dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piotrdb

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    dolnośląskie
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    6

    Domyślnie woda w starej piwnicy

    Witam,
    tak sobie czytam te tematy i wszyscy tu maja problemy z nowo powstalymi domkami, a ja mam problem ze starym poniemieckim budynkiem. Chodzi o to ze mam wode w piwnicy (jak wiekszosc tu z forum ) tyle ze u mnie niemcy zrobili odprowadzenie wody wewnatrz piwnicy, tzn pod kazda sciana jest takie korytko ktorym plynie sobie woda podskorna plynie tak 24h/dobe. Wszystkie te korytka sa polaczone i schodza sie do jednego rogu gdzie jest odplyw (rura taka hmm ceramiczna??) rura ta idzie ze spadem ok 50 m pod ziemia i ujscie ma w rzece.
    Problem nr 1
    rura (popekala-cos siadlo i albo sie wybrzuszylo bo zrobilo sie wiecej wody w kanalikach(korytkach) jest to ok w polowie fundamentu (piaskowiec) jak wsadzam tam dlugiego preta to czuc ze cos trzyma - jak to teraz udroznic??? probowalem wybrac ile sie da wyciaglalem kamienie korzenie i piasek ale dalej nie dosciegam woda splywa ale ma troche pod gorke

    Problem nr 2
    Woda splywa kanalikami ktore sa miedzy sciana a podlaga nie ma tam zadnej izolacji korytka te sa wykonane po czesci z cegly,piaskowca i kamienia mury ciagna wode (tynku w piwnicy brak) goly piaskowiec i cegla ciagna wode tak ze w mieszkaniu na parterze sciany sa zawilgocone i widac jaki idzie coraz wyzej.

    Myslalem zeby wstawic w te kanaliki ponawiercane rury pcv zeby woda szybciej splywala, bo jest jej naprawde sporo jak sie popatrzy to widac jak z dna wybija woda z piaskiem.

    Problem nr 3
    zawilgocone sciany jak je osuszyc??

    Problem nr 4
    jak pisalem wyzej pseudo odwodnienie mojej piwnicy ma ujscie w rzece rura jest prawie cala zanuzona w wodzie(gora rury na rowno z tafla wody) (przez lata rzeka nanosila roznosci wiec dno koryta rzeki sie podnioslo. Jak rzeka przybiera tak ze robi sie ok 2,5 m wody to ja w piwnicy mam ok 60cm
    za kazda rade bede bardzo wdzieczny
    pozdrawiam

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piotrdb

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    dolnośląskie
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    i jak doradzi ktos cos ??

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.194

    Domyślnie

    Problem co najmniej - trudny.
    Są firmy specjalizujące się w takich pracach.
    Trzeba by wuja Google popytać...

    Wrzuć jaki szkic czy parę fotek to łatwiej będzie coś obmyślić.
    Z opisu nie wszystko da się wywnioskować...

    Niemcy głupot nie robili!
    Wiedzieli jak budować.
    Jak zrobili fundament w mokrym terenie z automatycznym odwodnieniem - to działało lata całe...
    Ktoś coś popsuł.
    (jak zawsze w takich konstrukcjach)
    Może coś samo ze starości padło...
    Trzeba by odbudować to, co działało dobrze.
    Ale trzeba ZROZUMIEĆ - jak działało, aby jeszcze sprawy nie pogorszyć.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piotrdb

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    dolnośląskie
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    witam
    milo ze sie zainteresowales tematem bo rozpaczliwie szukam pomocy
    na dniach postaram sie o pare fotek
    walcze z tym caly czas i doszedlem do wniosku ze 4m od rogu fundamentu (tyle wchodzi mi pret) jest cos przytkane co lepsze jak zrobilem sobie pomiary na powirzchni to okazuje sie ze w okolicy tych 4m stoi niedawno wymieniony slup energetyczny co gorsze cos mi sie wydaje ze jak wymieniali stary na nowy to chyba mi odplyw uszkodzili

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kkdarch
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Sangrodz
    Kod pocztowy
    97-225
    Posty
    450

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrdb Zobacz post
    witam
    milo ze sie zainteresowales tematem bo rozpaczliwie szukam pomocy
    na dniach postaram sie o pare fotek
    walcze z tym caly czas i doszedlem do wniosku ze 4m od rogu fundamentu (tyle wchodzi mi pret) jest cos przytkane co lepsze jak zrobilem sobie pomiary na powirzchni to okazuje sie ze w okolicy tych 4m stoi niedawno wymieniony slup energetyczny co gorsze cos mi sie wydaje ze jak wymieniali stary na nowy to chyba mi odplyw uszkodzili
    Też walczyłem trochę z wodą w piwnicy.
    Czy problem zaczął się po postawieniu słupa czy występował wcześniej?
    W drenarce często występuje taki problem więc dobrze jest odkopać ,wyczyścić i dale będzie działać przez 40-50lat.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2011-08-20_13-49-06_390.jpg
Wyświetleń:	221
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	155766To co na zdjęciu to rura ceramiczna fi 200 a nad nią rosły drzewa owocowe.
    Czy poziom wody w rzece jest niżej niż poziom posadzki w piwnicy ?Ile?
    Jeśli chodzi o usunięcie wilgoci z fundamentów polecam z mojego doświadczenia Penatron.Łatwo się go używa i jest skuteczny a najważniejsze działa od środka i po kilku latach penetruje cały mur uszczelniając pory i szczeliny do 0,4mm.
    U siebie robiłem wewnątrz całą piwnicę zagłębioną w gruncie na 2,2m i teraz w piwnicy mam wilgotność na poziomie 32-35% jednak trochę to trwało zanim działanie środka było wyraźnie widoczne.Nie jest to tani środek ale skuteczność potwierdzona.http://www.penetron.pl/?loc=pl,198
    Dom z poddaszem użytkowym Sindbad 2G 138m2 powierzchni użytkowej.Sama podłogówka 186m2+piwnica i garaż (nie ogrzewany). Sciany silka24cm+20cm styro(0,039).Poddasze 28cm welny(0,033).
    PC8kW tymi rencami DZ spiralne PE40 3x170m glina lekko wilgotna
    Recuperator tymi rencami + GWC rurowy
    Zużycie energii elektrycznej na CO i CWU Październik 2014 108kWh,Listopad 2014 375kWh,Grudzień 2014 637kWh,Styczeń 2015 677kWh,Luty 2015 640kWh,Marzec 2015 430kWh ,Kwiecień2015 210kWh

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrdb Zobacz post
    Witam,
    tak sobie czytam te tematy i wszyscy tu maja problemy z nowo powstalymi domkami, a ja mam problem ze starym poniemieckim budynkiem. Chodzi o to ze mam wode w piwnicy (jak wiekszosc tu z forum ) tyle ze u mnie niemcy zrobili odprowadzenie wody wewnatrz piwnicy, tzn pod kazda sciana jest takie korytko ktorym plynie sobie woda podskorna plynie tak 24h/dobe. Wszystkie te korytka sa polaczone i schodza sie do jednego rogu gdzie jest odplyw (rura taka hmm ceramiczna??) rura ta idzie ze spadem ok 50 m pod ziemia i ujscie ma w rzece.
    Problem nr 1
    rura (popekala-cos siadlo i albo sie wybrzuszylo bo zrobilo sie wiecej wody w kanalikach(korytkach) jest to ok w polowie fundamentu (piaskowiec) jak wsadzam tam dlugiego preta to czuc ze cos trzyma - jak to teraz udroznic??? probowalem wybrac ile sie da wyciaglalem kamienie korzenie i piasek ale dalej nie dosciegam woda splywa ale ma troche pod gorke

    Problem nr 2
    Woda splywa kanalikami ktore sa miedzy sciana a podlaga nie ma tam zadnej izolacji korytka te sa wykonane po czesci z cegly,piaskowca i kamienia mury ciagna wode (tynku w piwnicy brak) goly piaskowiec i cegla ciagna wode tak ze w mieszkaniu na parterze sciany sa zawilgocone i widac jaki idzie coraz wyzej.

    Myslalem zeby wstawic w te kanaliki ponawiercane rury pcv zeby woda szybciej splywala, bo jest jej naprawde sporo jak sie popatrzy to widac jak z dna wybija woda z piaskiem.

    Problem nr 3
    zawilgocone sciany jak je osuszyc??

    Problem nr 4
    jak pisalem wyzej pseudo odwodnienie mojej piwnicy ma ujscie w rzece rura jest prawie cala zanuzona w wodzie(gora rury na rowno z tafla wody) (przez lata rzeka nanosila roznosci wiec dno koryta rzeki sie podnioslo. Jak rzeka przybiera tak ze robi sie ok 2,5 m wody to ja w piwnicy mam ok 60cm
    za kazda rade bede bardzo wdzieczny
    pozdrawiam
    w zasadzie należy stwierdzić że punty 1-4 są od siebie całkowicie zależne.
    Kombinujesz nad kolejnymi " odprowadzeniami " wody z piwnicy , efekt okresowo ma prawo być całkowicie odwrotny czyli ułatwisz wodzie wpływanie do piwnicy.
    nie jest to właściwy kierunek - przynajmniej moim zdaniem
    Ostatnio edytowane przez T.W. ; 23-02-2013 o 07:43
    by budynek był przyjazny i bezpieczny
    nie może zabraknąć w nim skutecznej hydroizolacji
    są przypadki trudne ale nie niewykonalne
    MTW czyli np.Można To Wysuszyć

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    frank_gr

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    nieznanowo
    Kod pocztowy
    08-131
    Posty
    211

    Domyślnie

    sprobuj odkopac na tym 4 meterze byc moze korzenie jak zamiescil kolega zatkaly odplyw, a byc moze uszkodzili to moterzy slupa, a moze rura ropadla sie ze starosci. jak nie sprawdzisz nie bedziesz wiedzial.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony