dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 92
  1. #61

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    opinie w tym temacie są podzielone, choć wielu ekspertów wskazuje na wyższość cegły. Bardzo ważne jest prawidłowe wymierzenie okien i profesjonalny montaż. Nasi pracownicy na pewno będą Panu w stanie w tym przypadku pomóc.

    Serdecznie pozdrawiam,
    Grzegorz Bułat
    Kierownik technologii Oknoplast

  2. #62

    Domyślnie

    dodam swoje 3 grosze do tematu

    Czy odpowiednie przygotowanie ościeży (tak jak to było opisywane w tym temacie) pozwoli uzyskać niższą cenę montażu okien?
    Rozumiem że każda firma chce zarobić i chętnie wykona montaż w 'dobrych' warunkach w standardowej cenie szybko i do domu.
    Czy ktoś z forumowiczy wynegocjował rabat na podstawie dobrego przygotowania ościeży?

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał dar_o Zobacz post
    Pozdrawiam i z czystym sumieniem mogę dziś polecić ekipę montażową firmy KOBI-PLAST - szybko i na temat - sprawnie pomontowali wszystko co mieli pomontować. Obawiałem się o ten ciepły montaż - ale wygląda wszystko ok i jestem dziś pod pozytywnym wrażeniem.
    Możesz powiedzieć z jakiego miasta była ta porządna ekipa montażystów?
    Dzięki za info.
    PS. Jak tam wrażenia po kilku latach od montażu? Wszystko OK?

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał klinik Zobacz post
    Tez mam sciany z Porothermu. Pod niemal wszystkie otwory dalem cegle pelna, a wszystkie zamki w porothermie zostały przykryte mocną zaprawą. Najpierw obrzutka, a dopiero potem zakrylem zamki.

    Dopiero po tym zaprosilem firmę od okien na pomiary.

    W dziale o montażu okien w warstwie ocieplenia jest też kilka fotek jednego z forumowiczow i przygoowanych przez niego otworów pod montaż z użyciem taśm.

    Poniżej jak to u mnie wygląda:

    Załącznik 173110
    Hej!
    Sory za lamerskie pytania, ale:
    • po co ta cegła pełna? czy nie zmienia ona ogólnej charakterystyki współczynnika przenikania ciepła?
    • co to są zamki w porothermie?

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Pełna cegła pewnie zmienia U. Ale inaczej nie masz jak dobrze zamocować okna dołem (można wykorzystać szynę Knelsen). Pustak dziurawkę i tak należy zatkać od góry (inaczej ciągnie z kanałoów).
    Zamki w porothermie - czyli te występujce żebra do łączenia - powierzchnia do montażu powinna być równa.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #66
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maroFX

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-130
    Posty
    46

    Domyślnie

    witam,
    przymierzam sie również do wymiany okien w 20letnim domu (stare plastiki na nowe). Był już fachowiec na pomiarach i omówiłem z nim moje plany, sposób montażu i typ montażu. Ogólnie chcę zrobić ciepły montaż na taśmy rozprężne typu Trio, a okna które kiedyś były oparte na węgarkach teraz będą wysunięte na zewnątrz na równo ze ścianą zewnetrzną + dojdzie ocieplenie budynku. Od razu mowie, ze ten styropian miedzy ścianami nic nie daje bo był niedbale wsuwany a nie układany. W domu hula wiatr i sciany są zimne. Musze przygotowac otwory żeby taśmy rozpręzne dobrze przylegały.
    Pytania:
    1) sciany pokryte są (rys. na czerwono) wykończeniem typu baranek, pod spodem cieniutki tynk i cegła. Czy w otworze okiennym powinienem skuć wszystko do cegły i wyrównać na nowo czy wystarczy przeszlifować i zagładzić czymś obecną powierzchnie (rys. zielony)? Czym najlepiej gładzić, żeby wytrzymało ze 2 miesiące. ?
    2) Fachowiec mowił mi, że styropian będzie nachodzić na ramę okna, ale czy to miejsce (rys. zaznaczone elipsą) też trzeba czymś zabezpieczyć czy moze tam zostać szczelina?
    Poniżej rysunek jak to wyglądało do tej pory i jak chciałbym zrobić.

  7. #67
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bukake

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-552
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał klinik Zobacz post
    Tez mam sciany z Porothermu. Pod niemal wszystkie otwory dalem cegle pelna, a wszystkie zamki w porothermie zostały przykryte mocną zaprawą. Najpierw obrzutka, a dopiero potem zakrylem zamki.

    Dopiero po tym zaprosilem firmę od okien na pomiary.

    W dziale o montażu okien w warstwie ocieplenia jest też kilka fotek jednego z forumowiczow i przygoowanych przez niego otworów pod montaż z użyciem taśm.

    Poniżej jak to u mnie wygląda:

    Załącznik 173110


    A jak ta pionowa deska przymocowana jest do ściany?

  8. #68
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    maroFX
    najlepiej by nie tracić wielkości szyb ściąć istniejący węgarek i dopiero później montować okna z taśmami (paroszczelną i paroprzepuszczalną) i wtedy w elipsie wystarczy jak zastosują listwe dylatacyjną

  9. #69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek@gmail
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Orzesze
    Posty
    120

    Domyślnie

    A ja mam pytanie odnośnie gruntowania - niestety muszę je zrobić sam, gdyż wykonawca chce za to dodatkowe pieniążki i pytanie czy mogę zagruntować miejsce przyłącza taśmy z murem na kilka dni przed klejeniem czy to musi być wykonane w tym samym dniu ?

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek@gmail Zobacz post
    A ja mam pytanie odnośnie gruntowania - niestety muszę je zrobić sam, gdyż wykonawca chce za to dodatkowe pieniążki i pytanie czy mogę zagruntować miejsce przyłącza taśmy z murem na kilka dni przed klejeniem czy to musi być wykonane w tym samym dniu ?
    Podłoże możesz przygotować wcześniej.

  11. #71

    Domyślnie

    W sobote cały dzień siedziałem i przygotowywałem otwory okienne, powiem tak poszło w miarę do czasu aż przyszedł wieczór i temperatura spadła. Dziś minęły 2 dni a zaprawa nadal jest wilgotna gdzie jest tego więcej nawalone, i wymaga jeszcze dodatkowych niewielkich poprawek.
    Na dzień dzisiejszy wygląda tak:
    ścianki pionowe:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190204_123042.jpg
Wyświetleń:	354
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	426101Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190204_123100.jpg
Wyświetleń:	369
Rozmiar:	75,1 KB
ID:	426102

    Część zewnętrzna ściany gdzie będzie mocowana taśma:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190204_123050.jpg
Wyświetleń:	381
Rozmiar:	62,4 KB
ID:	426103

    Pytanie do Was montaż będzie na ciepłych paraperach ze sturoduru czy jak to się tam nazywa, czy dół na którym położą ciepły parapet też musi być zacziągnięty jak ściany?
    Dodam że rolety będą zewnętrzne takie które licują się z warstwą izolacji w cofnięte nadproża wkleiłem 3 cm warstwy styropianu. Co jeszcze muszę zrobić jakieś pomysły?

    Okna Veka 82 3 szyby + jakaś dodatkowa uszczelka między szybami
    EDIT: jak pogoda pozwoli będę to jeszcze malował unigruntem aby ciepły montaż lepiej przylegał o ile da się go w takich warunkach temperaturowych przykleić a jak nie to sam to zrobie "kiedyś" w sensie taśma będzie przymocowana do okien ja ją przyczepie jak będzie ponad +5*C
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 04-02-2019 o 11:49
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  12. #72
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Doły też powinieneś zaciągnąć.
    Styropian w nadprożu to dobry pomysł.

  13. #73

    Domyślnie

    Kurna na ten dół to zużyję parę set kg. zaprawy bo w te pustaki ceramiczne są dziurawe w środku... i wsio będzie wpadać w szczeliny... da się zrobić ale zimno... i nie przeschnie.
    A gdyby tam pierdyknąć styropian 3 cm i do tego kleić ciepły parapet?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  14. #74
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Kurna na ten dół to zużyję parę set kg. zaprawy bo w te pustaki ceramiczne są dziurawe w środku... i wsio będzie wpadać w szczeliny... da się zrobić ale zimno... i nie przeschnie.
    A gdyby tam pierdyknąć styropian 3 cm i do tego kleić ciepły parapet?
    Nie przesadzaj. Nie musisz wypełnić otworów tylko je zalepić. Zrób gęstszą zaprawę.

    Styropian - może. Ale musiałby być taki o dużej gęstości.

  15. #75

    Domyślnie

    Może profilaktycznie potraktuje te otwory unigruntem aby lepiej łapały zaprawę. Styropian po przemyśleniach odpuszczę, bo nie wiem jak dokładnie mierzyli wymiary okien i te 3cm mogą być problemem... szczególnie przy ciepłym montażu.
    Powiedz proszę jeszcze do jakiej temperatury można kleić taśmę bitumiczną +5*C czy może mniej. Firma mi skonstruowała umowę tak że to ja będę kleił tę taśmę jak warunku na to pozwolą. A ja wiem że ta taśma za długo nie wytrzyma i po przyklejeniu trza ją potraktować jakąś zaprawą aby się nie rozpadła?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  16. #76
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Zdecydowanie dodatnie temperatury. No chyba że na klej aplikowany osobno to mamy produkt który umożliwia aplikację do -5.

  17. #77

    Domyślnie

    No to jestem w ciemnej... bo plany na montaż są na max 2 tyg. i taśma nie będzie przyklejona. Tylko będzie wisiała do czasu aż warunki na to pozwolą, chyba że podrzucisz jakąś nazwę tego kleju jaki mógłbym kupić aby od razu przykleić. Bo wiesz warunki atmosferyczne mogą taśmę uszkodzić a nie po to człowiek płaci za to dodatkowe pieniądze (oczywiście pominę kwestię dopłaty bo to brednie).
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  18. #78
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Iso-To Flex SP+

    tu masz specyfikację. https://www.iso-chemie.eu/pl/rozwiaz...lex/#downloads
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2019-02-04 19.54.06.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	20,5 KB
ID:	426178  
    Ostatnio edytowane przez Grabicak ; 04-02-2019 o 18:59

  19. #79

    Domyślnie

    Faktycznie daje radę tylko gdzie to kupić... nawet wujek google nie podpowiada
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  20. #80
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ja kleje ciepłe parapety na zaprawę. W przypadku porothermu daje siatkę. Ale ideał to rząd pełnej cegły.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony