dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Betoniarka - wymiana łożysk

    Witam.

    Mam starą betoniarkę 150L. Muszę wymienić w niej łożyska. Problem polega na tym, że odkręciłem bęben, ale nie mogę zdemontować korpusu piasty z ośki. Jest na to jakiś prosty sposób.

    Dziękuję i pozdrawiam

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    frank_gr

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    nieznanowo
    Kod pocztowy
    08-131
    Posty
    211

    Domyślnie

    u mnie lozysko zdejmuje sie z drugiej strony bez demontazu bebna. wystarczy sygry ryzpiac i mozna sciagaczem sciagnac lozysko.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał frank_gr Zobacz post
    u mnie lozysko zdejmuje sie z drugiej strony bez demontazu bebna. wystarczy sygry ryzpiac i mozna sciagaczem sciagnac lozysko.
    To masz pewnie inną betoniarkę. Może ktoś robił coś takiego?

  4. #4

    Domyślnie

    a zdjąłeś bęben?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał amstrong89 Zobacz post
    a zdjąłeś bęben?

    Tak, bęben zdjęty. Pozostał tylko korpus piasty i piasta.

  6. #6

    Domyślnie

    Na końcu osi powinna być nakrętka z zabezpieczeniem. Odkręcić, a pózniej już tylko ściągacz albo " ruski klucz" i jakiś zdrowy pobijak( najlepiej twarde drewno). Tylko z czuciem, czasem piasta jest krucha (odlew), więc łatwo przedobrzyć...
    Jak każdy o sobie pomyśli, to będzie o wszystkich pomyślane...
    Moje ogłoszenie

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał batko lenin Zobacz post
    Na końcu osi powinna być nakrętka z zabezpieczeniem. Odkręcić, a pózniej już tylko ściągacz albo " ruski klucz" i jakiś zdrowy pobijak( najlepiej twarde drewno). Tylko z czuciem, czasem piasta jest krucha (odlew), więc łatwo przedobrzyć...
    Dobrze zrozumiałem?

    Jak bęben jest ściągnięty to odkręcamy nakrętkę tą dużą z piasty od strony bębna, tą co jest pod korpusem? Potem ściągamy korpus ściągaczem a samą ośkę wybijamy od strony korpusu na zewnątrz?

  8. #8

    Domyślnie

    Tak jest, ale ośi nie rusz...Piasta powinna zejść razem z łożyskami; przy odrobinie pecha pierścień wewnętrzny jednego z nich zostanie na osi i trzeba go wybić. No a jak nie idzie, to przetnij pierścień szlifierką kątową, zwykle pomaga... Notabene, tam jest jedno czy dwa łożyska? W mojej są dwa, ale to duża bestia i piasta dziwnie przypomina mi piastę od przyczepy ciągnikowej
    Jak każdy o sobie pomyśli, to będzie o wszystkich pomyślane...
    Moje ogłoszenie

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał batko lenin Zobacz post
    Tak jest, ale ośi nie rusz...Piasta powinna zejść razem z łożyskami; przy odrobinie pecha pierścień wewnętrzny jednego z nich zostanie na osi i trzeba go wybić. No a jak nie idzie, to przetnij pierścień szlifierką kątową, zwykle pomaga... Notabene, tam jest jedno czy dwa łożyska? W mojej są dwa, ale to duża bestia i piasta dziwnie przypomina mi piastę od przyczepy ciągnikowej
    Dwa łożyska. Ale obecnie jest tylko jedno, bo podczas pracy jedno całkowicie się rozpadło aż odpadł ten dekiel na końcu korpusu (ten którym zakończony jest korpus). To drugie łożysko jest na miejscu (to od strony dna bębna).

    A czemu ośki nie ruszać? Szczerze mówiąc to wygląda ona jakby była na stałe z konstrukcją betoniarki. Podczas uderzania młotem nawet nie drgnie.

  10. #10

    Domyślnie

    Osi nie rusz; ona jest na stałe przymocowana do pałąka. Ty musisz tylko wymienić łożyska. Ważna uwaga: nie zniszcz gwintu na końcu osi i dobrze zabij (lub wkręć- zależy od konstrukcji) dekielek. Chodzi o to, żeby do łożysk nie dostał się piach, cement czy co tam będziesz mieszał .Smar do łożysk może być polski ŁT-43 lub inny.
    Jak każdy o sobie pomyśli, to będzie o wszystkich pomyślane...
    Moje ogłoszenie

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alex777

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    2

    Domyślnie naprawa

    W betoniarkach 20-sto letnich lub starszych korpus piasta jest żeliwny i można go zdemontować natomiast jeśli betoniarka ma 10-15 lat to prawdopodobnie ma korpus metalowy, wspawany w bęben. W obu przypadkach w bębnie znajduję się kapsel - nakrętka osi bębna, w zależności od producenta jest wkręcana lub wciskana. Po zdemontowaniu jej wybije się oś.

    Pozdr.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Włodeek62

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Kod pocztowy
    96-128
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja mam bęben i łożyska zdjęte, jednam mam problem z ponownym zamontowaniem łożysk, czy powinny być skierowane w tę samą stronę, czy przeciwstawnie?

  13. #13

    Domyślnie

    witam dołączę się do postu kolegi mam podobna sytuacje możecie mi powiedzieć jak wymienić łożysko to górne? cały ten korpus z fot.1 trzymający bęben mogę ściągnąć schodzi z jednym łożyskiem ale drugie łożysko znajduje sie na osi bębna jak by ale nie mogę go w żaden sposób ściągnąć gdyż ogranicza go tulejka która jest częścią osi fot.2 (zdjęcie podglądowe) ,jedynie można to łożysko ściągnąć od góry ale nie mam pojęcia jak zdemontować ośkę czy na sile młotkiem czy jakimś sposobem? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	betoniarka.jpg
Wyświetleń:	1457
Rozmiar:	7,6 KB
ID:	236791Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0058.jpg
Wyświetleń:	3486
Rozmiar:	86,7 KB
ID:	236789 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0053.jpg
Wyświetleń:	2366
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	236794

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krzysiekbyd

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-137
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam.Odswieze troche temat . Rozebrałem prawie cała betoniarke ale został mi panew dolny i górny .Jak sie do tego dobrac ? .Z ramy wybiłem dwa tzw kliny chciałem wybic wał ale ani drgnie . Na dole nie mam nakretki ! . Czytałem ze niby jakis kapsel jest ale ja go nie mam cos takiego tylko z wieksza iloscia dziur na sruby http://allegro.pl/czesci-betoniarka-...157887918.html

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krzysiekbyd

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-137
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ale jestescie pomocni !! .Przez dwa lata i na tym forum cisza !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony