dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 46
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Z szybrem masz dwie możliwości, chociaż lepiej sprawdza się moderator ciągu.

    1.Założyć i nie używać jeśli nie będzie potrzebny.
    2.Palić jakiś czas prowizorycznie podłączonym wkładem i rozpoznać problem obserwując kominek w działaniu.

    Emisję przez szybę ograniczyłem u siebie, montując szkło pirolityczne.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jackowy

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Konstancin-Jeziorna
    Kod pocztowy
    05-520
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Z szybrem masz dwie możliwości, chociaż lepiej sprawdza się moderator ciągu.

    1.Założyć i nie używać jeśli nie będzie potrzebny.
    2.Palić jakiś czas prowizorycznie podłączonym wkładem i rozpoznać problem obserwując kominek w działaniu.

    Emisję przez szybę ograniczyłem u siebie, montując szkło pirolityczne.
    Zastosuję się do obu punktów.

    Czy ktoś z posiadaczy Westy napisze o jakości palenia w tym wkładzie?

  3. #23

    Domyślnie

    Hej
    Jackowy kupiłeś ten wkład? Jest już zainstalowany? Jakie wrażenia?
    Jeżeli byś mógł to prześlij mi na priv wymiary wkładu, bo niestety nie mogę doprosić się od producenta.
    Pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    Też jestem zainteresowany tym wkładem. Nie miałem problemów aby, ze strony sprawdzić wymiary wkładu, wszystko jest. Natomiast mam problem z obejrzeniem wkładu tam gdzie mieszkam (ludzkie) Handlowcy kominków nie mają od producenta wystawki. Ja nie lobię kupować kota w worku.

  5. #25

    Domyślnie

    Skąd wytrzasnąłeś wymiary wkładu? na stronie Lazara w zakładce specyfikacja pojawia się hasło "w przygotowaniu".
    Czy ktoś dysponuje chociaż zdjęciem "live" tego wkładu? Nie mogę go nigdzie znaleźć do obejrzenia ;/
    Pozdrawiam

  6. #26

    Domyślnie

    No tak masz rację w przygotowaniu, ja szukam Westy 18kw, a nie compact i tego modelu są rysunki.
    Ostatnio edytowane przez pepi ; 25-04-2013 o 23:38

  7. #27

    Domyślnie

    W końcu udało mi się porozumieć z producentem. Uzyskałem instrukcję obsługi. W skrócie okazało się, że po dokładnych testach to ten wkład ma moc 10/7,5 kW (moc całkowita/wodna). Dla mnie niestety odpada. Szkoda, bo byłem już zdecydowany na ten wkład. Moc jednak trochę zbyt mała. Specjalista producenta mówił, że ten wkład być może wystarczyłby na moje 130 m2 powierzchni (w miarę dobrze docieplone), ale tego nie gwarantował. Mimo wszystko odpuszczam. Teraz zaczynam wybór prawie od nowa. Rozważam pomiędzy Lazar Westa a Romotop 6.6.2 tv. Może jakieś rady w tej kwestii? Mile widziane byłyby opinię użytkowników lub instalatorów, którzy mieli z tymi wkładami do czynienia. Ważne są dla mnie zwłaszcza informacje dotyczące awaryjności tych wkładów.
    Pozdrawiam

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał luk106 Zobacz post
    W końcu udało mi się porozumieć z producentem. Uzyskałem instrukcję obsługi. W skrócie okazało się, że po dokładnych testach to ten wkład ma moc 10/7,5 kW (moc całkowita/wodna). Dla mnie niestety odpada. Szkoda, bo byłem już zdecydowany na ten wkład. Moc jednak trochę zbyt mała. Specjalista producenta mówił, że ten wkład być może wystarczyłby na moje 130 m2 powierzchni (w miarę dobrze docieplone), ale tego nie gwarantował. Mimo wszystko odpuszczam. Teraz zaczynam wybór prawie od nowa. Rozważam pomiędzy Lazar Westa a Romotop 6.6.2 tv. Może jakieś rady w tej kwestii? Mile widziane byłyby opinię użytkowników lub instalatorów, którzy mieli z tymi wkładami do czynienia. Ważne są dla mnie zwłaszcza informacje dotyczące awaryjności tych wkładów.
    Pozdrawiam
    hmm a a jakie masz zapotrzebowanie na ciepło na ile kW?

    ja Westą ogrzewam 200m2 i daje spokojnie radę

    w salonie rzędu 30-35m2 zrobisz Westą saune po 2 koszach drzewa , nie do końca jestem przekonany , że dobrze robisz biorąc większy kominek

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    __Marek

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    243

    Domyślnie

    Tak na marginesie dodam, że Lazar Westa jest bez popielnika, a dla niektórych to problem w użytkowaniu. Zwłaszcza dla tych co kominek zimą jest głównym źródłem ciepła, i woleliby nie wygaszać kominka, by wyrzucić popiół.

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    To co jak wygaszą? W trakcie wybierania popiołu woda w akwarium zamarznie?!

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Tak na marginesie dodam, że Lazar Westa jest bez popielnika, a dla niektórych to problem w użytkowaniu. Zwłaszcza dla tych co kominek zimą jest głównym źródłem ciepła, i woleliby nie wygaszać kominka, by wyrzucić popiół.
    Temat popielnika był już wielokrotnie przerabiany na FM ...
    Paleniska (wkłady kominkowe) z popielnikiem w postaci szuflady wyciąganej z frontu wkładu to mniej więcej to samo co Fiat 125 p we współczesnej motoryzacji. Współczesne konstrukcje, dużo bardziej szczelne, funkcjonalne i lepsze technicznie mają co najwyżej "kubełki" wyciągane ze środka paleniska, które aby wyjąć trzeba i tak wygasić wkład przy okazji sprzątania w nim, tudzież nie mają popielnika wcale. I bynajmniej są właśnie przez to lepsze i wygodniejsze w użytkowaniu.
    Konieczność posiadania popielnika w kominku (najlepiej jak największego i najgłębszego) to taki sam "kominkowy mit" jak konieczność posiadania w nim szybra ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.

    Konieczność posiadania popielnika w kominku (najlepiej jak największego i najgłębszego) to taki sam "kominkowy mit" jak konieczność posiadania w nim szybra ...
    Pozdrawiam.
    No i jeszcze dodam ruszt wodny w piecach CO na paliwa stałe....
    Niektórzy producenci, zresztą tylko i wyłącznie przez te mity dokładają do wkładów kominkowych szyber.... a producenci kotłów CO ruszt wodny....
    Jak te mity wyplenić.... dumam nad tym i działam. Najpierw oczywiście wśród użytkowników, potem dopiero zaatakuje producentów.

    Pozdrawiam

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    no tak...szyber w paleniskach piecowych do krótkiej i długiej drogi spalin, chyba że klapy dymowe...
    Popielniki...tak jak pisze forest - najlepsze kubełki - czyli nic od zewnątrz wkładu! Dodatkową zaleta kubełków jest to, że w przypadku piwnicy można wykonać bezpośredni zsyp popiołu do poziomu niżej. Wystarczy wykonać to szczelnie.oczywiście. No jeszcze wysokotemperaturowe spalanie gdzie mamy po paleniu garstkę szarego proszku
    Ruszt wodny w paleniskach kominkowych jest spoko, ale wymaga to odpowiedniej konstrukcji i tego co nad rusztem.
    pozdrawiam
    Tu była reklama...

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał luk106 Zobacz post
    Rozważam pomiędzy Lazar Westa a Romotop 6.6.2 tv. Może jakieś rady w tej kwestii?
    luk106 na czym w końcu stanęło? Też mam podobny dylemat i nie wiem co wybrać. Do ogrzania około 140m2 (razem parter plus poddasze) i ciężko się zdecydować na coś w rozsądnej cenie. Cały czas jednak rozważam Westę Compact. Niby tylko 7,5 KW w części wodnej ale salon mam połączony z kuchnią i korytarzem co daje razem 48m2 więc myślę że konwekcyjne ciepło szyby ładnie rozeszłoby się a 7KW z wody ogrzałby resztę. Przynajmniej kominek pracowałby z maksymalną wydajnością - mało sadzy, mniejsdze problemy z utrzymaniem czystości szyby, komina... Jak uważacie? Rozważam oczywiście Westę 18KW ale przeraża mnie ten wermikulit.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiekxxx Zobacz post
    /.../ Rozważam oczywiście Westę 18KW ale przeraża mnie ten wermikulit.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...78#post6254978

    Czytaj post #130 i #132.

    Pozdro

  16. #36

    Domyślnie

    Ja mam od jakiegoś czasu Lazara i nie mam większych problemów. Niekiedy awarię wynikają ze złego użytkowania. Ja na szczęście jeszcze nie musiałem z serwisu korzystać i mam nadzieję, że to nie nastąpi w najbliższym czasie.

  17. #37

    Domyślnie

    Stanęło na tym, że kupiłem Romotop 6.6.2 TV i jestem bardzo zadowolony. Wkład pracuje z buforem kombinowanym 350l +150l. W całym domu podłogówka + 2 grzejniki w garażu i dwie drabinki w łazienkach. Póki co ogrzewam budowę tylko co drugi, trzeci dzień (na budowie temperatury 9-15 st C) więc trudno powiedzieć jak będzie się sprawować w warunkach regularnego grzania. Chyba jednak wszystko będzie ok.
    Pozdrawiam

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar rudi102
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RTC
    Kod pocztowy
    55-003
    Posty
    40

    Domyślnie

    Witam, stoje przed wyborem miedzy westą compact, a westa 18kW. Dylemat polega na tym, ze compact wydaje mi sie za slaby, a 18kW za duzo... moze ktos doswiadczony cos podpowie/ rozwieje watpliwosci? oto domek - http://www.dobreprojekty.pl/lustrox.php?kod=w2712a bez budynku gospodarczego. Na parterze podlogowka w salonie, kuchni, korytarzu i lazience, reszta grzejniki; pietro - wszedzie grzejniki i dodatkowo podlogowka w lazience. Sciany 15cm grafitu, podloga na gruncie 10cm grafitu, dach 30cm welny, okna trzyszybowe Uw=1,1. W planie jest bufor nie mniej jak 700l.
    Boje sie ze powierzchnia salonu jest za mala zeby odebrac 6kW z westy 18 i tak jak pisal wczesniej forest - bedziemy obnizac temp co nie bedzie dobre dla kominka itd itd.. pyt.1 - gdybysmy wzieli podwojna szybe czy to by cos zmienilo? pyt. 2 - czy compact wystarczylby na taka powierzchnie i na ogrzanie bufora?

  19. #39

    Domyślnie

    rudi nie kupuj Westy do tego projektu ... mógłbyś nią ogrzać 2 takie domy , mam w otwartej przestrzeni kubaturę ok 300 m3 , salon ok 60 m2 otwarty na hall ok 30m2 i kuchnię ok 25 m2 i jeszcze zimą po 2-3 koszach potrafię przegrzać salon , energetycznie podobnie jak u Ciebie poszukaj sobie moich postów są też zdjęcia

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar rudi102
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RTC
    Kod pocztowy
    55-003
    Posty
    40

    Domyślnie

    czytaŁAM je juz wczesniej i dlatego zaczelam tez powatpiewac. pytanie teraz czy compact da rade, tym bardziej na bufor... polecono mi rowniez romotopa 6.6.2 tv i teraz on jest na tapecie. yhh te dylematy budowlane... juz sie nie moge doczekac jak zaczne wybierac zmywarke :/

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony