dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Stolarka na profilu Aluplast 8000- jacy dobrzy producenci okien, co myślicie?

    Wypatrzyłam taki profil:
    http://www.aluplast.com.pl/index.php...strona=1&id=38
    Oglądałam, niestety, tylko narożnik takiego okna.Amatorskim okiem-to może być...

    Czy macie swoje obserwacje takiego okna, jak sprawują się okna na profilu aluplast?
    Jak gatunkowo prezentują się okna?
    Dlaczego tak niewiele o nich słychać?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Stynia Zobacz post
    Wypatrzyłam taki profil:
    http://www.aluplast.com.pl/index.php...strona=1&id=38
    Oglądałam, niestety, tylko narożnik takiego okna.Amatorskim okiem-to może być...

    Czy macie swoje obserwacje takiego okna, jak sprawują się okna na profilu aluplast?
    Jak gatunkowo prezentują się okna?
    Dlaczego tak niewiele o nich słychać?
    Wg mnie całkiem niezły profil co do producentów to znam jednego z Poznania, którego ewentualnie mogę polecić.

    a dlaczego nie słychać ? - to pytanie chyba trzeba zadać marketingowcom z Aluplasta


    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o rozgłos, to mam nadzieję, że wkrótce o tej serii profili będzie zdecydowanie głośniej. Promocja związana z tymi profilami startuje . Coraz większa liczba producentów wprowadzających go do oferty z pewnością zwiększy też jego dostępność na rynku. Podobnie jak seria profili energeto jest to rozwiązanie dedykowane do budwonictwa energooszczędnego i tzw. pasywnego. Oczywiście na prezencję i funkcjonalność okna ma wpływ wiele róznych czynników, poza samym profilem, ale w przypadku zainteresowania mogę wskazać producentów do których można skierować zapytania w tej sprawie.

  4. #4

    Domyślnie

    Artykuł "Profile okienne PVC. Klasa A kontra klasa B" jest bardzo ciekawy, w jakiej grupie jest profil aluplastu ideal 8000?
    pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mogę polecić firmę EKO-OKNA, która robi okna z profilu IDEAL 8000. Z jednym ale: cena tych okien nie jest konkurencyjna w stosunku do okien z profilu VEKA ALPHALINE (przynajmniej jeśli chodzi o oferty, które ja sporządzam dla swoich klientów).
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  6. #6

    Domyślnie

    Brass ma racje, V90+ z Vetrexu wychodzi taniej jak ten 8000 z Eko okien, może to właśnie przez jego cenę nie jest popularny ?

    Na pewno dobrym producentem ale na Energeto jest Adams.

    Ideal 8000 jest zdaje się w klasie B, przez co jeszcze trudniej mu konkurować np z Veką w klasie A

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Brass ma racje, V90+ z Vetrexu wychodzi taniej jak ten 8000 z Eko okien, może to właśnie przez jego cenę nie jest popularny ?

    Na pewno dobrym producentem ale na Energeto jest Adams.

    Ideal 8000 jest zdaje się w klasie B, przez co jeszcze trudniej mu konkurować np z Veką w klasie A
    Nigdzie, ale dokładnie nigdzie nie znalazłam opisu Aluplastu dot ich klasy A czy B...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Na pewno dobrym producentem ale na Energeto jest Adams.

    Ideal 8000 jest zdaje się w klasie B, przez co jeszcze trudniej mu konkurować np z Veką w klasie A

    Czy o tym piszesz?
    http://www.adams.com.pl/pl/system-pvc/okna-ideal-8000
    lecz mi się wydaje, że wzmocnienie futryny było pełne w narożniku, który oglądałam!
    Ostatnio edytowane przez Stynia ; 22-02-2013 o 09:27

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Na pewno dobrym producentem ale na Energeto jest Adams.
    AdamS produkuje też okna na klasycznym złożeniu Ideal 8000. W wersji max to się chyba nazywa Passiv line plus. Pisząc całkiem niedawno o innym "najcieplejszym" oknie miałem okazję pooglądać trochę kwitów.
    PRO QUALITY

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stynia Zobacz post
    Nigdzie, ale dokładnie nigdzie nie znalazłam opisu Aluplastu dot ich klasy A czy B...
    A to takie ważne mając na uwadze, że kształtownik o ścianie 2,79 jest w klasie B, a 2,81 już w klasie A? 0,02mm? Niby w jaki znaczący sposób na konstrukcję okna może wpłynąć grubość włosa przysłowiowej blondynki?
    PRO QUALITY

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    A to takie ważne mając na uwadze, że kształtownik o ścianie 2,79 jest w klasie B, a 2,81 już w klasie A? 0,02mm? Niby w jaki znaczący sposób na konstrukcję okna może wpłynąć grubość włosa przysłowiowej blondynki?
    no cóż, może być i klasa C, której się przecież już nie podaje!

    złaź z tej blondynki
    Ostatnio edytowane przez Stynia ; 22-02-2013 o 10:32

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stynia Zobacz post
    no cóż, może być i klasa C, której się przecież już nie podaje!
    Mocny argument

    Cytat Napisał Stynia Zobacz post
    złaź z tej blondynki
    Z największą chęcią. Szkoda czasu na dyskusję z "argumentami".
    PRO QUALITY

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Stynia Zobacz post
    no cóż, może być i klasa C, której się przecież już nie podaje!

    złaź z tej blondynki
    nie ma się co złościć droga Styniu - kolega Test jak zwykle w swoim specyficznym stylu zwrócił uwagę, że akurat TA informacja jest bardzo mało istotna dla Ciebie czy też dla samego gotowego okna.

    Pozdrawiam

    PS: tak mi właśnie wpadło do głowy w jaki sposób inwestor może sprawdzić rzeczywistą grubość ścianek w gotowym oknie ??

  14. #14

    Domyślnie

    przy odwodnieniu

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    nie ma się co złościć droga Styniu - kolega Test jak zwykle w swoim specyficznym stylu zwrócił uwagę, że akurat TA informacja jest bardzo mało istotna dla Ciebie czy też dla samego gotowego okna.

    Pozdrawiam

    PS: tak mi właśnie wpadło do głowy w jaki sposób inwestor może sprawdzić rzeczywistą grubość ścianek w gotowym oknie ??
    seksizm, qrde!

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    przy odwodnieniu

    A ono tam jest ? trzeba sobie wcześniej kupić suwmiarkę do mierzenia 0,00001 carata
    Pomysł jest jednak świetny!
    Ostatnio edytowane przez Stynia ; 22-02-2013 o 11:29

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    kolega Test jak zwykle w swoim specyficznym stylu zwrócił uwagę, że akurat TA informacja jest bardzo mało istotna
    Hm...specyficzny styl? To niby co trzeba napisać w poście o klasach kształtowników, aby było stylowo, ale niespecyficznie?
    PRO QUALITY

  18. #18

    Domyślnie

    Adamsa lubię, do tej pory brak problemów z ich oknami od kilku lat

  19. #19

    Domyślnie

    Poproszę wobec tego o namiary na producentów



    Drążąc dalej temat, znalazłam:
    profil Aluplast Ideal 8000 ze wzmocnieniem zamkniętym w ramie:http://www.aluplast.com.pl/index.php...g&kategoria=36
    http://oknacennik.pl/okna.php?ceny=aluplast_ideal_8000

    oraz stary cennik ADAMSa, lecz bez informacji czy to netto, brutto, cena brutto 8% z montażem:
    http://www.adams.com.pl/cennik.php -(trzeba otworzyć plik, bo tam jest Ideal8000)


    Znalazłam również produkcje na okuciach http://hurtowniaokien.pl/pl/c/Siegen...-Titan-AF/132- jakie ono ma funkcje?

    Cytat Napisał aluplast Zobacz post
    Jeśli chodzi o rozgłos, to mam nadzieję, że wkrótce o tej serii profili będzie zdecydowanie głośniej. Promocja związana z tymi profilami startuje . Coraz większa liczba producentów wprowadzających go do oferty z pewnością zwiększy też jego dostępność na rynku. Podobnie jak seria profili energeto jest to rozwiązanie dedykowane do budwonictwa energooszczędnego i tzw. pasywnego. Oczywiście na prezencję i funkcjonalność okna ma wpływ wiele róznych czynników, poza samym profilem, ale w przypadku zainteresowania mogę wskazać producentów do których można skierować zapytania w tej sprawie.
    Ostatnio edytowane przez Stynia ; 24-02-2013 o 09:19

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Stynia - muszę pogratulować samozaparcia w poszukiwaniach
    Podajesz link do starej strony i nieaktualnego cennika w wersji "dealerskiej", którego nie ma na nowej.
    Tamten cennik był w cenach netto, przed rabatem, bez montażu .
    Mimo, że nowy specjalnie nie różni się w cenach wyjściowych to niewiele będzie to dla Ciebie pomocne w tej chwili.
    Wypisz swoje główne warunki stawiane oknom i odwiedź jakiegoś przedstawiciela w swojej okolicy, który ma u siebie takie okna.
    Ocenisz produkt, wykonanie , przygotowanie przedstawiciela do sprzedaży i montażu, wypytasz o interesujące rozwiązania, etc.
    "Suche" zapytania mejlowe i takież odpowiedzi niewielką mają wartość merytoryczną, jednak na pewno wprowadzają większy mętlik w głowie.
    Ostatnio edytowane przez stary ; 24-02-2013 o 18:15

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony