze, że przedstawiciel producenta moje drzwi regulował ze 3 razy - po regulacji było idealnie - do kolejnej zmiany pór roku.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A widzisz - niecały tydzień temu byłem u klienta. Drzwi drewniane są ok, drzwi metalowe - w zależności od pory roku zamykają się ciężej lub lżej (latem). Udało się to "wyregulować" o ile wkręcanie zawiasów można nazwać prawdziwą regulacją.
    Napisz coś więcej o Twoich drzwiach (w którym kierunku się otwierają, jaki masz zamek, z jakiego okresu, może fotka?) a powiem Ci co im trzeba zrobić by było lepiej.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Czy może ktoś używa drzwi Delta Maxim jako drzwi zewnętrzne ,
    /ma drewniano-aluminiową ościeżnicę i cieplejszy ? próg/
    i może coś więcej napisać niż podają strony internetowe?
    To chyba nowy model i nie zna zimy.
    Ostatnio edytowane przez GraMar ; 17-11-2013 o 10:39

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    nie ma się co śmiać - ostatnio uzyskałem informację o drzwiach firmy Hormann o współczynniku koło 0,46 i kilku polskich producentów na poziomie poniżej 0,8 więc nie jest źle.

    Pozdrawiam
    Czy mozeszpodac mi tych polskich producentow? Oraz jakie modele hormanna? Zalezy mi na drzwiach nowoczesnych do naszego nowo budujacego sie domu.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał sw1008 Zobacz post
    Czy mozeszpodac mi tych polskich producentow? Oraz jakie modele hormanna? Zalezy mi na drzwiach nowoczesnych do naszego nowo budujacego sie domu.
    Nie wiem, czy w przypadku Hormanna nie chodzi o drzwi zewnętrzne ThermoProPlus.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam
    nie ma się co śmiać - ostatnio uzyskałem informację o drzwiach firmy Hormann o współczynniku koło 0,46 i kilku polskich producentów na poziomie poniżej 0,8 więc nie jest źle.
    Pozdrawiam
    Ostatnio na tym forum toczyła się dyskusja o montażu pasywnym i ościeżnicy termo Wikęd. Finlandia podrzucił model z Delty o bardzo niskim współczynniku jako przykład ale ościeżnica drewniana i brak przylgi rzutowały na całą użytkowość takich drzwi. Pytanie, czy drzwi o najlepszych parametrach będą znacznie lepsze od tych, które są nieco "zimniejsze" ale za to dobrze współgrają z parametrami reszty domu (mury, ocieplenie, ogólna izolacja budynku)?
    Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na całą konstrukcję drzwi a nie tylko na skrzydło. Ilość i jakość uszczelek, technologia przylgowa czy skrzydło tępe, jaki próg, jaki późniejszy montaż itd.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Oczywistym jest, że każdy rozsądny inwestor powinien dobrać WSZYSTKO a nie poszczególne elementy, pisałem o tym już zresztą w kilku wątkach.
    Jest już kilka ciekawych propozycji jak np wyżej wspomniany Hormann, Stolpaw, CAL, Wiatrak i kilku innych gdzie współczynniki są bardzo dobre ale czy takie drzwi potrzebuje konkretny inwestor ? nie wiem.

    Co do drzwi stalowych takich jak Wikęd, KMT, Gerda itp to jakoś do "ciepłych" im daleko - oczywiście moim zdaniem ale ... są wystarczające dla wielu budowanych domów.


    Pozdrawiam

  10. #30

    Domyślnie

    Zgodzę się z Tobą w kwestii Stolpawów czy Hormannów ale nie można pomijać również ceny, która na dzień dzisiejszy jest bardzo ważna dla inwestorów. Mimo iż Wikęd, Gerda czy KMT nie są mega ciepłymi drzwiami to ich cena a raczej cena do izolacyjności jest OK. Przeciętny budynek jaki spotykam przy dostawie drzwi to komórkowiec 24 + styropian 10ka, gdzie takie drzwi dobrze będą współgrały. Na prawdę rzadko można spotkać mur 3-warstwowy z ciepłymi drzwiami z wysokiej półki. Prędzej wcześniej przytoczony mur z przesadnie ciepłymi drzwiami z racji nieznajomości tematyki przez inwestora lub inwestor dał się komuś namówić na takie a nie inne "modne i pasywne" rozwiązanie.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    ....czy drzwi o najlepszych parametrach będą znacznie lepsze od tych, które są nieco "zimniejsze" ale za to dobrze współgrają z parametrami reszty domu (mury, ocieplenie, ogólna izolacja budynku)? .....
    Niestety powielasz błędny pogląd tych co boja się sprzedać towar dobry pod każdym względem ale niestety droższy.
    Nigdy drzwi i okna nie będą współgrały gdyż do reszty elementów składowych domu mają o wiele gorsze parametry.
    Nie na darmo mówi się potocznie że okna i drzwi generują ponad 30% strat ciepła w całym domu.
    Ale oczywiście z jednym masz rację. Jak szuka się ceny to chińszczyzna z Castoramy też jest dobrym rozwiązaniem

  12. #32

    Domyślnie

    Nie do końca to miałem na myśli. Stolarka to złodziej pieniędzy powinno się mówić, bo jak zauważyłeś gro ciepła ucieka tą drogą.
    Może źle się wyraziłem. Miałem na myśli raczej to, że ludzie w szale zakupów budowlanych, podpowiedzi wszystkich mądrych wokół popełniają podstawowe błędy. Przykład może inny: ściana z ceramiki poryzowanej średniej jakości bo na taką było kogoś stać a do tego wpływa kolejna transza zasilająca konto i ktoś kupuje 20cm styropianu i ekipa budowlana zza wschodniej granicy nie do końca wie jak to białe coś przyczepić do ściany. Czy ma to sens? Lub inaczej, bardzo dobre drzwi ale kiepski montaż - sens żaden.
    Osobiście jestem zwolennikiem kupowania wszystkiego ze średniej półki, niż zrobienia cudnych okien z lipnym dachem aby skądś zabrać i gdzieś dołożyć.
    Dodam, że każdy buduje jak chce i po to są fora aby mógł podpytać większej liczby ludzi czy przypadkiem nie jest naciągany na coś co mu nie jest do niczego potrzebne.

  13. #33

    Domyślnie

    Mówimy o różnych rzeczach.
    Zakładając prawidłowość wykonywania wszelkich prac na budowie nie wolno otworów traktować po macoszemu.
    Przez nie ucieka, najwięcej ciepła mimo, że stanowią ułamek powierzchni całego domu.
    Kupowanie okien dwuszybowych czy chłamu na kilka lat za śmieszne pieniądze mija się z celem, a taki był jakby sens Twej wypowiedzi.
    Ani okna ani drzwi nie osiągną parapetów jakie mają ściany czy dachy i tu nie ma "wyważonej" decyzji,
    Jest albo świadomość klienta albo jego głupota i późniejszy płacz jak przychodzi do zapłaty za ogrzewanie, bądź konieczność chodzenia w kożuchu bo od okien czy drzwi ciągnie jak cholera.

  14. #34

    Domyślnie

    Nikt ważny czyli jednym słowem uważasz, że są tylko topowe materiały i reszta chłamu. To tak jakby rozróżniać biały i czarny pomijając całą szarość po środku. W swoim życiu sprzedałem nie jedne drzwi i pierwsze pytania klientów to w 90% cena, bądź na dzień dobry hasło: szukam dobrych i tanich drzwi. Wiadomo, że każdy chciałby kupić topowe drzwi o znikomej przenikalności ciepła ale jest to w większości przypadków nierealne - takie życie.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yorey Zobacz post
    A jeśli drewniane, to sosnowe, czy dębowe, a może jeszcze jakieś inne? Metalowe - stalowe, czy aluminiowe?

    Będą umieszczone od północnej strony, słońce na nie nigdy nie spojrzy. Solidnie i głęboko zadaszone - deszcz im niegroźny, śnieg też nie bardzo. Sąsiadować będą z dębowymi oknami od Urzędowskiego w kolorze "orzechowym" - znaczy w ciemnym brązie.

    Nie muszą być jakoś extremalnie przeciwwłamaniowe, zwykły standard ubezpieczeniowy w zupełności wystarczy.

    Kuszą mnie te sosnowe, kosztować mają (drzwi 100 + doświetle boczne + doświetle górne) mniej więcej 3,5-5 kPLN, najmarniej jakieś 2-4 kPLN taniej niż dębowe, nie widzę powodów by płacić taki ciężki szmal za dębowe, ale znam się na tym jak krowa na gwiazdach - radźcie, Mędrcy, co robić?
    jakbym mial kase to tez bym zrobil drewniane, ladniejsze, raczej cieplejsze no i to drewno, skoro masz je od polnocy i slonaca nie beda widziec to rob drewno. Ja mam metalowe Delta, nie polecam, drzwi sa zimne i daja takie uczucie, do tego ciagle z nimi sa problemy, Latem sie klinuja w futrynie jak tylko zrobi sie za cieplo, zima chodza ok. Ogolnie to zaluje zakupu a dalem za nie 2 tys
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  16. #36

    Domyślnie

    Theme- nie rozumiemy się.
    W dalszym ciągu nie rozumiesz, że okna i drzwi mają na tyle znaczący udział w stratach ciepła w całej chałupie że akurat one powinny być z najwyższej półki?
    Wmawianie potencjalnym klientom, że można zamontować wyrób zimniejszy by "wpasować" się w np. słabsze ocieplenie domu jest nadużyciem i przekłamaniem, gdyż nawet dom ocieplony 10 cm styropianu będzie miał ściany o wiele cieplejsze niż okna.
    Zupełnie innym tematem jest świadomość klienta co kupuje i jak to się ma później do jego wydatków na ogrzewanie.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Niktważny, oczywiście masz rację - im cieplejsza stolarka, tym mniejsze będą wydatki na ogrzewanie.
    Ale ja sens wypowiedzi Theme rozumiem inaczej: zamiast wydać np. 2 tys. zł więcej na drzwi z górnej półki, to można je przeznaczyć na inne inwestycje które mogą dać większe oszczędności, np. owe 10cm pogrubić do 15. To jest oczywiście teoretyzowanie, ale też uważam, że takie zakupy warto rozważać pod wszelkimi względami.

  18. #38

    Domyślnie

    Finlandia, tylko, że kolejność podana przez Theme jest inna. Mając dom i zaplanowane wszystkie jego elementy nie ma pojęcia "dobrania okien do reszty" bo i tak okna są najsłabszym termicznie elementem domu i zarazem mającym ważny o ile nie najważniejszy wpływ na późniejsze w nim mieszkanie. Nie ciągnie od okien, nie leje się woda po uszczelkach itd itd itd. Dobrze się stało że od tego roku już obowiązuje dyrektywa UE o minimalnym współczynniku Uw=1,3 na okno, znikną dwuszybówki i dobrze

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie znikną. Ja już dostałem propozycje swojego dostawcy - pieciokomorowka + szyba 1,0 z ciepłą ramką. Ma się mieścić w normie
    A poza tym - czy zgodnie z intencją przepisów wszyscy zobowiązani stosują nawiewniki? Tak samo będzie z "normalnymi" czyli zwykłymi oknami.

  20. #40

    Domyślnie

    Tyle, że ja nie piszę o oknach a o drzwiach. Nie sprzedaję okien i nie zajmuję się tą tematyką na tyle profesjonalnie abym mógł udzielać porad w tej materii pod tytułem który profil lepszy czy też czy opłaca kupić się takie czy inne okna.
    Moja działka to drzwi, które stanowią ułamek powierzchni domu lub mieszkania. Czy przez takie drzwi ucieknie 30% całości ciepła z domu? Łącznie z oknami może i tak ale same drzwi tyle nie oddadzą ciepła.
    Stąd moja wypowiedź aby patrzeć całościowo na budowę. Do wyboru są drzwi za 2000zł i za 8000zł o znacznie lepszych parametrach. Ile straci się pieniędzy na ogrzewanie w porównaniu z lepszymi (cieplejszymi) drzwiami? Różnica 6 tys. w ile lat się zrówna w kosztach eksploatacyjnych? Czy do tego czasu nie kupię już nowych drzwi?

    Ciebie rozumiem i wiem o czym piszesz ale ja patrzę na to z realiów sprzedaży drzwi i tego czego szukają klienci - niskiej ceny.

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony