dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Ubytki ciśnienia w instalacji C.O

    Witam,
    od pewnego czasu występują u mnie ubytki ciśnienia w układzie c.o
    Jest to układ zamknięty podzielony na dwa.
    Oddzielny układ pieca w którym ciśnienia jest zawsze to samo.
    Oraz drugi układ ogrzewania (podłogówka+grzejniki) gdzie na ciśnieniomierzu powinienem mieć wartość 1,4 BAR
    Jednak po wygaśnięciu kotła i spadku temperatury ciśnienie spada do ok 0.3 BAR.
    Po ponownym rozpaleniu kotła ciśnienie znów wraca do normy.
    Dopełnianie układu również nic nie daje, gdyż ciśnienie spada gdy kocioł jest wygaszony.
    Dodam że mam układ wymuszony, nie grawitacja który posiada zbiornik ciśnieniowy (membranowy)
    Obawiam się o rozczelnienie układu, lecz nigdzie nie widzę wycieku. I gdyby wyciek faktycznie występował to jakim cudem kiedy układ osiągnie już 40 stopni to ciśnienie wzrasta i dochodzi do właściwego.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Sprawdź ile ciśnienia jest w naczyniu przeponowym i porównaj z danymi na naczyniu. Tylko najpierw musisz opróżnić naczynie z wody.
    Ostatnio edytowane przez gersik ; 20-01-2013 o 09:48

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze rozumiem twój opis instalacji, ale sprawdziłbym ciśnienie początkowe zbiornika ciśnieniowego - może być dziurawa membrana lub uszło przez zawór. Obniżasz ciśnienie przed naczyniem do 0 i sprawdzasz ciśnienie w zbiorniku (standardowo jest wentyl jak przy oponie i wystarczy manometr samochodowy), przy ciśnieniu pracy 1,4, ciśnienie początkowe obstawiam na min. jakieś 1, ale powinno się je policzyć w zależności od parametrów instalacji.

  4. #4

    Domyślnie

    Trudno cię zrozumieć. Spróbuj napisać to co chcesz opowiedzieć jeszcze raz, powoli. Dobrze jest też dodać schemat instalacji.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem jak mam to bardziej opisać, Mam podłogówkę plus cztery grzejniki dwa w sypialni i dwa w piwnicy.
    Więc jest to układ zamknięty działający na kilku pompach. Tym samym posiadam naczynie przeponowe w kotłowni.
    I tyle na temat instalacji.
    Problem jest taki że za każdym razem gdy dopełnie układ ogrzewania wodą tak aby ciśnienie wynosiło 1,4 BAR to po około 5-10 godzinach gdy piec nie pracuje ciśnienie spada do około 0,3 BAR.
    Po pewnym czasie przestałem dopłeniać układ wodą i rozpalałem piec na małym ciśnieniu ku mojemu zdziwieniu za każdym razem gdy temperatura rośnie tak od ok 40 stopni ciśnienie się zwiększa i przy prawie 50 stopniach na piecu ciśnienie uzyskuje poprawną wartość 1,3-1,4 BAR.
    Gdy piec pracuje wszystko jest wporządku, gdy piec wygaszę to stopniowo po kilku godzianch ciśnienie znów spada.
    Zaóważyłem również brak wody w podłogówce. W roździelaczach na kazdym piętrze mam po kilka pętli na parterze jest ich sześć na pietrze pięć. W każdym nie ma wody i w tych... nie wiem jak się to fachowo nazywa dla mnie sa to kieliszki z miarką jest 0 wody nawet nie wiedać jednak układ grzeje.
    Nie wiem czy to problem odpowiertzenia układu, gdyż nie mam odpowietrzników automatycznych w podłogówce, czy cos bardziej poważniejszego.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Przykro mi bardzo, ale odpowietrzniki na rozdzielaczach musisz założyć i to automatyczne. Układ jest zapowietrzony.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maysee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    920
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Witam i przepraszam, że podepnę się pod nieswój wątek ale mam ten sam problem. Chodzi o spadki ciśnienia w zamkniętej instalacji CO: kondensat Duvala + 7 grzejników + mieszacz + podłogówka 100m2 . Ustalam ciś. na piecu wg. producenta ok 0.8bar i w czasie pracy kotła (45st temp. wyj.) to ciśnienie sobie rośnie i się ustala na 1bar powiedzmy. Ale jak są długie przerwy w pracy pieca to spada wolniutko na zimnym piecu i ostatnio po 3 tyg. znowu musialem dolewac wody bo do 0,5bara spadlo. Żadnych wycieków nie widzę okiem nieuzbrojonym. Nie wiem co jest grane. Jakieś idee?
    Ja nie cham -czytam Chopina, Sienkiewicza gram

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Sprawdzić naczynie przeponowe w kotle.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony