dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 75
  1. #61
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marta Zet Zobacz post
    Ok, dziękuję.
    A tymi szczelinami rozkurczowymi się przejmować czy nie? Co to takiego?
    Szybko wysychający klej mocniej się kurczył na obrzeżach. Jeśli płytka na większości powierzchni jest przyklejona (brak "pustego" odgłosu przy opukiwaniu) to jest ok.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  2. #62

    Domyślnie

    Zdecydowałam się na wymianę pękniętych płytek. Proszę o poradę - jaki klej zastosować? Płytki były klejone klejem w klasie S1 ale może lepiej użyć S2 albo polecanego wcześniej kleju firmy Sika? Jeśli tak, to którego konkretnie?

  3. #63
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marta Zet Zobacz post
    Zdecydowałam się na wymianę pękniętych płytek. Proszę o poradę - jaki klej zastosować? Płytki były klejone klejem w klasie S1 ale może lepiej użyć S2 albo polecanego wcześniej kleju firmy Sika? Jeśli tak, to którego konkretnie?
    Proponuję kontakt z forumowiczem o nicku Vadiol - specem od posadzek i ścian ceramicznych.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Proponuję kontakt z forumowiczem o nicku Vadiol - specem od posadzek i ścian ceramicznych.
    Dziękuję.

  5. #65

    Domyślnie

    Niestety nie udało mi się wiele dowiedzieć. Może ktoś jeszcze jest mi w stanie coś podpowiedzieć w kwestii kleju?

  6. #66

    Domyślnie

    Na ogrzewanie podłogowe to klej w klasie S1 i tyle.

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Na ogrzewanie podłogowe to klej w klasie S1 i tyle.
    Wiem, że klasa S1 byłaby ok. Nie w tym rzecz. Zastanawiam się czy klasa S2 lub wspominany wcześniej klej Sika nie byłby w tym przypadku bardziej wskazany.

  8. #68

    Domyślnie

    Żaden klej nie da Ci 100% gwarancji że nic się nie stanie z wielkoformatową płytką z wąską fugą grzaną do 45C .

  9. #69

    Domyślnie

    Wydaje mi się że klej S2 będzie lepszym rozwiązaniem, na pewno jest bardziej elastyczny. Pytanie o ile bardziej i czy wystarczająco. Sam jestem ciekaw, może ktoś ma wiedzę na ten temat?

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Żaden klej nie da Ci 100% gwarancji że nic się nie stanie z wielkoformatową płytką z wąską fugą grzaną do 45C .
    A kto i po co grzeje podłogę do 45 stopni?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A kto i po co grzeje podłogę do 45 stopni?
    Przeczytaj kolego wątek zanim coś w nim napiszesz to będziesz wiedział

  12. #72
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Żaden klej nie da Ci 100% gwarancji że nic się nie stanie z wielkoformatową płytką z wąską fugą grzaną do 45C .
    Tak dokładnie, to autorka pytania do 45 st nagrzała raczej wodę w zasilaniu podłogówki a nie powierzchnię podłogi - i to było działanie w wyniku złych porad "fachowców" - nie wiemy, czy instalacja potrzebuje takiej temp zasilania do normalnej pracy.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 05-05-2017 o 09:34
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  13. #73

    Domyślnie

    U mnie debil hydraulik jak szybko odpalał kocioł i podłogówkę (którą oczywiście musiałem sam odpowietrzać) to puścił 60 stopni w obieg podłogi. Efekt ? Od razu pełny 2 kafleki. Później zmiejszyłem do 30 stopni i nic więcej się nie stało.

    Wylewka nie była nigdy wygrzewana , bo niestety nikt nam nie powiedział że jest taka potrzeba

    Więc może tutaj ten sam problem , bo nie widzę sens dawać 45 w podłogę , bo chyba że dom dziurawy i wymagania energetyczne potężne
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #74
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A u znajomego zawiesił się zawór i w podłogówkę poszła woda podczas grzania CWU - jakieś 50C i to latem.
    Nic nie pękło, ale też budował długo i grzał przed położeniem płytek podczas wykończeniówki.

    Dlatego nie można zakładać, że w podłogę nigdy nie pójdzie 45C, bo wystarczy, że padnie zawór i będzie "cieplutko"
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #75

    Domyślnie

    Sorki ale kolega nie miał oddzielonego fizycznie obiegu CWU od CO ?

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony