dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 15
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 285
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek74 Zobacz post
    ja uzyskałem dziś sprzeczne z twoimi informacje, ale po kolei:
    moja rozmowa mailowa z pracownikiem Ekkomu

    ja
    witam

    Rozważam zakup wkładu waszej firmy i mam kilka pytań

    1. jaka jest cena na KV HEAT W 2g 59.50.01 ?
    2. jakie są różnice pomiędzy powyższym wkładem a 6.6.2 TV ?
    3. Jakos można określić który wkład jest lepszy? sa bardzo podobne dla laika, czyli mnie


    pracownik:
    Witam serdecznie,

    podstawową różnicą jest to, że wkład KV 662 TV jest z płaszczem wodnym, wkłady z serii HEAT są wkładami powietrznymi.
    W załączniku przesyłam cennik detaliczny na w/w wkłady.

    Śmiało mogę polecić jeden i drugi wkład, z tym, ze czas oczekiwaniana KV 662 TV będzie na pewno krótszy, ok 2 tygodnie, na wkład Heat uzależnione od modelu tj. 3-6 tygodni.

    Pozdrawiam,


    Specjalista d/s Handlowych

    Firma Handlowa "EKKOM" Sp. z o.o.
    ul. Mikołaja Kopernika 2 C
    43 - 400 Cieszyn


    ja:
    Pani wybaczy, ale Pani nie zna swojego towaru.
    Ten wkład o który pytam również jest z płaszczem wodnym.


    pracownik:
    Panie Arkadiuszu,

    To prawda, nie dopatrzyłam się literki W, przepraszam.
    Oczyiście model KV HEAT W 2g 59.50.01 jest z płaszczem wodnym.
    Generalnie seria Heat jest nowszą wersją wkładów KV 662/TV.
    Cenowo wkłady Heat wychodzą taniej niż ich poprzednik KV 662.

    WKŁAD KOMINKOWY HEAT 2G WA 59x50x01 (GŁ.50CM.) - PŁASZCZ WODNY na ścianach bocznych - HWA2N01 posiadamy na stanie od ręki.


    ja:
    Czy może Pani wskazać różnice na korzyść nowego wkładu wobec 6.6.2 ?
    Napisała Pani, że płaszcz wodny jest na bocznych ściankach? W 6.6.2. jest chyba na górze wkładu?

    Wszędzie czytam o wyższości płaszcza wodnego umiejscowionego na górze, a tymczasem nowośc Romotopa ma płaszcz z boku?

    Widzę też, że nowy wkład jest tańszy.

    Na czym polega system double spin?


    Proszę o więcej informacji, bo zarówno Pani, jak i strona Romotopa jesteście bardzo oszczędni w ich udzielaniu.



    i tu Pani A. wymiękła

    ale !
    zadzwonił do mnie po chwili jakiś Pan, niestety nie przyswoiłem sobie jego personaliów i on juz wiedział o czym mówi..mianowicie:
    - nowy wkład ma zastąpić 6.6.2
    - jest delikatnie wydajniejszy
    - ma podwójny deflektor
    - ma pojedynczą szybę ! i nie możliwości dokupienia podwójnej
    - ma wyczystkę również z boku, czyli jeżeli zostawi się się drzwiczki rewizyjne w obudowie, to lepiej się czysci płomieniówki z boku, niż od dołu
    - jest tańszy niż 6.6.2. TV o 50 EUR, cena detaliczna netto 1100 EUR
    - opis w cenniku : STALOWY, SZYBA Z NADRUKIEM, DOUBLE SPIN, WYLOT 180 MM - PŁASZCZ WODNY na
    ścianach bocznych i górze - HW2N01
    - gwarancja 5 lat, jeżeli zakupi się wkład u jednego z oficjalnych dystrybutorów, nie ma warunku że to on musi go montować
    - firma www.kominkiikominy.pl nie jest ich dystrybutorem i oficjalny dystrybutor wyraźnie jest zdegustowany....cyt. nie wiem skąd oni mają Romotopa...czyli powtórka ze Spartherma

    Przedstawiciel Ekkomu zachęcał mnie gorąco do nowego wkładu, jako nowocześniejszego od 6.6.2..
    Według niego, nowa linia, bardziej nowoczesna i tańsza stanowi odpowiedź na agresywną, plagiatową politykę #




    nie wiem jeszcze czym się różni triple pass od double spin...i chyba w cenniku Ekkomu jest błąd, bo ten wkład ma Triple pass a nie double spin, tak wynika ze strony Romotopa

    Plagiat 6.6.2 TV ? Który to?...

  2. #62
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Plagiat 6.6.2 TV ? Który to?...

    tego nie dopowiedział...raczej ogólnie mówił o polityce #



    a mi już nie w głowie Aquario.....zostało mi tylko dokonać wyboru między 6.6.2 Tv a tym nowym wkładem



    Piotrze, widziałeś KV HEAT W 2g 59.50.01 ? Albo ktoś inny ma porównanie? Jak wrażenia?

  3. #63
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    jeżeli komuś się podoba, i/albo ma problemy z obudową to kupuje gotowca, na bazie 6.6.2 TV

    http://www.kafle-hein.pl/pl-kachlova...m-cieplowodnym


  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    Tak że postanowiłem wyczyścić kominek.
    Jak wyglądał po 2 sezonach palenia po wyciagnięciu szamotu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150801_152230.jpg
Wyświetleń:	219
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	326758
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150801_152241.jpg
Wyświetleń:	174
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	326759
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150801_152248.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	326760
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150801_152310.jpg
Wyświetleń:	188
Rozmiar:	105,3 KB
ID:	326761
    generalnie niezbyt pięknie
    płomieniówki juz zdazyło mi sie czyścić wczesniej, boki nie.
    sporo jest tego twardego kondensatu (zapomniałem nazwy), no i blacha na dole dość rdzawa
    pytanie czy tak musi być dla płaszcza wodnego czy oznacza że coś jest nie tak np. zbyt niska temp wody na powrocie itp.

    Po wyczyszczeniu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150801_162724.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	326762
    Szamot na dole dość mocno popękał, ale rozumiem że dopóki sie całkiem nie rozleci to da radę ..
    Ostatnio edytowane przez orcio_kr ; 07-08-2015 o 15:05

  5. #65

    Domyślnie

    Jaką powierzchnie ogrzewasz tym kominkiem? Kominek ma dość dobre opinie, tylko nie wiem czy zawracać sobie nim głowę bo może się okazać że jest zbyt słaby lub za mocny. Dom 180m2, instalacja gotowa do podłączenia kominka z PW, zasobnik 120l, podłogówka w 2 łazienkach, kuchni, wiatrołapie, reszta kaloryfery.

  6. #66
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    u mnie jest mniej więcej tak samo. A czy moc dobra - to zależy jak długo jest palone w ciagu dnia. U mnie dom w tradycyjnej technologii więc ma w miarę przyzwoitą bezwładność cieplną..

    Ktoś wogóle rozbiera i czyści takie wkłady wodne z szamotem? Instrukcja podaje "raz na rok" ale jakoś ciężko spotkać opinie na ten temat.
    Czy taki widok jest standardem w PW pod szamotem?

    Zastanawia mnie trochę rdzy która się tam pojawia .. czy może to być wynikiem małej temperatury na zaworze trójdroznym?
    Jak kominek był montowany producent wymagał min 50 stopni na powrocie (i tyle jest), teraz jest 55 ale hydraulik twierdzi że zawór się na tyle wolno otwiera że tam i tak zimniejsza woda raczej nie będzie szła. Inna rzecz to to że układ otwarty, to woda w układzie ma pomiędzy 50 a 55 może przez kilka minut. Większe znaczenie ma chyba wchodząca zimna woda w trakcie rozpalania zanim się wszystko nagrzeje. Pompa się 2 razy włączy/wyłączy zanim ruszy na stałe, przez ten czas na wejściu woda ma temp pokojową.

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał orcio_kr Zobacz post
    u mnie jest mniej więcej tak samo. A czy moc dobra - to zależy jak długo jest palone w ciagu dnia. U mnie dom w tradycyjnej technologii więc ma w miarę przyzwoitą bezwładność cieplną..

    Ktoś wogóle rozbiera i czyści takie wkłady wodne z szamotem? Instrukcja podaje "raz na rok" ale jakoś ciężko spotkać opinie na ten temat.
    Czy taki widok jest standardem w PW pod szamotem?

    Zastanawia mnie trochę rdzy która się tam pojawia .. czy może to być wynikiem małej temperatury na zaworze trójdroznym?
    Jak kominek był montowany producent wymagał min 50 stopni na powrocie (i tyle jest), teraz jest 55 ale hydraulik twierdzi że zawór się na tyle wolno otwiera że tam i tak zimniejsza woda raczej nie będzie szła. Inna rzecz to to że układ otwarty, to woda w układzie ma pomiędzy 50 a 55 może przez kilka minut. Większe znaczenie ma chyba wchodząca zimna woda w trakcie rozpalania zanim się wszystko nagrzeje. Pompa się 2 razy włączy/wyłączy zanim ruszy na stałe, przez ten czas na wejściu woda ma temp pokojową.

    W instrukcji jest napisane:

    Ochrona wymiennika przez korozją przy niskich temperaturach
    Obwód grzewczy wkładów kominkowych z instalacją wodną, należy zabezpieczyć przed powstaniem
    kondensatu na ścianach wymiennika za pomocą zastosowania termostatycznego zaworu mieszającego, który
    utrzymuje temperaturę wody na wejściu do wymiennika na wartości minimum 65°C. Środki ochrony
    przeciwko korozji przy niskich temperaturach podwyższają okres trwałości wymiennika. W celu podwyższenia
    fazy rozpalania i palenia w układach z wymuszonym obiegiem, zaleca się zainstalować dla pompy termostat
    łączeniowy.

    Minimum 65°C, więc chyba się coś zmieniło od czasu twojego zakupu ?

  8. #68
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwasek2 Zobacz post
    W instrukcji jest napisane:

    Ochrona wymiennika przez korozją przy niskich temperaturach
    Obwód grzewczy wkładów kominkowych z instalacją wodną, należy zabezpieczyć przed powstaniem
    kondensatu na ścianach wymiennika za pomocą zastosowania termostatycznego zaworu mieszającego, który
    utrzymuje temperaturę wody na wejściu do wymiennika na wartości minimum 65°C. Środki ochrony
    przeciwko korozji przy niskich temperaturach podwyższają okres trwałości wymiennika. W celu podwyższenia
    fazy rozpalania i palenia w układach z wymuszonym obiegiem, zaleca się zainstalować dla pompy termostat
    łączeniowy.

    Minimum 65°C, więc chyba się coś zmieniło od czasu twojego zakupu ?
    To ciekawe, jeszcze 2-3 miesiące temu Darek B który sprzedaje i montuje te wkłady pisal o 55 stopniach, 2 lata temu było 50. Taki duzy skok byłby dość dziwny. Może są inne wartości wymagane dla układu otwartego i zamknietego ..?

  9. #69

    Domyślnie prośba o schemat obwodu podłączenia Romotpa wodnego

    Cytat Napisał kjuzik Zobacz post
    Ja z kolei nie mogę ustawić wyższej temp. załączenia pomp niż bodajże 70st. bo w sterowniku tatarek jest taka maksymalna. Tez mam taki zawór mieszający ale tak jak mówię, nie osiągam większej temperatury paląc w kominku niż 55stopni no chyba, że pozakręcam kilka grzejników.


    Schemat samego obwodu grzania wygląda tak - większość widać na zdjęciu:
    Witam,
    schemat mi się nie otwiera, czy mogę prosić o wystawienie go jeszcze raz lub wysłanie na maila [email protected]?
    Rozumiem, że nie masz w swojej instalacji bufora/zbiornika akumulacyjnego?
    Pozdrawiam, Gordon

  10. #70

    Domyślnie

    Witam,
    koledzy widzę że jesteście świadomi swojego kominka i instalacji. czy móglibyście podzielić się schematem podłączeniowym?
    Czy ktoś przed przed zakupem Romotopa Aquario Kratek, czy wtedy go jeszcze nie było?
    Ostatnio edytowane przez gingordon ; 29-10-2015 o 11:13 Powód: brak doświadczenia w publikacji inf. i niewłaściwy zwrot do forumowiczów. Napisałem do jednego, a czytają wszyscy
    Pozdrawiam, Gordon

  11. #71

    Domyślnie

    Kończę drugi sezon grzewczy i właściwie wszystko z kominkiem w porządku. Uszczelka w świetnym stanie, Deflektor i płyty szamotowe w w całości choć na dolnej jest jedno pęknięcie ale to chyba normalne. Właściwie wszystko byłoby o.k gdyby nie jeden mankament. Ruszt. Żeliwny ruszt jest już potwornie zdeformowany. Zrobiła się z niego beczka. Cały popękał i w żaden sposób już nie mieści się w popielniku. Wszyscy tak mają czy trafiłem na jakąś felerną partię? Właściwe od nowego roku prosi się o wymianę a że pierwszy sezon grzałem od święta to wychodzi że co sezon trzeba by go wymieniać. Słabo trochę.
    Gdzie dostać takowy? Zamawiał gdzieś ktoś online?

  12. #72
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    staszek-murator

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-534
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cześc,

    Używam takiego kominka drugi sezon, mam kilka pytań, jeśli ktoś może pomóc bardzo prosze. Oto mój problem:

    Moja instalacja:
    - W.w kominek w układzie otwartym ogrzewa bufor który ma 500L - Na kominku ustawiam temperature pracy pompy na 65st. (czy ustawićwiećej? np 70-75?) Kilka razy sie wyłaczy - póżniej przy już mocno nagrzanym kominku utrzymuje tą temp.
    -Bufor 500L jest połączony z wodą w grzejnikach i w podłogówce (dom 100m, podłogówki na 50mkw). Jeśli woda z kominka w węzownicy podgrzeje wode w buforze do temp 55st, wtedy uruchamia się Pompa od C.O i leci 55st (czy ustawic więcej np 60-65? na grzejniki i ta woda też grzeje wężownice ktora jest w zasobniku CWU). Reasumujac woda z bufora ogrzewa grzejniki i ogrzewa zasobnik dla wody użytkowej).

    Problem:
    - Podłogi bardzo rzadko są "przyjemnie ciepłe" - nawet po dwóch dniach intensywnego palenia, są powiedzmy letnie ale bez szału
    - Trzeba naprawde dlugo palić żeby w domu bylo ciepło

    Z tego co przeczytałem temat problemy jakie myśle że mam to:
    -Brak zaworu mieszającego na układzie otwartym dla kominka
    -Za duży Bufor - za dużo wody do ogrzania w układzie

    Teraz czy dobrze rozumuje:
    - Rozumiem ze zastosowanie zaworu mieszajacego jest konieczne - to nie podlega dyskusji - zrobię to (jeśli macie namia na kogos ktos zna sie na tych instalacjach z woj, łodzkiego - a najlepiej z Łodzi to poprosze o kontakt?)

    - Czy skasować bufor i dać wymiennik płytowy? Jeśli tak to jaki? Jeśli nie to co?

    Wiem że to sporo informacji i nie będzie się pewnie wszystkim chcialo czytać, jednak dziękuje za jakakolwiek pomoc - bo już mi ręce opadają a drewna idzię więcej niż jakbym ogrzewał gazem (mam też podlaczony piec gazowym pod ta instalacje - z pominięciem bufora 500l i wszytsko dziala na gazie super - podloga super ciepla itd)
    Ostatnio edytowane przez staszek-murator ; 29-11-2016 o 11:12

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał staszek-murator Zobacz post
    Cześc,

    Używam takiego kominka drugi sezon, mam kilka pytań, jeśli ktoś może pomóc bardzo prosze. Oto mój problem:

    Moja instalacja:
    - W.w kominek w układzie otwartym ogrzewa bufor który ma 500L - Na kominku ustawiam temperature pracy pompy na 65st. (czy ustawićwiećej? np 70-75?) Kilka razy sie wyłaczy - póżniej przy już mocno nagrzanym kominku utrzymuje tą temp.
    -Bufor 500L jest połączony z wodą w grzejnikach i w podłogówce (dom 100m, podłogówki na 50mkw). Jeśli woda z kominka w węzownicy podgrzeje wode w buforze do temp 55st, wtedy uruchamia się Pompa od C.O i leci 55st (czy ustawic więcej np 60-65? na grzejniki i ta woda też grzeje wężownice ktora jest w zasobniku CWU). Reasumujac woda z bufora ogrzewa grzejniki i ogrzewa zasobnik dla wody użytkowej).

    Problem:
    - Podłogi bardzo rzadko są "przyjemnie ciepłe" - nawet po dwóch dniach intensywnego palenia, są powiedzmy letnie ale bez szału
    - Trzeba naprawde dlugo palić żeby w domu bylo ciepło

    Z tego co przeczytałem temat problemy jakie myśle że mam to:
    -Brak zaworu mieszającego na układzie otwartym dla kominka
    -Za duży Bufor - za dużo wody do ogrzania w układzie

    Teraz czy dobrze rozumuje:
    - Rozumiem ze zastosowanie zaworu mieszajacego jest konieczne - to nie podlega dyskusji - zrobię to (jeśli macie namia na kogos ktos zna sie na tych instalacjach z woj, łodzkiego - a najlepiej z Łodzi to poprosze o kontakt?)

    - Czy skasować bufor i dać wymiennik płytowy? Jeśli tak to jaki? Jeśli nie to co?

    Wiem że to sporo informacji i nie będzie się pewnie wszystkim chcialo czytać, jednak dziękuje za jakakolwiek pomoc - bo już mi ręce opadają a drewna idzię więcej niż jakbym ogrzewał gazem (mam też podlaczony piec gazowym pod ta instalacje - z pominięciem bufora 500l i wszytsko dziala na gazie super - podloga super ciepla itd)
    Ja mam wodniaka w układzie zamkniętym, bez bufora i jestem bardzo zadowolony. Podłogówka (na całej powierzchni) skutecznie odbiera energię od kominka. A podłoga przy dobrze wykonanej podłogówce nigdy nie będzie "ciepła". Nie będzie jedynie zimna.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  14. #74
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Podstawa ;
    Zawór 3-drożny TERMOSTATYCZNY gwarantujący temperaturę na POWROCIE na minimum 55st [ 65 jak jest instalowany dalej od wkładu ] .Liczy się temperatura która realnie dociera do wkładu.

    Brak tego zaworu = brak gwarancji

    Dotychczas temperatura powrotu próbowałeś zasilać c.o. a to zasadnicza różnica , z bufora nie rezygnuj jak poprawisz to co masz teraz źle to i reszta zacznie działać .
    Darek B

  15. #75
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    staszek-murator

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-534
    Posty
    9

    Domyślnie

    Z Opcji otwartego układu ze względu bezpieczeństawa nie chciałbym rezygnować.

    Co do zaworu, w którym miejscu go zamontować? na rurze zasilającej bufor w ciepło (przed czy za buforem??

  16. #76

    Domyślnie

    Na powrocie z bufora do kominka. Woda, która wraca z bufora do kominka ma się mieszać z tą, która bufor zasila.

  17. #77
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    staszek-murator

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-534
    Posty
    9

    Domyślnie

    Jaką temperature zadać na sterowniku dla wody w kominku? Skoro zawor trojdrozny na 65? też 65 czy więcej?

  18. #78

    Domyślnie

    Ja u siebie mam zawór 55 stopni a pompa startuje od 65 stopni.

  19. #79
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Ja u siebie mam zawór 55 stopni a pompa startuje od 65 stopni.
    Źle .
    Pompa powinna startować przy 45-50 stopni.
    Darek B

  20. #80
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał staszek-murator Zobacz post
    Jaką temperature zadać na sterowniku dla wody w kominku? Skoro zawor trojdrozny na 65? też 65 czy więcej?
    Doprecyzuj pytanie.
    Darek B

Strona 4 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony