dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie poddasza:grubość wełny-lambda-cena.

    Witam wszystkich.
    Planuję ocieplić poddasze użytkowe ok. 150m2 pow. do ocieplenia.
    Wybór wełny na docieplenie padł na ISOVER (dlatego że w mojej okolicy jest w każdym składzie budowlanym).
    Grubość 25 lub 30cm -tu mam dylemat?
    Otóż Gdybym wybrał wariant:
    1. grubość 25cm (15+10) o lambdzie 0,033 (SUPER MATA)
    to wspólczynnik U wyniósł by U=0,13 (proszę mnie sprawdzić nie jestem w tym dobry)
    a koszt wełny w najbliższym składzie wyniósł by 5640zł
    2. grubość 30cm (15+15) o lambdzie 0,039 (UNI MATA)
    to wspólczynnik U wyniósł by również około U=0,13
    a koszt zakupu wełny 3750zł

    Różnica:1890zł
    Czy nie popełniłem jakiegoś błędu?
    Czy idąc tym tokiem myślenia wybierając grubszą warstwę za mniejszą cenę o tych samych parametrach izolacyjnych
    dokonam dobrego wyboru?
    Jak jest z trwałością w czasie obu rodzai wełny?
    Proszę o podzielenie się swoimi uwagami.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    dobrze kombinujesz, jedynym minusem warstwy 30cm jest pomniejszenie kubatury ale co to jest 5 cm. Ja bym wybrał wariant ekonomiczny tym bardziej że wychodzi na to samo (izolacyjność)
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Też to liczyłam dla siebie, i podobnie mi wyszło - że lepiej dodać 5 cm niż przepłacać za super matę

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablomoc Zobacz post
    dobrze kombinujesz, jedynym minusem warstwy 30cm jest pomniejszenie kubatury ale co to jest 5 cm. Ja bym wybrał wariant ekonomiczny tym bardziej że wychodzi na to samo (izolacyjność)
    Pomniejszenie kubatury o 5cm w moim przypadku nie jest minusem - mam z czego.
    Bardziej zależy mi na trwałośći izolacji no i koszcie też.
    Podobno SUPER MATĘ 0,033 lepiej się układa bo jest twardsza i tak nie osiada jak UNI 0,039.
    Czy ktoś ma jakieś dane porównawcze jak zachowują się obie maty po kilku latach pod dachem?
    Może ktoś w tym czasie zmienial pokrycie, lub robił jakąś poprawkę i miał wgląd na matę po kilku latach jej użytkowania
    to proszę o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Nie chodzi tu o wełnę ISOVERA może być każda inna.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał f417 Zobacz post
    Pomniejszenie kubatury o 5cm w moim przypadku nie jest minusem - mam z czego.
    Bardziej zależy mi na trwałośći izolacji no i koszcie też.
    Podobno SUPER MATĘ 0,033 lepiej się układa bo jest twardsza i tak nie osiada jak UNI 0,039.
    Czy ktoś ma jakieś dane porównawcze jak zachowują się obie maty po kilku latach pod dachem?
    Może ktoś w tym czasie zmienial pokrycie, lub robił jakąś poprawkę i miał wgląd na matę po kilku latach jej użytkowania
    to proszę o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Nie chodzi tu o wełnę ISOVERA może być każda inna.
    z tą kubaturą to tak tylko powiedziałem, 5 cm to żadna zauważalna różnica a komfort i oszczędności większe

    ja u siebie mam uni i musiałem sznurkować na skosach ale nie sądze żeby to był minus, Isover to dobra firma, nie sądzę żeby coś złego miało się z tym dziać
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    Dach deskowany czy z membraną?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fo_ Zobacz post
    Dach deskowany czy z membraną?
    Z membraną.
    A to ma jakieś znaczenie w tym przypadku?

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    Daj w krokwie uni, a pod super..

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fo_ Zobacz post
    Daj w krokwie uni, a pod super..
    Czemu akurat tak?

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    Ze względu na mostki w postaci krokwi izolacja znajdująca się miedzy nimi nie musi mieć aż tak niskiego współczynnika przewodzenia ciepła, dodatkowo wiatroizolacja chroni wełnę przed przewiewami..

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fo_ Zobacz post
    Ze względu na mostki w postaci krokwi izolacja znajdująca się miedzy nimi nie musi mieć aż tak niskiego współczynnika przewodzenia ciepła, dodatkowo wiatroizolacja chroni wełnę przed przewiewami..
    A wiesz że o tym to nie wiedziałem.
    Gdybym zrobił tak jak polecasz to super mate można dać 10cm, co łącznie z unimatą 15cm da U=0,14.
    Cenowo takie rozwiązanie było by 345zł droższe na całym dachu w porownaniu z 2x15cm unimata.
    Różnica cenowa akceptowalna. Zastanowię się nad tym rozwiązaniem.
    Narazie dzięki za pomoc.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hubi2000

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-037
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał f417 Zobacz post
    A wiesz że o tym to nie wiedziałem.
    Gdybym zrobił tak jak polecasz to super mate można dać 10cm, co łącznie z unimatą 15cm da U=0,14.
    Cenowo takie rozwiązanie było by 345zł droższe na całym dachu w porownaniu z 2x15cm unimata.
    Różnica cenowa akceptowalna. Zastanowię się nad tym rozwiązaniem.
    Narazie dzięki za pomoc.
    ja dałem 30 cm najtanszej knaufa z caso uwazam ze 30 cm jaka by nie była to i tak na nasz warunki bardzo dużo
    jak ktos daje mniej 20 -25 moze patrzec na wsp cieplne ale przy 30 czy powyżej nie ma sensu
    jak jest jeszcze dobrze połozona z kontrolą inwestora to naprawde ciepło
    pozdrawiam

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    Najtańsze wełny z reguły nie nadają się na ocieplenie przestrzeni między krokwiami..

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Z wełną jest sprawa prosta: im lepsze parametry izolacyjne tym drożej za spełnienie określonych wymogów. Wiąże się to i z technologią i marketingiem.

  15. #15

    Domyślnie

    Przy tego typu analizach - dotyczących wyboru optymalnej termoizolacji - uzasadnionej ekonomicznie i energetycznie, można skorzystać ze specjalistycznych kalkulatorów dostępnych na stronach producentów wełny mineralnej. Proszę sprawdzić np. KI-THERM, KI-ECONOMY.
    e-Rzecznik KI

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    Cytat Napisał f417 Zobacz post
    Podobno SUPER MATĘ 0,033 lepiej się układa bo jest twardsza i tak nie osiada jak UNI 0,039.
    No właśnie te osiadanie wełny szklanej zwłaszcza w rolce. Wykonawcy lubią takie wełny a co dobre dla nich nie zawsze dla inwestora...

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Proponowałbym rozważenie zastosowania produktów ze skalnej wełny mineralnej, która dzięki większym gęstościom zachowuje swoją stabilność wymiarową oraz charakteryzuje się bardzo dobrą sprężystością. Wełna ta jest również hydrofobizowana, czyli zabezpieczona przed wnikaniem wilgoci.

    Przy zastosowaniu produktów TOPROCK oraz SUPERROCK ( lambda 0,035 W/mK) gr 27cm uzyskasz współczynnik przenikania na poziomie <0,15 W/m2K, a koszt ocieplenia wyniesie 5677,7zł (cena cennikowa)
    Przy zastosowaniu 30cm grubości ocieplenia z płyt MEGAROCK oraz ROCKMIN o lambdzie 0,039 W/mK koszt ocieplenia wyniesie 4348,5 zł. Podane ceny są cenami cennikowymi, a więc u dystrybutrów pewnie wyglądać to będzie jeszcze korzystniej.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  18. #18

    Domyślnie

    Mam w planie ocieplenie poddasza. Grubość krokwi wynosi 16 cm, pełne deskowanie dachu na to papa. Chciał bym między krokwie dać wełnę o grubości 15 cm. Szczelina wynosiła by tylko 1 cm, zastosować sznurkowanie i dodatkowo przyczepić między krokwie najtańszą membrane dachową żeby zachować szczeline. Na krokwie planuje dać 10 cm wełny. Czy dobrze kombinuje? Czy ta szczelina nie będzie za mała?

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    Konieczne nadbicie krokwi lub mniejsza grubość ocieplenia.

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Centymetr szczeliny to tak jakby jej nie było. Zrobić tak jak Kolega Fo_ radzi

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony