dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Gres strukturalny rektyfikowany barwiony w masie! - czy warto?

    Przymierzam się do zakupu gresu strukturalnego w kolorze stalowym firmy Ergon. Mam pytanie czy taki gres może być z powodzeniem stosowany w kuchni, w przedpokoju, czyli w miejscach gdzie często jest brudno? Otóż chodzi mi głównie o to czy nie będzie chłonął brudu? Jak to jest z gresami nieszkliwionymi? Jak się je użytkuje? Czy można je jakoś zaimpregnować?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Może być stosowany, do tego jest wręcz przeznaczony.
    Wszystkie gresy niepolerowane nie chłoną brudu. Nasiąkliwość gresów jest bardzo niska nawet tych nieszkliwionych.
    Gresy ryflowane, nieszkliwione, o jakich piszesz, wbrew pozorom są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Nie nadają się coprawda najlepiej do garażu czy hal przemysłowych ale w domach, biurach - jak najbardziej.
    Takich gresów nie gruntuje się.

    Drobna uwaga. Wszystkie gresy są barwione w masie.Na gresach nie wykonuje się nadruków.
    Owszem czasem warstwa tej masy jest na płytkach nośnych cienka dla tanich gresów i po dłuższym oraz niezwykle intensywnym uzytkowaniu może się zetrzeć.
    Gresy pełne, bez dodatkowych warstw nośnych noszą nazwę "solid body" lub "body" i mają stosowny opis na opakowaniu lub w kartach specyfikacyjnych.

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Znaleźliśmy z mężem pasujący nam gres, o strukturze kamienia, nie wiem jak do dobrze opisać, przypomina strukturą trochę piaskowiec (takie niewypolerowany) i mieliśmy obawy, że będzie się niesamowicie brudzić.

    Na wielu płytkach warstwa nośna jest cienka, a to co znaleźliśmy to na 100% solid body.

    Tak czy inaczej, dziękuję za informację.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony