dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Lazar Westa, Lechma PL500 Green czy... - który lepszy?

    Witam.
    Przyszedł czas na montaż a ja wciąż nie mogę się zdecydować który wybrać. Stąd prośba o pomoc.
    Dom ~160m2 Parter 93m z czego 70m2 podłogówka - poddasze kaloryfery. Ocieplenie solidne 20cm grafit, okna trójszybowe.
    Mam zamiar palić solidnie gdyż pracuję w domu więc mam czas na zabawę. Tak więc kominek głównym źródłem ciepła a gaz dodatkowym. W razie potrzeby na odwrót. Kominek oczywiście z płaszczem ale z rozsądnej cenowo półki.
    Moim pierwszym wyborem jest Lazar Westa - wersja z szamotem. Myślę że to w miarę dopracowany piec tylko nie wiem czy 18KW to nie za dużo do tego metrażu Bufora nie planuję.
    Myslę jescze nad nowym modelem Lechmy czyli PL500 Green. Obsypany nagrodami więc może nie jest z nim najgorzej. 13,5KW ale tylko 6KW w wodę. I jedynie 24l w płaszczu wodnym czyli układ szybko się wychładza podczas gdy w Weście płaszcz ma chyba z 80L. Lechma ma Wermikulit a Lazar szamot (trwałość).
    Który byłby lepszym wyborem? Może zupełnie coś innego? Wciąż jestem otwarty na zmiany wyboru ale w najbliższych tygodniach muszę zamówić...
    Z góry dziekuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Mam podobny metraż i podobny dylemat. Tyle, że rozważam jeszcze Romotop 6.6.2TV, Hajduk Volcano W12 i Lechmę 210 eco...
    Podstawą jest dla mnie szamot i w miarę wysoka moc do płaszcza a niska konwekcja.
    Cenowo wygrywa Romotop ale opinie są różne od skrajnie entuzjastycznych do powiedzmy ostrożnych...
    Wszelkie porady mile widziane.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Pokaż jakiś link do tych "ostrożnych" opinii. Nie jestem fanem kotłowni z kominka, ale czasem trzeba takie coś popełnić i zawsze mam jakiś wkład dyzurny. Kiedyś był CTM, teraz jest 6.6.2 TV.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony