dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rboost

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-309
    Posty
    1

    Domyślnie Podpowiedzcie jakie grzejniki

    Witam.
    Jak w temacie, byłbym bardzo wdzieczny gdyby ktos pomogl mi dobrac grzejniki do mieszkania. Mieszkanie w totalnym remoncie istalacja co zrobiona pexem fi 20 (za darmo mialem) mam nadzieje ze ta 20 to nie jest az tak zle ?. Sa trzy pokoje kazdy na scianie zewnetrznej ( sypialnia 12 m/k , salon 12 m/k , kuchnia z jadalnia 19 m/k). W sypialni mam dwie sciany zew. Jest to kamienica, nie ocieplona z zewnatrz, mury 60 cm i wymienione okna na 3 komorowe. W mieszkaniu dogrzewam sie teraz koza i jest cieplutko, ogolnie mieszkanie jest dogrzewane z dolu i z gory przez sasiadow i nawet gdy nie pale w kozie jest nawet znosnie . Od podłogi mam do parapetów równo 60 cm wiec 60 mi nie wejda. Niewiem jak policzyc moc grzejnikow, niektorzy pisza mi 80 a jeszcze inni 160 w/m/k . Okna maja szerokosc 90 cm . Myslalem zeby wstawic grzejniki 500x1000 ale wiekszosc ma kolo 1.1 kw i to chyba za malo :/ . Na mieszkanie mam bardzo malo pieniedzy i nie stac mnie na zatrudnianie instalatora .Byłbym zapomniał sciany zew. zrobilem na stelazu i wylozylem wata 50mm a c.o bedzie zasilane przez piec gazowy dwufunkcyjny z zamknieta komora spalania Termet minimax GCO DP 21-03 .Podpowiedzcie cos bo jestem zielony w temacie .

  2. #2

    Domyślnie

    Ja też właśnie zastanawiam się czy grzejniki, które mam dobrane w projekcie są odpowiednie i znalazłem to:

    http://www.regulus.com.pl/program/dobor-grzejnikow.html

    jednocześnie mam pytanie czy ktoś z doświadczeniem może powiedzieć czy uzyskane wyniki są, OK czy te przeliczniki to jakaś pomyłka??
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej & Grażyna Zobacz post
    Ja też właśnie zastanawiam się czy grzejniki, które mam dobrane w projekcie są odpowiednie i znalazłem to:

    http://www.regulus.com.pl/program/dobor-grzejnikow.html

    jednocześnie mam pytanie czy ktoś z doświadczeniem może powiedzieć czy uzyskane wyniki są, OK czy te przeliczniki to jakaś pomyłka??
    Pozdrawiam
    O ile dobrze kojarze to regulusy posiadaja bardzo mala ilosc w sobie wiec nie sa zalecane jesli uzywa sie pieca stałopalnego.
    Taki grzejnik jest bardzo lekki i ma okolo pół litra wody w sobie wiec powinny byc bardzo oszczedne.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał vlepek Zobacz post
    O ile dobrze kojarze to regulusy posiadaja bardzo mala ilosc w sobie wiec nie sa zalecane jesli uzywa sie pieca stałopalnego.
    Taki grzejnik jest bardzo lekki i ma okolo pół litra wody w sobie wiec powinny byc bardzo oszczedne.
    Rola grzejników nie jest oszczedzanie tylko grzanie, energooszczedny grzejnik to taki oksymoron

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Adrenalin

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-001
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał vlepek Zobacz post
    O ile dobrze kojarze to regulusy posiadaja bardzo mala ilosc w sobie wiec nie sa zalecane jesli uzywa sie pieca stałopalnego.
    Taki grzejnik jest bardzo lekki i ma okolo pół litra wody w sobie wiec powinny byc bardzo oszczedne.
    Regulusy posiadają rekomendację producentów kotłów stałopaliwowych.
    Co ma mała ilość wody do rodzaju kotła? Stałopaliwowy czy też nie. Ważne czy za duży, czy też w sam raz..
    Liczy się moc urządzenia wytwarzającego ciepło oraz suma mocy odbiorników tego ciepła czyli grzejników.
    Kocioł to kocioł, grzejniki to grzejniki...
    Kocioł ma swoje zabezpieczenia całkowicie niezależne od rodzaju zastosowanych grzejników.

    Jeśli jakikolwiek kocioł wytworzy zbyt dużo ciepła w stosunku do potrzeb, i nie ma możliwości jego zmagazynowania "na potem" (bufor - zbiornik ciepła),
    to albo ciepło pójdzie w komin = strata ciepła, albo pomieszczenia będą przegrzane = strata ciepła + dyskomfort.

    Lekkie grzejniki są szybsze w reakcji (mała bezwładność cieplna) a przez to precyzyjniejsze w ogrzewaniu.
    Precyzja zawsze oznacza wysoki komfort cieplny a odpowiednie użytkowanie takich grzejników może dać spore oszczędności w zużyciu energii cieplnej.

    Pzdr.
    A.

    Ps.
    Kolego asolt.
    A może by kolega spróbował coś podpowiedzieć pytającemu w temacie wątku oraz coś na pytanie Andrzeja&Grażyny ?
    Przecież kolega zajmuje się tymi tematami...

  6. #6

    Domyślnie

    Może się jednak ktoś wypowie jak dobrze dobrać grzejniki (ewentualnie sprawdzić czy z projektu są OK)

    Pozdrawiam

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    [QUOTE=Adrenalin;5825695
    Ps.
    Kolego asolt.
    A może by kolega spróbował coś podpowiedzieć pytającemu w temacie wątku oraz coś na pytanie Andrzeja&Grażyny ?
    Przecież kolega zajmuje się tymi tematami...[/QUOTE]

    Do pytania Andrzej &Grazyna
    Bez analizy ocieplenia budynku nie podejmuję sie wypowiadać na temat prawidółwosci doboru mocy grzejników. O ile jestem w stanie oszcacować z dosc dużą dokładności projektowe obciązenie cieplne to oszacowanie strat dla poszczegolnych pomieszczen juz nie jest tak dokładne. Jakiis orientacyjny przyblizony dobór jest mozliwy ale pytający nie podali zadnych danych dotyczących ich domu. Jasnowidzem nie jestem i ze szklanej kuli tez nie wróżę.
    Do pytania rbosta, bez obliczen nie dobiore własciwej mocy grzejników, zgadywać nie bedę
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 26-02-2013 o 11:53

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adrenalin Zobacz post
    Lekkie grzejniki są szybsze w reakcji (mała bezwładność cieplna) a przez to precyzyjniejsze w ogrzewaniu.
    Precyzja zawsze oznacza wysoki komfort cieplny a odpowiednie użytkowanie takich grzejników może dać spore oszczędności w zużyciu energii cieplnej
    jest tu na tym forum producent tych grzejników, 5 lat bez mała liczył te korzyści w zużyciu energii, żeby nie zanudzać bo dyskusja była bardzo długa podam tylko meritum, w najlepszym możliwym przypadku maksymalne oszczędności to 43gr/rocznie

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    jest tu na tym forum producent tych grzejników, 5 lat bez mała liczył te korzyści w zużyciu energii, żeby nie zanudzać bo dyskusja była bardzo długa podam tylko meritum, w najlepszym możliwym przypadku maksymalne oszczędności to 43gr/rocznie
    Czy faktycznie jeszcze jest na forum ?

  10. #10

    Domyślnie

    Prawdę mówiąc nie interesowały mnie akurat "te" grzejniki, zainteresował mnie natomiast sposób obliczania zapotrzebowania na moc grzejnika w danym pomieszczeniu i takie było moje pytanie czy te przeliczniki zaprezentowane w linku, który podałem wcześniej są właściwe czy dotyczą tylko grzejników grzejników regulus. Pozdrawiam

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Adrenalin

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-001
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    jest tu na tym forum producent tych grzejników, 5 lat bez mała liczył te korzyści w zużyciu energii, żeby nie zanudzać bo dyskusja była bardzo długa podam tylko meritum, w najlepszym możliwym przypadku maksymalne oszczędności to 43gr/rocznie
    Przy wielu zmiennych mających wpływ na całoroczne koszty ogrzewania, podawanie takiej jedej konkretnej liczby, to zwykła głupota i zła wola.
    Wpływ na koszty ogrzewania poprzez samego użytkownika może być ogromny lub też żaden.

    Precyzja zawsze oznacza wysoki komfort cieplny a odpowiednie użytkowanie grzejników o znikomej bezwładności cieplnej może dać spore oszczędności w zużyciu energii cieplnej.
    Kto tego nie widzi, jest głupcem, mpoplaw.



    A.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Adrenalin

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-001
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej & Grażyna Zobacz post
    Prawdę mówiąc nie interesowały mnie akurat "te" grzejniki, zainteresował mnie natomiast sposób obliczania zapotrzebowania na moc grzejnika w danym pomieszczeniu i takie było moje pytanie czy te przeliczniki zaprezentowane w linku, który podałem wcześniej są właściwe czy dotyczą tylko grzejników grzejników regulus. Pozdrawiam
    Przeliczniki użyte w programie służą ogólnemu obliczeniu zapotrzebowania pomieszczeń na ciepło.
    Można dołożyć więcej zmiennych parametrów, lecz po co? Najistotniejsze są.
    Podany wynik w Watach może posłużyć do odnalezienia przybliżonego grzejnika w innych typoszeregach grzejników występujących na rynku.

    Pzdr.
    A.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adrenalin Zobacz post
    Kto tego nie widzi, jest głupcem, mpoplaw
    no proszę nasz marketingowiec ciągle żywy i zwarty, znaczy się nadal pobieramy pensyjkę za marketing szeptany ?? czyli co ?? boguś wybaczył ci tamte bzdety sprzed lat gdy się kompletnie zbłaźniłeś i nadal jesteś u niego na posadzie ??

    erata dla niezorientowanych:
    Adrenalin pisze swoje posty w bardzo ukierunkowany sposób na pewien jeden ściśle określony typ produktu, a ponieważ nie ma żadnych merytorycznych argumentów dla swojej racji to używa obelg i kalumnii, taki właśnie uprawiają marketing, kłamstwa, manipulacje, niedomówienia, pomówienia i groźby
    Ostatnio edytowane przez mxxxx ; 27-02-2013 o 07:52

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Adrenalin

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-001
    Posty
    102

    Domyślnie

    Powtarzasz się. Plucie i warczenie to twoja specjalność. Stara śpiewka.
    Zatrzymałeś się w rozwoju mpoplaw.
    Pora byś popróbował zweryfikować swoje poglądy i pora byś zaczął pisać na temat...

    Ps. Co to jest erata?

    A.

  15. #15

    Domyślnie

    na co czekasz, zweryfikuj moje poglądy, najlepiej merytorycznie jakimiś cyferkami, tabelami, wykresami

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    na co czekasz, zweryfikuj moje poglądy, najlepiej merytorycznie jakimiś cyferkami, tabelami, wykresami
    to może kolega (lub koleżanka) również wypowie się co do mojego pytania "czy te przeliczniki zaprezentowane w linku, który podałem wcześniej są właściwe czy dotyczą tylko grzejników grzejników regulus" bo chyba po to głównie jest to forum a może się mylę

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Diedra
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Lublin
    Posty
    198

    Domyślnie

    Możesz spróbować porównać otrzymane wyniki z programami innych producentów, np Purmo SDG.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej & Grażyna Zobacz post
    to może kolega (lub koleżanka) również wypowie się co do mojego pytania "czy te przeliczniki zaprezentowane w linku, który podałem wcześniej są właściwe czy dotyczą tylko grzejników grzejników regulus" bo chyba po to głównie jest to forum a może się mylę
    Kalkulator jest przydatny. Można opierać się na jego obliczeniach. Nie uwzględni jednak wszystkich zmiennych. Dokładny dobór jest możliwy jedynie po dokładnej analizie waszego domu i jego usytuowania, konstrukcji, ocieplenia, itp. Jeżeli chcecie na bazie tego kalkulatora zakupić grzejniki warto wybrać o jeden rozmiar większe a w przypadku pomieszczeń północnych nawet o trzy.

    Ile grzejników tyle teorii.
    Ile systemów tyle filozofii.
    Nie dajcie się zwariować

    Każdy powie co innego. Będzie liczył, doradzał. Z doświadczenia wiem, że bardzo często projekty techniczne nie pozwalają osiągnąć zakładanego projektowanego rezultatu. Mógłbym podawać wiele przykładów. W końcu projektanci to też ludzie Mimo tego, że powinni znać się na tych rzeczach często nie uwzględniają w założeniach kilku ważnych czynników prowadząc tym samym do zwiększenia kosztów ogrzewania nawet o kilkanaście procent - a miało być oszczędniej.
    Ostatnio edytowane przez sadm2 ; 27-02-2013 o 23:08

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej & Grażyna Zobacz post
    czy te przeliczniki zaprezentowane w linku, który podałem wcześniej są właściwe czy dotyczą tylko grzejników grzejników regulus"
    ad1. dla domków zwykłych ten kalkulator lekko przewymiarowuje, dla domków energooszczędnych przekłamuje 50-100%
    ad2. dotyczy wszystkich źródeł ciepła, bo podaje wynik w uniwersalnej jednostce mocy (Watach), i wystarczy znaleźć jakiekolwiek źródło ciepła o odpowiedniej mocy żeby było ciepło

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony