dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie pergola z drewna liściastego

    Mam w lesie obok domu stare graby którym muszę przyciąć grubaśne gałęzie. A że muszę zrobić pergolę pod winogrono, to kombinuję czy nie wykorzystać tego materiału. Mogłaby by mieć ciekawe fantazyjne podpory. Tylko czy się nadaje? Nigdzie nie znalazłem informacji o zastosowaniu drewna grabowego na takie konstrukcje architektury ogrodowej. W kominku trochę szkoda spalić. Poradźcie proszę w temacie.
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    akurat z grabem jest taki kłopot że jest bardzo podatny na grzyby. Także raczej nie posłuży Ci długo. Zawsze możesz to zabezpieczyć impregnatem wodnym z zasadowym węglanem miedzi ( nawet pod jakiś olej czy inną substancję typu bejca).

    Tak samo jest zalecenie ( nie moje, chirurgów drzew), żeby nie ciąć zbyt grubych konarów bo takie rany szybciuteńko łapią infekcje. Ja mam stary żywopłot grabowy i z obserwacji widzę, że tak rzeczywiście jest. Teoria jest taka, że bezpiecznie jest ciąć pędy do 3 cm średnicy.
    REKLAMA

  3. #3

    Domyślnie

    Muszę je przyciąć bo ciągną do światła i wchodzą na trawnik pod domem. Z impregnacją sobie poradzę. Bardziej martwi mnie to jakie naprężenia są w tym drzewie. Np. jesion po ścięciu pęka i rozłupuje się sam. Nie wiem jak to jest w przypadku graba
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    tego nie wiem niestety
    REKLAMA

  5. #5

    Domyślnie

    No i zaryzykowałem zrobienie z graba podpory pod winorośl i klematisy. Poniżej zdjęcia. Rośliny jeszcze niewielkie więc na nie proszę nie patrzeć.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08989.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	51,1 KB
ID:	199603   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08990.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	68,1 KB
ID:	199606   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08991.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	52,8 KB
ID:	199608   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08992.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	60,7 KB
ID:	199610  
    ===DARPIOT===
    [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony