dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 56
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 1112
  1. #261
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    Gratuluję werwy do pracy i życzę owocnego weekendu

  2. #262
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Kordelia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-140
    Posty
    343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    O kurcze! Dobrze, że zajrzałam Piękne tapety, normalnie rewelacja. Już zaczynam kombinować, gdzie by zastosować taką żółtą tapetę! Do dziś żałuję, że nie kupiłam materiału na zasłony w tym kolorze. Ja szukam tapety do gabinetu, w odcieniach zieleni, to ma być gabinet w stylu angielskiego klubu dla dżentelmenów i nie mam zupełnie pomysłu Niezła zagwostka z tymi tapetami!
    Styl angielski? ...zobaczymy co z tego wyjdzie!

    W stylu angielskim

  3. #263
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    nita dzięki - weekend mamy mega pracowity, ale przynajmniej widać w końcu jakieś postępy
    Kordelio - zobacz sobie tapety na stronie Artfunk Co do żółtego to chyba niewielu osobom się podoba, u mnie w bibliotece jest to jednak najkorzystniejsze rozwiązanie ze względu na panujący w niej całodzienny półmrok Po przymiarkach inne kolory wyglądają tam mega smutno.

  4. #264

    Domyślnie

    Uważam, że żółty to bardzo dobry kolor i fajnie ociepli, skoro mówisz, że pomieszczenie mroczne tapeta pójdzie na całość czy na wybrane ściany?

  5. #265
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Zastanawiam się jeszcze. W sumie na jednej całej ścianie będą regały dla mojego 1000 książek Zostaje więc ściana na wprost i ściany z oknem i drzwiami. Chodziło mi po głowie aby dać tam gdzie okno drzwi i zabudowa te pasy, które pokazywałam poniżej a na dużej wolnej ścianie, któryś z dwóch wzorów.

  6. #266
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Listwy, sztukaterie

    Jakość zdjęć taka sobie - robiłam je telefonem

    wszelkie łączenia, szpary i inne takie uzupełnione będą akrylem, szlifowane po wyschnięciu i pomalowane

    Tak wygląda listwa pełna jaką zastosowaliśmy aby zabudować karnisze:





    listwa zwykła przylegająca do ściany



    Sypialnia







    pokój córki








  7. #267

  8. #268
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Kordelia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-140
    Posty
    343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    No super to wygląda! My również zamówimy pełne listwy bo z tym g-k to byłoby strasznie dużo roboty.
    Styl angielski? ...zobaczymy co z tego wyjdzie!

    W stylu angielskim

  9. #269
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Zgadza się - nie dość, że masakryczna zabawa to do tego dodatkowe koszty. Te listwy klei się bardzo szybko na klej Soudal Montage fix. Po przyklejeniu konstrukcja zabudowy do karniszy jest mocna i stabilna.

  10. #270
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    booosko

  11. #271
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Właśnie odebrałam tapetę do garderoby przysłaną w ekspresowym tempie z USA. Kupiona i zapłacona 30.04. - dzisiaj odebrana z poczty
    Trochę się bałam jak to będzie z cłem i podatkiem ale nie zapłaciłam ani grosza Tapeta po doliczeniu kosztów przesyłki wyszła i tak w połowie ceny niż u naszych rodzimych sprzedawców. Zresztą tego wzoru nawet nigdzie nie widziałam w ofercie.
    Mogę śmiało polecić zakupy przez ebay od tego sprzedawcy : http://stores.ebay.pl/thefabricco
    Poza tapetami ma tez cudowne tkaniny.

  12. #272

    Domyślnie

    Tutli widzę, że zdecydowałaś się na piekarnik gorenje. Je też zrezygnowałam ze smega na rzecz tej marki Jednak na koniec z kaską krucho i każdy grosz ogląda się trzy razy
    Widziałaś go na żywo? Ja miałam okazję pomacać piekarnik jakieś dwa tygodnie temu i trochę mnie zdziwiło, że chromowane elementy są w macie z kolei rączki lodówek w połysku no co za niekonsekwencja

    Kanarkowe tapety super A może daj lamperię na dole paski na górze wzorki? chyba było by ładniej niż każda ściana w inny deseń
    Zapisuje namiar za ocean, ładne rzeczy tam mają
    trochę rustykalnie, odrobinę glamour, ciut barokko
    jeśli chcesz o coś zapytać...
    mail.twoofus♥gmail.com

    "The greatest enemy of a good plan is the dream of a perfect plan"

  13. #273
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    hej TwO
    No niestety wykończeniówka wykańcza także finansowo. Piekarnik mam już na miejscu, ale jeszcze nie używam. Cóż ogólnie wygląda całkiem przyzwoicie - niestety nie mogłam go pomacać przed zakupem i poczułam niesmak na widok tego matu Niedawno robiłam nową kuchnie w obecnym mieszkaniu i trochę zainwestowaliśmy grosza w dobry sprzęt, który teraz w nim (poza pralką i lodówką) musi zostać więc kolejne tego typu zakupy mnie dobiły, ale ponieważ kuchnia nowoczesna to mi ten sprzęt do retro nie pasuje. Jedyne co chce stąd zabrać to moja ulubiona lodówka side by side - za bardzo może się nie zgra ale trudno, innej na razie nie chcę.

    Pan Mąż mnie pociesza "że obecnie i tak robią sprzęt, który ma ograniczona żywotność więc za parę lat jak siądzie pomyślimy o czymś lepszym a tymczasem lepszy ogórek w garści niż kanarek na dachu i trzeba jakoś to przeboleć"
    Wczoraj miałam wizytę pana co nam będzie utwardzał drogę dojazdową i podwórko - masakra mamy do wyłożenia 500m2 o tym jaki to wydatek i ile "smegów" bym za to miała nawet mi się nie chce myśleć
    Nad tym gabinetem cały czas rozmyślam. Jedyne co wiem to że ma być żółciasty z białymi regałami na całej jednej ścianie. Tapety cały czas jeszcze szukam mimo, że na prowadzeniu jest jednak żółta wersja tapety Ronalda Reddinga Teahouse Parthenon in Archives II
    Bardzo mi się podoba ale to chyba jakaś stara kolekcja bo bardzo ciężko ja dostać gdziekolwiek. Niekoniecznie muszą też być te paski. Wszystko zależy jaka tapetę w końcu się zdecyduję.


  14. #274

    Domyślnie

    hi hi mój mąż tak samo mówi Mnie się gorenje całkiem podoba a w szczególności jego pokrętełka tym bardziej ze ja już mam lodówkę gorenje retro, która ze względów ekonomicznych przeprowadza się z nami Nawet uchwyt ma w macie więc będzie komplet Ale marzę, że w niedalekiej przyszłości wymienię ją na jakiś większy model.
    Ogromną powierzchnię macie do utwardzenia. Kiedyś u siebie pisałam o angielskich żwirowych podjazdach, umacnianych taką matą komórkową np http://coregravel.pl/ Przymierzam się u siebie do takiego rozwiązania na części podjazdu ale realizacja dopiero w przyszłym roku
    trochę rustykalnie, odrobinę glamour, ciut barokko
    jeśli chcesz o coś zapytać...
    mail.twoofus♥gmail.com

    "The greatest enemy of a good plan is the dream of a perfect plan"

  15. #275
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Bardzo długo zastanawiałam się nad lodówką. Początkowo planowałam zabudowaną albo właśnie retro- ale nie znalazłam żadnej w rozsądnej cenie która miałaby no-frosta no i wszystkie są z małymi zamrażarkami. Tymczasem ja przyzwyczaiłam się do mojej dużej lodówki - szczególnie że robię latem sporo mrożonek na zimę. Szukając side by side wszystko to co mi się podobało i było bez dystrybutora wody, (którego nie chce mieć w lodówce) zaczyna się od 6tyś i stwierdziłam więc, że moja aktualna lodówka musi jednak zostać z nami Retro lodówki są śliczne, ale niestety dla mnie za malutkie. Moim zdaniem to Gorenje nie wygląda wcale gorzej od designerskiego smega. U mnie wybór tego piekarnika przesądziła jego czarna szyba - pokrętełka ma słodkie
    Co do powierzchni do utwardzenia mamy prawie 3tyś m2 działki, w tym jest droga dojazdowa długości prawie 70m - bo dom stoi w drugiej linii zabudowy. Niestety zachciało się nam mieszkać w cudnych okolicznościach przyrody to teraz trzeba bulić podwójnie za różne atrakcje typu przyłącza i kostka

  16. #276
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    tutli_putli u nas do utwardzenia było ok.60m drogi dojazdowej do działki (też druga linia zabudowy i ładne okoliczności przyrody). Poradziliśmy sobie za pomocą koparki (usunięcie ok. 30cm humusu), geowłókniny (gramatura200), klińca frakcji mieszanej oraz walca drogowego z wibracjami Całość inwestycji ok.10tys. Po tej dróżce jeździły już gruchy z betonem a także bez szwanku przetrwała zimę. Woda tam nie stoi bo wszystko przesiąka przez kliniec a następnie spływa w dół działki w kierunku lasu (działkę mamy z lekkim spadkiem).
    Tak więc polecam taki sposób utwardzania nawierzchni. Po zakończeniu budowy podjazd zamierzamy utwardzić tak samo, jedyna kostka jaka się pojawi to tylko na chodniku od furtki do domu.
    Zimą na klińcu jest lepsza przyczepność niż na asfalcie (no chyba że jest sypany solą).
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 10-05-2013 o 09:51
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  17. #277
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Moniss my dostaliśmy całkiem przyzwoitą wycenę na: wykorytowanie, zrobienie wszystkich potrzebnych krawężników i obrzeży oraz utwardzenie wszystkiego takim kruszywem jak na zdjęciu.

    Planowaliśmy podobnie wysypać drogę kamieniem a pod domem ułożyć kostkę ale wczoraj zostaliśmy uświadomieni, że z tego kamienia będzie nam się wszystko drobne wnosiło i kostka będzie ciągle zaniesiona. Więc jak robić to albo całość od razu kostką, albo zostawić na razie wszędzie kamyki. Dla tego w tym roku najprawdopodobniej zrobimy tylko ten kamień i przygotujemy go do kostki, którą damy być może w przyszłym roku. U nas jest spadek od drogi do domu i później drugi spadek od do domu do końca działki. Utwardzić chcemy też niewielki plac przed wjazdem do garażu - w planach być może stanie tam kiedyś wiata garażowa. Ze względu na dziwne usytuowanie garażu względem wjazdu na działkę musimy mieć też pole manewrowe do manewrowania samochodem. Zieleniny i trawy do koszenia i tak będziemy mieć pod dostatkiem, nawet jak pod utwardzenie pójdzie to 500m2

  18. #278
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Tulipanowo, narcyzowo...

    Zasadzone jesienią, w mozole 600 cebulek wydało plon














































  19. #279
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    ale zaszalałaś. piękne te kwiatki.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  20. #280
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Kordelia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-140
    Posty
    343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał tutli_putli Zobacz post
    Listwy, sztukaterie

    Jakość zdjęć taka sobie - robiłam je telefonem

    wszelkie łączenia, szpary i inne takie uzupełnione będą akrylem, szlifowane po wyschnięciu i pomalowane

    Tak wygląda listwa pełna jaką zastosowaliśmy aby zabudować karnisze:





    Sypialnia





    pokój córki




    Małgosiu, powiedz mi proszę jakiej wysokości macie te listwy podsufitowe? My z konieczności musimy wziąć w salonie wys. 12 cm i przy wysokości pomieszczenia 3 m wydaje mi się strasznie niska
    Ostatnio edytowane przez Kordelia ; 11-05-2013 o 20:29
    Styl angielski? ...zobaczymy co z tego wyjdzie!

    W stylu angielskim

Strona 14 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony