dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rewqq

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    rybnik
    Posty
    102

    Domyślnie kiedys pole 4 kategorii, teraz ma być wielki sad...

    więc jest tak:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaaaaaaaa.JPG
Wyświetleń:	279
Rozmiar:	35,3 KB
ID:	200993
    pół metra słabej ziemi i piach. Mokro, spływa do naszej "doliny" woda z górki, duzo jakiś cieków.
    w przyszłości ma być sad i mały ogródek i zmieścić ma sie jeszcze garaż-blaszak.

    O ile wiem jak urządzić dom, to co do ogrodu, ustawienia garazu, rozplanowania płotu nie mam żadnej koncepcji.

    Jestem zbyt leniawa aby przy tak duzej dzialce sadzic kwaituszki, więc zostają jakieś krzaki ozdobne wieloletnie. No i oczywście sad - same drzewa owocowe + krzaki, ale nie równo w rządkach, ale jak nie zrobić chaosu?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rewqq

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    rybnik
    Posty
    102

    Domyślnie

    acha, dom jeszcze nie "odrosł" od ziemi

    stawu raczej nie planujemy, bo boimy sie komarów i bedziemy miec małe dzieci

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    piach i wysoki poziom wód gruntowych bardzo ogranicza dobór gatunków do sadu.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rewqq

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    rybnik
    Posty
    102

    Domyślnie

    więc co? POMOCY
    czytam w poradnikach ze niby te drzewa owocowe to takie proste...

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie wiem co za poradniki czytasz, ale proste to byłoby posadzenie lasku z okolicznych drzew i krzewów + dzikie jezyny i maliny.

    Drzewa owocowe wymagają stałej opieki (opryski przeciw szkodnikim i chorobom, przerzedzanie zawiązków, odchwaszczanie międzyrzędzi), jesli mają być z nich owoce.

    Nie jestem sadownikiem, więc myślę, że porady profesjonalne co do doboru gatunków, odmian i podkładek na Twoje gleby znajdziesz na forum sadowniczym:
    http://www.sadownictwo.com.pl/index.php/forum/

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na wilgotne piaski nada się jeżyna malinowa (Rubus illecebrosus) - jest to niska roślinka (do kolan), o silnie ekspansywnym wzroście (dobry zadarniacz przed wyższe krzewy od strony słonecznej). Ale owoce ladniej wygladają niż smakują (są mdłe, trochę jak morwa), więc nadają się bardziej do dekoracji niż do przetworów.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony