dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 33 z 43
Pokaż wyniki od 641 do 660 z 850
  1. #641
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Wczoraj na spóźniony obiad moje młodsze zrobiło serowo t/z z przewagą sera w obiedzie z dwóch dań niekoniecznie mięsnym.Czyli bułka szwedka.np. taka


    zielona,maczana w jajku,serze.Do tego barszcz czerwony na młodych buraczkach ćwikłowych i świeżych prosto z lasu smażonych na maśle borowikach z moją ulubioną gorgonzolą np taką zatopioną w nim.


  2. #642
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Dzisiaj bardzo dawno nie robione mojej ukochanej Donny Cicia Blondi (Gosi) ,gołąbki z mięsem(łopatka),moczone w mleku grahamki,kurki (pozostałe z grzybobrania) smażone z cebulą,jajko,sól i pieprz w sosie pomidorowym z zawartością oleju truflowego i czosnku.Młode ziemniaki i sałatka z ogórka konserwowego.Fotki zrobię bo mnie o to poproszono.Zaczynam bo jesteśmy po śniadaniu.

  3. #643
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Ale fotki mają być na prv..Już zrobiłem smakują wybornie.

  4. #644
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Pieczonka warzywna do ziemniaków pure na zielono.Fajne żarcie dla tych co lubią kombinować z warzywami.Potrzebne będą rozbite kotlety z ulubionych mięs.Dość cienko.Wysmarowaną olejem brytfankę -kek siarkę wkładam jedną warstwą rozbitych kotletów tak by przykryć całą powierzchnię(kotlety wcześniej poddaje mojej ulubionej marynacie).W między czasie robię tarty mikst z warzyw z jajkami,śmietaną i żółtym serem.Na pierwszą warstwę jedna część miksta.Znowu warstwa kotletów i ponownie mikst.Tak kombinuje by ostatnią warstwą były kotlety.Czyli np.:
    1.kotlety
    2.mikst
    3.kotlety
    4.mikst
    5.kotlety
    Nigdy nie kotlety mikst kotlety.
    Teraz do piekarnika .Piekę w niskiej temp.160 stC przez około 1h.Danie jest naprawdę wyborne i rzadko spotykane na naszych forumowych stołach..Ziemniaki do mojego wypieku są smaczną dodatkową ozdobą.Młode gotuje al dente.Przygotowuję okrasę.I tak .Na patelnię słonina(mogą być skwarki ale na sam koniec) ,do niej siekana pietruszka,koper i tymianek.Nic więcej.Zielenina chwilę poddana temp. i dodaję śmietanę.Wlewam na ziemniaki i ubijam na pure.Pieczonki warzywnej nie polewam żadnym sosem.Podaję z pure i ogórkiem małosolnym.

  5. #645
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Niedziela a moi milusińscy powiedzieli by wreszcie coś było ze wskazaniem na gotowane.Mam kawałek polędwicy wołowej(miała być na tatara ale kupi się drugą) i dwa duże uda.Może zabrzmi to "nieczysto kulinarnie" ale mus jednak obtaczać w mące i polędwicę i uda.Wrzucić na gorący tłuszcz i obsmażyć by pozamykać pory w mięsie.Do pieczenia jest to bardzo istotne ale i do gotowania nie szkodzi.Tak robi moja teściowa to jej sekret ten podkradłem.Gotuję razem z warzywami i nie tylko bo dodaję boczniaka.Z zaznaczeniem ,że najpierw mięso a potem jak nieco zmięknie warzywa i grzyby.Tak ugotowane dwa rodzaje mięsa, warzywa i grzyby,(uda) okorowuję od kości w duże kawałki a polędwice kroje w plastry polewam masłem winegret,zrobionym na swój pomysł.Sprawdzone smakuje do bardzo wielu okraszań.Przyprawiam dopiero na talerzu.Nie gotuję mięsa w przyprawach.Proste ,smaczne ,ładnie wyglądające danie.

    Warzywa ,które stosuję.
    1.młody ziemniak
    2.kalafior,brokuł
    3.marchew młoda
    4.cała cebula

    duże boczniaki-pieczarki.

  6. #646
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Pizza rybna ale nie na cieście drożdżowym.

  7. #647
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Mam dwa opakowania ciasta francuskiego.Mam kurki bo byłem w lesie.Mam mięso wołowe doprawione po meksykańsku.Mam cebulę,Mam warzywa.Mam ser żółty...............Mam śmietankę 30%.Mam jagody. Mam chęci .Mam pomysła..

  8. #648
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Mam wkleić to wklejam.



    Mleko odtłuszczone i bułki grahamki



    Koniecznie biała patelnia ale masło 82% nie klarowane.





    kurki i trochę młodej cebuli dla podniesienia smaku i estetyki.



    Mięso ,bardzo ważne.Łopatka mielona z oczyszczonym surowym boczkiem tym z boczku prosiaka.



    Farsz ,który ma wszystkie farsze pod sobą.Nie ze świni ale z prosiaka.Dodatki są tylko podniesienie walorów smakowych w zadowalającym procencie.



    Kapusta młoda, czyli liście do zawijania.



    Farsz plus liście i do srebrnego garnka.



    Cebula w kostkę ,łyżka tłuszczu z pieczenia np.boczku i zalewamy wrzątkiem by przykryć gołąbki.



    W międzyczasie sałatka ogórkowa bardzo dobrze komponująca się zdrowo z naszymi gołąbkami.To trzeba widzieć i czuć





    Pamiętajmy ,że do lekko gotujących się gołąbkom pomoże przecier pomidorowy który zrobimy sami wydrążając gniazda nasienne i siekając miąższ.




    Zabielamy śmietaną bez mąki tą z pierwszego tłoczenia o większym %



    Z ziemniakami bez omasty z sałatką trzy w jednym i delikatnym sosem pomidorowo śmietanowym.Polecam Państwu coś zdrowo podanego i równie dobrze smacznego.

    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 01-08-2014 o 07:50

  9. #649

    Domyślnie

    Gwiazdy foty widac (fajne gacie z achiwum), ns popraw sie.

  10. #650
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał 貧窮,貧窮 Zobacz post
    Gwiazdy foty widac (fajne gacie z achiwum), ns popraw sie.
    Ale jak już przestaniesz gul-gać to powiedz o co ci kaman?????????????.Że nie umiesz foty na tarasie??????????.Że nie ma tam gaci wklejonych ???.Mam cię w ignorowanych ale mnie zainspirowała twa opowieść.Wyartykułuj to inaczej.Tak pierdłes i znikłeś.W czymś ci pomóc???? Naprowadź.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 29-07-2014 o 19:08

  11. #651
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Wkrótce urlop,który zawsze gdzie by nie był dostarcza nowych przeżyć kulinarnych.Tym razem w skromnym Apollo Apartments w miejscowości Hersonissos .Zrobię fotki bo dużo ich robimy z wypadów poza krajem.Mówię tu stricte o tym czym nas tam goszczą.Ich potrawy regionalne są tak różnorodne i nietuzinkowe ,że każdy znajdzie coś dla siebie.Ale jesteśmy jeszcze to można coś upitrasić.Na obiad młoda jarzynowa i frykaski z lekką nutą owocową.Nie było w regionalnym"groszku" boczku z aligatora stąd ten a nie inny wybór na inny z tej racji obiad z dwóch dań.Idę do sklepu na zakupy a że mam blisko mam możliwość kombinacji jeśli takowe się w tym sklepie znajdą.Jeśli czas pozwoli podzielę się z Państwem tym przepisem.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 30-07-2014 o 05:37

  12. #652

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Ale jak już przestaniesz gul-gać to powiedz o co ci kaman?????????????.Że nie umiesz foty na tarasie??????????.Że nie ma tam gaci wklejonych ???.Mam cię w ignorowanych ale mnie zainspirowała twa opowieść.Wyartykułuj to inaczej.Tak pierdłes i znikłeś.W czymś ci pomóc???? Naprowadź.
    Chodzi o to, ze brak foto...
    a twa, to wiesz

  13. #653
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Kura z ananasem jabłkami faszerowana Cd.





    cukinia koniecznie na białej patelni i z odrobiną oleju truflowego.



    Tej nie pieczemy z kurą.

    Faszerowaną obkładamy by jej widać nie było.



    Trochę szparagówki w białym winie.To najdroższe już tu prezentowane ale pusta butelka przypomnę następną razą.



    Kura pieczona obłożona boczkiem na koniec ale fotograf zabarłożył i mie go zjedli

    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 01-08-2014 o 15:27

  14. #654
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Szaszłyki z jagnięciną ,słoniną i cebulą.



    Pieczone w piekarniku bo na grillu węgiel drzewny plus ogień nie mój klimat.

    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 01-08-2014 o 15:35

  15. #655
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Jutro pitraszenie u znajomych.Mus ich zaskoczyć.Plener stara działka z basenem z beczki i prysznicem ze sprężarki..Tak mi się te klimaty podobają.Zrobię fotki .

  16. #656
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Ale nie ma kacyka(księżycówka robi swoje)..............fotki zrobiłem zaraz wkleję jak mi się odpuści.

  17. #657
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie





    Prawda ,że cudna micha.......



    I takie na stole bez %%%



    I kapucha młoda kiszona i mizeria bez śmietany i różności inne...........bardzo zdrowe bez tych. itd.



    radzieckie bo na tip top ale bez basenu w tej chwili ale kokpit obiecany będzie.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 03-08-2014 o 07:21

  18. #658
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    panie obywatelu, trudno mi pojąć, że wraz z kolejnym zbanowaniem Ciebie, wyrzucono także wszystkie Twoje zdjęcia - wiele ciekawych inspiracji można było tam znaleźć. Komu to przeszkadzało


  19. #659
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Twa twa dratwa dziś na obiad mus coś chłodnego.Idę do sklepu szukać pomysła.

  20. #660
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Pomysł był i zrobiłem warzywny ,śmietanowy a drugi olejowy,sałatkowy mikst.Fajna dostawka do każdego rodzaju obrabianego mięsa oczywiście z różnego rodzaju grzankami i groszkiem ptysiowym.Niestety jakoś nie pasowała mi tu kapusta pekińska ale sałata lodowa i ta druga i owszem..Ugotowałem ziemniaki i w kostkę dużą nie tak jak do jarzynowej w majonezie.Do miski.Cebula parzona na sicie w piórka.Do miski.Pomidor parzony bez skórki i nasion w kostkę i do miski.Ogórek gruntowy bez skórki w pół talarki i j/w.Papryka zielona pod kolor całości wcześniej grillowana (na domowym) w paski i do miski.Młody surowy groszek od babci z woreczka sprzedającej na targu.Kilka ogórków małosolnych i j/w (opcja ale ja je uwielbiam).Gotowana młoda marchew krojona w grube skosy i do miski.Posoliłem popieprzyłem i odstawiłem do lodówki.Nie odlewałem powstałego sosu który wyemitowały warzywa.No i sos śmietanowy jako ten pierwszy rzadkiej konsystencji do polania.Podział na dwie części.Z tej drugiej odlałem to co się zsikało .Zalałem sosem śmietanowym.Przypominam ,że ów sos to majstersztyk wśród sosów do polewań częstych i nie jest zwykłą śmietaną.Liście sałaty lodowej posiekałem wraz z dużą ilością kopru i natki z pietruszki.Posypałem połową na sos ,wymieszałem i do lodówki.Drugą połowę przetarłem z czosnkiem,wlałem olej słonecznikowy,ocet winny,cukier.Do miski.Dopiero wtedy grzanki i groszek.Polecam.

Strona 33 z 43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony