dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Przy takim małym domu pompa ciepła to głupota.

    Pojedź do jakiejś firmy i zapytaj się ile będzie kosztowała pompa z podłączeniem a lekko się zdziwisz
    Nie będzie to 10tys a raczej 25-30tys zł i to za pompę ciepła powietrzną .. Gruntowa to wydatek średnio 2x większy bo wymagane odwierty ..

    Ja rozumie tych co nie chcą ekogroszku , gazu nie ma i i nie będzie to wyboru nie mają ...

    Ale ty masz. Niedługo będziesz miał gaz ...

    Piec na gaz ziemny dobrej jakości można mieć już za 3000zł. Za pompę zapłacisz duuuuużo więcej ...
    Sprawność pomp powietrza spada mocno czym większy mróz.

    Osobiście jakbym miał do wyboru gaz ziemny albo pompę ciepła to wybrałbym gaz. Szkoda by mi było wydawać na pompę kilkadziesiat tysiecy jak mogę mieć piec za kilka tysiecy. Za różnicę w cenie będziesz miał "bezpłatne" grzanie na wiele wiele lat ...

    A na teraz szukaj czegoś co będzie tanie w zakupie. Osobiście bym kupił jakieś grzejniki elektryczne jak chcesz aby było czysto albo jakiś zwykły piec jeśli ma być tania eksploatacja.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Koszt porządnego pieca na gaz to ok 10tys, podłączenie + projekty tez trzeba szacować na ok 10tys, w zależności jak daleko ten gaz będzie szedł.
    Co nie oznacza, że to jest bez sensu. W twojej sytuacji tez myślałbym, o gazie, ewentualnie o prądzie.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #23
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Nie jestem zwolennikiem gazu w jakiejkolwiek postaci i podwójnym opłatom przesylowym.W tak małym domu myslalbym jedynie o pradzie,zależnie od zużycia energii na ogrzewanie za ok.3tys.zł z COP1 lub z COP2,5 za ok.22tys.zł.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Koszt porządnego pieca na gaz to ok 10tys, podłączenie + projekty tez trzeba szacować na ok 10tys, w zależności jak daleko ten gaz będzie szedł.
    Co nie oznacza, że to jest bez sensu. W twojej sytuacji tez myślałbym, o gazie, ewentualnie o prądzie.
    Jakie ?

    Ja widzę że dwufunkcyjne i kondensacyjne są po około 3500zł. A to już te "droższe" ...
    Są też dużo tańsze nie kondensacyjne ...

    Za około 4000zł można mieć naprawdę bardzo dobry piec na gaz ...
    A jeśli komuś nie zależy na kondensacyjnym to dużo taniej ...

    10 tys za podłączenie ? Wszystko zależy jak daleko będzie przyłącze. Ja się kiedyś pytałem znajomego i u niego cena przyłącza wyszła chyba z 2-3 tys zł.
    To jest kwestia indywidualna i dużo zależy napewno też od "negocjacji" ...

    Ja na pewno przy takim domu nie wchodziłbym w pompę ciepła. Za mały dom a za duża inwestycja ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie jestem zwolennikiem gazu w jakiejkolwiek postaci i podwójnym opłatom przesylowym.W tak małym domu myslalbym jedynie o pradzie,zależnie od zużycia energii na ogrzewanie za ok.3tys.zł z COP1 lub z COP2,5 za ok.22tys.zł.
    Typowa odpowiedź na forum Muratora

    A ja jestem zwolennikiem braku ogrzewania.
    Wóczas nie będzie opłat przesyłowych, jakościowych, za dzierżawę, kosztów składowania, wysiłku dźwigania, przedpłat, opłat licznikowych i co tam jeszcze sobie można wymyśleć.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony