dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Jak stworzyć nowoczesny ogród na wąskiej działce?

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar olgusieniunieczka
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

Domyślnie Jak stworzyć nowoczesny ogród na wąskiej działce?

Witam,
    wiosna tuż tuż, więc to ostatni dzwonek na aranżację ogrodu. Nie znam się na tym więc proszę o pomoc.
    Założenia są takie:
    minimalizm, ale nie przesadny; proste formy spod linijki; sporo rodzimej roślinności; domek do zabaw w ogrodzie.

A mamy pobudowlane pobojowisko z dość ciężką glebą. Działka znajduje się na terenach rolnych sklasyfikowanych jako III a, teren piaszczysto-gliniasty, miejscami gliniasto-piaszczysty. Woda na szczęście w zasadzie nie "stoi" na działce, ale teren do dobrze przepuszczalnych nie należy.

Działka ma 75 m długości i 23 szerokości.

Wjazd na działkę od wschodu, czyli ogród znajduje się po południowej stronie domu.

Od zachodu, tuż za płotem jest brzozowy lasek. To zielone kółko to jedyne duże nasadzenie u nas- czyli 8-9m dąb.

Dookoła działki posadziliśmy tuje smaragd, którą chcemy ciąć jak klasyczny żywopłot. Docelowa wys. nie więcej niż 1,7m. Częśc tuj już osiągnęła docelową wys.

Po północnej stronie chciałabym urządzić warzywniak i posadzić jakieś drzewka owocowe. Garaż to parterowa kostka więc nie zacienia bardzo tej strony.

Dom jak w avatarze, taras i podjazd z szarej kostki. Te zielone pkt na tarasie to betonowe kwietniki, w mniejszym chcę trzymać zioła, bo jest tuż przy wyjściu na taras z kuchni, w drugim??? Trawa??

Wizja lokalna później. Okazuje się, ze nie mam żadnego sensownego zdjęcia otocznia na Picasie.

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michcia1

Domyślnie

Podnoszę.
    Wiem, ze temat z lutego.Też mam działkę 22m na 100m, więc wąską.
    może ktoś ma pomysł na taką działkę. Albo odeśle gdzie trzeba.

3. Łysy trawnik po zimie? Przywróć mu ładny wygląd! Wejście do domu. Planujemy przestrzeń między ogrodzeniem a domem Podgrzewanie wody w odkrytym basenie. Jak wykorzystać do tego celu energię słoneczną? Jak zaprojektować przydomowy ogród? Pomysł na przytulny i tętniący życiem ogród

Domyślnie

Spróbuj napisać może do Elfir naszej ekspertki może coś doradzi .
    Róże w ogrodzie M95L
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ight=aniqa1982
    Zapraszam do komentowania

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM
    Elfir

Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

Domyślnie

zajrzyj do wątku Spirea - wklejała projekt swojego minimalistycznego ogrodu.

Ty masz piękne tło - lasek, którego nie zasłaniaj wysokimi iglakami.

Tuje na całości to moim zdaniem kiepski pomysł
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-07-2013 o 21:41
    Mam wątek w dziale "Ogłoszenia drobne"

Elfir stawia klocka - dziennik
    Komentarze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia