dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 92
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dar_o

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    134

    Domyślnie

    ok - krótko i na temat
    Choć nie chcę piany używać do wyrównywania - to było tylko jedno pytanie w trakcie dyskusji.... Które już zostało wyjaśnione i wycofane

    Dzięki za posty - jutro będę działał
    Ostatnio edytowane przez dar_o ; 23-11-2014 o 20:02 Powód: uzupełnienie

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie trzeba jej specjalnie głaskać, kłaść na na całym glifie (zwykle wystarczy do połowy ściany - ok 12 cm) i nie musi być super równo, także początkujący też może to ćwiczyć,.
    Chociaż faktycznie może tak być jak piszesz dla mnie to trochę namawianie do połowy staranności. Coś jakby próba mycia auta tylko z tej strony co przy chodniku pojedzie. I do tego mycia o takiego sobie. Bo niby po co zaraz na zicher?
    PRO QUALITY

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Jeśli będziemy wymagać wyrównania jak gładzi, to na pewno tym nie zachęcimy do przygotowania otworu. Przy klasycznym montazu z foliami nie widze potrzeby by tynkowac całą wnękę, bo folię będziemy kleili mniej więcej na głębokości ok 8-12cm. Więc po co dalej? Oczywiście tam gdzie kotwy (czyli nie zwykle nie dalej niz 20cm).
    A super dokładność? Nie będziemy z tego strzelać. Zwykle wystarczy jeśłi będzie równiej niż przy murowaniu. Zdarzyło mi się raz mieć ideał lepszy niż niejeden tynk. Folia układała się perfekcyjnie. Tylko jak to odnieść do przemarzania całej ściany - jeszcze kilka lat temu skuwałem tynki które nieopatrznie połóżono na całość wnęki .
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dar_o

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    134

    Domyślnie

    Khm khm khm
    Panowie - przestańcie się sprzeczać i napiszcie prostemu człowiekowi po prostu - co ma powiedzieć budowlańcom - jak mają to zrobić .... po prostu
    Ostatnio edytowane przez dar_o ; 23-11-2014 o 22:40

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał dar_o Zobacz post
    Khm khm khm
    Panowie - przestańcie się sprzeczać i napiszcie prostemu człowiekowi po prostu - co ma powiedzieć budowlańcom - jak mają to zrobić .... po prostu
    Ależ to żadna sprzeczka. Pana wybór, czy obrzuci Pan i wygładzi ościeża na pełną głębokość, czy do połowy. Pana wybór, czy wykonawcy zrobią to staranniej, czy mniej starannie. Było nie było to Pański dom nie nasz. Żaden z nas tam nie zamieszka, a Pan jednak chyba będzie musiał. Jak mocno będzie Pan chadzał na skróty do własnego domu, to też Pański wybór. Dla nas obu spierających się rzekomo pewne jest jedno, tynkować! Jak? Pański wybór.
    PRO QUALITY

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Wyrównać. To ważne a tak bardzo niedoceniane. Przykłady jak to jest zrobione są w tym wątku:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...okna&p=6681608
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dar_o

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    134

    Domyślnie

    Koniec końców na budowie zadecydowaliśmy dziś robić wyrównanie zaprawą. Jak będzie to wyglądać finalnie obiecuję obfocić i wciepić
    Dyskutującym za cenne rady dziękuję i pozdrawiam
    DS

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dar_o

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    134

    Domyślnie

    Otwory przygotowane pod montaż.
    Zgodnie z poradami osób z wątku - zrobiono je na zaprawie. Równiutkie czekają na ekipę montującą - ale to pod koniec zimy - na razie domek będzie się wietrzył i suszył
    A otwory są przygotowane następująco :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna.jpg
Wyświetleń:	2241
Rozmiar:	61,4 KB
ID:	292550

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał dar_o Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna.jpg
Wyświetleń:	2241
Rozmiar:	61,4 KB
ID:	292550
    Reszta, patrzeć, uczyć się i zacząć w końcu WYMAGAĆ !!!

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Tylko przyklasnąć i zazdrościć ekipie, która na montaż przyjedzie

    Pozdrawiam

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał dar_o Zobacz post
    Otwory przygotowane pod montaż.
    Zgodnie z poradami osób z wątku - zrobiono je na zaprawie. Równiutkie czekają na ekipę montującą - ale to pod koniec zimy - na razie domek będzie się wietrzył i suszył
    A otwory są przygotowane następująco :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna.jpg
Wyświetleń:	2241
Rozmiar:	61,4 KB
ID:	292550
    marzenie do montowania pozazdrościć

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dar_o

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    134

    Domyślnie

    Okna dziś zamontowane
    Ekipa faktycznie była baaaaardzo pozytywnie nastawiona i sądząc po reakcjach - podobało im się przygotowanie otworów - ukłony w Waszą stronę

    Rozpoczęli od oklejania kolejnych okien foliami do ciepłego montażu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno2.jpg
Wyświetleń:	1426
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	305401

    Po wstawieniu okna tarasowego w środku zrobiło się przytulnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno1.jpg
Wyświetleń:	1159
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	305402

    Powiem tak - na elementach montażowych nie oszczędzali - sporo punktów montażu kotwiczenia okien - co widać na zdjęciu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno3.jpg
Wyświetleń:	884
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	305399

    Pianki też nie żałowano - i to ponoc jakiejś lepszej, niebieskiej -jedną zostawili na później - dodam jej sobie po usunięciu klinów.
    Wygląda to tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno4.jpg
Wyświetleń:	1138
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	305400

    ---
    a całość wyszła tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno5.jpg
Wyświetleń:	1057
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	305403


    Pozdrawiam i z czystym sumieniem mogę dziś polecić ekipę montażową firmy KOBI-PLAST - szybko i na temat - sprawnie pomontowali wszystko co mieli pomontować. Obawiałem się o ten ciepły montaż - ale wygląda wszystko ok i jestem dziś pod pozytywnym wrażeniem.

    Z uwag - jakby ktoś chciał robić ciepły montaż - warto poza wyrównania klejem otworu zaciągnąć nieco kleju naokoło otworu okiennego - lepiej klei się wówczas na zewnątrz taśma - kiepsko klei się do pianowych pustaków ( mi zostawili jeszcze tubę specjalnego kleju do przyklejenia memrany - w nast. tygodniu będę zaciągał je klejem i tam gdzie odstanie taśma tam podkleję.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Eee, chyba Ci pokazówkę zrobili z tą liczną kotew, bo zwykle aż tyle nie jest potrzebne. Ale nie zaszkodzą.
    Jakby chcieli jeszcze coś poprawić, to mogliby te kliny sami powyciągać i dziury zapianować. Ja wiem że to jest praktycznie godzina roboty, a z podklejaniem taśm jeszcze więcej i do tego tam wychodzą wtedy największe fałdki, ale okej, w drugą stronę to ja się zastanowię czy nie skończyć szybciej roboty w zamian za puszkę piany i tubkę kleju)
    Na oko jest okej, ważne że jesteś zadowolony.
    Ps. Jak możesz to daj jeszcze pochwałę w temacie:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...i-bramy-rolety

  14. #54
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    wracając do XPS-a. Czy któryś ze speców sprawdzał kamerą termowizyjną taką sytuacje? Bo właśnie robię cos takiego - wycinam narozniki framugi i wstawiam XPS-a bo bedę miał tak samo jakbym zrobił to w ociepleniu na konsolach - tylko jest taka róznica ze zapłace o trochę pln mniej

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dar_o

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    134

    Domyślnie

    Wiesz - jest sobota, ekipa miała do mnie ponad 50 km. Więc ich rozumiem że chcieli śmignąć wcześniej - choć na montażu pracowali bez pośpiechu i słowa o godzinie nie mówili A poza tym w tej temperaturze - plus kilka stopni i silny chłodny wiatr, pianka pewnie wolniej się rozpręża - więc mi to nie przeszkadza, a samemu sobie dokładnie wszędzie popoprawiam

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Eee, chyba Ci pokazówkę zrobili z tą liczną kotew, bo zwykle aż tyle nie jest potrzebne. Ale nie zaszkodzą.
    Nie zawsze, odległości między mocowaniami podawane są co prawda jako "nie więcej niż" ale przesada nie jest wcale wskazana szczególnie w profilach kolorowych, tutaj przy białych nic nie powinno się stać ale już przy takim balkonie np. w orzechu to bym miał obawy.

    Pozdrawiam

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dar_o

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    134

    Domyślnie

    No moje okna od zewnątrz są w kolorze złoty dąb - więc będą mocniej w lecie pracować

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja oprócz standardowej obrzutki dostałem w wytycznych do przygotowania otworów impregnację unigruntem. Czy to oznacza, że przy montażu można zrezygnować z Primiera?
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dar_o

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    134

    Domyślnie

    Ja miałem zagruntowane wcześniej - zanim powiedziałem ekipie o tym, zaczęli nakładać sami warstwę - po informacji przerwali, było to zbędne

  20. #60

    Domyślnie

    Panowie odnowię temat przygotowania otworow - na pierwszych postach sa wychwalane zdjecia wyrownania otworow z 2 rzedami cegiel w podstawie. O ile Pionowe i naproze jest bezproblemowe o tyle apropo poziomej czesci otworu okna (podstawy), czy cegly sa rzeczywiscie lepsze (ulepszeniem?) niz poprostu pustak wyrownany zaprawa CW?
    Pytam bo jutro mam ostatnie spotkanie a architektem i konstruktorem i dobrze by bylo to wiedziec czy zostawiac/dodac miejsce na dwa rzedy cegiel. Przeciez pustak jest tez tak samo mocny (bede budowal z keramzytbetonowych)

    pozdrawiam

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony